ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Bosch
Bosch WAT24480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Bosch WAT24480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Bosch
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/2147483637/235604/155121

Bosch WAT24480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Bosch WAT24480TR A+++ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi uzun ömürlü motoruyla yıllara yayılan başarılı bir performans ortaya koyarken aynı zamanda sessiz çalışma kabiliyetiyle ev sakinleri için ideal bir ürün niteliğine erişiyor. Makineye yerleştirilmiş olan çamaşırlara ekleme yapabilmeye izin veren özelliği yardımıyla unutulan çamaşırlar, mevcut yıkama durdurularak eklenebiliyor. Kapak kilidi desteği, yıkama sırasında unutkanlık sonucu makinenin kapağının açılabilmesinin önüne geçerek su baskını riskini bertaraf ediyor. Dayanıklı kapak camı metal düğmeli giysilerin de rahatlıkla yıkanabilmesine destek oluyor. Çok sayıda yıkama programını bir arada sunan akıllı ekranı, birkaç parmak hareketiyle yıkama işlemini başlatmaya olanak tanıyor. Gösterge paneli üzerinden yıkamanın sona ermesi için kalan süre ya da mevcut yıkama sıcaklığı gibi bilgilere erişilebiliyor. Geniş açılı kapağından yorgan, çarşaf, halı gibi büyük boyutlu eşyaların geçirilebilmesi kullanıcılarına zaman kazandırıyor. Hızlı yıkama programlarıyla acil yıkama işlemleri gerçekleştirerek kullanıcılarına faydacı çözümler üretiyor.

VarioPerfect Teknolojisi ile Gelen Verimlilik

  • Bosch Çamaşır Makinesi VarioPerfect teknolojisiyle iki farklı fonksiyonu bir arada sunuyor. SpeedPerfect fonksiyonu süper hızlı yıkama sağlarken EcoPerfect fonksiyonu minimum enerji harcaması yaratarak yıkama gerçekleştirmeye olanak tanıyor. 
  • 9 kilogram ağırlığa denk gelen seviyedeki giysilerin tek bir seferde yıkanabilmesi için gerekli alanı sağlayan yapısıyla toplu yıkamalarda avantaj oluşturuyor. 
  • 60 saniye içerisinde 1200 defa tam tur atabilen tamburu, bu gücünü etkili bir yıkama ve hijyen gerçekleştirilmesi için sarf ederek kullanıcılarının yüzünü güldüren sonuçlar doğuruyor.
  • A enerji verimliliği sınıfında yer alıp 3 adet de + kazanmayı hak eden makine, 152 kWh'lik enerji tüketimiyle alıcıları için düşük tutarlı elektrik faturaları elde etme şansı yaratıyor.

Bosch 1200 Devir Çamaşır Makinesi, zaman ertelemeli yıkama seçeneğini kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Zaman erteleme opsiyonunu kullanarak ileriye dönük yıkamalar ayarlanabiliyor. Sabah işe gitmeden önce ayarlanan yıkama programı, iş dönüş saatinde yıkamayı tamamlayacak şekilde belirlenerek çamaşırların tüm gün ıslak kalması gibi problemlerin önüne geçiliyor. Ertesi gün giyilmesi gereken giysilerin kuruyabilmesi için bu program aracılığıyla daha fazla zaman elde ediliyor. Ön yıkamalı modlarla daha uzun ama daha derinlemesine bir temizleme elde edilebiliyor. İnatçı lekelerle mücadele edilmesi gereken zamanlarda bu moddan yararlanılabiliyor. Yalıtım desteği sağlayan gövdesi titreşim kaynaklı seslerin azalmasına destek oluyor. Sessiz ve uzun ömürlü bir çalışma sağlayan motoru, yıkama yaparken yalnızca 51 desibel düzeyinde ses çıkarıyor. Çamaşır yıkama işleminin sıkma aşamasındaysa 75 desibellik bir ses seviyesine ulaşarak ev ortamındaki sessizliği korumak isteyen tüketiciler için uygun özellikler sunuyor.

Yüksek Performansın Kaynağını Oluşturan Teknik Yetenekler

• Yıkama Kapasitesi: 9 kg 
• Enerji Sınıfı: A+++
• Devir Hızı: 1200 Devir 
• Ürün Boyutları (Y x G x D): 84,8 cm x 59,8 cm x 59 cm
• Yıllık Enerji Tüketimi: 152 kWh
• Yıllık Su Tüketimi: 11.220 Lt
• Yıkama / Sıkma Ses Seviyesi: 51 dB / 75 dB

Hortum Desteğiyle Kolay Kurulum

Bosch A+++ Çamaşır Makinesi, kutusunda bulunan ve atık suların aktarılabilmesine yarayan hortum desteği, ekstra masraf yapmaya gerek bırakmamasıyla göz dolduruyor. Aynı kutu içerisinde bulunan kullanım kılavuzu da çamaşır makinesini daha bilinçli olarak kullanmak için tüketicilere destek oluyor.

Uzun Ömürlü Beyaz Eşya Kullanımı

Küresel bir beyaz eşya üreticisi olan Bosch markası, uzun soluklu kullanımlar için ideal olan kaliteli ürünleriyle alıcılarını memnun bırakıyor.

Farklı Opsiyonlarla Gelen Konfor

Çamaşır makinesinin sahip olduğu çok sayıdaki yıkama fonksiyonu o an için en ideal tercihi gerçekleştirebilmek için kullanıcıların elini güçlendiriyor. Bosch 9 Kg Çamaşır Makinesi, yerleşim konusunda alıcılarına yardımcı olan ayak desteğiyle zemine temas etmeyerek su içinde kalmamayı başarıyor. Dayanıklı ayaklıkları yardımıyla konumunda ufak değişiklikler yapmak için ürünü kaldırmaya gerek kalmıyor.
EcoSilence Drive™: 10 yıl garantili, uzun ömürlü motor. Sessiz çalışır ve enerji verimliliği yüksektir.
Enerji tüketim göstergesi: Seçilen programa göre enerji tüketim bilgisi.
%65 e varan oranda zaman; %50 ye varan oranda enerji tasarrufu.


Unutulan çamaşırlar canınızı sıkmasın.
“Reload” Yeniden Yükleme Fonksiyonu çamaşır yıkamaya büyük bir esneklik getiriyor. Mevcut yıkama programını durdurup, makinenin kapağını açarak ilave çamaşırları makineye yerleştirebilir ve yıkamaya devam edebilirsiniz.


VarioPerfect: Daha hızlı veya verimli yıkama.
VarioPerfect programı, tüm kumaş türleri ve çamaşır miktarı için en iyi yıkama sonuçlarını sağlar. VarioPerfect'te, SpeedPerfect veya EcoPerfect fonksiyonlarını kullanarak çoğu programı daha hızlı veya daha verimli olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede yıkama süresini %65'e veya kullanılan enerjiyi %50'ye varan oranlarda azaltır.


* 9 kg
* Devir sayısı: 1200 dev./dak.
* Enerji verim sınıfı: A+++ -30%
* En yüksek enerji sınıfı olan A+++'dan %30 daha tasarruflu


Önemli Not: Eğer satın aldığınız ürün kurulum gerektiriyorsa, lütfen size en yakın yetkili servisi arayınız. Ürün kutusunun (ambalajın) açılması ve kurulum işlemi mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır; aksi takdirde ürününüz garanti kapsamı dışında kalacaktır.
Buharlı Yıkama Yok
Çocuk Kilidi Var
Derinlik (cm) 59
Ek Özellikler Hızlı Yıkama, Otomatik Yük Miktarı, Ön Yıkama, Zaman Erteleme
Enerji Sınıfı A+++
Enerji Tüketimi (kWh/yıl) 152
Garanti Notu Eğer satın aldığınız ürün kurulum gerektiriyorsa, size en yakın yetkili servisi arayın.Ürün kutusunun (ambalajın) açılması ve kurulum işlemi mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ürününüz garanti kapsamı dışında kalır..
Genişlik (cm) 59.8
Kontrol Paneli Dijital
Kurutma Kapasitesi (Kg) Yok
Kurutma Özelliği Yok
Maksimum Devir Hızı 1200
Renk Beyaz
Sıkmada Ses Seviyesi (dB) 75
Yıkama Kapasitesi 9 kg
Yıkama Ses Seviyesi (dB) 51
Yıllık Su Tüketimi (lt) 11220
Yükseklik (cm) 84.8
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu MTBOSCWAT24480TR
Bosch WAT24480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Değerlendirmeleri
Tüm değerlendirmeler (507)
Bosch WAT24480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi
Çok İyi
(408)
Çok İyi (408)
%80
İyi
(52)
İyi (52)
%10
Ne İyi / Ne Kötü
(28)
Ne İyi / Ne Kötü (28)
%6
Kötü
(5)
Kötü (5)
%1
Çok Kötü
(14)
Çok Kötü (14)
%3
Ortalama Puan
4,6
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Ürün Puanı
Satıcı
Sadece satın alanlar (406)
Fotoğraflı değerlendirmeler (5)
Bu ürün ile ilgili 507 değerlendirme var.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 507 değerlendirme var.
OK
OK
|
(33)
Bosch marka ürünleri kalitesi için tercik ettik. Ürün güzel yıkama performansı gayet başarılı. Benim gördüğüm tek sıkıntı taç sistemi diye bir özellik koymuşlar. Bu yeni ürünlerin çoğunda varmış ama kullanıcı olarak beğenmediğim tarafı 9 kg olan makineye koyu renkli çamaşır atacağım 3.5 kg dan fazla atamazsın diyor. Atınca sıkmadan sulu bir şekilde bırakıyor. Mesela sentetik ürünler 2 kg dan fazla makineye çamaşır atmamı istemiyor. Yünlü ürünler de 4 kilogramı geçmemeniz gerekiyor. Bunu bilerek alırsanız daha faydalı olur sizin için. Bir de sıkma sırasında çok ses çıkarıyor. Gece çalıştırırsanız komşularınız rahatsız olabilir. Teşekkürler.
Bu değerlendirme faydalı mı?
154
21

Teşekkür Ederiz.
SS
SS
|
(71) - Kırşehir
Bende ürünü yorumlara bakarak kesin almaya karar verdim ve aldım da kargo da serviste hiç bir sıkıntı yaşamadım çok memnun kaldım ama benim sıkıntım aldığım makinasının 9 kiloluk olup içinin küçücük olması diğer markalarınkine bakmıştım bunu almadan önce buna göre inanılmaz büyük ve çok çamaşır alıyor resmen hacmi şoke etti bu yüzden çok pişmanım çünkü ben özellikle büyük almıştım kalabalık aile olmamızdan mütevellit ama tam bir hayal kırıklığı yaşadım.... Alacaklar gidip bayide görerek karar versinler ve diğer makinaların hacmine baksınlar tavsiyemdir sonra sizde 9 kilo diye 6 kg küçüklüğünde bir makinayla karşılaşmayın..
Kullanıcı bu ürünü güzelevim satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
82
16

Teşekkür Ederiz.
AT
AT
|
(44) - Konya
15 gündür kullanıyoruz.ilk başta eşim karışık diye tepki vermişti ama şimdi çok memnun kaldı.karışıklığı eski makinemize alışmış olmasından.çünkü sıkma devrini sıcaklığını zamanını kafanıza göre ayarlayabiliyorsunuz.en önemlisi ses konusu.o kadar sessiz ki sıkarken çıkardığı ses eski makinemizin yıkarken çıkardığı sesten bile daha az.birde çamaşır ekleme özelliği çok süper.yanlız servis benim biraz canımı sıktı.makineyi tarif etmeden klavuzu okuyun bende aynı şeyleri söyleyecem deyip gittiler.umarım servis ihtiyacımız olduğunda aynı tavrı göstermezler.bosch markasına yakışmaz çünkü
Kullanıcı bu ürünü Purple Store satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
56
6

Teşekkür Ederiz.
BG
BG
|
- İstanbul
KAMPANYA YOĞUNLUĞ SEBEBİ İLE GEÇ GELDİ. BUNU ZATEN BİLİYORDUK BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ BİRŞEY DİYEMEM. ÜRÜN KURULDU GAYET GÜZEL.-1 YILDIZ KURULUM İÇİN BOSCH ARADIK ESKİ MAKİNAYI SÖKMEYE 60 TL PARA İSTEDİLER. :) SAÇMA. HORTUMU YERİNDEN 10 SN ÇIKARDIM.BİLGİNİZ OLSUN.
Kullanıcı bu ürünü İZMİR TOPTAN satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
18
6

Teşekkür Ederiz.
DK
DK
|
(49) - İstanbul
Özellikle tedarikçi/ Bosch bayi Uzunlara çok teşekkür ederim. Akşam verdiğim sipariş, ertesi gün işleme alındı. Sonraki gün teslim edilerek, kurulum sağlandı. Kargo ile birlikte servisi de firma organize etti. Firmadan Kerem Bey’e ayrıca teşekkür ederim. Bosch markanın daha eski bir modelini yazlıkta kullanıyoruz, çok memnunuz. Kullandığımız LG makine bozulunca yine Bosch tercih ettik. Program seçenekleri yeterli, temiz yıkıyor, çok deterjan vb kullanmanıza gerek yok. Sıkma ses yüksekliği bulaşık makine sesinden biraz daha yüksek, yıkarken sessiz. Sıkarken sarsılma ya da sallanma gibi bir sorun yok. Servis gerekli ayarları yapıyor. Bosch marka ve bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.
Kullanıcı bu ürünü UZUNLAR satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
1
0

Teşekkür Ederiz.
NE
NE
|
(36) - Uşak
Makina yı eski çamaşır makinamız 12 yıllık miladını doldurduktan sonra artık devamlı arıza vermeye başlayınca son arızasında artık tamir ettirmeme ye karar verdik ilk kararımız samsung du ama bu markada çamaşır makinasında piyasadan çekileceği duyumunu alınca bosch almaya karar verdik uzun bir araştırmadan sonra türkiyede en çok beğenilen ve satılan makina olduğunu öğrendim ve bu modelde kararımızı verdik makina ilk çalışmada su alırken su sesinden başka sanki ses çıkarmıyor. (borudan akan sudan dahi ses gelir) terazisi düzgün aldıktan sonra problem olacağını sanmıyorum diğer yorumlardaki arkadaşların söylediklerine baktığımızda genel itibari ile yanlış kullanımdan doğan sorunlar hiç bir çamaşır makinasında 9 kg diyosa pamuklu dışındada 9 kg atabilirsiniz demiyor iç haznesinin küçük olduğunu söylemişler böyle bir şey yok sanayi tipi falan hayal ediyorlarsa orasını bilemem bir de çamaşırları yırtıyor demişler içerisine attığınız çamaşırda metal varsa o yırtıyordur diye tahmin ediyorum yada dengesiz yükleme yapılmıştır çünkü makine çok sakin çalışıyor herhangi bir yırtma yapacağını sanmam. genel itibari ile kullanım kurallarına uyduktan sonra hiç bir problem çıkaracağını sanmıyorum. hani derler ya dosta gider diye tam öyle bir cihaz ayrıca benim kargomda horoz lojistikle geldi böyle sorumsuz bir firma görmedim gün içerisinde teslim edilecek diye mesaj atıyorlar müşteri hizmetlerini arıyorum tahmini bir vakit verin yada dağıtım yapan arkadaşa ulaşabilirsem dışarıda işlerim var onlar gelene kadar halledeyim diyorum böyle bir şansınız yok diye cevap veriliyor gerçekten umursamaz bir ekip bunun dışında her şey güzeldi bu ürünü mağazadan 600 tl daha ucuza almamda da bana fırsat verdikleri için ayrıca Hepsiburada ya teşekkür ederim
Kullanıcı bu ürünü Jasmine İthalat satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
38
8

Teşekkür Ederiz.
CY
CY
|
(36)
Bende yeni aldım yıkama performansı süpercook memnunum ama tek sorun sıkma sırasında çamaşırı çok kırıştırması 400 devirde sıktırmama ragmen kırıstırıyor bitek kusuru o
Bu değerlendirme faydalı mı?
98
26

Teşekkür Ederiz.
YO
YO
|
- Kırşehir
hepsiburada ya, Sürat Kargoyla ve özellikle servise teşekkür ederim. Makina gerçekten özellikli güzel ürün.Tavsiyem, ürün dokunmatik ve dijital olması nedeniyle 7 yıllık garantiye geçiş yapın derim.Kırşehir
Kullanıcı bu ürünü Nar satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
75
25

Teşekkür Ederiz.
GG
GG
|
- Niğde
Netteenucuz mağazasından aldım. Ürünü hepsiburada'nın satış sonrası attığı mesaja göre ürünün kargo kutusunu sağlam bir şekilde almama rağmen ürün vuruk çıktı. Kuruluma gelen servis raporunda da kutusunun sağlam olarak açıldiği yetkili kisi tarafindan yazilmasina rağmen ne Bosch ne Hepsiburada ürünün ve müşterinin arkasinda durdu. Hepsi suçu birbirine atti. Ben sorumluluklarimi yerine getirdim ve kargoyu sağlam bir sekilde aldim. Neyseki saticim olan Önder elektrikli ev aletlerinin muşteri yanlisi tutumu ve musteri iliskileri cok iyidi. Satici masraflari ustlendi. Saticiyi kesinlikle tavsiye ederim. Satici servis garantili bir sekilde parça değisimini yaptirdi. Urunu 3 aydır sorunsuz bir sekilde kullaniyorum. Tesekkurler NETTEENUCUZ.
Kullanıcı bu ürünü Netteenucuz satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
34
7

Teşekkür Ederiz.
|
(58) - İstanbul
WAT24480TR Bu ürunü yorumları uzun uzun okuduktan sonra almaya karar verdim. Verdiğim karardan da çok memnunum. Bir çamaşır makinasını en iyi değerlendirecek olan evin hanımıdır. Eşim makinadan çok memnun ve yıkama ve sıkma olarak şimdiye kadar kullandığı en iyi makina olduğunu ifade ediyor. Kendim almadan önce yorumları dikkate aldığım için yorum bırakmayı bir sorimluluk bildim.
Kullanıcı bu ürünü Tayhan satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
26
3

Teşekkür Ederiz.
|
- İstanbul
Ürünü yaklaşık olarak 10 aydır kullanıyoruz. Ürünün kalitesi kargo süreci bir sorun olmadı. Horoz lojistik ile geldi genel anlamda kargo süreci hakkında şikayet edilmiş ancak ben sorun yaşamadım. Ürünün yıkama performansı kurutma sıkma çok iyi A++ kalitede yıkama sıkma yapıyor. 9 KG 1200 devir olması çok avantajlı ürünün iç dış kalitesi gayet iyi.Kesinlikle tavsiye ederim. Ürünü incelemeden kullanmadan yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Bu sebeple geç yorumladım.
Kullanıcı bu ürünü Purple Store satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
29
13

Teşekkür Ederiz.
ŞA
ŞA
|
(25) - Tokat
çamaşır makinemiz bozulunca baya araştırdık. en iyi markanın bosch olduğu kanaatine vardık. 9 kg olması büyük avantajdı. ve sipariş verdim. 1 hafta içinde elimize geçti. servis aynı gün kurulumu da yaptı. 3 4 kez yıkama yaptık. ciddi anlamda diğer makineyle arasında uçurum var. bir kere onun sesinin çeyreğinin çeyreği kadar sesi yok. servis çok temiz yıkar demişti. sahiden de öyleymiş. teşekkürler hepsiburada *
Kullanıcı bu ürünü Purple Store satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
44
11

Teşekkür Ederiz.
EG
EG
|
(41) - Burdur
Ürün fiyat açısından piyasaya göre daha uygun. Hafta sonu sipariş verdim çarşamba günü elime ulaştı. Hızlı geldi diyebilirim. Bir gün sonra servis geldi ve kurdu. Ürün için olumsuz bir şey diyemem. Bir hayli inceleme ve yorumları okuduktan sonra aldım. Ancak ürün paketleme ve taşıma açısından sıkıntı var. Ürün eve ulaştığında nerede ise ambalajı yırtılmak üzere idi. Bir de lojistik firması bir kaç aktarma yaptığı için ürün aktarılırken ambalajı çok deforme olmuş. Ürün karton kutu içerisinde gelmiyor. Naylon torba içerisinde köşelerde köpük koruyucu vardı. Sonuç itibariyle çok kötü bir paketleme. Umarım bu konuda satıcı firma daha duyarlı olur
Kullanıcı bu ürünü güzelevim satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
22
6

Teşekkür Ederiz.
GB
GB
|
(41)
Öncelikle böyle bir markayı karalama yapmak istemezdim. Ama gerçek bu 1 yil önce aldım 1 hafta içinde farkettim çamaşır lari kirişık çıkardı servisi aradım geldi devirini düşür dedi öyle yaptım sonucu gene kırışık. Şimdide 10 gün önce çamaşır makinesi ne elbiseleri yıkıyor çıkarıyorum yarısında ıslak yarısına hiç şu değmemiş. Servisi çağırdım makinaya karşıdan bakarak birşeyi yok dedi.iki gun sonra detarjanli kalmaya başladı gene servisi aradım uzun uğraş sonucunda zorla geldi bir iki programına baktı sorun var dedi ama ne oldugunu anlayamadı değişim yazayım dedi ama hicbirseyi yok yazmış musteri hizmeti aradı değişim olmayacağını söyledi. Böyle bir kaliteli firmadan kesinlikle böyle bir ürün almiyacagim.sizde kesinlikle Bosch ürünü almayın. TAVSİYEM. KESİNLİKLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YOK.
Bu değerlendirme faydalı mı?
153
18

Teşekkür Ederiz.
SO
SO
|
- İstanbul
Siparişi 4 ekimde verdik, ürün elimize horoz lojistik tarafından 13 ekimde teslim edildi. Aynı gün içinde Bosch servisinden randevu alıp, montajını yaptırdık. Bosch servisindeki arkadaşlar gayet ilgiliydiler. Ürünü alırken hepsiburada üzerinden -artı bir ücretle- tavsiye edilen fixpack sigortasının yerine, montaj sırasından -eğer isterseniz- Bosch yetkili servisinin 3 sene sonunda 4 sene artı olarak toplamda 7 senelik bir garanti yaptırabiliyorsunuz. Bence üretici tarafından sağlanan bu garantiyi yaptırmak daha mantıklı. Sonuçta ilk muhatabınız onlar. Ayrıca, Mor Ticaret tarafından aranıp, ürünün elime ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmeleri ve memnuniyetimi sormaları da gayet hoştu. Tarafıma, kargo ile birlikte ulaşmayan ürün faturasını da mail olarak hemen ulaştırdılar. Makinenin performası da ayrıca güzel. İlk dikkat çeken nokta (daha önceki Siemens ürünümüze kıyasla) çok daha sessiz olması. Yıkama performansı da gayet iyi. Sonuç olarak bu fiyata iyi bir makine almış oluyorsunuz. Tavsiye ederim.
Kullanıcı bu ürünü Purple Store satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
23
11

Teşekkür Ederiz.
|
(43)
makina yıkama performansı oldukça iyi ses makül düzeyde, kalite kendini hissettiriyor ancak iki kusuru var birincisi, kalan süre göstergesi hiç bir işinize yaramıyor çünkü belirtilen saatten bir saat bile fazla sürebiliyor özellikle yük ağırlaştıkça süre belirtilenin çok üzerine çıkıyor ekranda süre göstergesi sürekli değişiyor kitapçığında yazılan ve müşteri hizmetlerinin belirttiğine gör bu normalmiş çünkü makina yıkama esnasında yük ve kirlilik durumuna su ihtiyacına göre süreyi belirliyormuş, ikinci kusur dijital ekranı okuyabilmek için makinanın 60-150 derce sağına yada soluna geçmenizde fayda var tam karşıdan bakarak okumak biraz güç son olarak bazı yıkama programlarında (arıtma güç olduğu içinmiş)örneğin yorgan, spor autdor gibi yumuşatıcı almıyor belkide doğrusu budur bilemedim yorum sizin
Bu değerlendirme faydalı mı?
63
11

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
|
(40)
bu ürünü birçok sitede inceleyerek ve yorumlarını okuyarak aldım. bazı olumsuz eleştiriler vardı onlara düzeltme getiricem. sıkma işleminde makine zangır zangır titriyor diyordu bir yorumda öyle birşey yok. varsa bu durum makinenin bulunduğu yerde terazili bir şekilde durmamasından kaynaklıdır. servis elemanının makinenin terazisini ayarlamasını isteyebilirsiniz. bu durum bende oldu düzelttik. sıkma işleminde gürültü çıkarttığı yazıyordu bir yerde...makineye yüksek devirlerde sıkma yaptığı zaman bir miktar olabilir ama emin olun eski makineniz kadar çıkartmayacaktır. nihayetinde mekanik bir cihaz ve fizik kuralları var. burada dikkat edilmesi gereken makineye çok fazla çamaşır yüklenirse o zaman makine zorlanacağı için ses olabilir. haricinde makineyi ideal şartlarda çalıştırırsanız yıkama işleme sırasında motor sesini duymanız neredeyse imkansız. tek eksik programlara göre makineye kaç kg çamaşır atacağınızı gösteriyor ancak makine içine attığınız çamaşırı tartmıyor. bu durumda artık tecrübenize kaldı. bu fiyatlarda XL bir makine kesinlikle tavsiye ederim.
Bu değerlendirme faydalı mı?
52
10

Teşekkür Ederiz.
AB
AB
|
20 yıllık Bosch kullanıcıyım bundan önceki makinem da Bosch bu makineyi 1 yıldır kullanıyorum çamaşırları kuş gözü gibi delmeye başladı servis çağırdık kazanı değiştirdiler olmadı lastikten dediler değiştirdiler yine delmeye devam etti bölgeden geldiler baktılar söyleyecek bir şey bulamadılar çamaşırdan dediler yeni aldığım kazaklardaki delikleri gösterdim artık BOSHC a güvenim kalmadı Ahmet (45) - Çay /afyon
Bu değerlendirme faydalı mı?
155
18

Teşekkür Ederiz.
KU
KU
|
Ürünü Hepsiburadadan almadım, Bosch bayisindenaldım. Buradan alacak kişilere bilgilendirme için cihazın sorunlarını yazacağım. ben pişman oldum aldığıma. 1- kazan camının orada alt tarafta küçük çoraplar takılı kalıyor, yani çamaşırlar bitiyor siz boşaltacaksınız orada sırılsıklam çoraplar. özellikle çocuk. yıkama boyunca orada öylece beklemiş. zaten yıkarken gözüküyor. 2-çamaşır yıkama performansı, eski 10 yıllık siemens 5 kg makianız bundan çok daha temiz yıkıyordu. çamaşırları yıkayıp buruşturup çıkartıyor çok bir temizlik beklemeyin. 3- gelelim en önemli arızasına, arıza diyorum çünkü bu resmen mühendislik hatası. Dokunmatik diye koydukları ekran düzgün çalışmıyor. makinayı kurdunuz çamaşır yıkıyor diyelim sakın önünden falan geçmeyiniz. ya da üzerine tül falan atmayınız. makina direk program değiştiriyor yada bekleme moduna geçiyor. ilk farkettiğimde şöyle oldu. makinanın önündne geçerken gömleğimin ucu ekrana değişmiş makina programı iptal etmiş. 4- program ekranı gözükmüyor. önüne oturup diz çöküm 1 metre geriden tam karşıdan bakmanız gerekiyor. yukarıdan ya da yandan bakarsanız ekrandaki yazıların ne anlama geldiği okunmuyor 8 sıfır gibi 0 sekiz gibi gözüküyor. heap makinası taksalarmış daha kullanışşlı olurmuş. 5- çocuk klidi koymuşlar, iyi güzel hoş. ama çalışmıyor, şöyleki klitli iken ortadaki topuzu çevirince makina kapamnıyor ne güzel değilmi. güya çocuk klitli. çocuk direk zaten orayı çevirmek istiyor. makinanın motoru iyidir ya da mükemmeldir. orasını ileride tecrğbe edeceğiz amma velakin. biz aldığımıza pişman olduk çünkü kullanımı bir dert çamaşır mı yıkayacapız beyin ameliyatı mı yapacağız bilemedim çok dertli bir makina. saygılar.
Bu değerlendirme faydalı mı?
111
22

Teşekkür Ederiz.
ŞÇ
ŞÇ
|
(40) - Düzce
Makinayi güzelevim firmasindan aldım. Firma taahhüt tarihinden önce makinayi kargoya verdi ve 2 günde elimize ulaştı. Teşekkürler. Makinaya gelirsek, programları her işinizi göreceğiniz seviyede. Ayar yapayim da şunu da yikayayim demenize gerek yok. Aceleniz varsa hizli yikama, zamaniniz bolsa uzun süren tasarruflu yikama ozellikleri var. Program seçtiğinizde enerji tuketim miktarını gösteriyor. Çalışması sırasındaya da sikma yaparken motor sesi yok hakikaten. Tamburda yuvarlanan çamaşırların sesi biraz geliyor ama makinanin karşısına oturup beklemiyorsaniz onu da duymazsiniz. Velhasili alınır mı alınır.
Kullanıcı bu ürünü güzelevim satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
19
5

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön