Ucuz Sabo Terlikler

Sabotaj, dilimize Fransızca'dan girmiş bir kelimedir. Sabo terlik adı da sabotaj kelimesiyle ilişkilidir. Bir işin veya eylemin sekteye uğraması / uğratılması anlamına gelen sabotaj Sanayi Devrimi sırasında terliklerden isim almıştır. İşçi sınıfı haklarını elde edemediğinde protesto için makineleri durdurur, durdurmak için de dişliler arasına ayaklarındaki terlikleri yerleştirirlerdi. Dayanıklılıklarıyla nam salan terliklerin adı ise saboydu. İşi sabote eden bu hak arayışı ile terliklerin adı eylemi isimlendirirken, 1910'da demiryolu işçilerinin de aynı terlikleri demiryolunda makasların arasına yerleştirerek seferleri engelledikleri bilinmektedir. Sabot Fransızca'da tahta terlik demektir ve sabotaj kelimesini türetmiştir.

Sabo Terlik

Modern toplumda plastikten üretilen sabo terlik, hastane terliği olarak da bilinir. Doktor, hemşire, sağlık personelinin sıklıkla kullandığı bu terlikler beyaz renklidir ve üzerinde küçük delikler bulundurur. Terliklerin beyaz olmasının nedeni temizlik algısı yaratma gereğidir. Zira beyaz kiri en çabuk gösteren renklerden biridir.

Sabo terlik modelleri beyaz dışında farklı renk alternatifleri de bulundurur. En sık tercih edilenler siyah, gri ve lacivert olanlardır. Terlik modelleri içinde kullanım alanının sağlık ağırlıklı olması nedeniyle beyaz renk terlikler daha çok tercih edilmektedir. Giyimi oldukça rahat olan sabo terlikler, gün boyu ayakta kalınsa bile rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayak anatomisine tam uyum sağlayan terliklerin öndeki küçük delikleri ise ürünün hava almasını sağlar.

Sabo Terlik Modelleri

Hala fabrikalarda çalışan işçiler tarafından da kullanılan sabo terlik modelleri, günlük hayatta da sıklıkla kullanılmaktadır. Tabanları ortopedik olan sabolar, ayak sağlığını koruyarak rahat yürüyüş sağlamaktadır. Kadın, erkek ve çocuk modelleri bulunan sabo terlikler taban ve topuk özellikleriyle alternatif edinmektedir. Dolgu topuk sabolar, klasik sabo terlikler, kompak taban olanlar ve tahta topuklu terliklerin yanı sıra, epin topuklu terlikler de bulunmaktadır.

Renkli seçeneklerinin yanı sıra çiçek ve kelebek desenli modeller de vitrine çıkmıştır. Terliklerin üzerinde toka, zımba, kemer gibi aksesuarlar bulunanları da mevcuttur. Kemerli ve tokalı modeller daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kimi sabo terliklerin üzerinde marka amblemi de yer almaktadır. Marka ve modele göre ön kesimi değişebilen saboların, taban ve üst kızım renkleri tasarımda farklılık gösterebilmektedir. Siyah üstlü bir terliği gri tabanlı olarak tercih edebilirsiniz. Ürünü alırken görseline dikkat etmeniz önerilir. Ürün tabanında yazan numara ve işaretler taban yapısı hakkında da bilgi vermektedir.

Ayakla temas ettiği yerde takviye biyeler bulunan sabolar farklı kalınlıkta materyallerden üretilmektedir. Materyal bilgisine de ürün içeriğinden ulaşılabilir. Kaymayı önleyen tabana sahip olan sabolar, stresi emen eminci taban özelliğine de sahip modelleri bünyesinde barındırmaktadır. Sağlam tutuş sağlayan özel taban tasarımları ile dikkat çeken sabo terlikler, her yaştan kişinin giyimine uygundur. Kadın - erkek her kullanıcı için farklı çeşitlerde olan sabo terlik modelleri, özelliklerine göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Sabo Terlik Fiyatları

Sabo terlik fiyatları ürünün üzerindeki aksesuarlara, tasarıma, topuk ve taban özelliklerine göre değişmektedir. Ortopedik tabanlı sabo terlikler diğer terliklerden farklı fiyatlandırılabilir. Günümüzde pek çok firma sabo terlik üretmektedir. Topuk özellikleri markaya göre değişebileceği gibi markalar arasında da fiyat farkı olabilir.

Sabo terlik alırken klasik ayakkabı numarası referans alınabilir. Özel ayak sağlığı problemleri olan kullanıcıların taban seçimi öncesi doktorlarına danışması önerilir. Antibakteriyel özellikli terlikler bulunabileceği gibi düzenli temizlik ile daha hijyenik kullanım sağlanabilir. Rahat yürüyüş vadeden sabo terlikler yemekhanelerde, sağlık merkezlerinde, yurtlarda, evde, ofislerde, havuzda kullanılabilir. Kaymaz tabanı sayesinde sabo terlikler çocuklar için de uygundur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sabo Terlik Modelleri

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 3578 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003913/60003868