Topuklu Terlik

Topuklu terlikler kadın kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediyor. Her zaman moda olan ve farklı tasarımlarda üretilen bu terlikler şık ve tarz modelleriyle kullanıcılara sunuluyor. Topuklu terlik üreten her marka; geniş beden aralığı, renk seçeneği ve tasarım farklılığı ile kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor. Dışarda, özel günlerde, sahilde, akşam gezmelerinde kullanabileceğiniz topuklu terlik olduğu gibi evde de kullanabileceğiniz farklı alternatifler bulunuyor. Halı ya da parke üzerinde rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Her zevke uygun olabilecek farklı topuklu terlik modelleri bulunuyor. Bu alanda çeşitlilik oldukça fazla. Yaz ve kış mevsimine uygun açık ve kapalı terlikler de mevcut. Ayrıca topuklu terlikler için topuk yüksekliği seçiminde de bulunabilirsiniz. Giyeceğiniz kıyafete ya da giyeceğiniz ortama uygun yükseklikle ya da kalınlıkta topuk seçebilirsiniz. 

Topuklu Terlik Çeşitleri

Son zamanlarda kadın kullanıcılar tarafından terlik kullanımı artmış durumda. Ayakkabı içinde gün boyu rahat edemeyen kullanıcılar terlik seçiminde bulunuyor. Topuklu terlik çeşitleri malzemesi ve rahatlığı ile ön plana çıkabiliyor. Renk seçeneği, topuk yüksekliği ve kalınlığı, yapıldığı malzeme ve farklı tasarım özellikleri ürün çeşitliliğini artırıyor. Örneğin; dolgu topuklu terlik modelleri düz taban kullanamayan kullanıcılar için konforlu ve ideal bir seçim olabiliyor. Hem yüksek hem alçak topuklu seçenekleri bulunuyor. Dolgu topuklu terliklerde hasır modeller de mevcur. Hasır modeller genellikle yaz aylarında, plajda ve günlük kıyafetler ile tercih edilebiliyor. Yüksek topuklu terlik modelleri topuk severler için ideal bir seçenek olabiliyor. İnce ve kalın topuklu modeller tercih edilebiliyor. Ancak yüksek topuklu modellerde ayağınızın ağrıması, şişmesi ya da yürürken zorlanmanız gibi olumsuzluklara rastlanabiliyor. Terliklerin çoğunda ayağınızın taban kısmının değdiği alan yumuşak bir kapsülden oluşuyor. İnce topuklu terlik ile şık ve estetik görünüm elde edebilirsiniz. Yürüme konusunda zorlanabilirsiniz. İnce topuk tercihinde dikkatli davranmak gerekiyor. Şeffaf topuklu terlik ise genellikle sade bir görünümde oluyor. Topuk kısmı ya da iç astar kısımları şeffaf yapıda bulunuyor. Çiçekli ya da puantiyeli desen seçenekleri de ürün yelpazesinde yer alıyor. Topuklu terlik beyaz renk seçeneği özellikle yaz aylarında ön plana çıkıyor. Sade ve şık elbiseler ile ya da günlük kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenebiliyor. Topuklu terlik taşlı modeller de giyeceğiniz kıyafete farklı bir tarz ve hava katabiliyor. Renkli taşlar ve boncuklu terlikler daha şık kıyafetler ile tercih edilebiliyor. Hasır topuklu terlik modelleri ile otantik ve salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Elbise, pantolon, etek, tulum gibi birçok kıyafet ile kombinleyebilirsiniz. Topuklu terlikler evde, plajda, düğün ya da davetlerde, herhangi bir işyerinde ya da evlilik hazırlığı yapan kullanıcıların çeyizi için tercih edilebiliyor. Örneğin; topuklu abiye terlik taşlı, pullu, uzun ya da kısa birçok abiye elbise ile birlikte kullanılabiliyor. Abiye altına giyilebilecek ayakkabılar uzun süre ayakta durmanın verdiği etki ile ayağınızı ağrıtabilir. Bu durumda terlik kullanmak daha avantajlı olabilir. Özellikle düğün ve parti gibi davetlerde çok fazla hareket edeceğiniz için terlik tercihinde bulunabilirsiniz. Yeni gelinler için, evlenme hazırlığında olan kadın kullanıcılar içinde topuklu gelin çeyiz terliği modelleri mevcut. Pullu, tüylü, taşlı, renkli ya da önü açık seçenekli topuklu terlikleri tercih edebilirsiniz.

Topuklu Terlikler Nasıl?

Topuklu terlikler nasıl ya da kullanımları kolay mı ekseninde bir araştırma yaparken, yapılan yorum ve değerlendirmeler fikir verici olabilir. Ayrıca topuklu terlikler ile ilgili yapılan araştırmalarda nasıl oldukları hakkında birçok bilgiye ulaşılabilir. Topuklu terliklerin kalitesi konusunda yapılan araştırmalarda ürünlerin nasıl olduğu hakkında bilgi veriyor. Aynı zamanda ürünlerin özelliklerini incelemek de önemli. Topuklu terlikleri uzun yıllar giymek, hasar görmeden kullanmak için ürün özelliklerini bilmek ve buna göre kullanmak da tavsiye ediliyor. Farklı markaların topuklu terlik seçeneklerini de değerlendirmek gerekiyor. Örneğin terliklerin taban özelliği, kullanılan malzemeler gibi detaylar incelenebilir. Bu tarz bilgileri edinmek için markaların ürün kataloglarını da bakabilirsiniz. Söz konusu ürün hakkında belirtilen detayları okuyabilirsiniz.

Topuklu Terliklerde Renk Seçimi

Terlik ve ayakkabı seçimlerinde renk konusu önemli. Söz konusu ürünlerin kıyafetleriniz ile uyumlu olması için siyah, bej, ten rengi gibi tonlar tercih edilebilir. Renk seçimi yaparken; ürünü nerede, ne zaman, hangi mevsimde kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Giyim tarzınızı klasik ya da spor olarak değerlendirip de renk seçimi yapabilirsiniz. Yaz ayları için önü açık, daha renkli ve özel tasarım ürünler satın alabilirsiniz. Canlı renkleri seviyorsanız turuncu, mavi, kırmızı detayları olan terlik modellerine bakabilirsiniz. Alacağınız ürün; her mevsime, her giyim tarzına ve her ortama uyumlu olsun isterseniz de daha sade renk tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Topuklu Terliklerde Taban Malzemesi

Terliklerde ayakkabılar gibi taban malzemesine bağlı olarak üretiliyor. Kullanıcının ayak tabanının rahat olması ve terlik içinde rahat etmesi için özel olarak tasarlanıyor. Ayak konforu için önemli parçalardan biri taban malzemesi oluyor. Topuklu terlikler için; şekil, tasarım, renk astar malzemesi gibi konular da önemli. Ancak yürüyüş ile ayak taban kısmı doğrudan bağlantılı olduğu için taban malzemesine dikkat etmek gerekiyor. Doğru taban malzemesi, ayakların rahat etmesi ve konforlu yürüyüş için önemli bir husus oluyor. Genellikle eva taban adı verilen ve tam adı etilen vinil asetat olan malzeme tercih ediliyor. Mantar taban da kullanılabiliyor. Taban malzemesi; ayakta terleme oluşmasını engelleyici doğal maddelerden üretiliyor.

Ortopedik Tabanlı Topuklu Terlikler

Ayak sağlığı ve yapısı için ortopedik ürün tercihi önemli oluyor. Ortopedik terlik var mı ya da ortopedik terlik seçimi nasıl yapılır gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Ayakkabı ve terliklerde ortopedik tabanlı seçenekler bulunuyor. Vücut ağırlığını taşıyan ayaklar için en doğru tabanı bulmak önemli. Ayrıca taban yapısının doğru seçilmesi oluşabilecek olumsuzlukların da önüne geçebilir. Ortopedik tabanlı terlikler, ayak ve ayak tabanının konforlu pozisyonda kalmasını sağlıyor. Kullanıcıya kullanım sırasında rahatlık sunuyor. Topuklu ortopedik terlik tasarım aşamasında kullanılan malzemeye bağlı olarak saatlerce ayağınızda kalsa da ağrı ve şişkinlik oluşumunu engelliyor. Ayakların nefes alabilir yapıda olmasını sağlıyor. 

Topuklu Terliklerde Anatomik Yapı

Terlik kullanımlarında ve seçimlerinizde ayak yapısını ve sağlığını korumak oldukça önemli oluyor. Ergonomik ve konforlu yapıda bulunan topuklu terlikler kullanıcılara fazlasıyla rahatlık sağlıyorlar. Anatomik topuklu terliklerde kullanıcının ayak sağlığı ve rahatlığı ön planda tutuluyor. Konfor ve rahatlık sağlarken ürünlerde şıklık kavramı da baskın oluyor. Genellikle topuk ve baş parmak yapıları hassas olan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bu bölgelere maksimum rahatlık vermek ve gelişmiş özellikler sunmak amaçlanıyor. Gelişmiş taban özellikleri oldukça yumuşak bir his vermeye odaklanıyor. Aynı zamanda ayak derisinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek de amaçlanıyor. Anatomik ayakkabıların bazılarında 5 nokta teknolojisi de kullanılıyor. 

Topuklu Terlik Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu terlik kullanımında hassas davranılması kullanıcılar için önemli. Ayak ve parmak yapısının sağlığı, topuk üstünde rahat edebilmek, giyildiği ortama uyum sağlaması gibi birçok unsura dikkat etmek gerekiyor. Topuklu terlik kullanırken  dikkate edilecekler şöyle sıralanabilir:

 • Öncelikle topuklu terlik kullanırken nerede ve hangi amaçla kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Kullandığınız yere uygun olan terlikler daha uzun ömürlü olabilir.
 • Temizliğini sağlarken doğrudan su ile temas ettirmemelisiniz. Terliğin yapıldığı malzeme; suya uyumlu olmayabilir. Aşınıp açılma yapabilir. Kullandığınız model, suya dayanıklı değilse havuz ya da denize terlik ile girmemelisiniz. 
 • Aynı zamanda ayakkabılarda olduğu gibi terlikleri de güneşte bırakmamalısınız. Güneşe uzun süre maruz kalan terliklerin malzemesi ne olursa olsun  yıpranma ve sararma gözlemlenebilir.  Güneş, ürünün renginin de değişmesine yol açabilir.
 • Topuklu terlikler; gözenekli, taşlı, tüylü ya da farklı aksesuarlara sahip olabilir. Üzerinde dekoratif amaçlı boncuklar da yer alabilir. Farklı konseptlerde tasarlanan bu topuklu terlikleri korumak da önemli. Bu modeller genellikle özel günlerde ve yaz aylarında tercih ediliyor. Tasarlanan bu ürünlerin üzerindeki boncuk ya da taşların düşmemesi için daha dikkatli muhafaza edilmeli. 
 • Genellikle bazı terlik ve ayakkabı modellerini çamaşır makinesinde ya da elde yıkamak yaygın bir durum oluyor. Ancak ürünün kullanıldığı malzemeye ve yapısına göre bu durumu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Topuklu terlikleri doğrudan çamaşır makinesine atmak ürünün yapısında ve topuk kısmında hasara sebep olabiliyor.
 • Söz konusu topuklu terlikler için; ürün kataloğu ya da broşürüne bakabilirsiniz. Topuklu terlikler hakkında ürün detaylarına yer verilebiliyor. Böylece terliği daha doğru kullanabilirsiniz. Malzemesi, kullanım şekli, üretim tarihi gibi konularda bilgi alabilirsiniz. 
 • Sık sık havalandırmak koku oluşumunun önüne geçtiği gibi yıpranmaları da azaltabiliyor.
 • Islanan terliklere direk ısı uygulamak zarar verebiliyor. Böyle bir durum yaşarsanız kendiliğinden kurumasını beklemek ve sonrasında işlem uygulamak öneriliyor.
 • Temizlik ve bakım yaparken ürünleri özel temizleyiciler ile temizlemelisiniz. Farklı alanlarda kullanılan temizlik ürünlerini tercih etmemelisiniz.

 

Topuklu Terlik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birbirinden özgün tasarıma ve modele sahip olan topuklu terlikler geniş ürün yelpazesine sahip oluyor. Topuklu terlikleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında birçok önemli husus bulunuyor. Kullanıcıların konforu ve ayak sağlığı ön planda tutularak tasarımlar sağlanıyor. Ürünler mevsim farklılığı, özellikleri ya da yapıldıkları malzemelere bağlı olarak farklı özelliklerle üretiliyorlar. Kullanıcılarında bu ürünleri satın alırken incelenmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Bunlar şu şekilde listelenebilir:

 • Terlik ya da ayakkabı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken konu ayak yapısının iyi anlanması oluyor. Ayak tabanınızın yapısına göre seçim yapmak daha doğru oluyor.
 • Ayak yapınız sürekli şişmeye müsaitse kendi bedeninizden bir beden büyük terlik almanız öneriliyor.
 • Herhangi bir koku problemine maruz kalmamak için hava alan terlikleri tercih edebilirsiniz. Bu durumu önlemek için yapıldığı malzemeye de dikkat etmelisiniz.
 • Aynı zamanda topuklu terlikleri rahat kullanabilmek için hangi amaçla kullanacağınıza da dikkat etmelisiniz. Örneğin günlük kullanımlar için seçeceğiniz terlikte rahatlık aramalısınız. Topuk boyutunu da daha küçük seçebilirsiniz. Özel günler için kullanacağınız terliklerde de klasik modelleri, şıklık ve zerafeti ön planda tutabilirsiniz.
 • Başka bir bakımdan incelendiğinde terliklerin mevsime uygun satın alınması da önemli bir husus oluyor. Yaz ya da kış için seçilebilecek terlikler farklı olabiliyor.
 • İnce ve yüksek topuklu terliklerde ayağınızın burkulma ihtimali olabiliyor. Bu sebeple topuklu terlik alırken ideal topuk yüksekliği 2,5 cm olarak öneriliyor.
 • Aynı zamanda terliklerin parmak yapınızı bozmayacağından da emin olmak önemli. Bu sebeple esnek yapıda bulunan terlikler daha makul olabiliyor. Terliklerin taban ve parmak ucu kısmının yapısına dikkat etmek gerekiyor.
 • Sert tabanlı ve naylon terlikler ayak yapısını olumsuz yönde etkileyebiliyorlar. Bu tür malzemelerden yapılan ürünleri tercih ederken dikkat etmelisiniz.
 • Ayak numarası konusu riskli olabileceğinden online alışverişlerde beden tablosu incelenmeli.
 • Topuklu terlik alırken; hareketlerinizin kısıtlanmaması ve kendinizi rahat hissetmeniz önemli oluyor. Bu sebeple terlik satın alırken belirtilen niteliklere dikkat etmelisiniz.

 

Topuk Yüksekliği Nasıl Seçilmeli?

Genellikle ayakkabı ya da terlikler için uygun topuk yüksekliği 2,5 cm oluyor. Kadın kullanıcılar tarafından topuklu terlikler sıkça tercih ediliyor. Topuk yapısı; ne kadar spor giyinilse bile şık ve estetik bir görünüm yaratıyor. Çoğu terlikte en düşük topuk yüksekliği 1,5 cm. Ancak 2 cm ya da 3 cm ideal kabul ediliyor. Yüksek topuk; yürümenizi, ayakta durmanızı ve dengenizi bozabilir. Topuk yüksekliği seçiminde özenli davranmak gerekiyor.

Topuklu Terlik Yorumları

Giyim aksesuarlarından olan topuklu terlik yorumlarına bakmak gerçekten önemli bir husus oluyor. İnternet siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde özellikle de beden konusunda sizlere çok fazla yardımcı olabiliyor. Terlikler için yapılan yorumlar da alacağınız ürün hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Daha önce topuklu terlik kullanan diğer kullanıcıların deneyimleri, satın almadan önce bir yol gösterici oluyor. Özellikle farklı renk ve tasarım sunan ürünler arasında kararsız kaldığınız durumlarda kullanıcı tavsiyeleri etkili olabiliyor. Online alışveriş ile terlik  almak ilk deneyiminiz ise, denemeden almak konusunda kararsızsanız yine yorumlar yol gösterici olabilir. Ayak bedeni ve numarası için markanın verdiği listenin yanı sıra kullanıcıların yaptıkları yorumları incelerek yardım alabilirsiniz. Geniş beden aralıkları bulunan modeller hakkında hangi bedenin size daha uygun olacağını öğrenebilirsiniz. İncelenen yorumlar doğrultusunda; topuklu terliklerin kullanımı kolay mı, koku yapıyor mu, ürün rahat mı, temizliği kolay mı, uzun süreli kullanımlar için uygun mu, hangi mevsim için uygun, kullanım sonrası memnun kalındı mı gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Topuklu Terlik Fiyatları

Topuklu terlik fiyatları modele, ürün çeşidine, renklerine, üretiminde kullanılan malzemeye, kullanım rahatlığına, tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Her kesime ve her bütçeye uygun geniş fiyat aralıkları bulunuyor. Beden aralıkları da farklı seçeneklerle kullanıcılara sunuluyor. Terlik seçimlerinde ilk olarak üründe aranan özellikler belirlenmeli. Daha sonrasında fiyat aralığı belirlemek daha kolay oluyor. Marka, cinsiyet, beden, renk gibi filtrelemeler yaparak ilerleyebilirsiniz. Filtreleme altyapısı sayesinde daha düzenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Fiyat skalasını da artan ya da azalan sırada listeleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak bir terliğin hangi malzemeden yapıldığı, sağladığı konfor ve özellikleri o ürünün kalitesi ve fiyatı hakkında da bilgi veriyor denebilir. Topuklu terlik fiyatlarını öğrenmek için Hepsiburada ile araştırma yapabilirsiniz. Ürünlere fiyat alarmı kurarak gelebilecek indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Topuklu Terlik İndirim ve Kampanyaları

Topuklu terlik ürünleri birbirinden çok modele sahip. Farklı markalar farklı tasarımlar ile kullanıcıya seçim özgürlüğü sunuyor. Söz konusu ürünler kullanıcıların zevkine göre şekillenebiliyor. Kullanıcılar markalara ait ürünleri satın almadan önce ürünlerin fiyat ve özelliklerini araştırıyor. Topuklu terlikler için indirim ve kampanya ya da fiyat araştırması yapılırken farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Yılın belli zamanlarında, özel günlerde, yılbaşı ya da sezon sonu indirimlerinde ürünler üzerinden farklı indirim ve kampanyalar yapılabiliyor. Hepsiburada alt yapısında bulunan “Süper Fiyat, Süper Teklif” bölümünden satın alacağınız ürüne ait herhangi bir indirim ve kampanya var mı inceleyebilirsiniz. Kullanıcı topuklu terlikler için olan indirim veya kampanyaları değerlendirerek bütçesinden tasarruf edebiliyor.  İncelediğiniz ürün için herhangi bir indirim yok ise; incelediğiniz ürüne fiyat alarmı kurabilirsiniz. Bu sayede sonrasında oluşabilecek indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Topuklu Terlik

7295 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 7295 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003913/60003914