Kasa

Teknoloji çağının vazgeçilmezi olan cep telefonları, günlük hayatta en çok kullanılan iletişim araçları oluyor. Marka ve modellerine göre tasarımlarıyla, yazılımsal ve donanımsal özellikleriyle, işletim sistemleriyle farklılık gösteren telefonlar, günümüzde kişiselleştirilebilir olmalarıyla ön plana çıkıyor. Düşme, çarpma, çizilme gibi kaza veya kullanıma bağlı hasarlar veya kişisel tercihler, cep telefonu kasası değişimini gerektiriyor. Farklı renkleri ve çeşitleriyle cep telefonu kasaları beğeninize sunuluyor.

Akıllı telefon kasaları, kullanılan malzemeye göre plastik veya metal olabiliyor. Karbon içeren plastik kasaların yanı sıra magnezyum içeren alaşımlardan meydana gelen metal kasalar da cep telefonlarında kullanılabiliyor. Bu kasaların ateşe karşı daha dayanıklı olması için bromlu bileşikler de ekleniyor; fakat içinde brom olmayan organik bileşikler, günümüzde daha fazla tercih ediliyor.

Zaman içinde sağlamlığı artırmak adına "liquidmorphium" denilen sıvı metal alaşımlı kasaların üretimine başlanacağı öngörülüyor. Zirkonyum, bakır, alüminyum, nikel ve gümüş metallerinin bileşimiyle üretilecek olan sıvı metal alaşımlı kasalar, metalden ve titanyumdan daha dayanıklı olması, bükülememesi, günlük kullanımda kırılmaya ve aşınmaya dirençli olması, amaçlarını taşıyor.

Günümüzde kullanılan kasalar; kalınlıklarına, genişliklerine ve uzunluklarına göre cep telefonları arasında fiziksel farklılıklar olmasına neden oluyor. Ancak, kasalardaki farklılık, telefonun estetiğini etkilediğinden kullanıcılar için tercih sebepleri arasında yer alıyor. Rekabet içindeki firmalar, kullanıcıların zevklerini dikkate alarak, daha zarif ve kullanımı kolay, keyif verecek tasarımlar yaratmak için uğraşıyorlar. Bu yarış içinde de tek bir tipe bağlı kalmayıp, istediği zaman kullanıcının keyfine göre değişiklikler yapmasına imkan veren orijinal yedek parçalar üreterek kişiselleştirmeye imkan veriyorlar.

iOS, Android, Windows işletim sistemleriyle farklılık gösteren cep telefonları arasında iPhone'ların genellikle tamir gerektiren durumlarda kasa ve kapak değişikliği yapılıyor. Arka kapak açılması, kapak ve bataryanın birbiriyle bağlantılı olması nedeniyle teknik yetkinlik gerektiriyor. Nokia'nın Windows Phone'ları piyasaya farklı renklerde kapaklarla sürülüyor ve kullanıcıya istediği zaman bir başka renkle bu kapağı değiştirebilme imkanı sunuluyor. LG, Samsung, Asus gibi Android tabanlı cep telefonları da kolay kapak ve kasa değişimleriyle kullanıcılarına telefonlarını kişiselleştirebilme fırsatı veriyor. Bu sayede kullanımından sıkıldığınız kasanızı ve kapağınızı farklı bir renk ve görünüme sahip olanlarıyla değiştirerek telefonunuzu yenileyebilir; yeni ürün görünümü verebiliyorsunuz.

Cep Telefonu Kasası Fiyatları

Telefonunuzu daha sağlıklı ve daha keyifli kullanmanıza yardımcı olacak cep telefonu kasalarının fiyatları, cihazınızın marka ve modeline göre değişkenlik gösteriyor. Dünya devi markaların telefonları için farklı seçeneklerde sunulan kaliteli cep telefonu kasaları, bütçenize uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. İster sadece arka kapak, ister kasa ve kapak birlikte alacağınız ürünlerin, arka kapak yapışkanları ile sim kart kapakları, hafıza kartı kapakları, kamera lens kapakları telefonunuzu yenilemek için sizinle buluşuyor.

Eskimiş veya kullanımı zorlaşmış, hasar gören sim kart kapakları, bir süre sonra kartınızı okumama gibi problemlerle karşınıza çıkabilir veya sim kartınızı bozarak telefon kullanımınızı engelleyebilir. Sorun ilerlemeden hasarlı parçayı değiştirmek, iletişiminizin kesilmemesi için faydalı oluyor.

Sağlıklı bir şekilde fotoğraf çekmeye devam edebilmek için kamera lensinizin bakımına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kapakta meydana gelecek bir hasar, lensi de etkiliyor. Telefon kasa ve kapağından bağımsız olarak değiştirebileceğiniz kamera lens kapakları da bulunuyor.

Artırılabilir hafıza imkanı veren akıllı telefonların hafıza kartı kapaklarında meydana gelen arızalar, telefonun çalışmasını etkileyebileceği gibi kartınızda meydana getirebileceği fiziksel sorunlar nedeniyle bilgi ve belgelerinizin kaybolmasına neden olabiliyor.

Hasar gören veya isteğe bağlı olarak değiştirilecek olan telefon kasa ve kapaklarında orijinal parça kullanmak, telefonunuzun zarar görmemesi açısından çok büyük önem taşıyor. Orijinal olmayan kasaları kullanmak, cep telefonunun dokunmatiğine ve donanımsal estetiğine zarar vererek performansını düşürüp ömrünü kısaltabiliyor. Her üründe olduğu gibi cep telefonu kasası ve kapaklarında da kaliteli yedek parça kullanmak, cihazınızın daha uzun süreli kullanımını sağlıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Kasası

6844 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 6844 ürün
DSACategoryId/2147483642/371967/60007722/60007726