Bluetooth Araç Kitleri

Bluetooth araç kitleri seyir sırasında yapmanız gereken telefon görüşmelerinizi en az risk ve yüksek yol hakimiyeti ile gerçekleştirmenizi mümkün kılan, araçlarınızın iletişim ihtiyacınızı kablosuz bir şekilde çözmenizi sağlayan güvenli ve fonksiyonel oto aksesuar ürünlerdir. Sürüş esnasında gerçekleştireceğiniz telefon konuşmaları ve güncel akıllı telefonların uygun olmayan yapıları yüzünden sürüş esnasında telefon kullanmaya çalışmak hem sizin için tehlikeli bir durum ortaya çıkartıyor hem de trafikte yer alan diğer sürücüleri riske atıyor. Telefon konuşması sırasında görüşme sesini duyabilmek ve sağlıklı bir iletişim kurabilmek için kullandığınız bir araç kitiniz veya aracınızda dahili olarak bu özellik yoksa bazı tavizlere yol ve riskli durumlara yol açar. Örneğin yapmanız gereken telefon görüşmeleri için cep telefonlarını elinizde tutmanız ve bundan dolayı sürüş yeteneklerinizi kısıtlamanız gerekebilir. Bu durum akan veya durağan trafik fark etmeksizin çeşitli risklere ve kazalara sebebiyet verebilir. Bu gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırmak amacıyla Bluetooth bağlantı özelliği bulunan akıllı cep telefonlarını araçta bu donanım olamasa dahi doğrudan araç ses sistemine ve mikrofonuna bağlayan akıllı aygıtlar geliştirilmiştir. Araç kitleri adı verilen bu akıllı elektronik cihazlarla, seyir esnasında aktif cep telefonu kullanımını ortadan kaldırabilir ve ihtiyaç halinde telefon ile araç ses sistemini birbirine bağlayarak kablosuz bağlantı üzerinden gerekli görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar sürüş esnasında cep telefonu kullanımı yasak olsa da eller serbest modu gibi özellikler sayesinde kablosuz araç kitleri sizlere güvenli ve yasal bir ses çözümü sunar.

Bu teknolojik yöntem ile kablosuz bağlantı özelliği olmayan otomobil veya araçlara kablosuz ses iletişimi özelliğini kazandırabilir, telefon görüşmeleri veya müzik dinleme aktivitelerinizi araç ses sistemi üzerinden yapabilir ve yolculuklarınızı en verimli haliyle gerçekleştirebilirsiniz. 3,5 mm kulaklık girişli modeller veya RF frekansları üzerinden radyo bağlantılı bir şekilde çalışan modeller ile seyir esnasında iletişim ve ses problemlerinizi etkili ve basit bir şekilde sonuca bağlayabilirsiniz. Sistemin yıllar içinde gelişen ve kullanımı basit hale getiren yüksek teknolojili altyapısı ve kompakt boyutları, sizlere hem araç içerisinde her koltuktan mobil cihazlarınız ile oto ses sistemine doğrudan bağlanabileceğiniz bir teknolojiyi, neredeyse hiç yer kaplamayan bir aygıt ile sağlıyor.

Kablosuz araç kitleri sayesinde aynı zamanda akıllı cep telefonunuzda yer alan müziklerinizi de araç ses sistemi üzerinden son derece kaliteli bir biçimde oynatabilir, kesintisiz iletişimin ve sınırsız multimedya deneyiminin keyfini çıkartabilirsiniz.

Yüksek Güvenlik ve Konfor

Bahsedilen güvenlik faydaları ve ergonomik kullanım imkânı gibi avantajlar, Bluetooth sistemlerinin ve araçlar özelinde Bluetooth araç kitlerinin yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlar ve güncel bir soruna etkili çözümler üretir. Araçlarda sürüş esnasında doğrudan telefon üzerinden yapılan görüşmeler pek çok kez dikkat dağıtır ve çeşitli kazalara yol açar. Bu soruna etkili, güvenilir ve ergonomik bir çözüm üreten Bluetooth teknolojisi sizlere güven ve konfor sunar.

Bluetooth Araç Kitleri Avantajları

  • Kullandığı teknolojiler sayesinde son derece uygun fiyatlara kablosuz iletişim sunar.
  • Araç Bluetooth kitleri, yalnızca araçlara değil, AUX girişi olan herhangi bir cihaza ses aktarımı sağlaması için tasarlanan etkili bir üründür.
  • Aracınızda, ses sisteminizde ya da diğer müzik sistemlerinizde Bluetooth bağlantısı olamasa dahi, cep telefonunuzdan, tabletinizden veya müzik oynatıcınızdan kablosuz bir şekilde ses aktarımı yapabilirsiniz. Hafıza kartlarına attığınız müzikleri mobil cihaz gereksinimi duymadan oynatabilirsiniz.
  • Sürüş esnasında ellerinizin yalnızca direksiyonda ve gözlerinizin yalnızca yolda olmasını sağlayarak büyük bir güvenlik zafiyetinin de önüne geçer.

Bluetooth Araç Kiti Fiyatları

Kablosuz araç kitleri, müzik alıcıları sayesinde güvenli cep telefonu görüşmeleri sağlamak ve vericiler aracılığıyla araç içinde kaliteli bir müzik yayını sunmak için tasarlanır. Bu kullanışlı aygıtlar fonksiyonel tasarımları sayesinde mevcut ev veya araç ses sistemlerine de entegre edilerek akıllı telefonların ya da MP3 çalar gibi diğer mobil aygıtların kablosuz bir şekilde ses sisteminize entegre edilmesini mümkün kılarak kablosuz müzik dinleyebilmenize imkân tanıyor. Araç kitleri iletişim teknolojisinin getirisi olan bazı ses sıkıştırma teknolojileri, ses kodekleri ve dijital ses aktarma teknolojilerini de bünyelerinde barındırabilir. Bu tarz özellikler görüşmelerinizin netliğini ve müzik keyfinizin kalitesini artırmaya yardımcı olur. Örneğin sinema sistemlerinde kullanılan DTS ses sıkıştırma teknolojisi veya güncel Bluetooth kulaklıklarda da bulunan Bluetooth AAC ve APTX gibi hızlı ve kaliteli ses aktarım teknolojileri, ses kalitesini maksimum düzeye çıkararak ses gecikmesi problemini en aza çeker. Görüşme kalitesini doğrudan etkileyen cızırtı, takılma ve ses kopması sorunlarını etkili bir biçimde çözmeyi hedefleyen bu teknolojiler sayesinde yüksek netliğe sahip ses aktarımı gerçekleştirebilir, kaliteli telefon görüşmeleri ile bozulma olmadan müzik dinleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bluetooth çözümleri arasında yolda geçen zaman boyunca en verimli ve hayat kurtarıcı aygıtlar, araç kitleridir. Verimlilik ve hayatınızı kolaylaştırma odaklı üretilen bu basit ürünler hem güvenlik hem de pratiklik açısından pek çok avantaja sahiptir. Bluetooth araç kitleri sayesinde gözünüzü yoldan ayırmadan telefon görüşmelerinizi başlatabilir, sesli asistanınızla iletişime geçebilir ve yine gözünüzü yoldan ayırmadan müzik oynatma durdurma ve farklı müziklere geçiş işlemlerini tuşlar aracılığıyla yapabilirsiniz.

Cihazların sahip olduğu bu tarz ek özellikler, model çeşitliliği ve kullanılan teknolojik yöntemler modeller arasında farklı fiyatlandırmalara sebep olabilir. Ancak genel itibarıyla araç kitlerinin sunduğu kolaylık ve etkili çözüm yöntemleri düşünüldüğünde bu teknolojiye sahip kablosuz iletişim ekipmanlarını son derece uygun ve erişilebilir fiyat seviyelerinde satın alabilirsiniz.

Cep Telefonu Bluetooth Araç Kiti

Üstün ses teknolojilerini ihtiva eden bu aygıtlar farklı model ve teknolojik altyapılarıyla yüksek kaliteli telefon görüşmesi ve müzik dinleme keyfi sunuyor. Kablosuz iletişim için kullanabileceğiniz en etkili aygıtlardan olan araç ses iletişim kitleri sahip oldukları teknolojiler sayesinde yüksek ses aktarım kalitesi ve güvenli araç kullanma keyfini bir arada sunar. Yalnızca insan sesine odaklanan ve diğer iç ve dış sesleri yok edebilen bazı araç kiti modelleriyle görüşmeleriniz sırasında görüşme yapan tarafların ses kalitesi ve anlaşılabilirlik düzeyi oldukça yüksek bir seviyede tutulur. 3,5 mm kulaklık girişi ve AUX kablo üzerinden bağlantı yapabilen modellerin yanı sıra bazı kablosuz bağlantı kitleri RF ve FM radyo frekanslarında da çalışabilir ve aracınızla radyo üzerinden tamamen kablosuz bir iletişim kurabilir. Bluetooth araç kitlerinin kullanımı oldukça kolay ve montajı son derece basittir. Hatta çoğu zaman özel bir montaj gerektirmeksizin doğrudan tak çalıştır mantığıyla araç içerisinde herhangi bir yere koyularak dahi kullanılabilir.

Bluetooth kitleri modellere göre değişiklik gösteren farklı özelliklere sahip olabilir. Araçlarınızda yer çakmaklık girişi üzerinden 12 Volt ile çalışan modeller olduğu gibi, USB bağlantısı ile şarj olarak çalışan ve bataryası dolu olduğu sürece araçtan elektrik enerjisi almayan modeller de mevcuttur. Bunun yanında hafıza kartlarını kabul eden bazı transmitter modelleri, sizlere hiçbir mobil aygıt olmasa dahi TF veya Micro SD kartlar üzerinden müzik dinleme imkanı veya sesli yayınları çalabilme imkanı sunar. Çakmak girişi ile enerji alan modeller, üzerilerinde yer alan 5 Volt USB çıkışı ile de araç içerisinde mobil cihazlarınızı şarj etmenize olanak sağlar. Bunların yanında dahili hoparlörleri ve çift telefon desteği gibi özellikleri bulunan bazı araç kitleri de mevcuttur.

Dahili Teyp Uyumlu Bluetooth Kit Modülleri

Bazı otomobil modellerinde veya teyp ürünlerinde Bluetooth bağlantı özelliği opsiyon olarak sunulabilir. Bu duruma sahip bir aracınız veya aracınızda kullandığınız oto teyp varsa onlara bu ek özelliği arka planda yapacağınız bir modül eklemesiyle çok kolay bir şekilde kazandırabilirsiniz. Örneğin Ford teypleri ile uyumlu Bluetooth kit modülleri ile araçlarınızda hiçbir gözle görülür değişiklik yapmadan, yalnızca bir modül eklemesiyle bu özelliği Ford araçlarınızın orijinal teybi ekleyebilirsiniz. Ford markalı ve Transit, Connect, Fiesta,C Max, Focus ve Mondeo model araçlar modüller mevcuttur.

Aynı şekilde Fiat markalı araçların Linea, Punto, Doblo ve Fiorino modelleri için, Citroen markalı C3, C4, C5, Picasso, Berlingo ve Nemo modelleri için, Peugeot Rd4 Teyp ve Bipper modeli ile BMW E46 3 Serisi, Honda City ve Jazz, Renault markalı Megane, Clio ve Kangoo modelleri daha daha fazlası bu teknolojiyi araçlarınıza ekleyebilmeniz için ayrı ayrı modül ürünlerine sahiptir.

Bluetooth Kablosuz Araç Kiti Kullanımı

Kablosuz ses aktarma aygıtlarınızın kullanılmaya başlanmadan önce cep telefonuyla eşleştirilmesi ve ürün modeline göre gerekli ayarlamaların yapılması gerekir. Çoğu ürün gerektirmese de bazı modeller montaj işlemi de gerektirebilir. Çoğu model araç kitleri çakmak girişine veya pratik şekilde güneşliğe tutturularak kullanılabilirken, özellikle araç ses sistemine doğrudan entegre edilmesi gereken parçalar bir uzman tarafından montajlanmalıdır. Montaj uygulaması ve bağlantı ayarlamaları tamamlandıktan sonra sistemin açık konuma getirilmesi gerekir. Ürünün model çeşidine göre bu işlem hareket algılayıcısı veya kontağın açılmasıyla otomatik olarak ya da cihaz üzerinden manuel olarak yapılır. Cihaz açık konumdayken, eşleştirilen telefona gelen aramalar yine cihaz modeline göre sesli komutla ya da cihazın düğmesine basarak cevaplanır ve görüşme gerçekleştirilir. Bu cihazlarla arama yapabilmek içinse telefon üzerinden numara seçilip arama yapıldıktan sonra ses, araç kitine aktarılır. Ancak bazı modellerde bulunan ekranlar ve dahili telefon rehberleri sayesinde aramalar doğrudan kit üzerinden de yapılabilir.

Bluetooth Ses Aksesuarları

Bluetooth ürünleri ses konusunda son derece etkili çözümlere sahiptir. Kablosuz kulaklıklar size evde veya çalışmalarınız sırasında eşlik edebilir; müzik dinlemek, film izlemek ve sevdiğiniz yayınları takip etmek gibi aktivitelerinizi her ortamda Bluetooth kulaklıklar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bluetooth hoparlör ve kulaklıklar gibi ses çözümlerinin yanında cihazlar arasındaki iletişim ihtiyaçları da yine Bluetooth altyapısı sayesinde çözülebiliyor. Örneğin fotoğraf makinesi deklanşörü gibi uzaktan kumanda ürünleri, cihazlar arasında Bluetooth üzerinden iletişim kuruyor ve uzaktan kontrolle tek tıkla istediğiniz fotoğrafı çekmenizi ve istediğiniz anda video kaydına başlamanızı mümkün kılıyor. Araba kullanırken telefon görüşmesi yapmak, hem trafik kuralları tarafından yasaklanmakta hem de trafiğin akışını tehlikeye sokabilir. Böyle durumlarda telefon görüşmenizi daha sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için kablosuz kulaklık veya Bluetooth araç kitleri kullanabilirsiniz.

Kablosuz Bluetooth ürünleri ve kablosuz araç kitleri sizleri kablolardan ve kablo kaynaklı güvenlik zafiyeti ve risklerden kurtarıyor. Bluetooth ürünleri aracılığıyla zaman kaybettiren ve araç içerisinde tehlikeli olabilecek durumlara karşı kolay ve etkili çözümler üretebilirsiniz.

Araçlarda yaşadığınız ses sorunları için en etkili çözümlerden biri olan kablosuz ses kitleri hem bu sorunları çözüyor hem de sizlere güvenli ve keyifli bir yolculuk imkânı sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bluetooth Araç Kiti Fiyatları

609 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Toplam 49 / 609 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?