Görüntü Kabloları

Cep Telefonu Görüntü Kabloları

Günlük yaşantınızda en büyük yardımcınız ve eğlence aracınız haline gelen akıllı telefonlarla tabletlerin donanım güçleri ve kabiliyetleri arttıkça, eviniz içerisinde de farklı amaçlarla kullanılabilir hale geldiler. Akıllı aygıtınızı çeşitli ara kablolar aracılığıyla televizyonunuza bağlayarak dev ekranda video izleme, internette sörf yapma ve hatta oyun oynama imkânına sahip olabilirsiniz. Kendi telefonunuz ya da tabletinizin görüntü aktarım ara yüzüne uygun kabloları bulmanız, firmaların ürün çeşitliliği sayesinde artık daha kolay hale geldi.

Cep Telefonu TV Bağlantı Kablosu

Günümüz televizyonlarında ve bilgisayar monitörlerinde en yaygın biçimde kullanılan görüntü ve ses çıkışı HDMI’dır. Akıllı aygıtlarınız ya da dizüstü bilgisayarlarınız için kullanacağınız görüntü ve ses çıkış ara biriminin boyutları, HDMI standardından farklı olduğu için üreticiler çeşitli dönüştürücülerle sizlere çözümler sunarlar.

Farklı cep telefonu, tablet ya da dizüstü üreticilerinin kendi donanımlarıyla uyumlu çok sayıda görüntü aktarım kablosu vardır. Cihaz üreticinizin belirlediği standartlara uygun çözümü öğrenerek cep telefonu görüntü kablolarından kendinize uygun olanı edinebilirsiniz. Üreticilerin akıllı cihazlar ve dizüstü bilgisayarlarda görüntü aktarımı için kullandığı çıkışlar Lightning, HDMI, Mini HDMI, Micro HDMI, SlimPort ya da MHL olabilir. Eğer güncel bir Android işletim sistemli akıllı aygıtınız varsa, bu cihazlar görüntü ve ses çıkış tipi olarak SlimPort veya MHL kullanabilir. Güncel iOS cihazların görüntü ve ses aktarımı için kullandıkları port ise Lightning’dir. Arzu ettiğiniz kabloların HDMI çıkışlarına takabileceğiniz hârici dönüştürücülerle isterseniz DVI, isterseniz de VGA üzerinden görüntü alabilirsiniz. Üreticilerin bazıları tarafından geliştirilen ürünlerde, DVI ve VGA çıkışları tarafından verilemeyen ses için, harici ses bağlantısına uygun çıkışlarla gelirler. Bu sayede kulaklık ya da hoparlörünüzden görüntü içeriklerine ait sesleri alabilirsiniz.

Cep Telefonu TV'ye Nasıl Bağlanır?

Akıllı aygıtınızın şarj olduğu yuvalar, üreticiler tarafından aynı zamanda ses ve görüntü aktarımı amacıyla da geliştirilmiştir. Yeni nesil televizyonlardaki HDMI çıkışları, yalnızca ses ve görüntü vermekle kalmaz, aynı zamanda takılan aygıta elektrik enerjisi de verebilir. Bu özelliklerden yararlanabilen MHL modeli pasif MHL olarak isimlendirilir. Bazı televizyonlarda normal HDMI çıkışı olduğu için kullanılacak MHL kablosuna TV’deki USB portu üzerinden haricen elektrik verilerek bu kablolar kullanılabilir. Aktif MHL şeklinde nitelendirilen bu kablolar halen günümüzde yaygın biçimde kullanılır. Sahip olduğunuz cihazın çıkış yapısını tespit ederek bu cihazla uyumlu görüntü aktarım kablosunu edinebilir, televizyonunuzun HDMI ya da MHL destekli HDMI çıkışına kolaylıkla takabilirsiniz. Böylelikle 4K ekran çözünürlüğüne kadar varabilen görüntü kalitesi ve 7.1 kanala kadar da ses çıkışı alabilirsiniz. Evinizde kullandığınız çok kanallı ses verebilen bir video oynatıcınız yoksa akıllı cep telefonu veya tabletinizin bu özelliğinden faydalanarak izlediğiniz filmlerden maksimum keyfi alabilirsiniz.

Cep Telefonunu TV'ye Bağlama Avantajları Nelerdir?

Artık akıllı aygıtlar her türlü video formatını destekleyebiliyor. Gelişen kapasiteleri ve donanım özellikleri sayesinde de kaliteli grafiklere sahip oyunlar da bu cihazlarla oynanabiliyor. Bu akıllı aygıtların internet bağlantı imkânları sayesinde de işlevsellikleri bir hayli artıyor. Kullandığınız geniş ekranlı televizyon, bilhassa akıllı televizyon özelliğine sahip değilse veya akıllı televizyon özelliği olmasına rağmen televizyonunuzun performansından memnun değilseniz, cep telefonu ve akıllı tabletlerinizi cep telefonu görüntü kabloları aracılığıyla televizyona bağlamanız size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Örneğin satın aldığınız ve akıllı aygıtınızdan izlediğiniz bir filmi veya takip ettiğiniz bir dizinin internetteki tekrarını, akıllı aygıtınızı bağlamanız neticesinde televizyonunuzdan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Çok sevdiğiniz ve görüntüsünün büyük ekranda olmasını dilediğiniz oyunları da yine akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak oynayabilirsiniz. Aynı zamanda çektiğiniz fotoğraf ve videolarınızı da televizyona yansıtarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Görüntü Kabloları

140 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 140 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?