Cep Telefonu Yedek Parçaları

Cep telefonları hayatın tam ortasında, her türlü gereksinimi karşılayan vazgeçilmez aletler konumunda bulunuyor. Artık bir ihtiyaç haline gelen cep telefonlarının günlük yaşamda bu kadar yaygın kullanılması insanların cep telefonlarına olan ihtiyacını artırıyor ve tüm hizmet sektörlerinin vermiş oldukları hizmeti son kullanıcıya cep telefonları üzerinden aktarmasını sağlıyor. İnsanlar işlerini yaparken bir aracı olarak kullandıkları cep telefonlarının başına bir şey gelmesi halinde ilk etapta uygun fiyatlı çözümlere yöneliyor. Bu noktada kullanıcılar cep telefonu yedek parçalarına yöneliyorlar. Cep telefonlarını kısa sürede tekrar çalışabilir hale gelmesini yeni bir telefon almaktan çok daha cazip maliyetlerle sağlayan cep telefonu kullanıcıları sektöründe büyüklüğü sayesinde yaşadıkları sıkıntıları yedek parçalar ve cep telefonu tamir kitleri ile kolayca çözüyor, etkili bir biçimde cihazlarını yeniden kullanmaya başlıyorlar.

Cep telefonu kullanım alışkanlıkları ve en sık ihtiyaç duyulan yedek parçalar göz önüne alındığında son tüketici olarak tabir edilen cep telefonu kullanıcıları kullanım süresine bağlı olarak en çok batarya problemi yaşıyor ve bu sıkıntıyı aldıkları muadil veya orijinal cep telefonu bataryası ile hızlıca çözüyorlar. Batarya ile birlikte bir cep telefonunda optimum maliyetler ile değişimi yapılabilen cep telefonu yedek parça ürünleri şu şeklide sıralanabilir.

 • Bataryalar
 • Ekran
 • Kasa
 • Tuş Takımı
 • Hoparlör
 • Soket
 • Kamera

iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Sony, LG, General Mobile, Lenovo ve Nokia gibi dünya markalarının veya herhangi bir cep telefonu markası için en uygun fiyata, yüksek kalitede orijinal ve muadil yedek parçaları kolay erişilebilir şekilde olası kaza veya bozulma durumlarına karşı sizleri bekliyor. Cep telefonu yedek parça fiyatları ve cep telefonu yedek parça çeşitleri göz önüne alındığında her türlü arıza son derece ekonomik bir şekilde tamir edilebilmektedir.

Ekran ve LCD panel arızalarında ve bu parçaların kırılması veya çatlaması durumunda uygun tamir gereçlerini kullanarak bu parçaları güvenli bir şekilde değiştirebilir, dokunmatik ve cam panellerini ilk günkü haline geri çevirebilirsiniz. Yedek parça deyince aynı zamanda estetik kaygılar göz önüne alınıp aksesuar olarak da değişimi yapılabilen kasa ve kapak ürünleri, kullanıcıların cihaz rengini değiştirme talepleri açısından oldukça sık uygulanan bir revize işlemidir. Daha öncede belirtildiği gibi, uzun süreli kullanımların ardından cep telefonu bataryaları ekonomik ömürlerini tamamlar ve cihazların sağlıklı bir şekilde işlemeye devam etmesi için bataryaların kolay bir işlemle değişimi gerekmektedir. Uygun ekipman, aksesuar ve tamir gereci olması halinde cep telefonu entegre ve çipleri de son tüketici tarafından olmasa da profesyoneller tarafından değiştirilebilir ve yine düşük maliyetler ile arızalı ürünün kullanımı devam ettirilebilir.

Cep Telefonu Yedek Parça Çeşitleri

Alt Kategorilere inildiği takdirde cep telefonları için üretilen orijinal yedek parçalar ve muadil yedek parçalar oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptirler.

Ekran Panelleri

Her ne kadar cep telefonlarının ekranları çeşitli teknikleri ile üreticiler tarafından ve bazı önlemler sayesinde kullanıcılar tarafından korunuyor olsa da bir cep telefonunun en hassas ve hasar almaya müsait parçası ekran panelidir. Kırılmaz ekran koruyucuları ve kapaklı telefon kılıfları darbelere karşı cep telefonlarını koruyor olsa da olası bir hasar durumunda ekran vazgeçilmez bir parça değildir ve hem kullanıcı tarafından hem de profesyonel servisler tarafından çok kısa sürede yenisi ile değiştirilebilir. Cep telefonu ekran fiyatları sahip olduğunuz cep telefonu modeline göre farklılık göstermektedir.

Akıllı cep telefonunuz ile uyumlu yedek ekranı belirlediğiniz taktirde doğru tamir kitlerini kullanarak mevcut ekranı telefondan ayırabilir, yerine yeni ekranı takıp telefonunuzu tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı durumlarda ekranlar dokunmatik panel ile birlikte satılırken, bazı durumlarda ile dokunmatik paneller ayrı bulunabiliyor. Bu durumda hasarlı parça tam olarak tespit edilip dokunmatik panel veya markanın orijinal ekran parçasını sipariş verebilirsiniz. Ekran değişimi sırasında telefonunuzun hasar almaması ve daha sonra gözlemlenebilir bir görünüm farkı oluşturmamak açısından işlemi büyük bir titizlikle yapmalı, marka ve modele göre doğru prosedürler izlenmeli ve hiçbir aşamada cep telefonunuzun parçalarını zorlamamalısınız.

Kasa ve Kapaklar

Cep telefonu kasası bir telefonun dış dünya ile temas halinde olan ve cep telefonunun ekranından sonra yapısal bütünlüğünü sağlayan en önemli ikinci elemanıdır. Farklı materyaller ile üretilen telefon kasaları materyal ne olursa olsun son derece uygun fiyatlı yedek parçalardır. Modele göre komple arka kasa kapak şeklinde olabilirken yalnızca arka batarya kapağı şeklinde de olabilir. Kapaklı tasarlanan cep telefonlarının kapaklarını istediğiniz zaman saniyeler içinde değiştirebilirsiniz. Ancak ana kasayı da gerektiği durumlarda değiştirebilmeniz hasar görmüş cihazları yenilemek açısından önemlidir. Bazı modeller ise komple yekpare kasa yapısına sahip olup bu cihazlarda değişim için birkaç tamir aleti de gerekebilir.

Metal kasalı veya plastik kasalı fark etmeksizin, her türlü cep telefonunun kasa ve kapak değişimi birkaç basit adımda yapılabilmektedir. Doğru kasa siparişini verdikten sonra yapmanız gereken şey batarya ve ana kart gibi parçalara hassasiyet göstererek kasa veya kapak değişimini sağlamak olacaktır.

Tuş Takımları

Her parçanın bir ekonomik ömrü vardır ve kullanma alışkanlıkları ile bu ömür değişebilir. Tuş takımları veya modern akıllı cihazlarda yer alan sayılı fiziksel tuşlar zaman içerisinde temassızlık yapabilir, cihazla tuşun bağlantı kablosu olarak kullandığı flex kablolarda hasar meydana gelebilir veya tuş yerinden çıkıp kaybolabilir. Bu gibi durumlarda Apple, Samsung ve Huawei gibi akıllı cihaz üreticileri kullanıcıları için tuş elemanlarının yedeklerini de piyasaya sürmekte ve kullanıcılar bu sayede cihazlarını kolaylıkla tamir edebilmektedirler.

Deforme olmuş, basmayan ve bozulan cep telefonu tuşları veya tuş takımlarını yenilerken bu elemanların sahip olduğu fleks kablolara son derece özen göstermeli, önceki kablonun cihaz yerleşimi iyice gözlemlenip yeni kabloyu da önceki ile birebir benzerlikte monte etmelisiniz. Aksi taktirde hassas flex kablolar ezilebilir, oluşabilecek kısa devre durumunda cep telefonunun farklı fonksiyonları da hasar görebilir.

Hoparlör

Hoparlör çeşitlerini değerlendirdiğiniz taktirde aslında mikrofon ve ahize gibi parçalarda bu kategori içinde incelenebilir. Sıvı teması başta olmak üzere cep telefonu hoparlörleri pek çok etkenden dolayı bozulabilir, performans kaybı yaşayabilir veya cızırtı problemi gösterebilir. Hoparlörlerin arızalanması başta medya deneyimi olmak üzere eğlence ve iletişim gibi cep telefonlarının ana fonksiyonlarını büyük ölçüde baltalayan bir durum oluşturmaktadır. İşte bu noktada son derece makul cep telefonu hoparlör fiyatları ile bu tamir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kamera

Ön kamera, arka kamera gibi ana kamera unsurları ve kamera lens kapakları gibi koruma elemanları en çok hasar gören ve değişimi talep edilen elemanlar arasında bulunuyor. Günümüzde cep telefonlarının ana unsurlarından birisi de kamera fonksiyonlarıdır. Adeta kompakt fotoğraf makinelerinin yerini alan cep telefonları günümüzde profesyonel fotoğraf makineleriyle bile yarışacak duruma gelebiliyor. Hatta zaman zaman bazı akıllı telefon modelleri sadece kamerası için bile tercih sebebi olabiliyor. İşte bir cep telefonu için bu kadar büyük önem arz eden bu parçalar hasar aldığı veya bozulduğu taktirde cep telefonu fiyatlarına oranla oldukça düşüt bir bedel karşılığında yenilenebiliyor ve cep telefonlarının kamera ömrü bu sayede oldukça uzun sürelere çıkabiliyor.

iPhone serisi telefonlar veya Leica üretimi Huawei telefonlar gibi pek çok marka kullanıcılarına kamera değişimi için kamera yedek parçaları sunuyor ve ön ve arka kamera için hem bir parça hem de komple kamera sistemi arıza durumuna göre kolaylıkla değiştirilebiliyor. Kamera değişim işlemi cep telefonu tamiri için en risksiz ve kolay yapılabilen işlemlerden birisidir.

Bağlantı Soketleri

Cep telefonlarının hem içi hem de kullanıcının birebir gördüğü dış soketler zaman içerisinde aşınma veya sıvı teması gibi sebepler ile bozulabiliyor. Şarj soketleri, kulaklık soketleri, oem tıklanabilir joystick modülleri ve lightning konnektörü, usb type c veya micro usb standartlarındaki ara yüz soketleri fiziksel yapıları ve kullanım şekilleri gereği aşınmaya müsait ve bundan dolayı belirli bir ekonomik ömre sahip parçalardır. Temassızlık yapan, şarj olmayan veya bağlantı problemi yaşayan mobil cihazların bu sıkıntıları yaşamasının başlıca sebebi bağlantı konnektörleri yani soketlerindeki işlev kaybıdır. Aktif olarak kullanılan bu parçaların bozulması veya eğilmesi durumunda onarımı yapılabilir. Ancak onarımının yapılması kısa süreli bir yeniden kullanım sağlar. Bunun yerine soketin komple değişimi hem zaman kaybından hem de ekstra maliyetten sizleri kurtarır.

Bataryalar

Bataryalar her ne kadar farklı kapasitelere sahip olsa da belirli bir şarj döngüsüne, dolup boşalma limitine ve kullanım alışkanlıklarına göre değişebilen yapısal ve kimyasal özelliklere sahiptir. Kullanım alışkanlıkları batarya performansını ve batarya ömrünü etkileyen en önemli etkendir. Örneğin çok hızlı bir tüketim seviyeniz varsa bataryanızın ömrü de o kadar kısa olacaktır. Hızlı şarj gibi modern teknolojiler aslında bataryaların kimyasal yapılarında bozulmalara ve dolayısıyla batarya performansının olması gerekenden daha önce düşmesine neden olur. Bazı firmalar hızlı şarjın etkilerini bataryalarda yapısal değişiklikler yaparak azaltmayı deniyorlar. Örneğin Çin menşeili Meizu firması basit bir şekilde bataryayı ikiye bölerek iki ayrı kanaldan şarj işlemini sağlıyor ve bu sayede hem iki kata kadar hızlı şarj imkânı hem de bataryaya daha az oranda negatif etki sağlıyor.

Tüm bu modern teknoloji ve önlemlere rağmen cep telefonu bataryaları sahip oldukları ekonomik ömürlerini tamamladıkları taktirde şişme, şarj olmama veya hızlı deşarj gibi kullanımı doğrudan etkileyen, hatta kullanımı önleyen etkilere sahip oluyorlar. Böyle durumlarda bataryaların değişimini sağlayarak cep telefonlarınıza tabiri caizse ikinci bahar yaşatabilir, cep telefonunuzun donanım ömrünü iki kata kadar artırabilirsiniz.

Cep Telefonlarının Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz?

Günlük şehir hayatında adeta insanın bir parçası haline gelmiş cep telefonlarının tüm bu parçalara bağlı bir ömürleri vardır. Kullanım tavsiyelerine uyulduğu ve aşağıdaki bazı kriterleri sağladığınız takdirde bu ömrü sonuna kadar değerlendirebilirsiniz.

 • En başta mobil cihazlarınızı fiziksel hasarlara karşı çeşitli yöntem ve cep telefonu aksesuarları ile korumalısınız.
 • Daha sonra bataryanızdan maksimum performanstan faydalanabilmek için her cihaza özgü olan kullanma kılavuzlarının ilgili bölümünü okumalı ve şarj işlemlerini tavsiye edildiği haliyle uygulamalısınız.
 • Cihazınız dayanıklı olsa dahi sıvı temaslarından kaçınmalı, cihazınızı sıvı temasından korumalısınız.
 • Cihaza herhangi bir kablo veya kulaklık bağlı iken hareketlerinize dikkat etmeli ve soketler üzerinde baskı kuracak hareketler yapmaktan kaçınmalısınız.
 • Her şeye rağmen elektronik cihazların bir şans işi olduğunu unutmamalı ve olası arıza durumunda en az maliyetle ilgili parçayı kendiniz veya tamirciniz aracılığıyla değiştirmelisiniz.

Kullanıma bağlı arızalar veya doğal ekonomik ömrünün dolmasıyla bozulan telefon parçalarının değiştirilmesi akıllı cihazlara yeni bir ömür katıyor ve yazılım tabanlı sıkıntılar olmadığı sürece cihazınızın işlevlerini tam olarak kullanmanızda sizlere yardımcı oluyor. Satın alacağınız her türlü yedek parçayı kendiniz takabilir veya bir profesyonelden destek alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Yedek Parça

10.000+ ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Yedek Parçaları
Cep Telefonu Yedek Parçaları
Ekran
Ekran
Kasa
Kasa
Tuş Takımı
Tuş Takımı
Hoparlör
Hoparlör
Kamera
Kamera
Soket
Soket
Fleks Kablo
Fleks Kablo
Bataryalar
Bataryalar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?