Yelek

Yelek

Çok küçük bebekler ve çocuklar, soğuk havaya karşı yetişkinlere göre daha savunmasızdır. Bebeklerin ve çocukların büyüme süreçlerinde hastalıklara yakalanmamaları çok önemlidir. Özellikle küçük çocuklar, soğuk algınlığının neden olduğu hastalıklara karşı iyi korunmalıdır. Ebeveynler, üşütmelerini önlemek için çocuklarına farklı giysiler giydirir. Anne babalar özellikle kış aylarında bebek yelek modelleri ve süveterleri tercih etmektedir. Soğuk havalarda bebekleri soğuktan korumak için kullanılır. Küçük çocuklar soğuğa karşı dayanıklı değildir. Bu nedenle vücut kısmını ısıtmak için giyilir. Ancak mevsim geçişlerinde ve yaz aylarında da kullanılmaktadır. İşlevi, çocuğun vücudunu rüzgardan korumaktır. Aksi takdirde soğuk algınlığı ve grip gibi istenmeyen hastalıklarla karşılaşmak mümkündür. Soğuk hava gibi dış etkenlerden korunmak için çeşitli tasarım ve renk seçeneklerine sahip bebek yeleği modelleri tercih edilir. Farklı malzemelerden yapılmış modeller bulunmaktadır. 

Ebeveynler seçim yaparken dikkatli olmalıdır. Bebeklerin hassas ciltleri nedeniyle bazı malzemelerden yapılan giysiler tahrişe neden olur. Tahriş ve kızarıklık gibi problemlerle karşılaşmamak için uygun kumaşlardan kıyafet seçimi önemlidir. Cildi tahriş eden kumaşlardan kaçınılması önerilir. Küçük çocukların güvenle kullanabileceği onlarca model bulunmaktadır. Çeşitli renk ve desenler mevcuttur. Online raflarda kız ve erkek çocuklar için çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Birçok model kız ve erkek çocuklar için Unisex model olarak tercih edilebilmektedir. Tüm bu tasarımlar, vücudu soğuktan koruyan bir zırh görevi görür. Yeleklerin yapıldığı kumaşlar dona karşı dayanıklıdır. Bu soğuktan koruyucu kıyafetlerin görünümü de oldukça şıktır. İstenilen tarzdaki kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenebilir. Ter emici kumaştan üretilen ve pamuklu yapısından ötürü evde kullanıma uygun olan çocuk yelek modeli ve detayları da mevcuttur. Ebeveynlerin bebek kıyafetlerini seçerken terletmeyen kumaşlara güvenmeleri önemlidir. Çocuklarda terleme birçok hastalığa neden olabilir. Çocuklar için özel olarak üretilmiş terletmeyen kumaşlar önerilmektedir. Denim, pamuklu, pelüş, kapitone gibi kumaşlardan yapılan birçok tasarım bulunmaktadır. Sağlıklı kumaşlardan üretilmiş onlarca 3-4 yaş bebek yeleği online olarak satın almak mümkün. Aynı zamanda minicik bedenleriyle sevimliliği üzerinde toplayan yeni doğan bebek yeleği modelleri de mevcuttur. Doğar doğmaz vücut ısılarını normale döndürmek için tercih edilirler. 

Bebek Yelek Modelleri

Mevsim geçişlerinde ve soğuk havalarda ailelerin çocuklarını soğuktan koruması gerekiyor. Hassas bir yapıyla büyüyen çocuklar bu dönemde kolayca hastalanırlar. Özellikle soğuk havalar nezle gibi hastalıklara neden olur. Ayrıca mevsim geçişlerinde de dikkat edilmelidir. Mevsim geçişleri çocuklar için hastalanmaya en müsait dönemlerdendir ve bu dönemlerde küçük çocukların cereyana maruz kalmaması noktasında yelekler oldukça işlevseldir. Ebeveynler bu tür durumlarla karşılaşmamak için çeşitli önlemler almaktadır. Bazıları bebekler için esnek giysilerin tercih edilmesidir. Anne babalar çocuklarının vücutlarını soğuktan korumak için örgü bebek yeleği tercih ediyor. Kolsuz olduğu için küçük çocukları çok sıkmadan sıcak tutar. Kız ve erkek çocuklar için farklı küçük bebek yelekleri modelleri bulunmaktadır. Kapüşonlular genellikle kız ve erkek çocuklar için Unisex olarak önerilir. Kapüşonlu modeller hem başı hem de vücudu korur. Bu, kulakların ve boynun donmamasını sağlar. Ayrıca kapüşonlu şişirilebilir yelekler de mevcuttur. Bu yeleklerin kanserojen madde içermediği söylenebilir. Oldukça hassas bir cilde sahip olan bebeklere yönelik üretilen yelekler, onların sağlığına zarar vermeyecek pamuklu veya polyester kumaşlar kullanılarak üretilir. Çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Hava dolgulu modeller mevsim geçişlerinde dış giyim olarak kullanılmaktadır. Hava dolu modellerde rüzgar kesme işlevi vardır. Böylece çocuklar için rüzgar ihtimali en aza indirilmiş olur. 

Şişme yelek olarak da geçen modellerin kız ve erkek çocuklar için şık ya da spor tarzda üretimi yapılır. Çocukların bile kullanmak isteyeceği göz alıcı renk seçenekleri bulunuyor. Kırmızı, mavi ve pembe en popüler renklerdir. Hipoalerjenik kumaşı ile kız ve erkek çocuklara özel olarak tasarlanan bebek yelekleri, ebeveynler tarafından gönül rahatlığıyla sevilebilir. Ancak dış giyim olarak kullanılan bir model de örtülü modellerdir. Kapitone kumaş, yün, elyaf ve pamuk gibi çeşitli malzemelerin doldurulması ve dikilmesinden oluşur. Kapşonlu bebek yeleği kumaşının önemli özelliklerinden biri de soğuğu geçirmemesidir. Kış aylarında çocuğunuz için rahatlıkla tercih edebileceğiniz tasarımlardır. Geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Doğru kıyafetleri bulmak, özellikle bir yaşından küçük bir bebek için biraz zordur. Ancak online raflarda 3, 6 ve 9 aylık çocuklara uygun modeller de bulunuyor. Bunlar, küçük çocukların hassas cildine karşı nazik olan ürünlerdir. Yamalı kumaş ürünlerin fermuarlı ve fermuarsız çeşitleri de mevcuttur. 

Sıcak havalarda fermuarsız kullanılması tavsiye edilir. Kış aylarında daha korunaklı olması adına fermuarlı modellerin kullanılması rüzgar ve soğuk geçirmemesi için daha uygun olacaktır. Kapitone ürünler için işlemeli ve kendinden baskılı tasarım çeşitleri mevcuttur. Koyun, oyuncak ayı, tavşan, koala, arı ve at gibi hayvan karakterler küçük çocukların ilgisini çeker. Çocuklarınız bu tasarlanmış ve işlemeli hayvan karakterlerine bayılırlar. Seçim hem düğmeli hem de kilitli şekilde yapılabilir. Bazılarında fermuar bazılarında ise düğme bulunan bu ürünleri bebek ya da çocuklar için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Doğduktan sonra biraz toparlanmaya başlayan bebekler içinse 3 6 aylık bebek yelekleri gündemdedir. Kız bebekler için daha çok pembe, erkek bebekler içinse daha çok mavi renk ön plana çıkmaktadır ve bu durum klasikleşmiştir. 

Erkek Bebek Yelek Modelleri

Bebekler büyürken ailelerin dikkat etmesi gereken bir konu da terlemekten kaçınmaktır. Aşırı terleme küçük çocukları hem yaz hem de kış aylarında hasta eder. Bu nedenle küçük çocukları giydirirken üzerlerini örtmeyen kıyafetler tercih edilmelidir. Kullanılan kıyafetlerin kumaşının organik olması önemlidir. Online alışverişte sağlıklı kumaşlardan üretilmiş onlarca erkek bebek yelek modelleri bulunmaktadır. Hayvan desenleri ile basılmış çeşitli kabarık kumaş modelleri bulunmaktadır. Polar kumaş özel ipliklerden üretilmiştir. Giymek rahattır ve bebeğinizi çok sıcak tutar. Diğer taraftan bu kumaşlar nefes alabilen kumaşlardır ve bu sayede bebeğinizin cildinin de nefes alabilmesini sağlar. Ayrıca küçük çocukların vücudunda kaşıntı ve kaşıntıya neden olan tüylerin uzamasına da neden olmaz. Ev kullanımı için uygundur. Bununla birlikte, genellikle küçük erkek çocuklar için şişme olarak da tavsiye edilirler. Önden fermuarlı ve kapüşonlu modeller bahar aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca yağmurlu havalarda küçük çocukların ıslanmasını önleyen kumaşlara sahiptir. Hava dolu kısımlar suyu emmez, üzerinden akar. 

Kapüşon sayesinde baş bölgesi korunur. Mavi, sarı, siyah, kırmızı gibi renk seçenekleri mevcuttur. V yakalı bebek yelekleri de çok hoş durur. Örgü parçalar için düğme seçenekleri mevcuttur. Gri, sarı ve mavi renk seçenekleri erkek bebek yelekleri için en önemli renklerdir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında giyinmek için uygundur. Sırt ve göğüs bölgesini çok sıcak tutar. 0-6 ay arası bebekler için de birçok yelek bulunmaktadır. Organik yünden yapılmış çeşitli modeller bulunmaktadır. El yapımı örgüler, yüksek kaliteli iplikten elde edilir. Her parça özenle dokunur. Zararlı kimyasalların kullanılmamasına dikkat edilir. 0-6 ay arası yapılır. Alternatifler nakış ve farklı baskılardır. Erkek bebek yeleği karakterleri ise çoğunlukla koyun ve panda gibi sevimli hayvanlardan oluşur. 

Kız Bebek Yelek Modelleri

Ebeveynler için kız bebeklerini giydirmek daha eğlenceli olabilir çünkü kız bebekler için seçenek her zaman daha fazla ve daha sevimli olabilmektedir. Ürün birkaç kez yıkansa bile uzun süre yapısından bir şey kaybolmaz. Hava geçirgenliğine sahiptir. Bu, bebeklerin giysiler içinde boğulmasını ve pişik gibi rahatsızlıkları önler. Kullanılan kumaş kokusuz özelliktedir. Küçük çocukların kendilerini her zaman taze ve temiz hissetmelerini sağlar. Nemi çekmemesine rağmen yıkandıktan hemen sonra kurur. Yıllarca kullanılabilecek kadar dayanıklıdır. Gün boyunca kullanıma uygundur. Giydirdiğiniz zaman vücutta yanma, kızarıklık, tahriş gibi reaksiyonlara neden olmaz. Farklı yaşlardaki çocuklar için yapılır. Yaşı yetmeyenler için de alternatifler vardır. Bunlar ise bebek yeleği modeli olanlardır. Çok daha küçük boyutlarda tasarlanırlar. Kız bebek yelek modelleri geniş bir yaş ve renk yelpazesine sahiptir. Örgü modellerinde bambu ipinden parçalar da bulunmaktadır. Bambu ipi doğal ve incedir. İnce olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Bambu lifleri adı verilen antibakteriyel bir madde içerir. Bu madde ayrıca kumaşlara antibakteriyel özellik verir. Birden fazla yıkamadan sonra bile doğal antibakteriyel özelliğini kaybetmez. Ciltte alerjik reaksiyona neden olmaz. Yüksek elastikiyete sahiptir. Bambu iplerin bir diğer özelliği de serinlik hissi vermesidir. Bambu iple dokunan kumaşlar daha hafiftir. Diğer taraftan terletmemesi ve nemi emmesi de oldukça önemli bir özelliktir. Küçük çocuklarda terlemeyi önlemek için yaz aylarında kullanılması tavsiye edilir. 

Kız bebek yelekleri sadece soğuğa karşı korunmak için değil aynı zamanda küçük çocukların terlemesini engellemek için de kullanılmaktadır. Bambu ipten yapılan parçalar teri azaltır. Görünüş olarak birbirinden farklı olan farklı bambu bebek yelekleri vardır. Kendinden elmas desenli olanlar vardır. Fare dişi bebek yeleği tasarımları da vardır. Bu modellerde sarıdan pembeye, maviden griye beyaza kadar birçok renk seçeneği mevcuttur. Son model bebek yelekleri farklı şekillere ve kurdele gibi ekstra dekoratif kısımlara da sahiptir. Sağlıklı ve hipoalerjenik kumaşlardan üretilen bu giysiler ile bebeğinizi gönül rahatlığıyla giydirebilirsiniz. Bunlar bebeğinizi aşırı terlemeden uzak tutan kısımlardır. Aşırı terlemeden kaynaklanabilecek çeşitli hastalıkları önlemek yeni bebek yelek modelleri ile mümkündür.

Bebek Yelek Takımları İle Sevimli Kombinler!

Bebek yelekleri ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Setler birden fazla ürün içerebilir. İkili, üçlü, dörtlü ve onlu olarak satılır. Hemen hemen her modelde hem kız bebek ve çocuklar hem de erkek bebek ve çocuklar için seçenekler vardır. Küçük kızlar için alacalı incili üçlü takımlar bulunur. Bunlar hem esnektir hem de pamuklu kumaştan üretilen ürünlerdir. Diğer taraftan doğal iplerden üretilen kapüşonlu modeller de vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı desen ve renkler vardır. Mevsimlik kombinler ise en çok anne babalar tarafından tercih ediliyor. Farklı mevsimlerde giyinmeye uygundurlar. Mevsim geçişlerinde giyilen yelekler çocukların rüzgardan hastalanmalarını engeller. Çiçek desenli düğmeli modeller oldukça kullanışlıdır. 

Mevsimine göre açık veya kapalı kullanıma uygundur. Üçlüler çoğunlukla yelek, çorap ve iç çamaşırından oluşur. Uzmanlar, küçük çocuklara çok dar giysiler giydirilmemesini tavsiye ediyor. Derilerinin nefes alması gerekiyor. Bu nedenle çoraplar ve iç çamaşırlar mümkün olduğunca gevşek olmalıdır. Çocukların ilgisini çeken basılı modeller de vardır. Bebek yeleği üzerindeki karakterler renkli baskılı tavşanlardan, tilkilerden, koyunlardan, pandalardan ve çeşitli çizgi film karakterlerinden oluşmaktadır. Kızlar ise çiçek desenli narin bebek yelek modellerini giyerler. El örgüsü yelek takımları da bulunmaktadır. Araba figürlü setler de genellikle müşteriler arasında popülerdir. 10 parça Unisex takımlar da mevcuttur. Üretimde kullanılan malzemeler kanserojen madde içermez. Üretimde kullanılan malzemelerin sağlık gerekliliklerine uygunluğu uluslararası Oeko-Tex Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Diğer taraftan içerisinde papyon, şapka gibi aksesuarların bulunduğu, ayakkabı ve gömlek gibi ekstra ürünlerin bulunduğu setler de mevcuttur.

Bebek Yelek Fiyatları

Aileler çok eski zamanlardan beri bebek yelek modellerini tercih etmektedir. Küçük çocukları hastalıklara karşı korumak ve terlemeyi önlemek için kullanılır. Aynı zamanda bebek yelek askıları da alabilirsiniz. Bu ürünleri arayan birçok kişinin aklında bebek yelek fiyatları yer almaktadır. Tüm bu ürünler en ucuz fiyata satılmaktadır. Küçük çocuklar için kendi örgüsünü örmek isteyenler için birçok iplik seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri de akrilik olarak adlandırılan parlak iplerdir. Bu çok dayanıklı bir halat türüdür. Sentetik yapısından dolayı geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Diğer bir iplik seçeneği ise bebek yelek yünüdür. Yün ipliğinden dokunanlar hafiftir. 

Kış aylarında kullanıma uygundur. Soğuğa karşı yüksek koruma sağladıkları en bilindik özellikleridir. Yün su ile temas etmediği sürece soğuğa karşı koruyan bir üründür. Ayrıca doğal bir iplik olduğu için cilt sağlığına da faydalıdır. Bebeklerin cildinde tahriş ve reaksiyona neden olmaz. Bu da alerjik ortam oluşmasını engeller. Kış aylarında ısı dengeleyici özelliğinden dolayı aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Herhangi bir desen yün ipliklerle örülebilir. Aynı zamanda örgü ipleri ile bebek yelekleri için farklı süslemeler yapmak da mümkündür. İplerin yardımıyla, herhangi bir hayvan figürünü, örneğin bir araba, tavşan, kelebek gibi dekorasyon için işleyebilirsiniz. Ayrıca iki farklı renkteki ip karıştırılarak da bir kombinasyon elde edilebilir. Örgü ipleri ile hayal gücünüze ve zevkinize göre çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. El yapımı örgü modellerinde bir diğer önemli adım da düğmelerdir. Küçük çocukların soğuktan tam olarak korunabilmeleri için kıyafetlerinin örtülmeleri gerekmektedir. Bebek yeleği düğmesi çeşitli seçeneklerle online olarak satışa sunulmaktadır. 6'lı pakette farklı renkteki düğmelere indirimli fiyatıyla sahip olabilirsiniz. Daha fazla düğme adeti içeren paketlere de göz atabilirsiniz. 

Bebek Yelek Modellerinde Kullanılan Kumaşlar Nelerdir?

Bütün kumaşlardan yapılan yelekler, büyümekte olan bebeklerin vazgeçilmez parçalarıdır. Kış aylarında işlevi soğuğa karşı korumak olan bu parçalar, sıcak mevsimlerde terlemeyi engeller. Ebeveynler, bu kaliteli parçaların kolayca bulunabilmesini ister. Kırmızı, mavi, sarı ve gri gibi birçok renk seçeneği vardır. Size uygun olan grupta bebek yeleğini bulabilirsiniz. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için seçenekler mevcuttur. Ayrıca 1, 2, 3, 4 ve 5 yaş yelek bulmak da mümkündür. Bu aralar oldukça popüler olan soft bebek yelekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Welsoft kumaştan üretilmiştir. Yanmaz bir kumaştır. Antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu nedenle astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıkları olan kişiler evde rahatlıkla kullanabilir. Welsoft ürünler oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir ve nefes alan yapısıyla bebekleri soğuğa karşı korur. Görüntüsüyle çocukların ilgisini çeken modeller de bulunmaktadır. Başlıkları oyuncak ayılar, kediler ve çeşitli çizgi filmlerden oluşuyor. Cıvıl cıvıl bir görüntüye sahip olan üç renkli yelekler de çok beğenilen ürünlerdendir. Modeller kırmızı, beyaz, pembe ve mavi, siyah ve lacivert renklerde mevcuttur. Tüm parçalar organik kumaşlardan yapılmıştır ve hassas ciltler için uygundur. 30 derecede yıkanmaya da uygundur. 

Bebek Yelek Modelleri Kaç Ay Grubuna Kadar Giyilir?

Yeni doğandan itibaren 6 yaş grubuna dek mevcut olan yelek modelleri bulunur. Üstelik hiç uğraşmanıza gerek kalmadan tam olarak bebeğinizin yaş grubuna uygun olan modelleri seçebilirsiniz. Giydirdiğiniz andan itibaren hem sağlıklı bir kombin hem de son derece renkli bir kombin yaptığınızı göreceksiniz. 

Bebek Yelek Modellerinde Hangi Desenler Tercih Edilir? 

Bebek yelek modellerinde en çok tercih edilen desenler ve figürler arasında hayvan figürleri yer almaktadır. Koyundan tavşana, civcivden tilkiye, fareden pandaya tüm hayvan figürlerini erkek ve kız bebek yeleklerinde görmek mümkün. Aynı zamanda araba, çiçek gibi kız ve erkeklere ayrı şekilde hitap eden desenler de mevcuttur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yelek

955 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 41 / 955 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?