Ucuz Stiletto Modelleri

Siletto modelleri, uzun yıllardır modayı domine ediyor. Stiletto ların geçmişine baktığımızda: 

Blok topuklu ayakkabılar ve yüksek platform ayakkabılar eski Yunanlılardan beri giyilmiş olabilir ancak jilet gibi ince stiletto topuklu ayakkabı ismini ince, keskin uçlu bir İtalyan bıçağından alan bu topuk türü. Metal ve plastiği kaynaştırmak için alüminyum ve enjeksiyon kalıplamanın kullanılması, topukların uzamasını ve yeni yüksekliklerden topuklar yapılmasını mümkün kılıyor. İşin sırrı, ayağın kemerini desteklemenin bir yolunu bulmak, ayak parmakları ve topuk üzerindeki baskıyı azaltmak ve ayakkabının vücuda karşı değil vücutla birlikte hareket etmesine izin vermekte. 

Stilettoların topuk yükseklikleri genel olarak olarak 2.5 santim ile 15 santim arasında değişir.

Stiletto ayakkabıların seksi yönleri, topuğa güçlü bir baştan çıkarma aracı olarak ün kazandırmıştır. Ayakkabının yapısı bacakları uzatır ve göğsü öne ve kalçayı geriye doğru iter, kadın vücudunun kıvrımlarını vurgular. Topuk en yüksek noktasında hareket kabiliyetini sınırlayarak, onu giyenleri daha küçük adımlar atmaya zorlar. Çalışan kadının vazgeçilmez aksesuarı olan stiletto günümüzde seksi, güçlü ve zengin kadınların simgesi olarak kullanılıyor. 

Stilettolar, aşırı ve sıradışı tasarımlarla yapıldığında çok dikkat çekiyor. Bugün, stiletto podyumların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Stilettoların, tarih boyunca cinsellik ve kadınlık hakkındaki fikirleri belirttikleri düşünülse de, artık güçlenmeyi, özgürlüğü ve nihayetinde modanın eğlenceli yanını temsil ettiği oldukça açık.

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Arasındaki Fark

Günümüzde pek çok kişi topuklu ayakkabılar ile stilettoların farkını merak ediyor. Topuklu ayakkabılar ile stilettolar arasındaki fark topuk boyutundadır. Topuklu ayakkabılar genellikle 2.5 santim ya da daha yüksek topuğa sahip kapalı ayakkabılardır. Stilettolar ise burnu açık, bantlı veya burnu kapalı olabilir ayrıca kesinlikle 2.5 santim veya daha fazla uzun ve ince bir topuğa sahiptirler.

Topuklu ayakkabılar aynı zamanda, iskarpin olarak da bilinir. 5 santim ve daha kısa stilettolar, yavru kedi topukluları olarak bilinir. Topuklu ayakkabılar hem erkekler hem de kadınlar tarafından resmi ayakkabıların yanı sıra gündelik olarak da giyilebilir. 

Ayak bileği kayışları, bu tür ayakkabılarda ara sıra görülebilir. Uzun, sivri burunlu ve ince topuklu ayakkabılar ise genellikle 2.5 santim ile 15 santim arasında değişen stilettolar olarak bilinir. Stilettolar, bir kadının gece kıyafetlerine şıklık ve gösteriş katar. 

Stilettolar Duruşu Nasıl Etkiler?

Stiletto konsepti piyasaya sürüldüğünden beri ayakkabılarda en çok istenen görünüm olmuştur. İnsanlar hoşa giden çekici eşyalardan zevk alır ve onlarla ilişkilendirilmek isterle. İster resmi bir gece elbisesi olsun, ister gündelik gömlek ve kot pantolonla giyilmiş olsun, siyah stiletto ayakkabılar genellikle görünümü çok daha çekici kılar. Çoğu zaman önemli sunumlar ve ilk izlenimler için bile başka ayakkabılar alternatif olarak düşünülmez.

Stilettolar bu günlerde çok estetik ve zarif... Her gün daha fazla kadın, stiletto giyenlerin daha ince, daha uzun ve daha seksi görünmesini sağlayan doğal gücün farkına varıyor. Ayakkabı tasarımcıları da kadınlar arasında stiletto ayakkabılara duyulan tutkuyu etkiliyor ve ince topuklu ayakkabılar söz konusu olduğunda her zamankinden daha fazla yaratıcılık sergiliyorlar. Stiletto modellerinde şık ve ilgi çekici stilleri görmek son derece mümkün. 

Yüksek topuklu stilettolar, kadınların bacaklarını, özellikle de baldırlarını vurgular. Özellikli belirli renklerdeki stilettolar da kadınları daha uzun bacaklı gösterebilir. Ayrıca stilettolar sadece kadınları daha uzun bacaklı ve daha uzun boylu göstermekle kalmaz, kadınların daha dik durmalarını da sağlar ve tamamen zayıf bir görünüm verirler. 

Stilettolar, vücut tipiniz ne olursa olsun, takip etmesi oldukça kolay bir moda trendidir. Üstelik kadınlar için kıyafet veya mayo alışverişi oldukça stresli geçebilir ancak ne olursa olsun ayakkabılar hep çekicidir ve en keyifli alışveriş onlar için gerçekleşir. 

Stiletto Modelleri

Topuklu ayakkabılar normalde düz veya alçak topuklu ayakkabılardır. Kauçuk tabanlı olan bu ayakkabılar çeşitli topuk boyutlarında gelirler ancak hiçbiri çok yüksek veya çok ince değildir. Çoğunlukla topuk uçları ve topuklar daha geniştir. Çoğu topuklu ayakkabının burnu yuvarlak formdadır. Stilettolar ise ince ve uzundur. Topuk uzunluğu 5 santim ile yaklaşık 15 santim arasında değişir. 


Stilettolar herhangi bir malzemeden yapılabilir ancak en çok tercih edilen rugan deridir. Topukta metal şaft bulunan stiletto, dahili bir metal boru ile üretilmiştir.

Stilettolar balo elbiseleri veya takım elbise ile birlikte giyildiğinde resmi bir görünüme sahiptir. Etek veya kot pantolonla ve aksesuarla süslendiğinde ise çok daha farklı bir stile dönüşürler. 

Stilettolar, popüler kültürde femme fatale ile eş anlamlıdır. Daha uzun, daha ince bacaklar ve genel olarak daha yüksek bir yanılsama yaratırlar. Giyen kişinin duruşu ve yürüyüşü, göğüs ve kalçalara verilen vurguyla iyileştirilir. Stilettolar baştan çıkarıcı bir yapıya sahiptir ve çok kadınsı görünür. 

İş yerinde mokasen giymek zorunda değilsiniz. Çalışma ortamında stiletto giymek istiyorsanız, daha alçak topuklu olanları tercih etmelisiniz. Hepsiburada’da canlı renkler de mevcuttur. Bunları kalem etek, bluz ve ceketle giyebilirsiniz. Ofis partilerinde giyebileceğiniz süslü ve bol detaylı stilettolar da bulabilirsiniz.


Bir kokteyl veya parti için mini siyah elbisenizle birlikte süslemeli siyah ince sandalet stilettoları giyebilirsiniz. Taş işlemeli, açık parmaklı sandaletler bir partide harika görünür. Görünümünüzü uygun mücevherler ve bir el çantasıyla süslemeyi unutmamalısınız.

Çarpıcı görünmek için elbisenizle uyumlu stiletto ayakkabılar giyebilirsiniz. Bu kategoride çeşitli renk ve desenlerde stiletto ayakkabı bulabilirsiniz.

Stiletto tasarımları, bir kadının seksi, şık ve kendinden emin görünmesini sağlar. Stilettoların spor ayakkabılar kadar rahat olmadığı doğrudur, ancak günümüz tasarımcıları giyilebilirlik yönünü dikkate alarak muhteşem klasiğin pratik versiyonlarını ortaya çıkarmaktadır. Stilettolar kadınların uzun görünmesini sağlar ve daha ince bir bacaklar illüzyonu yaratır. Günümüzde kadınlar çalışma ortamında stilettolar da giymektedir. 

Stilettoların görünüme kazandırdıkları seksilik eşsizdir ve çarpıcı görünmek istiyorsanız, gardırobunuzda en az bir çift ince topuklu stiletto ayakkabı bulundurmalısınız. Hemen bu kategorideki stilettoları inceleyip en şık olanları için alışveriş yapabilirsiniz. Muhteşem bir divaya dönüşmeye ne dersiniz? 

Stiletto Ayakkabı Fiyatları

Yüksek topuklu ayakkabı türündeki, süper seksi olarak bilinen stiletto ayakkabılar, en çok daha farklı görülmeyi seven kadınlar tarafından beğeniliyor. 

Şık ve seksi stiletto ayakkabıların eğlencesini daha da vurgulamak için tasarımcılar fermuarlar, parıltılı tokalar, simli yüzeyler, yapay elmaslar, renkli taşlar, kristaller ve hatta daha fazlasını kullanıyorlar. 

Bu günlerde stiletto ayakkabılarda gözlenen popüler bir trend, sivri burunlu stilettolardır. Bu ayakkabılar, stiletto topuğunun kendisi gibi ince ve uzundur ve ayağın daha küçük ve daha seksi görünmesini sağlar. Bununla birlikte, bu ince versiyonlar biraz fazla rahatsızsa, daha yuvarlak veya kare burunlu stiletto ayakkabılar da seçenekler arasında yer alır.

Bu tür ayakkabılar söz konusu olduğunda renkler açısından pek çok seçenek görülebilir. Klasik kahverengi, gri ve siyah tonları, koyu kırmızı, mor, beyaz, pembe, sarı ve yeşilin daha cesur ve cilveli tonları kullanılıyor. Altın, gümüş, şeffaf ve parıltı da aynı zamanda dikkat çekiyor. 

Stilettoların fiyatları kullanılan materyal, üretim yerleri, tasarımları gibi pek çok bileşen ile değişebiliyor.

Kalın topuklu stiletto var mıdır?


Stiletto ayakkabıların en büyük özelliği ince topuklu ve yüksek olmasıdır. Fakat günümüzde rahatlık ve konfor çok önemli olduğu için kalın topuklu stilettolar da vardır. 

Alçak topuklu stiletto var mıdır?


Bu kategoride, farklı stilde ve farklı renklerde birbirinden şık alçak topuklu stiletto modellerini de bulabilirsiniz. Özellikle lame yüzeyler, dore yüzeyler, simli dokularla tasarlanmış bu ayakkabılarla gündüzden geceye uzanan şıklıklar yaratabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Stiletto Modelleri

Siyah
Bej
Krem
Beyaz
Kırmızı
Gümüş
Pembe
Sarı
Kahverengi
Lacivert
Gri
Çok Renkli
Yeşil
Mavi
Mor
Turuncu
Toplam 24 / 5950 ürün
Stiletto Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Stiletto Topuklu ayakkabılar yelpazesinin göz alıcı parçalarından biri olan stiletto, 20. yüzyılda tasarlanmıştır. O dönem tüm dünyada özgürleşmeye başlayan kadınlar, topuklu ayakkabıyı pek fazla tercih etmiyordu. 1951 yılına gelindiğinde Fransa, ayakkabı modasında tekrar atağa geçti ve topuklu ayakkabıyı kadınların gözdesi yapmayı başardı. İğne topuk olarak da bilinen stiletto ayakkabılar, Fransız ayakkabı tasarımcıları tarafından üretilmiştir. Tasarlandıktan kısa bir süre sonra da tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. Stiletto, tüm dünyanın en çekici aksesuarlarından biri olarak kabul edilmektedir. Marilyn Monroe ve Gina Lollobrigida gibi göz alıcı yıldızların tercih ettiği bir ayakkabı olmuştur. 1959 yılında topuk uzunluğu 15 cm'e ulaşınca uzun ökçelerin sağlığa zarar verdiğine dair yazılar gazetelerde geniş yer bulmuştur. 1960'larda ise "Stiletto'lar parkeleri bozuyor." tartışması ortaya çıkmıştır. Müzelere, galerilere ve tarihi binalara "Stiletto giymek yasaktır." tabelaları yerleştirilmiştir. Bu durum kültürel bir gerginliğin açık yansıması olmuştur. 1965'te stiletto ayakkabılar yerini düz pabuç ayakkabılara bırakmıştır. Fakat kullanıcı kitlesine Prenses Diana gibi güçlü isimleri de ekleyen stiletto'lar, dünya çapında bir ikona dönüşmüştür. Stiletto, yaklaşık yarım asırlık kültürel bir mücadelenin galibi olmayı başarmıştır. Günümüzde pek çok kadının öncelikli tercihlerinden biri olduğu için tüm dünyada yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Stiletto, ayağa tam oturan hafif bir kavis ve ince bir topuk sayesinde seksi görünümün özel tasarım ile harmanlanmasını ifade etmektedir. Stiletto, adını kısa saplı ve ince uçlu bir tür İtalyan bıçağından almaktadır. 1950'lerde yükselişe geçmesine rağmen kökeninin 19. yüzyıla kadar uzandığı bilinmektedir. Modern çağda kadınlar hem özel davetlerde hem de günlük kombinlerinde stiletto'nun zarif duruşunu tercih etmektedir. İlk stiletto 1950'lerde Marilyn Monroe ile karşımıza çıkmıştır. Bugün gelinen noktada ilk günkü cazibesini koruyan stiletto ayakkabılar, uzun yıllar boyunca etkisini sürdüreceğinin sinyallerini vermektedir.
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003869/60006709