Apple Watch Seri 4 

Apple Watch Series 4, daha büyük bir ekran, daha hızlı bir işlemci, elektrokardiyogram yapabilen yeni bir sensör ve yeni bir tasarımla seriyi geliştirmeyi hedefliyor. Apple Watch'un başarısının temel nedenlerinden biri, tasarımındaki detaylara neredeyse fazlasıyla özen göstermesidir. Artık büyük bir bilgi işlem gücüne sahip bu cihazla, kalp atış hızı, aktivite, telefon görüşmeleri yapma, uygulamaları çalıştırma, Wi-fi ağlarına bağlanma ve hatta hücresel ağları kullanma yeteneğine sahip hale gelebilirsiniz. Bu anlamda Apple Watch 4 serisi içindeki beyin, inovasyon ve minyatürleştirme açısından bir devrim sunar. Bu cihazın da selefi gibi iki işlemci çekirdeği bulunur. Bununla birlikte, boyutlarına göre önemli bir devrim sunar ve 64 bitte çalışır. Apple Watch Series 4'ün güçlü yanı, dahili geliştirmelere ek olarak sunduğu eşsiz tasarımıdır. Cihaz artık çok daha ince ve iki farklı boyutta satılıyor. Apple Watch 4 44mm ve 40 milimetre ekrana sahip iki farklı varyasyon sunuyor Ekran, iPhone X/XS'i anımsatan, köşelere uzanan, çerçevesiz ve yuvarlak kenarlı, onu çok daha şık hale getiren bir dizi ayrıntıya sahiptir. Tasarım değişikliği ayrıca ekranı önceki modele göre yaklaşık %30 daha büyük hale getiriyor. Apple, neredeyse hiç görülmeyen saatin arka yüzünü de yeniden tasarlar. Şimdi siyah arka yüz iki farklı malzemeden seramik ve safirden oluşuyor ve iki sensörü şık bir şekilde gizliyor. Yeni tasarımın bir sonucu olarak önceki modellerden daha büyük bir ekrana sahip.  Bu ekran, köşelerde bulunan dört ve merkezde bulunan dört komplikasyon sayesinde büyük miktarda bilgi görüntüleyebilmenize olanak tanıyor. Uygulama erişimleri de eskisinden çok daha fazla bilgi gösterecek şekilde yeniden tasarlanıyor. Ayrıca saatin yeni tasarımıyla çok daha iyi çalışan ve ekranının boyutundan daha iyi yararlanan yuvarlak tipografiyi benimsiyor.

Apple Watch Seri 4 ile Kalp Sağlığınızı Kontrol Edin

Apple Watch Series 4, önceki modellerle aynı kalp atış hızı sensörüne sahiptir. Saati kolunuza taktığınız zaman sensörler çalışmaya ve nabzınızı ölçmeye başlar. Apple, kalp atış hızı ölçere ek olarak yeni bir iki parçalı elektrik sensörü daha ekler. Bunlardan biri, bileğinizle kalıcı temas halinde bulunan saattin arka kısmındadır arkasındadır. Diğeri ise saatin kenarında yer almaktadır. Her ikisi de kalbin elektriksel aktivitesi yoluyla kardiyovasküler hastalıkları tespit edebilen, kalp döngüsünü veya metabolik değişiklikleri anlayabilen bir sistem olan elektrokardiyogram işlemini yerine getiriyor. Apple Watch 4 tansiyon ölçme özelliği bu sistemden faydalanarak en doğru sonuçları vermeyi hedefliyor. Bu tip bir özelliğin saate dahil edilmesi devrim niteliğindedir. Bu tür bir testi gerçekleştirebilen ilk akıllı saattir. Bu, bazı durumlarda, bir kişinin hayatını kurtarabilecek fark anlamına gelebilir. Akıllı bir saat gibi bir cihazda elektrokardiyogram kullanmak oldukça çığır açıcıdır. Apple, onu Apple Watch 4 özellikleri içine entegre etmeyi başarır. Düşmeleri otomatik olarak algılayabilen saatin jiroskopu da geliştirilir. Kullanıcı maksimum 60 saniye içinde geri bildirim vermezse, Apple Watch acil servisleri otomatik olarak arar. Birçoğunun aklına ilk gelen şey yaşlılardır, ancak kritik durumlar herkesin başına gelebilir. Buna ek olarak hoparlörün sesi daha yüksektir. Mikrofon tepenin hemen altında konumlanır, yankıları önler ve görüşme sırasında ses kalitesini önemli ölçüde artırır. 64 bit işlemciye ve daha büyük ekrana rağmen, Apple Watch 4 şarj süresi önceki modellerle aynı pil ömrüne sahiptir. iPhone Health uygulamasına kaydetmeye ek olarak, elektrokardiyogramların bir raporunu PDF biçiminde oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, saatin topladığı kardiyak bilgileri bir doktora vermek daha kolay hale gelir. Tüm tıbbi bilgiler veya faaliyetler size özel kalır. Apple'ın buna erişmesi veya üçüncü şahıslarla paylaşılması mümkün değildir. Her ikisi de giyilebilir olarak kataloglanan AirPods ile birlikte Apple Watch, markanın son yıllardaki en başarılı ürünlerinden biridir. Bu model size daha fazla bağlamsal dinamizm vadeder. Watch’un işletim sistemi, manuel etkileşime gerek kalmadan gittikçe artan bir şekilde farklı durumlara uyarlanabilir. Egzersiz ölçümünü otomatik olarak başlar ve size en doğru sonuçları verir. Saatin algılayabileceği ve harekete geçebileceği düzinelerce farklı antrenman koşulu vardır. Ekran alanı açısından önemli gelişmeler sunan cihaz, birden fazla komplikasyonu sunmanın farklı yollarını sunar, egzersiz sırasında geliştirilmiş pil ömrü ve güçlü mikrofon, onu değerli bir yatırım haline getirir.

Güçlü Donanıma Sahip Apple Watch Seri 4 

Apple Watch 4 40mm 48 g ağırlığı ile bileği fazla ağırlaştırmaz. 10.4 mm kalınlığındadır. Ekran kenarlara kadar uzanır ve çerçeveler Series 3 Cellular veya daha eski saatlerde görülenlerden çok daha incedir. Daha büyük bir bakışta çok daha fazla bilgi sunar. Saat hala çizilmelere ve çarpmalara karşı dayanıklı olan bir alüminyum kasaya sahiptir. Sağ tarafta dijital bir kurma kolu yer alır. Bu kolun altında da bir “geri” düğmesi bulunur. Digital Crown hafif ama fark edilebilir dokunsal geribildirim sağlamayı amaçlar. Ayrıca, Digital Crown'un tüm düz yüzeyinin kırmızı ile kaplanması yerine, kenarda sadece ince dairesel bir çizgi karşınıza çıkar. Bu da onu Series 3'ten görsel olarak farklı kılar. Hoparlör bölümü saatin diğer tarafında mevcuttur. 44 mm'lik saatin olukları, eski Saat Kordonları ile uyumludur. Apple Watch 4 kayış dilediğiniz zaman farklı renkte kayışlarla değiştirilebilir.  Saati alt tarafının farklı bir tasarıma sahiptir. Bu, saat bileğinize takılı halde Dijital Taç üzerinde parmağınızı dokundurarak etkinleştirilmesi gereken elektrokardiyogram özelliğini barındıracak bir tasarıma sahiptir. Bu özellik EKG'yi ölçmek için  gereklidir. Digital Crown ayrıca artık farklı dokunsal geri bildirimi de destekler. Seri 4 çizilmeye daha az yatkındır, kullandıktan sonra saat yüzünde gözle görülür bir çizik karşınıza çıkmaz.  Apple Watch 4 çelik kasa tasarımı, genel tasarım açısından küçük değişikliklerle önceki modelleri anımsatır, fakat donanımsal açıdan içeride büyük değişiklikler vadeder. 1,78 inçlik ekran özelliğine sahip cihaz, 448 x 368 piksel çözünürlüğüne de ev sahipliği yapar. Buna oranla %30 daha büyüktür, bu da bir seferde sekiz komplikasyona uyum sağlamasına olanak tanır. Infograph saat kadranı, WatchOS'un görüntülenebilirliği söz konusu olduğunda size bir bakışta çok daha fazla bilgi verir. Ekran ayrıca saatin kenarlarının etrafında kıvrılır. Infograph Watch kadranı, Apple Watch Series 4'ün öne çıkan özelliklerinden biridir. Bu cihaz, onu önceki sürümlerden iki kat daha hızlı hale getiren çift çekirdekli bir işlemciye ev sahipliği yapan paket çipte bir Apple S4 sistemi tarafından desteklenir. Yonga seti, Infograph saat kadranına güç verir. Düşme gibi olası durumları tespit eder ve bunların yanı sıra EKG ölçümü de sağlar. Apple, Seri 4'ün dahili işleyişini büyük ölçüde değiştirdiği için ekstra güce ihtiyaç böyle bir donanımsal güce ihtiyaç duyar. Kalp atış hızını her zaman izlerken, kalp atış hızı monitörü size bildirim bile gönderebilir. Kalp atış hızı doğal olmayan bir şekilde yüksek veya düşükse, bu bir kalp rahatsızlığının işareti olabilir.

Apple Watch Seri 4 Telefonunuzla Eşleşebilir

Hakkında pek konuşulmayan bir özellik, WatchOS'taki Kamera uygulamasını kullanarak iPhone'unuzdaki kamerayı uzaktan tetikleyebilme yeteneğidir. Bu, Watch ekranından tetik komutunu çalıştırarak uzaktan çekim yapmanızı sağlayan harika bir özelliktir. Vlogger'lar ve fotoğrafçılar da bu özelliği yararlı bulabilirler. Apple Watch Series 4, mobil sinyali yalnızca eşleştirilmiş iPhone'un yakınında olmadığında gösterir. Apple Watch Series Telefonunuzun LTE veri planını Saat ile eşleştirmenize olanak tanıyan eSIM desteği bulunur. Saat ayrıca Wi-fi 802.11 b/g/n standartlarını, Bluetooth 5.0 LE'yi, içindeki W3 kablosuz yongası sayesinde destekler ve A-GPS, GLONASS, GALILEO ile GPS desteğine sahiptir. Ayrıca, sekiz komplikasyon desteğiyle ekstra ekran alanından tam olarak yararlanan bir saat yüzü bulunur. Şimdi, mekanik bir saatte, saatin içindeki yapı ve fiziksel alan, komplikasyonlarla ne kadar yaratıcı olabileceğiniz konusunda birçok kısıtlama getiriyor. Daha az komplikasyona sahip olan yardımcı saat yüzü veya modüler saat yüzü gibi seçeneklerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Apple Watch 4 renkleri iyi çözünürlüğe sahip bir ekranda oldukça parlak ve göz alıcı görünür ve belli ölçüde kişiselleştirmeye izin verir. Apple Watch 4 ekran yapısı, Infograph saat kadranını sizinle en alakalı uygulamalarla özelleştirebilmenize olanak tanır. Sekiz komplikasyondan herhangi birini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Kişiselleştirmek için saat yüzüne uzun süre basmanız ve ardından değiştirmek istediğiniz komplikasyonu seçip Digital Crown'da kaydırmanız yeterlidir. Apple Watch Series 4 içerisinde yer alan mikrofon ve hoparlörünü kullanabilirsiniz. Böylece keyifli ve sorunsuz görüşmeler yapabilirsiniz. Walkie-Talkie, bu cihazlara eklenen yeni bir uygulamadır ve aynı zamanda Apple Watch Series 3 kullanan herhangi bir arkadaşınızla da iletişim kurmanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken Walkie-Talkie'ye dokunmak ve iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçmek, konuşurken telsiz simgesini basılı tutmak ve sesli mesajı göndermek için bırakmaktır. Saat, hücresel bağlantıyı sol üst köşede yeşil noktalarla birlikte yeşil bir veri sinyali logosuyla birlikte gösterir, ancak yalnızca Saat iPhone'unuzun yakınında olmadığında bu özellik devreye girer. Apple Watch 4 uygulamaları telefonunuzla paralellik gösterebilir. iPhone ile eşleştirildiğinde, yalnızca gri bir veri sinyali logosu karşınıza çıkar. Cihaz, etkinleştirmemiş olsanız bile antrenmanları kaydeder. 

Apple Watch Seri 4 Farklı Egzersiz Tiplerini Destekler

Apple Watch 4, yoga ve boks da dahil olmak üzere çok daha fazla egzersiz için destek sunar. Ayrıca, sensörler egzersiz yaptığınızı fark ederse ancak antrenman modunu açmadığınızı fark ederse size bildirim gönderecek bir özelliğe sahiptir. Veri planınız ile eşleştirilen eSIM, Saat üzerinde SIM'inizin bir klonunu oluşturur ve iPhone'unuz menzil dışında olduğunda veri işlevleri Watch'a aktarılır. Yalnızca Watch'u kullanarak arama yapabilir, mesaj gönderebilir, tüm bildirimlerinizi alabilir, şarkıları Apple Music'te dinleyebilir, Apple Podcast'leri yayınlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Instagram, Google Maps, Amazon ve benzeri gibi temel uygulamalarda hala WatchOS platformunda yer alan, canlı uygulama desteği bulunur. Böylece, yalnızca bu uygulamalardan bildirim alırsınız. iMessage veya WhatsApp'tan gelen mesajlara sesli komutları veya ekran klavyesini kullanarak yanıt verebilirsiniz. Apple Watch 4 pil ömrü oldukça yüksektir ve cihaz son derece akışkan bir ara yüz vadeder. İster uygulamalar arasında geçiş yapmak ister uygulamalara veya bildirimlere göz atmak olsun, neredeyse hiç fark edilir bir yavaşlama ile karşılaşmazsınız. Animasyonlar da pürüzsüz şekilde işler. Apple S4 işlemcisi kesinlikli çağın ilerisinde bir performans sunar. Mikrofonlar da önceki sürümlere göre daha kullanışlıdır. Koşarken çağrıları cevaplayabilir ve çevrenizdeki trafik gürültüsüne rağmen karşı taraftaki kişi sizi net bir şekilde duyabilir. Saatteki hoparlörler oldukça başarılıdır, özellikle dışarıdayken ve uzun görüşmeler için AirPod'lar veya Bluetooth kulaklıklarla konuşmanıza olanak verir. Apple Watch Series 4'te Siri'yi kullanarak spor etkinliklerine hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Siri desteği, saatinize mesaj yazmasını, size bilgi vermesini, alarmları kurmasını söyleyebilmenize olanak tanır. Siri'yi hareket halindeyken futbol veya basketbol bakmak için yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz. Antrenman özelliği önemli ölçüde geliştirilir. Dakika başına adım sayısı ve ayarlama yeteneği gibi özelliklerin hepsi koşular sırasında zamanlayıcı uyarılarla beraber uyumlu şekilde çalışır. Yüzme antrenmanı ve farklı yüzme stillerini kaydeder. Antrenmanınızı gerçekleştirirken kalp atış hızınız belirlediğiniz sınırda değilse, saat sizi uyarır.  Elektrokardiyogram özelliği, oldukça kullanışlı ve sizin sağlığınızı korumaya yöneliktir. Apple Watch 4 kullanıcı yorumları görüntüleme alanının biraz artması sayesinde, Infograph saat kadranı gibi şeylerle önden çok daha fazla veri almanıza olanak tanıdığına işaret eder. Bu pil ömrünü olumsuz etkilemez, bu nedenle tek bir şarjla yeterli kullanım süresi elde edebilirsiniz. En büyük gelişmelerden biri egzersiz departmanındadır. Series 4 ile, Hücresel mod etkinleştirildiğinde oldukça uzun egzersizler yapabilir ve antrenmanınıza devam kesintisiz edebilirsiniz. Çoğu profesyonel koşucu için bu fazlasıyla yeterli bir zaman aralığı sunar. Böylece altı saatlik bir antrenman süresi elde edebilirsiniz.

Apple Watch Seri 4 ile Uzun Pil Ömrü

Apple Watch Series 4'teki en büyük iyileştirmelerden biri, antrenmanlar sırasındaki pil ömrüdür. Apple Watch 4 inceleme, GPS ve müzik akışı açıkken yaklaşık 4 saatlik pil ömrü ile derecelendirilebileceğine işaret eder. Uzun mesafeli koşu yapıyorsanız bu gerçekten etkileyicidir. Koşmayanlar için, saat hala oldukça yüksek bir pil ömrü vadeder. Her bildirim aldığınızda geri bildirim veren dokunsal motorun yoğunluk seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Saatin pil ömrünü uzatmak için düşük güç modu gibi bazı kullanışlı çözümler de kullanabilirsiniz. Bu, Hücresel modu varsayılan olarak kapatır ve saatten daha fazla pil ömrü elde etmek için her zaman açık kalp atış hızı izlemeyi devre dışı bırakır. Birlikte verilen temel Apple Watch 4 şarj aleti sayesinde, cihazın tamamen şarj olması 90 dakika sürer. Pilin zamansız bitmesi sorunu Series 4 ile fark edilebilir ölçüde çözülür ve bazı akıllı seçimlerle Watch'ta gerçekten uzun egzersiz seanslarını rahatça kaydedebilirsiniz. Fitness meraklıları için bu, Watch'un lehine büyük bir artıdır ve saati daha da yatırım yapmaya değer hale getirir. Bu akıllı saate yatırım yapmak her zaman akıllıca bir seçenektir. WearOS evreninde Apple Watch'a uzaktan yaklaşan hiçbir cihaz bulunmaz. Apple Watch Series 4 deneyiminin tamamı tek bir şeye indirgeniyor: ekran dikkat çekici derecede daha büyük ve bu tek başına her şeyi daha iyi hale getiriyor. Seri 4'teki S4 işlemci de büyük ölçüde geliştirir. Diğer tüm Apple Watch'lar 32 bit iken 64 bu cihaz bittir. Apple Watch'taki tek sensör, yalnızca atriyal fibrilasyonu tespit etmeye yardımcı olacak kadar iyidir. Bu nedenle, Apple Watch EKG'sinin doktorunuzu ziyaret etmekle eşdeğer olduğunu düşünmeyin. Ancak, eğlenceli, bileğe takılan bir cihaz için bu yeni işlevsellik oldukça şaşırtıcı bir gelişmedir. 

Bu cihazı Hepsiburada’yı ziyaret ederek inceleyebilir ya da satın alabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden indirim ve kampanya dönemlerini takip edebilir, güvenilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Ürün sayfasında yer alan kullanıcı yorumlarını okuyarak, Apple Watch hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, seçeceğiniz modelin duruşuna ve özelliklerine karar verebilirsiniz. 

Apple Watch Seri 4 Nasıl Kullanılır?

Cihazı kullanmanın en keyifli yollarından biri Siri ile iletişime geçmektir. Siri’ye vereceğiniz her komutta dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Watch Seri 4 Hangi Fonksiyonlara Sahiptir?

Kalp atış hızı ve adım gibi sağlık verilerine ulaşmanızı sağlar. GPS özelliği sayesinde konum avantajı bulunmaktadır. Düşük güç modu özelliği ile uzun süreli bir şarj kullanımı elde edebilirsiniz. ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Apple Watch Seri 4 Akıllı Saat Fiyatları

4 ürün var
 1. Cinsiyet
 2. Markalar
  1. Apple Akıllı Saatler
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Uyku Takibi
 6. Kalp Ritmi Ölçme
 7. Adımsayar
 8. Sesli Görüşme
 9. Titreşim
 10. GPS (Küresel Konumlama Sistemi)
 11. Model
  1. Apple Watch Seri 6
  2. Apple Watch Seri 3
  3. Apple Watch SE
  4. Apple Watch Seri 5
  5. Apple Watch Seri 4
 12. Satıcı
 • Model Apple Watch Seri 4
DSACategoryId/2147483642/371967/60003676/60003676
Başa dön