GPS Takip Cihazları

Teknolojik gelişmeler sayesinde, dünya üzerinde bulunulan konumun belirlenmesi oldukça kolaylaşmıştır. Uydulardan alınan bilgilerden yararlanılarak konum çok yüksek doğrulukla belirlenebilir. GPS teknolojisine sahip cihazlar ile bulunulan konumun, takip cihazları ile de cihazı üzerinde bulunduran kişinin ya da eşyanın konumunun belirlenmesi mümkündür.

GPS Takip Cihazı

GPS takip cihazları dünyanın etrafında dolaşan GPS uydularından aldıkları sinyalleri işleyerek bulundukları konumu tam olarak belirleyebilirler ve belirledikleri konumu çeşitli yöntemlerle bir alıcı cihaza gönderirler. Bu özellikleri, takip cihazları ile herhangi bir canlının veya eşyanın takip edilebilmesine olanak sağlar. Günümüzde bu cihazlar çocukların, yaşlıların, hastaların ve önemli kişilerin güvenliklerini sağlamanın yanı sıra, araçların ve değerli eşyaların çalınmasının önlenmesi amacıyla da sıklıkla kullanılır.

GPS takip cihazlarının konum belirleyebilmesi için en az 3 adet uyduya bağlanmaları gerekir. Konumun belirlenebilmesi için cihaz mümkün olduğunca uydu sinyallerinin engellenmeyeceği, açık bir alanda olmalıdır. Tünel ve metro gibi alanlarda uydu sinyalleri kesintiye uğrayacağından, konum belirleme işlemi gerçekleştirilemeyebilir. Belirlenen konumun cep telefonu ya da diğer cihazlardan görülebilmesi içinse cihazla bluetooth bağlantısı gerçekleştirilmesi ya da cihazın internet bağlantısı ile bu verileri aktarabilmesi gerekir.

GPS Takip Cihazı Fiyatları

GPS takip cihazları sahip oldukları teknolojik özelliklere göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. Bu cihazların fiyatlarını belirleyen en önemli etken, belirledikleri konum bilgisini alıcı cihaza gönderme şekilleridir. Bazı modellerde konum bilgisi, cep telefonu ve tablet gibi cihazlara bluetooth üzerinden gönderilir. Bu cihazlar, daha çok cihazı kullanan kişinin yakınında olunduğunda etkilidir. Ortalama olarak 60-70 metre sinyal iletim menziline sahip olan bu tür cihazlarda, cihaz menzil içindeyken anlık konum takibi yapılabilir ve yapılan ayarlamalarla cihazın menzil dışına çıkmak üzere olduğu durumlarda alıcı cihazda konum bilgisi bir uyarı sinyali ile birlikte görülür.

GSM şirketlerinin sim kartlarını kullanarak konum bilgisini internet üzerinden ya da mesaj yoluyla gönderen takip cihazları ise konumun anlık olarak ve sürekli belirlenebilmesini sağlar. Konum belirlemede çok daha etkili olan bu cihaz modellerinin kullanımında ise sim kart kullanımından dolayı GSM şirketlerine kullanılan veriye göre aylık ödeme yapılması gerekir.

GPS Takip Cihazı Nedir?

GPS takip cihazları, GPS teknolojisi ile belirledikleri konumlarını çeşitli iletim yolları ile alıcı bir cihaza gönderen elektronik araçlardır. Bu cihazlar, dünyanın çevresindeki yörüngelerinde dolaşmakta olan uydulardan en az 3 tanesine bağlanırlar ve konumları çok yüksek bir doğruluk oranı ile belirlerler. Belirlenen konum ise takip cihazının özelliğine göre cep telefonu, tablet ya da bilgisayar gibi araçlara bluetooth ile doğrudan gönderirler ya da konumu internet bağlantısı ile bir veri tabanına yükleyerek konum bilgisinin hedef cihazdan özel bir yazılım, uygulama ya da web sitesi aracılığı ile öğrenilmesine olanak sağlarlar. Bu şekilde takip cihazının gönderdiği bilgilerle, cihazı üzerinde taşıyan kişinin ya da eşyanın konumu anında ve tam olarak belirlenmiş olur.

GPS Takip Cihazı Kullanım Avantajları

GPS takip cihazları özellikle küçük çocukların ve önemli kişilerin güvenlikleri için kullanılırlar. Bu şekilde kaybolmaları ya da kötü niyetli kişiler tarafından kaçırılmaları durumunda bu kişilerin en kısa sürede konumları belirlenip gereken müdahale yapılabilir. Takip cihazları çocukların yanında yaşlılar, akli dengesi yerinde olmayanlar ve Alzheimer hastaları gibi şuuru her zaman tam olarak yerinde olmayan kişiler için de oldukça faydalıdır. Takip cihazı kullanımı ile bu kişilerin ne zaman, nerede oldukları kolaylıkla tespit edilerek kayıp vakalarının önüne geçilebilir. Ayrıca sim kart ile çalışan çoğu modelde bulunan bir özellik sayesinde, takip cihazını üzerinde bulunduran kişi rahatsızlandığında, zor durumda olduğunda ya da kaybolduğunda bir düğmeye basarak, önceden tanımlanmış kişilere konumlarını mesaj ya da çağrı şeklinde gönderebilir. Kişiler için kullanımın yanı sıra bu cihazlar arabalar, evcil hayvanlar ya da değerli eşyaların güvenliği için de kullanılabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

GPS Takip Cihazı Fiyatları

26 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Garmin Gps Takip Cihazları
  2. SW Future Gps Takip Cihazları
  3. Nut Gps Takip Cihazları
  4. Alcatel Gps Takip Cihazları
  5. Chipolo Gps Takip Cihazları
  6. Gigaset Gps Takip Cihazları
  7. KeyCo Gps Takip Cihazları
  8. Nonda Gps Takip Cihazları
  9. OnAir Gps Takip Cihazları
  10. Xetec Gps Takip Cihazları
  11. Xolo Gps Takip Cihazları
  12. Yukka Gps Takip Cihazları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/60004613
Başa dön