Ekran

Gün içinde hem eğlence kaynağı hem de iş ortağı haline gelen akıllı cep telefonları, sundukları çok sayıda özellikle hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Dünyaca ünlü teknoloji devlerinin ortaya koydukları ürünler, geniş ekranları, güçlü donanımları ve iletişimde çığır açan yazılım destekleriyle vazgeçilmez aygıtlar haline geliyorlar. Cep telefonu ekranı modellerinin farklı yapıda olmaları ve mukavemet noktasında da bu farklılıklarını sürdürmeleri, olası çarpma ya da düşürme anlarında ürünlerin ekranlarının zarar görmesine neden oluyor. Böyle durumlarda haricen alabileceğiniz cep telefonu ekranı modelleri devreye giriyor.

Cep Telefonu Ekranı Fiyatları

Android ya da iOS işletim sistemleri yüklü olan akıllı cep telefonları, Corning Gorilla Glass gibi çeşitli ekran koruma mekanizmalarıyla gelirler. Ancak şiddetli çarpma ve telefonu yüksekten düşürme anlarında, çizilmeye karşı dayanıklılık sağlamak üzere tasarlanmış olan bu mekanizmalar yetersiz gelerek, akıllı cep telefonunuzun ekranının kırılmasına engel olamazlar. Böyle durumlarda sahip olduğunuz ürünlerin garanti süresi devam ediyorsa, ürünü yetkili servise göndererek ekran değişimi talebinde bulunabilirsiniz. Akıllı cep telefonlarının ekranlarının kırılması, sıra dışı senaryolar haricinde, kullanıcı hatası kaynaklı bir sorun olduğu için yetkili servisler, size ücreti karşılığı ekran değişimi teklif ederler. Eğer elektronik cihazların tamirine yatkınlığınız varsa ya da çevrenizde cep telefonu tamiri işiyle uğraşanlar varsa, cep telefonu modeliniz ne olursa olsun kolaylıkla cep telefonu ekranı edinerek, kırık ekranı yenisiyle değiştirebilir, konuya hakim kişilerden yardım alabilirsiniz.

Sahip olduğunuz akıllı cep telefonuyla uyumlu cep telefonu ekranı fiyatları, telefonun markası, modeli, ekran yapısı, ekran genişliği, varsa ekstra devre elemanlarına ve beraberlerinde gelen tamir setlerine göre farklılık arz eder. İletişiminiz için hayati önem taşıyan cep telefonunuzu en kısa sürede kullanabilmek için gereksinim duyduğunuz ürünleri edinerek çalışmalarınızı ve eğlencenizi sürdürebilirsiniz.

Cep Telefonu Ekranı Modelleri

Cep telefonu üreticilerinin benimsedikleri teknolojiler, iç donanım açısından çoğu zaman benzerlik gösterse de, konu ekran olduğunda farklılık kaçınılmazdır, zira pek çok marka ekran teknolojisini pazarlama unsuru ve fark yaratan teknoloji olarak lanse eder. Örneğin AMOLED yapıda ekran kullanan kimi markalara karşın, diğer markalar Super LCD, IPS ya da LCD ekranları tercih edebilirler. Renk dağılımı, ışık şiddeti, görüş açısı gibi değişkenleri içinde barındıran cep telefonu ekranı, kullanıcıların çoklu ortam deneyimleri ya da akıllı cep telefonları aracılığıyla çektikleri fotoğrafları görüntüleyebilmeleri noktasında pay sahibidir.

Daimi olarak kullandığınız akıllı cep telefonunun ekranı çeşitli nedenlerle zarar gördüyse, aynı marka ve model ürünün orijinal ekranlarını almanız son derece önemlidir. Yan sanayi ya da korsan üretim yapan markaların ekranları, halihazırda kullandığınız telefonun ekranının boyut ve dış görüntü olarak aynısı olsa da, kullanım sırasında dokunmatik ekran hassasiyetinden görüş açılarına, renk dağılımından ışık şiddetine kadar pek çok değişkenin kullanım deneyiminizi olumsuz yönde etkilediğini yaşayarak deneyimleyebilirsiniz. Bu bağlamda orijinal ekran alarak işinde uzman olan kişilere ilgili ekran sökme ve yenisini takma işlemlerini yaptırmanız ya da elektronik konusuna yatkınlığınız varsa, ekranlarla birlikte gelebilen sökme aparatları aracılığıyla bu işlemleri kendiniz yapmanız yerinde olur.

Eski ekranı sökme ve yenisini takma işlemlerini büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmeniz, telefonunuzun eski halini alabilmesi açısından dikkat etmeniz gereken konuların başında yer alır. Aksi halde yerine tam oturtulamayan ekranlar, çeşitli fonksiyon bozukluklarına ya da kozmetik sorunlara davetiye çıkarır. İşlem sırasında vücudunuzdaki statik elektriğin telefona geçmemesi için bu iş için özel olarak üretilen eldivenlerden ya da kol bantlarından almanız gerekebilir.

Siz de akıllı cep telefonunuzun ekranını yenilemek arzusundaysanız, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri alarak, cep telefonunuzu en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Ekranı

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 38 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?