Akıllı Saat ve Bileklik Aksesuarları

Son zamanlarda adı sıkça duyulan giyilebilir teknoloji ürünleri, pek çok kişinin günlük hayatını kolaylaştıran, hızlandıran ve işlerindeki verimliliği artıran teknolojilerin her an yanınızda olabilmesini sağlayan teknoloji - moda sentezi ürünlerdir. Güncel hayatta aksesuar olarak kıyafetlerin tamamlayıcı bir parçası gibi kullanılan giyilebilir teknoloji ürünleri bundan dolayı giyilebilir teknoloji aksesuarları olarak da isimlendirilir. Günlük yaşamın hareketli ve hızlı halini bu ürünler ile yakalayabilir, mobil teknolojiler sayesinde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Giyilebilir moda teknolojisi, teknolojik kıyafetler ve moda elektroniği gibi başlıklarda incelenebilen bu ürünler günlük hayatta pek çok noktada işlerinizi de kolaylaştırıyor. Örneğin bir akıllı bileklik sayesinde cep telefonunuza gelen bildirimleri anında fark edebilir, bir akıllı saat ile günlük takviminizi ve yapılacaklar listesini kolunuzdaki küçük bir ekrandan inceleyebilirsiniz. Çocuklarınıza giydirebileceğiniz bir akıllı saat ile hem onların teknolojiyi tanımasına olanak tanıyabilir hem de çocuklarınızı nerede olursa olsun harita üzerinden takip edebilirsiniz. Bunlar gibi günlük aktivitelerin dışında spor ve antrenmanlarınızda da akıllı aksesuarlarınız sayesinde performans değerlerinizi sürekli kaydedebilir, ekstrem koşullarda iletişimde kalmayı sürdürebilirsiniz.

Giyilebilir Teknoloji Aksesuarları Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji ürünleri oldukça çeşitli başlıklarda ve türlerde bulunur. Temel olarak bir ihtiyaca yönelik geliştirilen bu akıllı ürünler, zaman içerisinde artan talep ve kullanım oranı sayesinde modanın da bir parçası haline geldiği için günümüzde birbirinden şık teknolojik giyilebilir aksesuarlar bulunur. Ana başlıklar halinde bu aksesuarlar şu şekilde sınıflandırılabilir;

 • Kablolu veya Kablosuz Kulaklıklar
 • Akıllı Saatler
 • Akıllı Bileklikler
 • Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri
 • Sağlık ve Antrenman Takip Cihazları
 • Evcil Hayvan veya Çocuklar İçin Konum Takip Cihazları

Burada yazılan her bir ürün farklı dönemlerde baş gösteren ihtiyaçlar doğrultusunda belirli bir sorunu çözmek kısacası insan hayatını ve canlı güvenliğini kolaylaştırıp korumak amacıyla geliştirilir.

Giyilebilir Moda Teknolojisi

Günümüzde bir kıyafet aksesuarı gibi de kullanılan çok fonksiyonlu teknolojik ürünler hem erkeklerin hem de kadınların günlük kombinelerinin birer parçaları oluyor. Firmalar saat, bileklik, kulaklık gibi giyilebilen ve teknolojik anlamda bir sorun çözen cihazlarını çeşitli renklerde ve farklı tarzlara hitap eden tasarımlarla son tüketiciye sunmaya başladı. Bunun yanında giyilebilir teknoloji ürünleri sahip oldukları yapı itibarıyla daha sonra da kişiselleştirilebilmekte, renk renk, desen desen ve farklı şekiller ile materyallere sahip aksesuarlarla her an tarz ve tasarım değişikliğine gidebilmektedirler. 

Kişiselleştirilebilen yapılara sahip teknolojik aksesuarlar sayesinde her gün kullandığınız ve hayatınızı kolaylaştıran giyilebilir teknolojik ürünü, günün gerektirdiği tarzda ve kıyafetinize uygun olarak farklı görünümlere sokabilirsiniz. Örneğin ciddi bir davet programında akıllı saatinizi koyu renkli metal kayış ile daha ağırbaşlı havaya sokarak takım elbisenize veya abiye elbisenize uyumlu hale getirebilirken hafta sonu deniz kenarında yapacağınız yürüyüşlerde çok daha sportif renklerde kayışlar kullanarak spor kıyafetiniz ile akıllı saatinizi kombin yapabilirsiniz.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Kulaklıklar

En çok kullanılan ve en efektif kullanım senaryolarına sahip olan teknolojik aksesuarların başında hiç şüphesiz kablolu veya kablosuz kulaklıklar gelir. Cep telefonu veya müzik çalarınızla ve hatta kablosuz bir kulak ile akıllı saatinizi eşleştirerek kullanabileceğiniz kulaklık ürünlerini ister iş yerinde ister günlük ev işlerinde veya hareket halinde iken toplu ulaşımda, yani hayatın her anında kullanabilirsiniz. Kulaklık ürünleri sayesinde bulunduğunuz mekâna özel bazı sorunları kolayca çözebilir, her an kaliteli müziğin keyfini çıkartabilir ve meşgul olduğunuz anlarda dahi ellerinizi kullanmadan telefon görüşmeleri yapabilir, sürekli iletişim halinde kalabilirsiniz.

Geçmişten beridir yaygın olarak kullanılan kablolu kulaklıkların yanı sıra günümüzde son derece popüler hale gelen ve kullanıcılara yüksek hareket özgürlüğü ile birlikte kaliteli bir ses deneyimi sunan yüksek kaliteli son nesil Apple AirPods ve AirPods Pro, Bose, Harman Kardon, JBL, Samsung Level ve Galaxy Buds serisi ile Philips kablosuz bluetooth kulaklıklar, Xiaomi Redmi Airdots ve Airdots Pro ürünleri, QCY, TWS, Anker SoundCore ve Huawei Sport ürünleri sizlere iş veya spor anında kablo karmaşası olmadan güvenli ve kesintisiz bir iletişim ve müzik keyfi sunuyor.

Akıllı Bileklikler

Birçok renk ve tasarım farklılıkları ile piyasada bulunan akıllı bileklikler, akıllı saatlerin çok daha uygun fiyatlı alternatifidir. Elbette bir akıllı saatin gerçekleştirdiği eylemleri tam olarak yapmasa da akıllı bileklik ürünleri sportif faaliyetlerinizin takibi, uyku düzeninizin takibi anlık telefon bildirimlerinin hızlıca okunması gibi pek çok noktada kullanıcıların işine yarar. Akıllı bileklikler sayesinde cep telefonlarınıza gelen arama ve bildirimlerden bileklerin titreme fonksiyonu ile anında haberdar olabilecek hatta telefonunuza bakmadan bile bu bildirimlerin ne olduğunu bileklik ekranından görebileceksiniz. Dahası akıllı bileklikler sayesinde gün boyunca attığınız adım sayısını, yaktığınız kalori miktarını, kalbinizin ritmini ve egzersiz bilgilerinizi sürekli halde kontrol edebilecek, sağlığınızla doğrudan ilgili ve sizleri yönlendirebilecek bu bilgiler kayıt altına alabileceksiniz.

Sahip olduğu sensörler sayesinde bu bilgileri toplayan ve mobil uygulamalarınıza bluetooth bağlantısı ile yollayan akıllı bileklikler, sessiz bir şekilde kurduğunuz alarmları yalnızca sizin hissedeceğiniz titreşimler ile size bildiriyor ve bu sayede sabahları başkasını rahatsız etmeden tam alarm saatinde uyanmanızı mümkün kılıyor. Oldukça makul fiyatlara sahip olabileceğiniz akıllı bileklikler sayesinde sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için gereken motivasyonu kolayca sağlayabilecek, her gün bir öncekinden daha iyi performans değerlerine sahip olmak için kendinizle yarışacaksınız. Her yaş grubuna hitap eden akıllı bileklikler yaşamınızı daha kaliteli hale getirecek ve yapacağınız sağlık analizi sayesinde medikal farkındalığınızı yükseltecek. 

Yürüme, koşma, yüzme ve diğer dinamik aktivitelerinizi otomatik olarak algılayan ve aktiviteye özel analiz sürecini başlatan akıllı bileklikler, kendi içerisinde sizlerin verim ve performans değerlerinizi toparlar, işler ve analiz eder. Bunun sonucunda sizi rakamlara boğmadan en minimal haliyle analizi sonuçlarını raporlar ve size tavsiyeler verir. Aynı şekilde uyku evrelerinizi de siz uyurken sürekli olarak takip eder, kalp ritminizi de analizlere katarak ortak bir sonuç çıkartır. Bu sayede uyku veriminizi uyandıktan hemen sonra öğrenebilir, bir sonraki uykunuza bu veriler ışığında en doğru zamanda yatabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamın yanında şık tasarımlar ve tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte kombininizin birer parçası haline gelen akıllı bileklikler, farklı yapılarda renk ve desen taşıyan ve çeşitli materyallerden yapılan kayışlara da sahiptir. Splat ve Case 4U üretimi Xiaomi uyumlu şarj kabloları, Case 4U Xiaomi Mi Band 4, Mi Band 3 ve Mi Band 2 akıllı bileklik kordonları ve yine Case 4U Xiaomi Mi Band 4, IPG Huawei Band A2 akıllı bileklik ekran koruyucu ürünleri sayesinde Xiaomi Mi Band, Samsung Galaxy Gear Fit ve Huawei Band akıllı bilekliklerinizin aksesuar ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilir, çeşitli akıllı bileklik kayışı aksesuarlarını kullanarak her türlü elbise ve kıyafetinizin yanında tamamlayıcı aksesuar olarak akıllı bileklikleri kullanabilirsiniz.

Akıllı Saatler

Akıllı bilekliklerin yetmediği kullanım senaryolarında imdada bir başka giyilebilir teknoloji olarak gelişmiş akıllı saatler yetişir. Akıllı saatler herhangi bir akıllı bilekliğin sizlere sunduğu faydaların çok daha fazlasını hemen hemen aynı fiziksel hacimde sunar. Bir bileklik ürününde olduğu gibi cep telefonlarınıza gelen bildirimleri anında görüntüleyebileceğiniz akıllı saatler aynı zamanda gelen bu bildirimlere doğrudan saat üzerinde yer alan ekran üzerinden geri bildirimde bulunabilmenize imkân tanıyor. Dahası bir akıllı saat sayesinde gelen aramaları cep telefonunuzu cebinizden çıkarmadan yanıtlayabilir, görüşmeyi saat üzerinden sağlayabilirsiniz. Daha gelişmiş modellerde sim kartı desteği sayesinde telefona dahi ihtiyaç duymadan nerede olursanız olun akıllı saatiniz ile her an iletişimde kalabilirsiniz.

Akıllı saatler içerisinde bulunan GPS algılayıcıları sayesinde telefonunuzu elinizde tutmanıza gerek kalmadan sizlere yol tarifi yapabilir, yürüyüş, bisiklet ve dağcılık gibi aktivitelerinizde geçtiğiniz yerlerin log kaydını tutarak harita üzerinden sizlere sunabilir. Özellikle şehir içinde yürürken yaptığınız seyahatlerde haritayı saat ekranından takip ederek pratik bir şekilde konum tespiti yapabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. Bazı bileklik modellerinde bulunan NFC algılayıcısı sayesinde akıllı saatlerinizi temassız özelliği bulunan bir kredi kartı gibi kullanabilir, ödemeleri tanımladığınız kart üzerinden sadece saatinizi pos cihazına yaklaştırarak gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde toplu taşımada akıllı saatlerinizi ulaşım kartınızın yerine kullanabilir, destekleyen her kartı NFC algılayıcısına tanıtarak saatiniz içerisine kaydedebilirsiniz.

Microcase, Case 4U, Spigen ve Markacase Apple Watch Kılıf ve Spigen Apple Watch kardonları, Apple markalı akıllı saatlerinizde tarzınızı yansıtmaya yardımcı olurken, Smody, Spigen, GOB2C ve Microsonic üretimi ekran koruyucu kırılmaz cam filmleri sayesinde akıllı saatlerinizi uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Akıllı Saat ve Bileklik Aksesuarları

 • Şarj kabloları; Micro USB ve Type C standartlarında olabilen şarj kabloları 5 Voltluk bir adaptör sayesinde akıllı bileklik ve saatlerinizin güvenle şarj olmasını sağlar. Akıllı bileklik ve saatlerde şarj süresi dahili batarya ve kullanım sıklığına göre değişkenlik gösterebilir.
 • Kablosuz şarj cihazları; Doğrudan bir stand üzerine akıllı saat veya bilekliklerin yerleştirilmesi ile kullanılan kablosuz üniteler, sizlere hızlı ve kolay bir şarj imkânı sunar.
 • Ekran filmleri; Akıllı aksesuarlarınızın ekranlarını olası çevresel etkilerden, çarpma ve düşmelerden koruyabilmek için kullanabileceğiniz ekran koruyucu filmler, akıllı aygıtların ekranını en iyi şekilde koruyarak kullanım ömrünü yükseltiyor.
 • Saat ve bileklik kayışları; Bileğinizin kalınlığına göre farklı boylarda alabileceğiniz kayış ve kardonlar, sizlere ergonominin yanında ekstra şıklık ve uyum sunmaktadır.

Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri

Eğlence ve eğitim amaçlı kullanılabilen yapay gerçeklik başlıkları, sizleri oynadığınız oyunun gerçek bir kahramanı gibi hissettiriyor ve daha önce görmediğiniz yerleri sanki oradaymış gibi gözlerinizin önüne seriyor. Sanal gerçeklik gözlükleri ile 360 derece çekilen videoları çevresel bir etkiyle izleyebilir, 360 derecelik Google sokak görüntülerini kullanarak dünyanın istediğiniz yerindeki bir sokağı hatta bir şehri oturduğunuz yerden gezebilirsiniz. Benzer şekilde artırılmış gerçeklik gözlüklerini kullanarak gerçek dünya üzerinde oluşan sanal görüntüleri deneyimleyebilir, örneğin devasa bir Jenga oyununu evinizin salonunda arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Farklı kullanım senaryoları ile eğitim ve iş amacıyla da kullanılabilen artırılmış gerçeklik deneyimi, sizlere yaptığınız tasarımsal prototipleri gerçek boyutları ile görmeniz veya kütle çekim yasası gibi bir fizik yasasını sanal görüntüler eşliğinde çocuklarınıza anlatma imkânı sunar.

Akıllı Ayakkabılar

Akıllı ayakkabı ürünleri, doğrudan ayakkabınızın içine gömülü sensörler ve bu sensörlerden toplanan veriler sayesinde sizlere aktivite ve egzersizleriniz hakkında çok daha kesin veriler sunabilir. Bilekliğe nazaran, aktivite merkezi sayılabilecek ayak seviyesinden veri toplayan akıllı ayakkabılar ile sağlığınızın takibi ve değerlendirilmesi konusundaki kritik verileri yüksek doğrulukla toplayabilir, yine mobil uygulama üzerinden anlık olarak takip edebilir ve egzersiz tavsiyeleri de içeren detaylı bir rapor halinde bu bilgileri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ayak sağlığı açısından da önemli veriler elde edebileceğiniz şık tasarımlı akıllı ayakkabılar sayesinde, yürürken veya koşarken ayağınızın en çok basınç altında kalan bölgelerini tespit edebilir, bunların oluşturabileceği sağlık risklerini önceden analiz edebilirsiniz.

Diğer Giyilebilir Teknolojik Aksesuarlar

Gelişen teknoloji sayesinde ayakkabıda olduğu gibi farklı amaca uygun pek çok giyilebilir ürün piyasaya sunulmaktadır. Akıllı giysi ve elbiseler, akıllı takı, yüzük ve mücevherler, akıllı çanta ve t-shirt’ler sayesinde vücudunuzun çeşitli bölgelerinden anlık bilgiler toplayabilecek, sağlık analizlerinde kullanabilecek ve çeşitli amaçlarla bu aksesuarları kullanabileceksiniz.

Giyilebilir Teknoloji Aksesuarlarının Hayatı Kolaylaştıran Yönleri

 • Gündelik hayatı pek çok açıdan kolaylaştıran giyilebilir teknoloji ürünleri, hayattan aldığınız keyif ile hayat kalitenizi artırıyor.
 • Giyilebilir teknolojik aygıtlar, yaptığınız aktiviteleri en yüksek verim ve yüksek performans ile tamamlamanız konusunda sizlere yardımcı olur.
 • Günlük hayatta akıllı cihazların ekranları sayesinde yol tarifi alabilir, uzaktan fotoğraf çekebilir veya anlık olarak aklınıza gelen bilgileri cep telefonunuza ihtiyaç kalmadan kaydedebilirsiniz.
 • Sağlık açısından yapabileceğiniz veri takiplerinin dışında akıllı aksesuarlar zaman yönetimi, iş takibi ve bilgiye erişme kolaylığı gibi pek çok noktada sizlere özgür bir ortam sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Giyilebilir Teknoloji Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Uyumlu Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?