Cep Telefonu Bluetooth Ürünleri

İletişimde çok yoğun olarak kullanılan cep telefonları, sık ve uzun süreli kullanımlarda bazı sorunlara yol açar. Özellikle de trafikte araç kullanırken ve ellerin kullanılması gerektiği diğer durumlarda cep telefonları engelleyici ve tehlikeli olabilir. Bunun yanında uzun süreli kullanımlarda cep telefonları konforsuzluk hissi yaratır. Cep telefonu bluetooth ürünleri de, uzun süreli ve sık kullanımlarda yaşanan bu olumsuzlukları ortadan kaldırırlar.

Cep Telefonu Bluetooth Ürünleri

Kablo kargaşasını ortadan kaldıran bluetooth ürünler, radyo dalgaları aracılığıyla cep telefonları ile iletişime geçerek kablosuz ses ve veri aktarımı sağlarlar. Bu özellikleri ile görüşme ve müzik dinleme gibi durumlarda cep telefonlarına fiziksel olarak bağımlılığı önemli derecede ortadan kaldıran bu ürünler, hareket kabiliyeti ve güvenlik sağlar.

Her ne kadar birçok cep telefonu modelinde eller serbest fonksiyonu olsa da, bu kullanımda ses aktarım kalitesi oldukça düşüktür. Ancak bluetooth teknolojisine sahip cihazlar, telefon görüşmesi yapılması için tasarlandıkları için ses iletim kaliteleri yüksektir. Bazı modellerde bulunan ortam sesi engelleme özelliği ise bu cihazların konuşma sesini çok daha kaliteli şekilde iletmesine olanak sağlar. Modelin özelliğine göre bu ürünler, birden fazla telefonla da eşleşerek çok daha fonksiyonel bir kullanım sağlarlar. Bluetooth kulaklık modellerinin hafif ve ergonomik tasarımları bu cihazların kulakta rahatsızlık yaratmalarını engellediği için, çok sık telefon görüşmesi yapan kişiler kulaklıkları genellikle kulaklarına takılı şekilde kullanabilirler.

Cep Telefonu Bluetooth Ürün Kullanma Avantajları

Bluetooth ürünler, cep telefonu ile görüşme yapabilmek için fiziksel olarak cep telefonuna bağımlılığı ortadan kaldırırlar. Bu cihazlar kullanılarak, eşleştirilmiş olan cep telefonuna gelen çağrılar cihaz üzerinden cevaplanabilir ya da gelen çağrı reddedilerek görüşme iptal edilebilir. Çağrı cevaplamanın yanında yeni çağrı yapılmasına da olanak sağlayan bu cihazlar sayesinde, cep telefonlarının sürekli olarak cepten ya da çantadan çıkartılmasına gerek kalmaz. Tüm görüşmeler kulağa pratik şekilde takılabilen ya da araçlara kolayca sabitlenebilen mikrofon ve hoparlör içeren cihazlar aracılığı ile yapılabildiği için görüşme esnasında eller serbest olacağından hareket kısıtlaması yaşanmaz. Özellikle araç kullanırken, bilgisayarda çalışırken, alışveriş yaparken ya da yolda yürürken bu tip cihazlar önemli derecede kolaylık sağlar. Bluetooth kulaklıklar, özellikle spor ve egzersiz yapılırken pratik ve zahmetsiz şekilde müzik dinlemek için de oldukça kullanışlıdırlar.

Bluetooth ürünleri enerjilerini şarj edilebilen pillerden alırlar. Bu özelliklerinden dolayı bu ürünlerde sürekli olarak pil değiştirme problemi de yaşanmaz. Bazı modellerle birlikte sunulan şarj özellikli taşıma kılıfları bu cihazların çok daha pratik şekilde şarj edilebilmesine de olanak tanır.

Cep Telefonu Bluetooth Ürünleri Nelerdir?

Cep telefonu bluetooth ürünleri, bluetooth kulaklıklar, araç kitleri ve kulaklık aksesuarlarıdır. Bluetooth kulaklıklar, dahili bir pile sahip olan ve cep telefonu görüşmelerini bluetooth teknolojisi ile telefonla kablosuz iletişime geçerek görüşme yapılabilmesini sağlayan cihazlardır. Kulaklık ve mikrofondan oluşan bu cihazların üzerlerinde çağrı yapmak, çağrı sonlandırmak ya da yeni çağrı yapmak için fiziksel tuşlar da bulunur. Bazı modellerde ise çağrı cevaplama ve sonlandırma sesli komutlarla da yapılabilir. Telefon görüşmesi yapılmasının yanında bazı kulaklık modelleri ile telefonda çalınan müzik parçaları da dinlenebilir.

Bluetooth ürünlerinin bir çeşidi de araç kitleridir. Temel olarak bluetooth kulaklıklarla aynı şekilde çalışan bu cihazlar, araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve araç kullanımı sırasında sürücünün dikkatinin dağılmasını ve hareket kabiliyetinin azalmasını önleyerek güvenli bir sürüş sağlarlar. Bluetooh araç kitlerinin kullanılması ile araç kullanırken telefona bağımlı olmadan çağrı cevaplanabilir, yeni çağrı yapılabilir ve karşı tarafın sesi model özelliğine göre cihaz üzerindeki dahili hoparlörden ya da kablolu veya kablosuz bağlantı ile aracın ses sisteminden alınabilir.

Bu ürünlerin yanında, kulaklıkların plastik, sünger ve silikon parçaları ile şarj kabloları ve taşıma kılıfları da kategorideki ürünler arasında yer alır.

Bluetooth Ürünleri

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN