GPS Takip Cihazları

GPS Takip Cihazı

GPS takip cihazları, araçların anlık olarak takip edilmesini mümkün hale getiren geliştirilmiş sistemlerdir. Yazılımsal bir sistem üzerine kurulu olan düzenek sayesinde, aracınızın anlık olarak nerede bulunduğunu veya nerede seyir halinde olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz. Araçlarda güvenliği sağlamak amacı ile de tercih edilebilecek olan GPS sistemleri verileri uydular aracılığı ile depolar ve sizlere ulaştırır. Kurumsal başta olmak üzere daha birçok farklı alanda kullanımı oldukça yaygın olan GPS takip cihazlarını tercih ederek hem güvenlik açısından hem de maddi açıdan avantaj elde edebilirsiniz. 

GPS Takip Cihazı Nedir?

GPS takip cihazı, 1970’li yıllarda ilk olarak ortaya çıkan ve günümüzde gelişmiş teknoloji unsurları ile birlikte daha kullanışlı hale gelen takip sistemleridir. Aracınızda yer alan GPS sayesinde, internet bağlantınızın aktif olduğu her yerde aracınızın bulunduğu güzergahı görebilirsiniz. Araç sahiplerine her anlamda kolaylık sağlayan takip sistemlerine 7/24 istediğiniz zamanda bağlanabilir ve gerçek zamanlı olarak bilgi edinebilirsiniz. 

Günümüzde GPS takip cihazları sıklıkla araç ve filo kiralama şirketlerinde tercih edilse de şahsi araç sahipleri tarafından da oldukça ilgi görüyor. Bilgilerin üçüncü kişiler ile paylaşılmasını engelleyen özel güvenlik önlemleri çerçevesinde sizlere konum gönderebilen takip cihazları ile siz de araçlarınızda ihtiyacınız olan güvenliği sağlayabilirsiniz. 

GPS Takip Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Araç takip cihazları GPS ya da GLONASS adı verilen uydular ile ortak çalışır. Bilgiler geçerli bir şebeke üzerinden veri merkezine aktarılır ve takip cihazı sahibine yansıtılır. İnternete bağlı bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ile kolay bir şekilde görüntü elde etmek ve bilgi sahibi olmak mümkün olur. Bireysel araç kullanımında aracınıza her koşulda sahip olabilmek için kategoride yer alan GPS takip sistemleri içerisinden size uygun modelleri tercih edebilir ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Hem yakıttan tasarruf sağlayan hem güzergâh takibi yapmayı mümkün hale getiren hem de iş planlaması anlamında son derece yardımcı olan takip sistemleri temelde 2 farklı kategori içerisinde incelenir. Bunlar;

Aktif GPS takip cihazları

Aktarım özelliklerine göre farklı sınıflarda incelenen takip cihazları her koşulda en iyi hizmeti kullanıcılarına sunar. Aktif araç takip cihazları ile GPS konumunun yanı sıra araç hızı, motor açma kapatma, aracın seyrettiği rota gibi eylemler de anlık olarak takip edilebilmektedir. Araç takip sistemi içerisinde hazır hale bulunan yazılım sayesinde araca ilişkin bilgileri anlık olarak görebilirsiniz.

Pasif GPS takip cihazları

Pasif GPS takip cihazı modelleri aktif sistemler ile hemen hemen aynı bilgileri depolar. Sadece bu bilgiler anlık olarak araç sahibine iletilmez. Bağlantının pasif olması kaynaklı olarak elde edilen veriler beyinde depolanır ve belirli zamanlarda araç sahibine iletilir. Depolanan bilgilere araç sahibinin ulaşmasının tek yolu bilgisayar veya farklı bir cihaz üzerinden internete bağlanmaktır. İnternet ya da veri akışını sağlayan herhangi bir bağlantının aktif olmadığı durumlarda araç sahibinin anlık olarak araç takibi hakkında bilgi alması mümkün değildir. GPS Takip Cihazı Özellikleri

Araç takip sistemleri oldukça geniş ürün seçeneğine sahiptir. Yaşamda hemen her anlamda yardımınıza koşan ve güvenlik ihtiyacınızı karşılayan cipies takip sistemleri birçok farklı firma tarafından üretilir ve her firmanın bilgileri ürün sahibine ulaştırma koşulları farklıdır. Bununla birlikte genel anlamda takip cihazlarında bulunan özellikler şunlardır;

  • Aracın hareket halinde olup olmadığını anlık olarak bildirimini verir. 
  • Aracın gerçek zamanlı olarak konum bilgisini verir. 
  • Araç eğer hareket halinde ise, güncel olarak aracın hız durumu hakkında bilgi verir.
  • Araç hareket halinde iken gidilen mesafeyi hafızaya alır ve toplam mesafe ile bu mesafede harcanan toplam yakıt gibi bilgiler verir.

Kategoride sizlere sunulan ürünlere göz atarak GPS takip sistemi fiyatları hakkında daha net bilgi sahibi olabilir ve güvenli koşullarda ürün satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

GPS Takip Cihazlarının Avantajları

GPS cihazlarının kullanım alanı oldukça geniştir. 7/24 bilgi verme imkanı sunan takip cihazları ile araçların yanı sıra motosikletler ve diğer canlıların da takibi mümkün olur. Aracınızın yanı sıra motosiklet veya bisikletlerde kullanım için özel tasarlanan bisiklet GPS takip cihazı modellerini tercih edebilir ve bisikletlerinize gerekli güvenliği sağlayabilirsiniz. Bisiklet ve motosiklet GPS takip cihazı hakkında daha net fikir sahibi olabilmek için kategoride yer alan ürünleri gözden geçirebilir ve size en uygun modeli sipariş verebilirsiniz. 

Neden GPS Takip Cihazları?

GPS takip cihazları hayatınızı kolaylaştırır. Aktif olarak kullanacağınız GPS takip cihazı ile evcil hayvanlarınızı da koruma altına alabilirsiniz. Evcil hayvan GPS takip cihazı modelleri evlerde beslediğiniz küçük dostlarınızın sokakta da güven altına alınmasını sağlar. Evcil hayvan GPS takip cihazı modelleri hayvanlarda kullanım için özel koşullarda üretilmiştir. Deri altı GPS takip cihazı ürünleri küçük dostlarımıza zarar vermeyecek şekilde yerleştirilir ve hayvanlarınıza herhangi bir şekilde vermez.

Her türlü canlı ve cansız varlıklarda profesyonel bir kullanım sunan GPS takip cihazlarını dilerseniz kolye şeklinde de tercih edebilir ve hem kendi güvenliğinizi hem de sevdiklerinizin güvenliğini koruma altına alabilirsiniz. GPS takip cihazı kolye içerisine gizlenerek de kullanılabilmektedir. Özel tasarım kolyeler sayesinde sevdiklerinizi de hem aktif cihazlar hem de pasif cihazlar ile koruyabilirsiniz. 

GPS Takip Cihazları Nasıl Kullanılır?

GPS takip cihazı sim kartsız ya da sim kartlı olarak kullanılabilir. Tercihinize göre size sunulan ürünler arasından bütçenize uygun ürünleri araçlarınıza yerleştirebilir ve kurulumunu tamamladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Takip cihazları temelde aktif halde bulunan entegre sistemler yardımı ile çalışır. Takip cihazına sahip olduktan sonra cihaz için gerekli olan özel yazılıma da sahip olarak iki ürünü entegre edebilir ve direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece ürünü uzun ömürlü olarak kullanmanız mümkün olur. Yine de her ihtimale karşı önlem almak isterseniz bir destek sağlayıcıdan yardım talebinde bulunabilir ve en güvenilir koşullarda sahip olduğunuz ürününüzü kullanmaya başlayabilirsiniz. 

GPS Takip Cihazı Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

GPS takip cihazlarını tercih etmeden önce ne tür bir cihaza ihtiyacınız olduğu konusunda bir fikre sahip olmanız gerekir. Eğer bir araç filonuz varsa ve sistematik olarak gün içerisinde birden fazla aracın kontrolünü sağlamak istiyorsanız, bu durumda size sunulan ürünler daha farklı olur. Bireysel bir araç için tercih edecekseniz, kategoride bulunan bütün ürünleri inceleyerek size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında tercih ettiğiniz üründe bulunan garanti belgesini mutlaka muhafaza etmelisiniz. Standart bat ya da mini GPS takip cihazı gibi ürünler arasından tercih edeceğiniz ürünün tam olarak kapsamının ne olduğu ve hangi konularda güvenlik ihtiyacınızı karşılayabileceği gibi sorulara da yanıt bulduktan sonra siz sunulan ürünler arasından dilediğiniz ürünün siparişini verebilirsiniz. 

GPS Takip Cihazı Fiyatları

Takip cihazları hem bütçeye hem de tercihlere göre farklı fiyat aralıkları ile sizlere sunulur. Ekstra güvenlik masrafından kurtulmak için tercih edeceğiniz ürüne karar verdikten sonra GPS takip cihazı fiyatı hakkında da daha net bilgiye sahip olabilirsiniz. Her ihtiyaca profesyonel kapsamlarda karşılık veren GPS takip cihazı fiyat konusunda daima bütçenize dosttur.

GPS Takip Cihazı Nedir?

GPS takip sistemleri anlık olarak takip yapabilmeyi mümkün hale getiren sistemlerdir. Uydular aracılığı ile elde edilen bilgiler veri depolarına saklandıktan sonra cihaz kullanıcılarına anlık olarak iletilir.

GPS Takip Cihazı Nerelerde Kullanılabilir?

GPS takip cihazları araçlar başta olmak üzere bisikletler, motosikletler ve evcil hayvanlar üzerinde de güvenle kullanılabilir.

GPS Takip Cihazlarının Avantajları Nelerdir?

GPS takip cihazı kullanıldığı araç ya da evcil hayvanda anlık olarak konum hakkında bilgi vermeyi sağlar. Hareket halinde olan araçlarda gidilen mesafe, hız ölçümü ve yakıt miktarı gibi bilgileri de araç sahiplerine yansıtır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

GPS Takip Cihazı Fiyatları

218 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 40 / 218 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?