Bluetooth Araç Kitleri

Kişilerin uzaktan iletişimindeki en önemli araçlar olan cep telefonları, sürüş esnasında kullanıldıklarında oldukça tehlikeli durumlara yol açabilirler. Bu tehlikelerin önlenmesi içinse ya sürüş esnasında cep telefonu kullanılmamalı, ya da telefon kullanımında ellerin serbest kalabildiği teknolojilerden faydalanılmalıdır. Bluetooth araç kitleri, araç kullanırken telefon konuşmalarının en güvenli şekilde yapılabilmesine olanak sağlayan teknolojik ürünlerdir.

Bluetooth Araç Kiti

Bluetooth araç kiti modelleri farklı özellikler ve teknolojiler ile donatılmıştır. Jabra, Parrot ve Plantronics gibi firmalara ait ürünlerin fiyat etiketleri de sahip oldukları bu özelliklere göre değişir.

Bluetooth araç kiti seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün ses aktarım kalitesi olmalıdır. Görüşmelerin daha kaliteli olabilmesi ve tarafların birbirlerini rahat şekilde anlayabilmeleri için bu çok gereklidir. Bunun için mikrofon ve hoparlör kalitesi yüksek, araba ve dış ortam gürültüsünü engelleyen teknolojilere sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Ürün tercihindeki diğer bir önemli nokta da montaj kolaylığıdır. Eğer ürün zahmetsiz şekilde araca takılarak hemen kullanılmak isteniyorsa, montajı kolay olan ürünler tercih edilmelidir. Ancak aracın ses sistemi ile tam olarak entegre olması isteniyorsa bu durumda montaj kolaylığı öncelikli tercih olmamalıdır.

Bluetooth araç kiti kullanılırken ellerin tam olarak serbest olması isteniyorsa çağrıların sesle cevaplanabildiği bir model tercih edilmelidir. Bunun yanında cihaz üzerinden doğrudan numara seçimi ile arama yapabilmek için de bir ekrana sahip ürünlere öncelik verilmelidir. Bu özelliklerin yanında birden fazla telefonun araç kiti ile kullanılması hedefleniyorsa, tercih edilecek ürünün bunu desteklediğinden emin olunmalıdır.

Bluetooth Araç Kiti Nedir?

Bluetooth araç kitleri temel olarak sürüş esnasında güvenli şekilde telefonla konuşmayı sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar bluetooth teknolojisine sahip cep telefonları ile eşleştirilerek kullanılırlar ve sahip oldukları teknolojik özelliklere göre gelen aramaları otomatik olarak, sesli komutla ya da üzerlerindeki fiziksel tuşlara basılmasıyla cevaplarlar. Bluetooth araç kitleri, sürücüleri telefonla konuşma yapabilmek için cep telefonlarını bulma, gelen çağrıyı elle cevaplama ve konuşma süresince telefonu elde tutma gibi sürüş güvenliğini tehlikeye sokacak durumlardan kurtarırlar. Telefona gelen çağrıların cevaplanmasının yanında arama yapma amacıyla da kullanılan bu cihazlar, telefon görüşmesi esnasında sürücünün sesini, üzerlerinde bulunan dâhili mikrofonlarla alarak telefona aktarırlar. Bu cihazlar karşı tarafın sesini ise model özelliğine ve yapılan ayarlamaya göre dâhili hoparlörlerinden ya da ses siteminden araç içine verirler.

Bluetooth araç kitleri, temel işlevleri olan eller serbest şekilde görüşmeyi sağlamalarının yanında, cep telefonları ile araçların ses sistemleri arasında kablosuz bağlantı sağlayarak cep telefonlarının bir medya merkezi olarak kullanılabilmesine de olanak sağlarlar.

Bluetooth Araç Kiti Nasıl Kullanılır?

Bluetooth araç kitlerinin kullanılmadan önce cep telefonu ile eşleştirilmesi ve ürün modeline göre gerekli ayarlamaların yapılması gerekir. Kullanımdan önce yapılması gereken diğer hazırlık ise bluetooth kitinin araca montajıdır. Bazı modeller pratik şekilde güneşliğe tutturularak kullanılabilirken, özellikle araç ses sistemine entegre edilecek parçaları olan modellerin montajının bir uzman tarafından yapılması gerekebilir. Montaj işlemi ve ayarlamalar tamamlandıktan sonra bluetooth araç kitinin açık konuma getirilmesi gerekir. Model çeşidine göre bu işlem hareket algılayıcısı veya kontağın açılması ile otomatik olarak ya da cihaz üzerinden manuel olarak yapılır. Cihaz açık konumda iken, eşleştirilmiş olan telefona gelen aramalar yine cihaz modeline göre sesli komutla ya da cihazın düğmesine basılarak cevaplanır ve görüşme gerçekleştirilir. Bu cihazlar ile arama yapabilmek içinse telefon üzerinden numara seçilip arama yapıldıktan sonra ses araç kitine aktarılır. Ancak bazı modellerde bulunan ekranlar ve dahili telefon rehberleri sayesinde aramalar doğrudan bluetooth araç kiti üzerinden de yapılabilir.

Telefon görüşmeleri haricinde bu cihazlar telefondaki şarkıların ve navigasyon uygulamasındaki seslerin kendi hoparlörlerinden ya da araçların ses sistemlerin çalınması amacıyla da kullanılabilir.

Bluetooth Araç Kiti Fiyatları

74 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Xiaomi
  2. Anker
  3. Case 4U
  4. Jabra
  5. Trust
  6. Belkin
  7. Autoline
  8. GOB2C
  9. Powerway
  10. S-Link
  11. Taotronics
  12. Ally
  13. Blueway
  14. Bury
  15. Cyber
  16. Ebox
  17. Platoon
  18. Techmaster
  19. Baseus
  20. Bludfire
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Araç Montajı
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/16217
BAŞA DÖN