1946 yılında kurulan ve marka adı, kurucusu James Bullough Lansing’in adı ve soyadının baş harflerinden oluşturulan JBL, bugün, dünyanın en önemli ses ekipmanı markalarından biri olarak biliniyor. Hem son kullanıcılar için geliştirdiği ses çözümleri hem de müzik profesyonellerinin stüdyolarında yer verebilecekleri sayısız ürüne imza atan JBL, Türkiye’de de sayısız kullanıcının favori markaları arasında yer alıyor. Bluetooth hoparlörler modellerinden tam kablosuz Bluetooth kulaklıklara, stüdyo tipi referans monitör hoparlörlerden oyunculara özel ses ürünlerine dek birçok ses birimi ile kullanıcıların karşısına çıkan JBL Türkiye ve dünyada, öncelikli tercih edilen markalar arasına adını yazdırıyor. JBL ürünleri için belirlenen fiyat aralıkları ise seçilecek ürünün hedef kitlesine, sunduğu olanaklara ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Müzikseverlerin Beğeneceği JBL Modelleri Büyük Çeşitliliğe Sahip

Neredeyse bir asırdır faaliyetlerine devam eden ve ses ekipmanı konusunda ürün geliştiren sayısız markaya ilham olurken oluşturduğu ürün yelpazeleriyle ilkleri başaran JBL nasıl başarılı çözümler geliştireceğine, deneyimleri neticesinde karar veriyor. Oldukça geniş ürün yelpazesini; hoparlör, kulaklık, gaming (oyuncu) ürünleri, profesyonel seri ve karayolu-deniz araçlarına özel ses sistemleri olarak sınıflandırıyor.

Hoparlör kategorisini kendi içinde; Bluetooth hoparlör, ev ses sistemleri, parti hoparlörleri, dış mekân hoparlörleri ve profesyonel seri hoparlörler olarak ayıran JBL fiyat aralıklarını da ürünlerin, özelliklerine göre belirliyor. Gün boyunca müzikten ve dijital içeriklere ait seslerden ayrı kalmak istemeyenlere hitap eden taşınabilir Bluetooth hoparlörler, tasarımları kadar JBL renkleri ile de dikkat çekiyor. Geleneksel hoparlör renklerinin aksine, kullanıcıların, kendi tarzlarını yansıtabilecekleri canlı ve parlak renklerle donatılabilen modeller, bu yönü ile daha çok kişiye hitap edebiliyor.

Soundbar ve subwoofer gibi birimlerden oluşan ev sinema sistemleri ise JBL satış istatistiklerinde önemli bir yere sahip oluyor. Yaşam alanlarında, sinema filmi izlerken ya da oyun oynarken mümkün olan en iyi sesin kendilerine eşlik etmesini hedefleyen kullanıcıların alışveriş listelerine ekledikleri JBL ürünleri, kompakt tasarımları ve kablo karmaşasından uzak yapıları ile yüz güldürüyor. Pikap ve benzeri müzik çalarlarla birlikte değerlendirilebilen raf tipi ya da kule tipi hoparlörler ise JBL kampanya süreçlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Yüksek ses çıkış gücüne ve düşük THD değerlerine sahip modeller, Hi-Fi meraklılarının radarına rahatça giriyor.

Bluetooth Kulaklıklar Markanın En Önemli Ürünleri Arasında

Çevresine rahatsızlık vermeden müzik başta olmak üzere ses içeren tüm tüketilebilir dijital içeriklere ait sesleri, etkileyici tonlarla deneyimlemek arzusundaki kullanıcılar, JBL Bluetooth kulaklık fiyatları üzerinden diledikleri çözümlere yöneliyor. TWS formundaki kulak içi kulaklıklar, kulağı kaplayan ve kulak üstünde duran çözümler, aktif gürültü engelleme imkânları ile donatılan modeller, JBL karşılaştırma listelerinde boy gösteriyor. Modelden bağımsız olarak en iyi sesi sunabilmesi adına özel tasarımlı sürücüler içeren kulaklıklar, özgün dizaynları sayesinde ideal akustiğe erişirken net ve doğru sesler eşliğinde müzik dinlenebilmesine ve film izlenebilmesine olanak tanıyor.

Oyuncular için en önemli ekipmanlardan biri olarak kabul edilen gaming kulaklık modellerini de üreten JBL Türkiye satış rakamları değerlendirildiğinde, bu tür ürünleri ile ne denli iddialı olduğunu kanıtlıyor. Genellikle USB üzerinden bilgisayara ve diğer oyun birimlerine bağlanan, hafızalı köpük içeren kulaklık yastıkları ve ekstra konforlu kafa bantlarıyla şekillendirilen oyuncu kulaklıkları, oyun içi iletişimin olmazsa olmazı mikrofonları da beraberinde getiriyor. Oyuncuların, karşılarındaki arkadaşlarına seslerini en iyi biçimde ulaştırabilmelerine yardımcı olan mikrofonlar, aynı zamanda oyun yayını ya da canlı yayınlar gerçekleştirenlerin de beklentilerine yanıt veriyor. Özellikle haricî mikrofon almak yerine kulaklığının üzerinde bulunan mikrofonu kullanmayı amaçlayanlar, kulak üstü oyuncu kulaklığı söz konusu olduğunda JBL satın alıyor.

Stüdyolarda ve Sahnelerde JBL Rüzgârları Esiyor

Duyum konusunun, ses odaklı bir dijital içerik üreticileri için önemini bilen ve onlarca yıllık bilgi birikimini, stüdyo ekipmanları tarafında da sergileyen JBL, gerek profesyonel olarak miks ve mastering ile uğraşanlara gerekse amatör müzisyenlere seslenen çok sayıda stüdyo tipi hoparlör üretiyor. Tasarım itibarıyla genellikle çift yollu, bas sürücüsü ve tiz sürücüsü içeren kabinler geliştiren JBL, daha kapsamlı bas tonları elde etmek isteyenlere, doğrudan doğruya güç beslemeli stüdyo tipi subwoofer modelleri de sunuyor. Stereo, 2,1 ve kulaklık-mikrofon gibi birimleri de içeren setler oluşturarak her türlü ihtiyaca yanıt veren JBL Türkiye fiyat aralıkları sayesinde kullanıcı kitlesini memnun ediyor.

Sahne ekipmanları cephesinde de sayısız çözüme imzasını atan JBL, PA olarak nitelendirilen sahne tipi hoparlörleri ile özel etkinliklerde, konuklarına kusursuz bir ses deneyimi yaşatmayı hedefleyenlerin birinci tercihi oluyor. Oldukça yüksek ses çıkış güçlerine sahip olan ve konser, tiyatro gibi geniş katılımlı etkinliklerde rahatlıkla değerlendirilebilen pasif ya da aktif formdaki sahne hoparlörleri, fiziksel tasarımları ve taşınabilirlik olanaklarıyla uzun soluklu kullanımlara uygunluk gösteriyor. Uygun amfi kullanımı ve güç beslemesiyle son derece başarılı sesler sağlayabilen ürünler, kullanıcıların, “JBL ne kadar?” gibi soruları geride bırakmalarını sağlıyor.

Yalnızca geliştirdiği hoparlörlerle değil, ilgili hoparlörlerin, modern şekilde kontrol edilebilmesini mümkün kılan uygulamalarıyla da kullanıcıların takdirini kazanan JBL, özellikle sahne ekipmanlarını tek elden ve kolay yönetmek isteyenlere, başarılı uygulamalar sunuyor. Hem Android hem de iOS/iPadOS işletim sistemlerinde kullanılabilen, parametrik ekolayzer özelleştirmeye ve ses seviye değişimine imkân veren uygulamalar, ilgili ürünlere değer katarken kullanıcılara da etkinliklerde büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle mikser masasından uzakta olmak durumundaki profesyoneller, etkinlik sürecinde hoparlörleri, ilgili uygulamalar üzerinden başarılı şekilde yönetebiliyor.

Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesini, sadece hoparlör, kulaklık ve benzeri ürünlerle değil amfilerle de gösteren JBL, bilhassa otomobillerinde özel ses kurulumları gerçekleştirmek arzusundaki müzik tutkunlarını mutlu ediyor. Düşük güç tüketen ve yüksek ses performansı gösteren D sınıfı amfiler içeren özel oto amfileri, dinlediği müzikten azami düzeyde keyif almak isteyenlere hitap ediyor. Bu amfilerle beslenebilecek şekilde dizayn edilen araç hoparlörleri ve çok kanallı komponent sistemler, JBL markasının, alanındaki ustalığını gözler önüne seriyor.

Ürün gamını her geçen dönem daha da genişleten ve kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle daima en iyisini üretmeyi sürdüren JBL, sektörün en önemli oyuncularından biri olmaya da devam ediyor.

JBL nedir?

JBL, James Bullough Lansing tarafından kurulan ve önce Harman International, sonra Samsung Electronics çatısı altında faaliyet gösteren bir ses ekipmanı markasıdır. Geliştirdiği pek çok ürünün donanım tarafı kadar yazılım tarafına da önem veren marka, yenilikçi ve ilham veren ürün tasarımları ile herkesin beğenisini kazanıyor.

JBL markasının ev stüdyolarında kullanılabilecek ürünleri var mı?

Profesyonel ve amatör müzisyenler, podcast üreticileri, canlı yayın yapanlar ve ürettiği sesi doğru şekilde değerlendirmesi gereken herkes için hem monitör hoparlörler hem de monitör kulaklıklara hayat veren JBL’in, ev stüdyolarına uygun ürünleri de bulunuyor.

JBL tarafından üretilen Bluetooth hoparlörler suya dayanıklı mıdır?

Müzik ve eğlencenin kesintisiz şekilde sürdürülebilmesi adına ürettiği hemen her Bluetooth hoparlörü, su ve toza karşı dayanıklı kılan JBL’in taşınabilir formdaki hoparlör modelleri, IP67 gibi dayanıklılık özellikleri ile geliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

JBL

923 ürün listeleniyor