Ucuz Stiletto Modelleri

Siletto modelleri, uzun yıllardır modayı domine ediyor. Stiletto larıngeçmişine baktığımızda: 

Blok topuklu ayakkabılar ve yüksek platform ayakkabılar eski Yunanlılardanberi giyilmiş olabilir ancak jilet gibi ince stiletto topuklu ayakkabı isminiince, keskin uçlu bir İtalyan bıçağından alan bu topuk türü. Metal ve plastiğikaynaştırmak için alüminyum ve enjeksiyon kalıplamanın kullanılması, topuklarınuzamasını ve yeni yüksekliklerden topuklar yapılmasını mümkün kılıyor. İşinsırrı, ayağın kemerini desteklemenin bir yolunu bulmak, ayak parmakları vetopuk üzerindeki baskıyı azaltmak ve ayakkabının vücuda karşı değil vücutlabirlikte hareket etmesine izin vermekte. 

Stilettoların topuk yükseklikleri genel olarak olarak 2.5 santim ile15 santim arasında değişir.

Stiletto ayakkabılarınseksi yönleri, topuğa güçlü bir baştan çıkarma aracı olarak ün kazandırmıştır.Ayakkabının yapısı bacakları uzatır ve göğsü öne ve kalçayı geriye doğru iter,kadın vücudunun kıvrımlarını vurgular. Topuk en yüksek noktasında hareketkabiliyetini sınırlayarak, onu giyenleri daha küçük adımlar atmaya zorlar.Çalışan kadının vazgeçilmez aksesuarı olan stiletto günümüzde seksi, güçlü vezengin kadınların simgesi olarak kullanılıyor. 

Stilettolar, aşırı ve sıradışı tasarımlarla yapıldığında çok dikkat çekiyor. Bugün,stiletto podyumların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Stilettoların, tarihboyunca cinsellik ve kadınlık hakkındaki fikirleri belirttikleri düşünülse de,artık güçlenmeyi, özgürlüğü ve nihayetinde modanın eğlenceli yanını temsilettiği oldukça açık.

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Arasındaki Fark

Günümüzde pek çokkişi topuklu ayakkabılar ile stilettoların farkını merakediyor. Topuklu ayakkabılar ile stilettolar arasındaki fark topukboyutundadır. Topuklu ayakkabılar genellikle 2.5 santim ya dadaha yüksek topuğa sahip kapalı ayakkabılardır. Stilettolar ise burnu açık,bantlı veya burnu kapalı olabilir ayrıca kesinlikle 2.5 santim veya daha fazlauzun ve ince bir topuğa sahiptirler.

Topuklu ayakkabılaraynı zamanda, iskarpin olarak da bilinir. 5 santim ve daha kısa stilettolar,yavru kedi topukluları olarak bilinir. Topuklu ayakkabılar hem erkekler hem dekadınlar tarafından resmi ayakkabıların yanı sıra gündelik olarak dagiyilebilir. 

Ayak bileği kayışları,bu tür ayakkabılarda ara sıra görülebilir. Uzun, sivri burunlu ve ince topukluayakkabılar ise genellikle 2.5 santim ile 15 santim arasında değişenstilettolar olarak bilinir. Stilettolar, bir kadının gece kıyafetlerine şıklıkve gösteriş katar. 

Stilettolar Duruşu Nasıl Etkiler?

Stiletto konseptipiyasaya sürüldüğünden beri ayakkabılarda en çok istenen görünüm olmuştur.İnsanlar hoşa giden çekici eşyalardan zevk alır ve onlarla ilişkilendirilmekisterle. İster resmi bir gece elbisesi olsun, ister gündelik gömlek ve kotpantolonla giyilmiş olsun, siyah stiletto ayakkabılargenellikle görünümü çok daha çekici kılar. Çoğu zaman önemli sunumlar ve ilkizlenimler için bile başka ayakkabılar alternatif olarak düşünülmez.

Stilettolar bu günlerde çok estetik ve zarif... Her gün daha fazla kadın,stiletto giyenlerin daha ince, daha uzun ve daha seksi görünmesini sağlayan doğalgücün farkına varıyor. Ayakkabı tasarımcıları da kadınlar arasında stilettoayakkabılara duyulan tutkuyu etkiliyor ve ince topuklu ayakkabılar söz konusuolduğunda her zamankinden daha fazla yaratıcılık sergiliyorlar. Stilettomodellerinde şık ve ilgi çekici stilleri görmek son derecemümkün. 

Yüksek topuklu stilettolar,kadınların bacaklarını, özellikle de baldırlarını vurgular. Özellikli belirlirenklerdeki stilettolar da kadınları daha uzun bacaklı gösterebilir.Ayrıca stilettolar sadece kadınları daha uzun bacaklı ve daha uzunboylu göstermekle kalmaz, kadınların daha dik durmalarını da sağlar ve tamamenzayıf bir görünüm verirler. 

Stilettolar, vücuttipiniz ne olursa olsun, takip etmesi oldukça kolay bir moda trendidir. Üstelikkadınlar için kıyafet veya mayo alışverişi oldukça stresli geçebilir ancak neolursa olsun ayakkabılar hep çekicidir ve en keyifli alışveriş onlar içingerçekleşir. 

Stiletto Modelleri

Topuklu ayakkabılarnormalde düz veya alçak topuklu ayakkabılardır. Kauçuk tabanlı olan buayakkabılar çeşitli topuk boyutlarında gelirler ancak hiçbiri çok yüksek veyaçok ince değildir. Çoğunlukla topuk uçları ve topuklar daha geniştir. Çoğutopuklu ayakkabının burnu yuvarlak formdadır. Stilettolar iseince ve uzundur. Topuk uzunluğu 5 santim ile yaklaşık 15 santim arasındadeğişir. 


Stilettolar herhangi bir malzemeden yapılabilir ancak en çok tercihedilen rugan deridir. Topukta metal şaft bulunan stiletto, dahili bir metalboru ile üretilmiştir.

Stilettolar balo elbiseleri veya takım elbise ile birlikte giyildiğinde resmi birgörünüme sahiptir. Etek veya kot pantolonla ve aksesuarla süslendiğinde ise çokdaha farklı bir stile dönüşürler. 

Stilettolar, popülerkültürde femme fatale ile eş anlamlıdır. Daha uzun, daha ince bacaklar ve genelolarak daha yüksek bir yanılsama yaratırlar. Giyen kişinin duruşu ve yürüyüşü,göğüs ve kalçalara verilen vurguyla iyileştirilir. Stilettolar baştançıkarıcı bir yapıya sahiptir ve çok kadınsı görünür. 

İş yerinde mokasengiymek zorunda değilsiniz. Çalışma ortamında stiletto giymek istiyorsanız, dahaalçak topuklu olanları tercih etmelisiniz. Hepsiburada’da canlı renkler demevcuttur. Bunları kalem etek, bluz ve ceketle giyebilirsiniz. Ofispartilerinde giyebileceğiniz süslü ve bol detaylı stilettolar da bulabilirsiniz.


Bir kokteyl veya parti için mini siyah elbisenizle birlikte süslemeli siyahince sandalet stilettoları giyebilirsiniz. Taş işlemeli, açık parmaklısandaletler bir partide harika görünür. Görünümünüzü uygun mücevherler ve birel çantasıyla süslemeyi unutmamalısınız.

Çarpıcı görünmek içinelbisenizle uyumlu stiletto ayakkabılar giyebilirsiniz. Bu kategoride çeşitlirenk ve desenlerde stiletto ayakkabı bulabilirsiniz.

Stiletto tasarımları,bir kadının seksi, şık ve kendinden emin görünmesini sağlar. Stilettoların sporayakkabılar kadar rahat olmadığı doğrudur, ancak günümüz tasarımcılarıgiyilebilirlik yönünü dikkate alarak muhteşem klasiğin pratik versiyonlarınıortaya çıkarmaktadır. Stilettolar kadınların uzun görünmesinisağlar ve daha ince bir bacaklar illüzyonu yaratır. Günümüzde kadınlar çalışmaortamında stilettolar da giymektedir. 

Stilettoların görünümekazandırdıkları seksilik eşsizdir ve çarpıcı görünmek istiyorsanız,gardırobunuzda en az bir çift ince topuklu stiletto ayakkabı bulundurmalısınız.Hemen bu kategorideki stilettoları inceleyip en şık olanları için alışverişyapabilirsiniz. Muhteşem bir divaya dönüşmeye ne dersiniz? 

Stiletto Ayakkabı Fiyatları

Yüksek topukluayakkabı türündeki, süper seksi olarak bilinen stiletto ayakkabılar,en çok daha farklı görülmeyi seven kadınlar tarafından beğeniliyor. 

Şık ve seksi stilettoayakkabıların eğlencesini daha da vurgulamak için tasarımcılar fermuarlar,parıltılı tokalar, simli yüzeyler, yapay elmaslar, renkli taşlar, kristaller vehatta daha fazlasını kullanıyorlar. 

Bu günlerde stiletto ayakkabılardagözlenen popüler bir trend, sivri burunlu stilettolardır. Bu ayakkabılar,stiletto topuğunun kendisi gibi ince ve uzundur ve ayağın daha küçük ve dahaseksi görünmesini sağlar. Bununla birlikte, bu ince versiyonlar biraz fazlarahatsızsa, daha yuvarlak veya kare burunlu stiletto ayakkabılar da seçeneklerarasında yer alır.

Bu tür ayakkabılar sözkonusu olduğunda renkler açısından pek çok seçenek görülebilir. Klasikkahverengi, gri ve siyah tonları, koyu kırmızı, mor, beyaz, pembe, sarı veyeşilin daha cesur ve cilveli tonları kullanılıyor. Altın, gümüş, şeffaf veparıltı da aynı zamanda dikkat çekiyor. 

Stilettolarınfiyatları kullanılan materyal, üretim yerleri, tasarımları gibi pek çok bileşenile değişebiliyor.

Kalın topuklu stiletto var mıdır?

Stiletto ayakkabıların en büyük özelliği ince topuklu ve yüksekolmasıdır. Fakat günümüzde rahatlık ve konfor çok önemli olduğu için kalıntopuklu stilettolar da vardır. 

Alçak topuklu stiletto var mıdır?

Bu kategoride, farklı stilde ve farklı renklerde birbirinden şık alçaktopuklu stiletto modellerini de bulabilirsiniz. Özellikle lameyüzeyler, dore yüzeyler, simli dokularla tasarlanmış bu ayakkabılarla gündüzdengeceye uzanan şıklıklar yaratabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Stiletto Modelleri

Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 8318 ürün
Stiletto Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Stiletto Topuklu ayakkabılar yelpazesinin göz alıcı parçalarından biri olan stiletto, 20. yüzyılda tasarlanmıştır. O dönem tüm dünyada özgürleşmeye başlayan kadınlar, topuklu ayakkabıyı pek fazla tercih etmiyordu. 1951 yılına gelindiğinde Fransa, ayakkabı modasında tekrar atağa geçti ve topuklu ayakkabıyı kadınların gözdesi yapmayı başardı. İğne topuk olarak da bilinen stiletto ayakkabılar, Fransız ayakkabı tasarımcıları tarafından üretilmiştir. Tasarlandıktan kısa bir süre sonra da tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. Stiletto, tüm dünyanın en çekici aksesuarlarından biri olarak kabul edilmektedir. Marilyn Monroe ve Gina Lollobrigida gibi göz alıcı yıldızların tercih ettiği bir ayakkabı olmuştur. 1959 yılında topuk uzunluğu 15 cm'e ulaşınca uzun ökçelerin sağlığa zarar verdiğine dair yazılar gazetelerde geniş yer bulmuştur. 1960'larda ise "Stiletto'lar parkeleri bozuyor." tartışması ortaya çıkmıştır. Müzelere, galerilere ve tarihi binalara "Stiletto giymek yasaktır." tabelaları yerleştirilmiştir. Bu durum kültürel bir gerginliğin açık yansıması olmuştur. 1965'te stiletto ayakkabılar yerini düz pabuç ayakkabılara bırakmıştır. Fakat kullanıcı kitlesine Prenses Diana gibi güçlü isimleri de ekleyen stiletto'lar, dünya çapında bir ikona dönüşmüştür. Stiletto, yaklaşık yarım asırlık kültürel bir mücadelenin galibi olmayı başarmıştır. Günümüzde pek çok kadının öncelikli tercihlerinden biri olduğu için tüm dünyada yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Stiletto, ayağa tam oturan hafif bir kavis ve ince bir topuk sayesinde seksi görünümün özel tasarım ile harmanlanmasını ifade etmektedir. Stiletto, adını kısa saplı ve ince uçlu bir tür İtalyan bıçağından almaktadır. 1950'lerde yükselişe geçmesine rağmen kökeninin 19. yüzyıla kadar uzandığı bilinmektedir. Modern çağda kadınlar hem özel davetlerde hem de günlük kombinlerinde stiletto'nun zarif duruşunu tercih etmektedir. İlk stiletto 1950'lerde Marilyn Monroe ile karşımıza çıkmıştır. Bugün gelinen noktada ilk günkü cazibesini koruyan stiletto ayakkabılar, uzun yıllar boyunca etkisini sürdüreceğinin sinyallerini vermektedir.
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003869/60006709