Erkek giyimde moda klasiklerinden biri olan polo tişörtler sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Polo yaka olarak bilinen y harfi şeklindeki yakalarıyla rahat ve şık görünüm vadeden polo yaka tshirt yüzyılı aşkın süredir erkeklerin dolabında yer alıyor. Düğmeli veya düğmesiz alternatifleri bulunan tshirtler adını İngiltere'de aristokratlar arasında oynanan polo oyunundan alır. Polo oyunu ilk olarak milattan önce İran'da oynanmıştır. Oyun, askeri eğitim aracıdır. At üzerinde dörderli iki takım halinde oynanan polo oyunu, sopalarla bir topa vurma ve gol atma mücadelesini ele alır. Polo karşılaşmalarında sporcuların rahat etmesi için tasarlanan tshirtler zamanla soylular arasında giyilen bir spor kıyafeti olmaktan çıkıp okul üniformalarına, özel kulüp kıyafetlerine ve elbette sokak stiline sızmıştır.

Polo Yaka Tshirt

Polo yaka tshirtler giyilirken yakalarını kaldırarak kullanmak da kullanıcılar arasında gelenekselleşmiştir. Yaka kaldırarak giyme fikri ise tshirtü giyen ve oyun esnasında enselerini güneşten korumak isteyen golf oyuncularınındır. Ancak yaka kaldırarak giymek bir moda akımı veya trend özelliği değildir. 1890 yılından bu yana giyim endüstrisinin içinde olan polo tshirtler zamanla sokak giyiminin de bir parçası sayılmıştır.

Polo Yaka Tshirt Modelleri

Polo yaka tshirt modelleri özellikle 2000'li yıllarda tasarımcıların elinde adeta yeniden şekillenmiştir. Kimi tasarımcılar ürünleri kolyelerle kombinlerken arma olarak limonları tişörtlerin üzerine yeleştirmiştir, Kimi ise düğmesiz yakaları renkli biye ve kumaşlarlarda süslemiştir.

Polo yaka tshirt giyerken trend olan bir diğer stil ise iki tişörtü üst üste giymektir. Doğru kombinlerle şıklık vadeden bu ilginç deneyim, podyumlar kadar vitrinlerde de yer bulmuştur. Vücudu saran polo tasarımlar kadar bol olanlar da rağbet görürken özellikle genç kadın ve erkeklerin dar kesim ve kol ağızları bol olmayan modelleri tercih ettiği söylenebilir.

Hem kadın hem de erkekler tarafından giyilen polo tshirtler zaman içinde elbise olarak da çeşitlenmiştir. Kadınlar için tasarlanan polo yaka elbiseler de trend olarak yaz vitrinlerinde kendine yer bulmuştur. Kadınlar polo yaka tshitlerin rahatlığını elbiselere de taşırken tshirte talep azalmamış, modeller trend özelliğini korumuştur.

Pamuklu, triko veya penya kumaşlardan tasarlanan polo yakalar desenli veya düz alternatiflerle de alıcı bulur. Klasik çizgili modellerin yanı sıra geometrik desenler ve retro baskılar da geçtiğimiz yıllarda polo tshirtlerle buluşmuştur. Farklı marka ve tasarımcıların deneysel çalışmalarını da klasikler kadar içinde bulunduran polo yaka tshirt seçkisi bu kategoride bulunmaktadır.

Polo Yaka Tshirt Fiyatları

Ürün materyalleri, tişörtün pamuklu sentetik veya penye olması kadar deseni ve markası da polo yaka tshirt fiyatları için etkilidir. Ürünün düğmeli olup olmaması, düğmenin materyali de fiyatı belirlemektedir. Ürün seçiminde fiyat karşılaştırması yapılırken materyal bilgisine dikkat edilmesi önerilmektedir. Ürün seçimi yapılırken standart beden ölçüleri referans alınabilir.

Spora giderken, okulda, işte, toplantıda veya bir akşam buluşmasında kullanıcılara eşlik edebilecek, her duruma uyumlu polo tişörtler farklı renk seçenekleri ve geniş ürün yelpazesiyle polo yaka tshirt modelleri içinde yer alıyor. Ceketlerle şıklaştırılabilecek, eşofman veya jeanlerle gündüz rahatlığını sağlayacak tshirtler kadın, erkek ve çocuk ürünleri bulundurmaktadır. Dilerseniz tek olarak, dilerseniz iki tshirt üst üste giyerek trend adımlarını takip edebileceğiniz, modası geçmeyen bu parçalar her cebe uygun bir alternatif bulundurmaktadır. En çok tercih edilen ürün renkleri siyah, beyaz, gri, desen ise yatay çizgili olanlardır. Kadınlar için tasarlanan tshirtlerde pembe, kırmızı gibi canlı renkler ve renkli desenler de göze çarpmaktadır.

Her yaştan kullanıcının bedenine, giyim zevkine ve ihtiyacına uygun seçenek bulunduran kategori zengin ürün gamıyla dikkat çekmektedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Polo Yaka T-Shirt

.
.
Renk
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60004641/12087279/60000746