Siyah Kadın Pantolonu Modelleri

Siyah kadın pantolonları, kadın giyiminin olmazsa olmaz seçeneğini oluşturur. Hem spor hem de klasik zarif bir seçenek olarak bilinir. İş hayatından günlük kullanıma ve özel günlerden sosyal aktivitelere kadar pek çok farklı stil için tercih edilen siyah kadın pantolonu çeşitleri oldukça revaçtadır. Söz konusu ürünler çeşitli kesimler, kumaşlar ve detaylarla farklı tarzlara hitap eder. Siyah kadın pantolonu modelleri birbirinden farklı kumaşlarda, kesimlerde ve tasarımlarda üretilir. Klasik kesim pantolonlar kadınların en fazla tercih ettiği seçeneklerden biri olma özelliği gösterir. Düz kesimli, düşük bel veya yüksek bel gibi farklı tasarımlarda üretilerek her ihtiyaca yanıt verir. Bu pantolonların kumaşı genelde düz, düşük parlaklıkta olur. Ayrıca klasik kesim pantolonlar ofis ortamında veya resmi etkinliklerde şık bir seçenek olarak da kullanılır. 

Siyah pantolon modelleri dar olarak da sıklıkla tercih edilir. Vücuda tam oturan ve bacakları saran bu dar kesim pantolonlar, modern ve trend bir görünüm sunar. Aynı zamanda bacak boyunu vurgulayarak şık mı şık durur. Genelde kot, kumaş ve deri gibi farklı malzemelerden üretilerek her kombinde kullanıma uygun olur. Rahat ve şık bir seçenek olan bol kesim pantolonlar, bol kesimli ve geniş bacaklı olarak dikkat çeker. Hafif kumaşlarla yapılan bu pantolon ise, yaz aylarında rahatlıkla tercih edilir. Siyah pantolon kadın ürünleri arasında kısa paçalı ve geniş kesimli olan pantolonlar da vardır. Daha farklı bir tarz arayanlar için ideal bir seçenek olarak bu pantolonlar sıklıkla tercih edilir. Ayrıca tasarımı ve kumaş yapısı gereği hem şık hem de rahat bir görünüm sağlar. Havuç paça kesime sahip olan Siyah pantolon alternatifleri de mevcuttur. Bu pantolonlar, özellikle sonbahar ve kış aylarında botlarla kombinlenerek şık bir görünüm elde etmek için idealdir.

Cigarette siyah pantolon alternatifleri kadınların olmazsa olmaz tercihleri arasında yer alır. Düz kesimli, ince bacaklı ve bilekten biten Cigarette pantolon tasarımları daha çok klasik bir tarzı tercih edenlere hitap eder. Bu pantolonlar da hem ofis hem de gündelik kullanım için idealdir. Rahatlık ve stilin birleştiği siyah Jogger pantolon alternatifleri, elastik bel ve paçalara doğru daralan kesimi ile dikkat çeker. Hem spor hem de şık stillere hitap eden bu pantolonlar, gündelik yaşamda kombinlerini süslemek isteyen kullanıcılara hitap eder. Daha pek çok tarzda üretilen siyah kadın pantolon modellerine rastlamak mümkündür. 

Siyah Kadın Pantolonu Modelleri ve Özellikleri 

Kadın pantolon modelleri gündelik yaşamda, okul hayatında, iş hayatında ve özel günlerde sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Hem konforlu hem de estetik olmasından ötürü sıklıkla tercih edilir. Sayısız marka tarafından satışa sunulan siyah kadın pantolon modelleri vardır. Bunlar dünya markaları olduğu gibi muadil markaların da üretimi olabilir. Bu sayede her kadın kendi zevkine, bütçesine ve kriterlerine uygun siyah kadın pantolonları arasından tercihte bulunabilir. Klasik, sportif, modern, casual gibi çeşitli tarzlara ayrılan kumaş pantolon alternatifleri vardır. 

Kadın siyah pantolon alternatifleri arasında özel günleri ve ofis hayatını klasik tasarımlar süsler. Klasik siyah kadın pantolonları herhangi bir kadının dolabında mutlaka bulunması gereken temel bir parça olarak dikkat çeker. Bu parça genelde düz kesimli ve orta bel olarak tasarlanarak klasik duruşunu en iyi şekilde yansıtır. Şık bir görünüm elde etmek isteyenler için en ideal parçalardan bir tanesi olma özelliği gösterir. Ofis ortamında, akşam yemeklerinde veya resmi etkinliklerde rahatlıkla kombinlenir. Bu sayede zahmetsiz şıklığın da anahtarı olmayı başarır. Siyah pantolon modelleri arasında dar kesimli seçenekler her sezon revaçtadır. Vücuda oturan ve bacakları vurgulayan bu pantolonlar hem daha modern hem de çekici bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eder. Ayrıca bacakların olduğundan daha uzun ve ince görünmesini sağlar. Abartılı bir bluz, body ya da şık bir ceketle kombinlenerek gece davetlerinde ya da düğün gibi aktiviteler de şık bir seçenek olur. Geniş paçaya sahip olan siyah pantolonlar hem şıklığı hem de rahatlığı birlikte sunar. Yüksek bel ve bol kesimleri ile son derece rahattır. Bu yönüyle de her alanda hareket özgürlüğü sağlarlar. 

Siyah kadın pantolon çeşitleri kumaş farklılıkları ile de ön plana çıkarlar. Pamuklu kumaşlardan elde edilen kadın siyah pantolonlar, doğal ve nefes alabilir bir yapıya sahiptir. Bu yönü ile birlikte kullanıcıya rahatlık ve kullanışlılık sağlarlar. Pamuklu malzemeden elde edilen bu siyah pantolonlar, günlük giyimde ve sosyal aktivitelerde sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Bunun yanı sıra, hareket kabiliyetini artırırlar ve daha iyi bir uyum gösterirler. 

Polyester, sentetik bir kumaş türüdür ve pantolonlarda sıkça kullanılır. Aynı şekilde triko kumaşlar, esnek ve rahat bir yapıya sahiptirler. Genelde sonbahar kış aylarında kullanılan bu pantolonlarda sıklıkla tercih edilir. Kadife kumaşlar ve deri kumaşlar ise kış aylarının olmazsa olmaz parçalarını oluştururlar. Şık ve sofistike bir görünüm sunan bu pantolonlar, kış aylarında da şıklığından ödün vermek istemeyenlere hitap eder. Her biri kaliteli, dayanıklı ve son derece sağlam kumaşlardan üretilen siyah pantolonlardan siz de dolabınıza eklemelisiniz.

Siyah Kadın Pantolonu ile Kurtarıcı Kombinler 

Siyah pantolon kadın kumaş pantolonları başta olmak üzere çeşitli kumaşlardan tasarımlardan ve detaylardan meydana gelen pantolonlar vardır. Söz konusu pantolonlar kadınların klasik, sportif, modern, vintage, Retro gibi akla gelebilecek birçok seçenekte kombin oluşturmasına olanak tanır. Keza bu pantolonlar zahmetsiz şıklığın anahtarı da sayılılar. Bayan siyah pantolon modeller hem şık hem konforlu hem de rahat olmasından ötürü birçok kadın tarafından tercih edilir. Siyah pantolonlar da farklı stillerde, çizgilerde ve kesimlerde bulunabilir. Bu sebeple de en sıra dışı kombinle uyumludur. 

Siyah pantolonlar ile kurtarıcı kombinler, ancak, dolapta yer alan diğer parçaları doğru şekilde seçerek mümkün olur. Aynı zamanda pantolonlara uygun aksesuarlar ve çantalar eklenerek ortaya çıkarılır. Siyah kadın pantolon çeşitleri ile son derece şık bir kombin elde edilebilir. Bu kombinleri ise hem tesettürlü hem de açık hanımlar kendi kıyafetlerine göre rahatlıkla uygulayabilirler. Siyah kadın pantolon modelini eğer ekru bir body veya gömlek ile eşleştirirseniz klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Klasik bir bej bluz, siyah pantolonunuzun üzerinde son derece zarif ve şık bir görünüm verir. Bu sayede ise günlük giysilerden özel etkinliklere kadar pek çok farklı aktiviteye uyum gösterir. 

Eğer yüksek bel siyah pantolon tercih ettiyseniz, üstü içine sokarak ya da dışarıda bırakarak da farklı stiller deneyebilirsiniz. Kombini tamamlamak üzere ise klasik siyah bir ayakkabı ve minimal çantalar ekleyebilirsiniz. Siyah kadın pantolon modelleri ile sportif kombinlere de imza atabilirsiniz. Hem spor hem de rahat bir tarz elde etmek üzere üst kombin yapabilirsiniz. Mesela, oversize bir spor bir tişört havuç kesim olan siyah pantolonunuzla harika bir uyum sağlar. Hem rahat hem de spor bir görünüm için pantolonunuzu belinize kadar çekerek bu bölüme modern bir bel çantası takabilir ve spor ayakkabılarla kombini tamamlayabilirsiniz. 

Siyah kadın pantolon modelini eğer deri tercih ederseniz de farklı kombinlere imza atabilirsiniz. Spor bir ceket gibi üst giysileri de ekleyerek kombini daha da şık kılabilirsiniz. Söz konusu olan kombin, günlük aktivitelerde, akşam yemeklerinde ya da hafta sonu kaçamaklarında son derece ideal olur. Siyah kadın pantolon modelleri ile gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Bu pantolonu deri tercih ederek gece kombinlerinde de şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda düz kesimli, parlak ya da ipek kumaşlardan yapılan siyah bir pantolon ile son derece şık ve zarif bir gece kombini yapabilirsiniz. Üst olarak ise şık bir bluz ya da ipekten elde edilen gömlek gibi bir üst tercih edebilirsiniz. Bu gibi daha pek çok kombine siyah pantolon modeli ile imza atabilirsiniz.

Siyah Kadın Pantolonu Fiyatları

Siyah kadın pantolon fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişir. Bunlar arasında ürünün kumaşı, markası, kalitesi, dayanıklılığı ve özel tasarımı yer alır. Öncelikle ürünün elde edildiği kumaşı, fiyatını önemli ölçüde etkileyen bir faktördür. Mesela son derece doğal kumaşlardan yapılan yüksek kaliteli pantolon modelleri genellikle daha pahalıdır. Pamuk, keten, yün gibi doğal malzemeleri içeren pantolonlar kullanıcının uzun süre kullanımında kalır. İşte bu durum da ürünün daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olmasını sağlar. 

Sentetik liflerden yapılan elde edilen siyah kadın pantolon fiyatı ise, genelde daha uygun fiyatı içerir. Kalite, sağlamlık ve dayanıklılık açısından iyi olan bu pantolonda yüksek fiyata satılabilir. Siyah kadın pantolonun tasarımı da fiyat politikasını etkileyen bir faktördür. Özel detayları dekoratif dikişleri fermuarları ve düğmeleri içeren siyah pantolonlar, genellikle daha yüksek bir maliyeti içerir. Özellikle İnditex grubunun veya dünya markalarının tasarımı pantolon modelleri daha yüksek bir fiyat etiketini içerir.

Hiç şüphesiz olarak kadın pantolonun markası fiyatı doğrudan etkiler. Popüler moda markalarının siyah pantolon modelleri, genellikle daha yüksek fiyatlarla satılır. Bunun sebebi ise marka değeri olmak üzere aynı zamanda üretim kalitesi, modaya uygunluk ve müşteri beklentilerine yönelik yüksek kalite içermeleridir. Bunların yanı sıra, siyah pantolon kadın ürünlerinin fiyatını doğrudan etkileyen bir faktör de kalitedir. Yüksek kaliteli dikişlere, sağlam düğmelere, fermuarlara ve dayanıklı kumaşlara sahip olan pantolonlar diğerlerine kıyasla daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Çünkü bu ürünler uzun süre kullanılabilirlik, renk dayanıklılığı ve yıpranmaya karşı direnç gibi çeşitli özellikleri içerir. Bu durum ise uzun ömürlü kullanım sağlamasını mümkün kılar. Ancak her kadın siyah pantolonu yapılan indirim ve avantajlar dahilinde çok daha uygun fiyata alınabilir. O sebeple siz de bahsi geçen pantolonları ve daha fazlasını incelemek üzere sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Siyah Kadın Pantolonu Modellerinin Kumaş Cinsleri Neler?

Siyah kadın pantolon modelleri polyester, pamuklu, deri, triko, kadife gibi kaliteli kumaşlardan elde edilir. Bu yönüyle ise hem yaz hem kış hem de bahar aylarında kullanıma uygun olurlar. 

Siyah Kadın Pantolonu Modelleri Hangi Tarza Gider?

Siyah kadın pantolon çeşitleri sportif, casual, klasik, vintage ve modern giyim tarzlarına göre beğeniye sunulur. Çünkü bu pantolonlar dar kesime, bol kesime, havuç kesime ve Skinny kesim sahip olup her tarzı tamamlar. 

Siyah Kadın Pantolonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siyah kadın pantolon alternatiflerinden seçerken mutlaka markası, kalitesi, tasarımı, kesimi ve sezonu göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun dışında kullanıcı yorumlarına bakılarak pantolon alınmalıdır. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siyah Kadın Pantolonu Modelleri

8404 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 63 / 8404 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
DöpiyesEtek ve ceketten oluşan iki parçalı giysiye döpiyes adı verilir. Döpiyes, Fransızca iki parça anlamına gelen "deux piéces" sözcüklerinden üretilmiştir. Dünyanın en önemli moda merkezlerinden olan Fransa'dan dünyaya yayılan döpiyeste temel iki parça yer alır. Kadınların pantolon giymediği dönemlerde döpiyesler sadece etek ve ceket olarak tasarlanmıştır. 20. yüzyıldan itibaren kadınların pantolon giymeye başlamasıyla pantolon ve ceketten oluşan döpiyes modelleri de üretilir. Döpiyeste ceket içine, gömlek ya da bluz gibi herhangi bir kıyafet giyilmez. Tek başına bir bluz gibi giyilen ceket ile takımı tamamlayan etek ya da pantolon parçaları farklı modellerden oluşamaz, bir bütünlük söz konusudur. Döpiyes bir takım olarak tercih edilir. Tayyör ve döpiyes sık karıştırılan iki kıyafet türüdür. Tayyörde pantolon-etek ve ceketin yanı sıra tişört, bluz ya da gömlekten oluşan bir üçüncü parça daha kullanılır. Döpiyeste ise alt ve üstten oluşan iki parça vardır ve döpiyes ceketi gömlek veya bluz olarak kullanılır. Döpiyeste alt ve üst parçaların aynı kumaştan üretildiği görülür. Bu kumaşlar çok çeşitli olabilir. Özel gecelerde ve davetlerde; saten, vual veya ipek gibi şık görünümlü kumaşlarla farklı döpiyes modelleri tasarlanabilir. Yaz mevsiminde giymek için pamuklu, keten ve patiska kumaştan dikilmiş döpiyes modelleri tercih edilebilir. Soğuk havalarda giyilen döpiyes modellerinde ise kadife, yün veya kaşe gibi sıcak tutan kumaş çeşitleri kullanılır. Döpiyes modelleri renk ve kesim açısından oldukça zengindir. Döpiyes ceketleri; deri, blazer, peplum veya tüvid gibi farklı kesimlerde olabilir. Pantolonlu döpiyeslerde kumaş pantolon modellerinin yanı sıra daha spor ve günlük pantolonlar da kullanılabilir. Döpiyeslerin olmazsa olmazlarından olan etekler ise isteğe göre farklı uzunluklarda ve kesimlerde tercih edilebilir.
Detaylar
DomeseDomese, her iki yüzü de kullanılabilen, dünyaya Şam'dan yayılmış bir kumaş çeşididir. Genellikle ipek, keten ve yün karışımı olan bu kumaş çeşidine, Şam kumaşı adı da verilir. Fransa ve İtalya'da dokunan taklitleri ise "damasko" olarak adlandırılır. Kendinden desenli olan domese kumaş, ev dekorasyonunda döşemelik ya da perde olarak sık kullanılan kumaş çeşitleri arasındadır. Domese kumaş, çift taraflı olması nedeniyle dekorasyonda oldukça önemli bir yere sahiptir. Mat iplik desenler üzerine parlak saten ipliğin işlenmesiyle üretilen kumaşın dokumasında gümüş ve altın renkli klasik iplikler oldukça sık kullanılır. Domese kumaş, evini klasik detaylarla döşemek isteyenlerin en beğendiği kumaş türleri arasında yer alır. Domese kumaşlarla tasarlanan perdelerle evlerin salonlarında son derece elegan bir görünüm meydana getirmek mümkündür. Domese, döşemelik kumaş olarak da tercih edilir. Klasik görünümünün yanı sıra fiziksel olarak da ağır bir kumaş olan domese, bu yönüyle diğer kumaş türlerine göre daha dayanıklıdır. Bu nedenle koltuk takımlarında uzun süreli ve sağlam bir kullanım sunar. Ev dekorasyonunda geleneksel çizgileri sevenler, koltuk takımlarının yanı sıra yastık ve minderlerde de domese kumaş tercih edebilir. Düz renk koltuk takımlarıyla şık bir kombin oluşturan klasik domese kumaşlı yastıklar son derece dekoratiftir. Domese kumaş, yemek takımı sandalyelerinde değişim yapmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir. Bunun yanı sıra bu şık kumaş çekyat döşemesi olarak da kullanılabilir. Domese, ağır bir kumaş olması nedeniyle ev dekorasyonunda duvar kaplaması olarak tercih edilebilir. Kendinden desenli olan domese kumaşlar, evde şık kombinasyonlar yapmak amacıyla oldukça sık kullanılır. Sade bir koltuk takımını domese kumaştan dikilen bir perdeyle kombinleyebilir ya da klasik ve düz renklerin kullanıldığı bir salonda koltuk takımı için birbirinden zengin desenlerle donatılmış domese kumaşlar tercih edebilirsiniz.
Detaylar
AndrojenAndrogyn yani androjen tarz, kadın ve erkek giyim modasında aynı kesimler kullanılarak üretilen giyim tekstil ürünlerini ifade eder. Daha ziyade erkek kıyafeti olarak alışılagelmiş tarzın kadınlar tarafından kullanılması şeklinde karşılık bulur. Bu tasarım stili maskulen olarak bilinen tarza benzemekle birlikte, maskulen kadın kıyafetleri feminen tarzla harmanlanırken androjen giyim ürünlerinde bu durum ortadan kalkar. Alternatif olduğu kadar güçlü ve modern bir duruş da sunan androjen tarz her mevsimde tercih edilebilir. Daha keskin ve sert bir görünüm sunan androjen kıyafetler; farklı renk, desen, kalıp, boyut, dikim gibi seçeneklerle tüketicilerin beğenisine sunulur. Yaz ve bahar aylarında ince ve açık renkli kumaşlar tercih edilirken serin kış aylarında ise genellikle daha kalın ve pastel tonlar rağbet görür. Androjen giyim ürünlerini bir araya getirerek oluşturulan etkileyici tarzlarla modern, sıra dışı ve yenilikçi tavrı doğrudan dışa vurmak mümkün. Androjen giyimde yaygın biçime bol pantolonlar, geniş ceket ve gömlekler, topuksuz ve sade ayakkabılar kombinlenir. Dökümlü bluzlar, vücudu saran yüksek bel pantolonlar ve uzun ceketler de yine bu stile uygun biçimde üretilir. Burada çoğunlukla kesim ve dikim teknikleri belirleyicidir. Androjen kıyafetler, sıra dışı görünümün yanı sıra konfor ve rahatlık da vadeder. Güçlü bir imaj yaratmak isteyenlerin rağbet ettiği bu tarzda, takım elbise ya da trençkot ve mont çeşitleri de oldukça fazla tercih edilir. Örneğin; ceket, pantolon, yelek, kravat ya da papyonun kombine edilmesi ile oluşturulan androjen takım elbiseler, hem göz alıcı bir stil hem de kıyafetler içinde rahat hareket kabiliyeti sunar. Birbirinden farklı kombinlere imkân tanıyan androjen giyim ürünleri farklı zevklere hitap eder. Büyük bir renk ve desen çeşitliliği ile satışa sunulan bu tekstil ürünleri; takı, gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarlarla çok daha dikkat çekici bir hâle gelir.
Detaylar
DrapajDrapaj kelimesi Fransızca "draper" sözcüğünden türemiştir. Genel olarak giysilere yapılan pililer veya büzgüler anlamına gelir. Drapaj, üç boyutlu olarak giysi tasarlama ya da kalıp çıkarma tekniği olarak tanımlanabilir. Farklılığın ve de bireyselliği önde olduğu günümüzdeki moda anlayışında, kişisel zevklere uygun olarak tasarımların yapılması drapaj tekniğini kullanarak kalıp hazırlamaya önem kazandırmaktadır. Özellikle Haute-Couture, yani ısmarlama giyim alanında tasarımlar yapanlar için kişiye özel olarak tasarımların yapılabilmesinde ve uygulanabilmesinde işleri kolaylaştırır. Drapaj sayesinde canlı ya da cansız mankenlerden yararlanılarak kağıt, kumaş gibi malzemelere istenilen giysinin kalıbı çıkarılır. Drapaj tekniğini ilk kez kullananlar için cansız manken kullanımı daha doğru bir tercihtir. Drapaj tekniğini kullanarak kalıp elde edebilmek için insanın vücut yapısı iyi bir şekilde tanınmalıdır. Bu nedenle drapaj çalışan kişilerin insan vücudunu biliyor olması, elde edilen drapajın daha rahat kullanılmasını ve hareketlerin kısıtlanmamasını sağlar. Cansız manken üzerinde drapaj tekniği çalışılacaksa ölçülere uyan bir manken seçilmesi gerekir. Erkek, çocuk ve kadın gibi farklı seçeneklerde cansız manken modelleri vardır. Drapaj modellemesi, çalışmayı yapan kişiye farklı alanlarda beceriler katar. Bu teknikte tasarımcı kumaşla birebir çalışma şansı elde eder. Böylece drapaj çalışmaları kişinin model oluşturma becerilerinin gelişmesini sağlarken kumaş özelliklerini de daha iyi tanımasında yardımcı olur. Ayrıntılarıyla incelenen modelin; kollar, etek, kuplar ve cepler gibi her ayrıntısı incelenir. Böylece estetik anlamda uyumu yakalamak daha kolay olur. Drapaj modellemesi esnasında birçok farklı malzemeden yararlanılabilir. Bunlar; Amerikan bezi, mulaj kağıdı ya da patiska benzeri kumaşlar olabilir. Alıştırma ya da prova yapmak için de drapaj çalışmaları kullanılabilir. Özellikle asimetrik ve orantısız vücutlara uygun modellerin seçilmesinde ve belirli kurallara bağlı olarak çalışma becerilerinin kazanılmasında drapaj tekniğinin büyük önemi vardır.
Detaylar
Slim-fitVücudu saran özelliğe sahip olan slim fit, bedene tam oturan kalıbı ifade eder. Dar kalıp anlamına gelen slim fit tarzında kıyafetlerin kol, basen, bacak ve bel bölümleri dökümlü değildir, aksine kumaş ve dikim yöntemleri neticesinde kıyafet bedeni sarmalar. Kışlık, baharlık ve yazlık slim fit giyim ürünleri; farklı renk, desen, doku, dikim seçenekleri ile üretilir ve pek çok tarza hitap eder. Dar kalıp ürünler arasından seçim yaparken beden yapısına uygun olanı tercih etmek önemlidir. Aksi taktirde vücudu saran yapısı dolayısıyla dirsek, basen, diz gibi bölümlerde bombeleşme ve kolay yıpranma gibi sorunlar meydana gelebilir. Çokça rağbet görmesi model çeşitliliğinin fazla olmasından kaynaklanır. Pantolondan takım elbiseye, ceketten gömleğe, tişörtten ve monta pek çok giyim ürününe slim fit kalıp uygulanır. Özellikle son yıllarda hem üretimi hem de kullanımı artan slim fit kıyafetler, özel davetlerden gündelik hayat aktivitelerine değin hemen her alanda tercih edilebilir. Slim fit giysiler; modern, şık ve estetik bir imaj oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği modeller arasındadır. Bu ürünler, yenilikçi görüntüsü kadar rahat olmaları ile de tercih sebebidir. Bu giyim tarzına ait kıyafetlerin her mevsime uygun olanlarını bulmak mümkündür. Sıcak yaz aylarında terletmeyen ve serin kış aylarında soğuk almayı önleyen slim fit kombinasyonlar her sezonda rahatlıkla giyilebilir. Kadın, erkek, çocuk ve unisex seçenekleri ile satışa sunulan slim fit ürünler; dayanıklılık, tasarım ve kumaş materyali gibi niteliklere göre farklılaşır. Kumaşın kalınlığı, dikim - kesim türü, sağlamlık derecesi gibi belirleyenler kullanım alanını da etkiler. Slim fit kıyafetlerle hem klasik hem de spor bir tarz oluşturabilirsiniz. Gömlek üzerine ceket kombinasyonları ile balo ve akşam yemeği aktivitelerinde klasik tarzınızı konuşturabilir ya da tişört üzerine dar kalıp ceket ile sportif ve canlı bir imaj yaratabilirsiniz.
Detaylar
Skinny JeanKot pantolonlar, birçok farklı kesim ve modelde üretilmekte ve bu ürünlerin belirli kategoriler altında sınıflandırılması için kesimleri ve kumaş türleri dikkate alınmaktadır. Skinny jean de aslında bir kot pantolon kategorisini ifade eder ve bu sınıflandırmadaki belirleyici özellikler, bu tür pantolonların dar kesimi ve esnek yapılı kot kumaşıdır. Skinny jean, son yıllarda özellikle kadınların sıklıkla günlük giyim kıyafet kombinlerinde tercih ettiği bir kot pantolon kesim tarzıdır. Kelime anlamı olarak Türkçeye "dar kot pantolon" olarak çevrilebilir. Skinny jean'lerde kullanılan kumaşın özelliği tamamıyla sert kot kumaş olmamasıdır. Kot kumaşına esneklik kazandırılabilmesi için kumaşın bir kısmı elastan kumaş diye tabir edilen esnek bir kumaş türünden oluşur. Bu kumaş türü likralı kumaş olarak da bilinir. Bu sayede skinny jean olarak tanımlanan kot pantolonlar, hem bir tayt rahatlığındadır hem de tam anlamıyla vücudu sarar. Hatta bazı tayt modelleri de kumaş yapıları dolayısıyla skinny jean sınıfına girmektedir. Günlük yaşam tarzının kurtarıcı parçalarından olan bu kot pantolonlarla sportif bir görünüm elde edilebilir. Skinny jean giyen kişinin hareketleri kısıtlanmaz, özgürce hareket edebilir. Kot pantolon denince ilk akla gelen renk olan mavi renginin yanında çok farklı renklerde skinny jean modelleri de bulunmaktadır. Bu sayede bu pantolonlar her türlü kıyafet kombininde kullanılabilir. Pikniğe giderken üzerine bir t-shirt ya da mevsime göre bir kazakla da tercih edilebilir, özel bir akşam yemeğine giderken şık bir bluz ve topuklu ayakkabıyla hatta bir blazer ceketle tamamlanabilir. Skinny jean'ler genellikle tayt giymekten hoşlanmayan ama tayt rahatlığı arayanlar tarafından sıklıkla giyilir. Birçok farklı marka tarafından üretilen skinny jean'ler; kısa paçalı, yüksek belli, düşük belli, cepli ve cepsiz gibi farklı özellikteki modellerinin yanında değişik renk seçenekleriyle de sayısız alternatifte kullanıcılara sunulmaktadır.
Detaylar
DokuDoku, kelime anlamıyla görme ve dokunma duyusuyla algılanabilen, cisimlerin yüzey alanını oluşturan homojen birimdir. Bu homojen birimin şekli, büyüklüğü, dağılımı, yoğunluğu yüzeyin karakterini oluşturur ve ona özgünlük kazandırır. Doku, yüzeyi düzenli ya da rastlantısal dizilime göre iki şekilde oluşturur. Düzenli dizilimde, yüzeyi oluşturan her bir doku belli bir sistemle sıralanır, belli bir kurala göre kendini tekrarlar. Lifin dokunması ya da örülmesiyle oluşan kumaş yüzeyi buna örnek verilebilir. Rastlantısal dizilimde ise yüzey, birbirini tamamlayan dokuların oluşturduğu bütünlük içinde meydana gelir. Bu grubun sayısız örneğini doğada görmek mümkündür. Yaprak, toprak, tahta parçası, kaya, kum buna örnek verilebilir. Dokular, görsel ve dokunsal (gerçek) olarak iki ana sınıfa ayrılır. Görsel dokular sadece gözle algılanabilir. İki boyutludur. Çizgilerle, noktalarla, boyalarla açık ve koyu tonlarla yüzeye derinlik kazandırılır. Bu dokuyu genel olarak resim sanatında görmek mümkündür. Dokunsal (gerçek) doku, doğada var olan, dokunma ve görme duyusuyla algılanabilen dokudur. Bu doku için pürüzlü, düz, sert, yumuşak, kaygan gibi sıfatlar kullanıldığı görülür ve bal peteği, ayçiçeği tarlası, ağaç kabuğu gibi örnekler verilebilir. Doğada, sanatta, hayatın içinde anlam kazanan doku kavramının, tekstil ve moda dünyasındaki algısı da oldukça önemlidir. Çünkü kumaşın dokusu tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden biridir. Örneğin, tekstilde yaygın kullanım alanına sahip pamuklu kumaşın yumuşak dokusu; esnekliği, güçlü yapısı ve nem tutma özelliği kadar önemlidir. Ayrıca pamuk, doku özellikleri nedeniyle farklı kumaşların yüzey özelliklerini iyileştirmek için de tercih edilir. Yün, rahatsız doku özelliğine rağmen yalıtım avantajı ile ipek ise pürüzsüz dokusu ile ön plana çıkar. Birçok sektörden talep gören non-woven ise dokusuz olarak adlandırılan bir tekstil ürünüdür. Bu grubun üretiminde dokuma ya da örme teknikleri kullanılmaz. Lifler bir takım kimyasal ve fiziksel işlemlere tabi tutulur. Teknik tekstilin temsilcisi bu ürün; medikal, otomotiv, inşaat, suni deri gibi birçok sektörün ilgi odağıdır.
Detaylar
MasculinMaskulen, Fransızca kökenli "masculin" kelimesinden dilimize geçmiştir. Genel olarak erkek, erkeksi, erkek gibi, erkeği andıran, eril ve erkeğe benzeyen gibi anlamlara gelir. Fransızcaya da Latincede bulunan "masculinus" sözcüğünden geçmiştir. Maskulen, aynı zamanda feminen kelimesinin zıt anlamlısıdır. Modaya da yansımış olan maskulen sözcüğü, genel olarak kadın giyimi için kullanılmakla birlikte erkeklerin giyim stilini de etkiler. Erkek modasında daha çok erkeksiliğin ön plana çıkarıldığı kıyafetleri tanımlarken kullanılabilir. Maskulen, kadınlar için üretilen kıyafetlerin erkeksi çizgilerle tasarlanmasıdır. Erkeksi giyim tarzının hakim olduğu çok sayıda aksesuar ve eşya çeşidi vardır. Daha çok koyu renk tonlarının hakim olduğu maskulen tarzda, pantolon ve ceket takımlar farklı kravat modelleriyle kombinlenir. Bol pilili pantolonlar ya da sigaret tarzdaki pantolon çeşitleri de maskulen tarzda sıkça kullanılmaktadır. Oldukça rahat bir giyim tarzı olan maskulen giyim; şapkalar, pantolon askıları, fularlar, parfümler ve ayakkabılarla da desteklenebilir. Ancak sadece erkek kıyafetlerini giymek maskulen bir tarza sahip olmak anlamına gelmez. Kişilerin, kendi vücut hatlarına ve boy uzunluğuna uygun olan parçaları bir araya getirmesi gerekir. Saç modeli açısından da maskulen giyimde, dalga dalga veya feminen yapıdaki saçlar yerine daha sert kesime sahip saç modelleri tercih edilmelidir. Bir bütün olarak uygulanabilen maskulen tarz şıklığı, seçilecek birkaç aksesuarın kullanılmasıyla da yakalanabilir. Kıyafetlerin bu şekilde kombinlenmesiyle kadınlar, feminen taraflarını ortaya çıkarabilir. Maskulen tarzda en çok tercih edilen dik ve beyaz yakalı gömleklerin yakaları iliklenerek kalem etek ya da kumaş bir pantolonla kullanılabilir. Maskulen giyimin en önemli parçalarından bir tanesi de tercih edilen ayakkabılardır. Dolgu topuk veya platform ayakkabılar yerine daha zarif ayakkabı çeşitleri ya da düz modellerle maskulen tarz dengelenebilir.
Detaylar
Cool ChicBasitçe ‘’‌cool şıklık’’ olarak da nitelendirilen ‌cool ‌chic terimi; zahmetsiz, şık ve feminen bir görüntüye sahip olmayı ifade eder. Moda olana bağlı kalmamak, kişisel moda anlayışını yaratmak ve aslında temelde ''fazla zaman harcamadan yakalanan şıklık'' anlayışını barındırır. Vatkaların, leopar desenler ile payetlerin, neon renklerin, renkli ve çarpıcı makyaj tarzı ile iddialı saç modellerinin ön planda olduğu 1970’ler ve 80’lerin ardından, kuralları ‘’biraz nefes almak ve sakinleşmek’’ ihtiyacı ile belirlenen ve 1990’ların moda yaklaşımı ile adından söz ettiren terim, popüler olanı stile uydurmak yerine, çabasız bir tarza sahip olmayı ortaya koyar. Zamansız ve klasik, her durumda imdada yetişen ve her kombinde şık olmayı başarabilen parçalar bu tarzın vazgeçilmezlerinden kabul edilir. ‘’Akıllı ve tarz sahibi’’ kadını işaret eden bu moda akımının olmazsa olmaz parçaları olarak bol kesim ‌mom ‌jean ve boyfriend ‌jean’ler, birkaç beden büyük gelen ‌oversize üstler, çarpıcı ‌stiletto'lar, kısa botlar ve midi ya da maksi boy etekler ile ‌kombinlenebilen bol kazaklar sayılabilir. Tarzın makyaj önerisi ise hiç şüphesiz yok gibi görünen ‘’no ‌make up’’ makyajlardır. İnce yapıda fondötenler ya da ‌BB kremler ile yapılan hafif ten makyajı, şeftali tonlarında allıklar ile tamamlanabilir. Göz makyajında ise doğal tonlarda farlar tercih edilebilir. Terimin feminen yaklaşımının altında yatan anlayış ise kadınsal yönü harekete geçirme ve eğlenceli tarafı ortaya çıkarmaya dayanır. ‘’Ayakları yere sağlam basan, güçlü kadın’’ profilini de destekleyen bir akım olmasından dolayı ‌cool ‌‌chic, özellikle günümüz kadınlarının belki bilinçli, belki de farkında olmadan zaten günlük hayatlarında sıkça yer verdiği bir stil olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. ‘’Çabasız’’ olmasının altında ise aslında bu doğaçlama oluşumu yer alır.
Detaylar