1969 yılında kurulan Samsung, 1970 yılında siyah-beyaz televizyon üretimine başlamış ve kısa sürede Kore pazarında büyük bir üretici konumuna gelmiştir. 1970-1980 yıllarında uluslararası pazarda söz sahibi olan Samsung Elektronik, 1994-1996 yıllarında küresel marka olarak kendini göstermiştir. Bugün cep telefonu, bilgisayar, televizyon, beyaz eşya gibi ürünler sunmaya devam eden Samsung, yaptığı yeniliklerle ve elde ettiği başarılarla teknoloji sektörünün lideri olarak tanımlanmaktadır.

Akıllı cep telefonlarının kullanımı kolaylaştırmak için geliştirilen Samsung kablosuz şarj cihazları da modern tasarımları ve hayatınızı kolaylaştıran özellikleriyle dikkat çeker.

Kablosuz Şarj Cihazı Nedir?

Taşınabilir bir cihaza herhangi bir kablo bağlamadan şarj etmeye yarayan aletlere "kablosuz şarj cihazı" denir. Kablosuz şarj teknolojisinin kullanımı,1990’lı yıllara dayanır. İlk olarak şarjlı diş fırçalarında kullanımı gözlenen kablosuz şarj cihazları, bugün yaygın olarak akıllı telefonları şarj etmek için kullanılır.

Çalışma mantığı oldukça basit olan kablosuz şarj teknolojisi, indüksiyon akımı oluşturarak elektrik üreten bir sistemdir. Kablosuz şarj ünitesinin içindeki iletken telden elektrik akımı geçirilerek, iletken tel etrafında manyetik alan oluşturulur. Yüksek manyetik alan içinde oluşturulan elektrik, cep telefonunda yer alan entegre devrelerdeki bobinler yardımıyla elektriğe çevrilerek, telefon pilinin şarj olmasını sağlar.

Neden Kablosuz Şarj Cihazı Tercih Edilmelidir?

Günümüzde otomobillere ve mobilyalara entegre üretimi de gözlenen kablosuz şarj cihazları, hayatınızı kolaylaştıran teknolojiler arasında yer alır. Akıllı telefonları herhangi bir bağlantı elemanı kullanmadan şarj edebilen kablosuz şarj cihazları, sizi kablo karmaşasından kurtarır. Telefona herhangi bir kablonun sürekli olarak takılıp çıkarılması zahmetini ortadan kaldıran bu teknoloji sayesinde telefonların şarj soketleri yıpranmaz. Sabit bir yere konumlandırılan kablosuz şarj cihazları yardımıyla sürekli olarak şarj aleti aramanıza gerek kalmaz. Çalışmalarınızı telefon üzerinden yapıyor ve yoğun bir telefon trafiği yaşıyorsanız kablosuz şarj cihazlarıyla telefonunuzu sürekli prize takıp çıkarmadan kullanabilirsiniz. Telefonu kullandıktan sonra tekrar kablosuz şarj cihazı üzerine koyarak şarj işlemine devam edebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kablosuz şarj cihazı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, şarj cihazının standardının telefonunuz tarafından desteklenip desteklenmediğidir. Kablosuz şarj teknolojisinde kullanılan elektronik aksamın yapısına göre farklılık gösteren çeşitli şarj standartları vardır. Günümüzde yaygın olarak iki farklı kablosuz şarj standardı kullanılır: Bunlardan ilki, Wireless Power Consortium (WPC) şirketinin çıkardığı ve 200’den fazla endüstri kuruluşu tarafından tercih edilen Qİ standardıdır. Diğeri ise Power Matter Alliance (PMA)’ın geliştirdiği Powermat standardıdır.

Genel olarak son dönemlerde üretilen Android telefonlar, her iki standardı desteklese de Qİ uyumlu bir cihazla Powermat ürününü şarj etmek olanaksızdır. Bu yüzden kablosuz şarj cihazı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, cihazınızın hangi standardı desteklediğinin bilinmesidir.

Kablosuz Şarj Cihazları Nasıl Kullanılır?

Şarj edilen cihazla herhangi bir bağlantı gerektirmeyen kablosuz şarj cihazları, enerji ihtiyaçlarını karşılamak için fiş veya kablo kullanır. Uygun bir güç kaynağına bağlanılan kablosuz şarj cihazıyla telefonunuzu şarj etmek için tek yapmanız gereken, telefonu şarj ünitesinin üzerine koymaktır. Şarj olma süresi, telefonun modeline ve kablosuz şarj cihazının niteliğine göre değişse de yaygın olarak tercih edilen Qi standardına sahip cihazların şarj süreleri, ortalama olarak 3 saattir.

Bazı şarj cihazlarının şarj pedleri yatay ve dikey olarak kullanılabilir özelliktedir. Dikey konumda kullanılan şarj pedleri, aynı zamanda telefon destek ünitesi işlevini de görür. Bu sayede telefonunuz şarj olurken video izleyebilir ve çeşitli uygulamaları kullanabilirsiniz.

Farklı renk ve dokuda malzemeler kullanılarak üretilen Samsung kablosuz şarj cihazları ile odanızın dekorasyonuna uygun olanını seçerek, estetik ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Samsung Kablosuz Şarj Cihazları

8 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Samsung Kablosuz Şarj Cihazları
  2. Apple Kablosuz Şarj Cihazları
  3. Xiaomi Kablosuz Şarj Cihazları
  4. Anker Kablosuz Şarj Cihazları
  5. Spigen Kablosuz Şarj Cihazları
  6. Baseus Kablosuz Şarj Cihazları
  7. Buyfun Kablosuz Şarj Cihazları
  8. Ally Kablosuz Şarj Cihazları
  9. MiniBatt Kablosuz Şarj Cihazları
  10. Momax Kablosuz Şarj Cihazları
  11. Belkin Kablosuz Şarj Cihazları
  12. Choetech Kablosuz Şarj Cihazları
  13. Woodie Kablosuz Şarj Cihazları
  14. Joyroom Kablosuz Şarj Cihazları
  15. Marstec Kablosuz Şarj Cihazları
  16. Promate Kablosuz Şarj Cihazları
  17. Trust Kablosuz Şarj Cihazları
  18. Wiwu Kablosuz Şarj Cihazları
  19. LinkTech Kablosuz Şarj Cihazları
  20. S-Link Kablosuz Şarj Cihazları
 4. Kablosuz Şarj
 5. Bağlantı Tipi
 6. Qualcomm Quick Charge
 7. Araç Şarjı
 8. Renk
 9. Seyahat Şarjı
 10. Fotoğraflı Değerlendirme
 11. Hızlı Şarj (Quick Charge)
 12. Fırsat Ürünleri
 13. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Marka Samsung
DSACategoryId/2147483642/371967/16113/80314030/samsung
Başa dön