Cep telefonları neredeyse çeyrek asırdan daha uzun bir süredir hayatlarımızda. İlk başlarda yalnızca birbirimizi arayabilmek ya da oldukça kısıtlı sayıda kısa mesaj çekmek için kullandığımız cep telefonları daha sonra gelişen teknolojileriyle hayatlarımızın çok daha büyük bir parçası haline geldi. Akıllı telefonlar dünyayı küçülttü bile denilebilir. Gelişen internet teknolojisi sayesinde, akıllı telefonumuzla dünyanın her yerine ulaşmak artık saniyeler alıyor. Böylelikle yoğun hayatımız içinde bize zaman da kazandırmış oluyor bu teknoloji. Artık tek bir dokunuşla sevdiklerimize ulaşabiliyor, dünyanın bir diğer ucunda olan haberleri anında öğrenebilir hatta tıpkı masa başında bilgisayarımızla çalıştığımız gibi telefonumda çalışabiliyoruz. Hal böyle olunca, telefonlar artık genç yaşlı herkes için vazgeçilmez bir konumda oluyor. Ayrıca hobilerimizi bile telefonlarımızla gerçekleştirebiliyoruz artık. Kitap okuyabiliyor, yüksek kalitede müzik dinleyebiliyor ya da profesyonel fotoğraflar çekebiliyoruz. Eğer siz de akıllı telefon almak istiyor ama karar veremiyorsanız, HTC android modellerine ve fiyatlarına  göz atabilirsiniz. 

HTC Piyasaya Nasıl Girdi?

2008 yılında, bir Tayvan şirketi olan HTC markası dünyanın ilk android işletim sistemini kullanarak bir akıllı telefon üretti. HTC Dream isimli ilk akıllı telefon marka tarafından piyasaya sundu. Bu android sistem bizler için internet tarayıcısı, Gmail, Google Maps gibi uygulamaları sundu ve telefonumuzdan kullanılabilir hale getirdi bu şekilde de akıllı telefon deneyimini o zamanlar olduğundan çok ileriye, bambaşka bir yere taşıdı. Şimdilerde akıllı telefonlar hepimizin vazgeçilmez birer yardımcısı olmuş durumda demek mümkündür ve kendimiz için en kullanışlı, en ayrıcalıklı ve uygun fiyatlı ürünü bulmak isteriz.

Sektörde bir ilki başaran HTC

Sektörde bir ilki başaran HTC markalı cep telefonları hem kalitesiyle hem de estetik olarak göz dolduruyor ayrıca kullanıcalarına bir sürü ayrıcalık sunuyor. Şirket Cher Wang ve Peter Chou tarafından ilk olarak dizüstü bilgisayar üretme amacıyla Tayvan’da kuruldu. Daha sonra HTC büyük bir başarı göstererek, ilk android telefonu, ilk Microsof destekli telefonu ve ilk 3G destekli akıllı telefonu üretti. 2010 yılında da Amerika’da ilk 4G telefonu piyasaya sürdü. Yine aynı sene 24 milyonun üstünde cep telefonu satarak rekor kırdı. Oldukça iddialı olan marka, günden güne kullanıcı ağını da genişletiyor. Yenilikçilik politikasıyla her zaman daha iyiye ve daha yeni teknolojilere ulaşmayı hedeflediğini belirtiyor. Markanın çıkardığı ürünler birkaç kez de dünya çapında yılın telefonu seçildi. Şirket felsefelerinin, daha önce imkansız olarak görünen yollarla müşterilerini memnun etmek olduğunu da belirtiyorlar ve kullanıcı tatminini her şeyden öncelikli bir yere koyduklarını açıklıyorlar. Popülerlik değil de performans amaçladığını söyleyen marka, mühendislerin her gün bunun için çalıştığını bildiriyor. Her bireyin bu teknolojiye ulaşmasını hedefledikleri için de ürünleri arasında oldukça uygun fiyatlı seçenekler de bulunabiliyor ve size geniş bir skala sunuyor. 

HTC Akıllı Telefonları Tercih Etmek için Sebepler ve Avantajları 

Telefonunuzu değiştirmek istiyor ancak hangi telefonu seçeceğinizi bilmiyorsanız eğer burada HTC akıllı cep telefonları tercih etmek için nedenleri inceleyebilirsiniz; 

 • Yıllarca yılın telefonu seçilen HTC, kalitesiyle kullanıcılara garanti veriyor ve tercih sebeplerinin başında geliyor.
 • Muhteşem ön ve arka kameraları sayesinde yüksek çözünürlükte fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ayrıca çok düşük ışıkta bile kaliteli selfieler çekebilirsiniz. Harika odaklanma özellikleriyle, en hareketli anlarda en zor fotoğrafları bile mükemmel netlikle çekebilirsiniz. 
 • Kendi tarzınızı telefonunuza yansıtmak istiyorsanız, istediğiniz renkleri ve temaları seçebilir ve mükemmel tasarımlar oluşturabilirsiniz.  
 • Belki de günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi batarya problemi olabilir. Bazı acil durumlarda telefonlarımızı şarj edecek bir yer bulmak kabusa dönüşebiliyor. Kullanılan uygulamalar sayesinde telefonların pili çok çabuk tükeniyor bu yüzden kullanıcılar bu özelliğe oldukça dikkat ediyorlar. HTC telefonlarının pil ömrü ortalama olarak 1200 dakika yani 20 saat olarak belirtiliyor ve bu sebeple de kullanıcıların dikkatini çekiyor. 

Çevreye Duyarlı Yaklaşımlar

HTC markasının bir diğer önemli özelliklerinden biri de çevresel duyarlılık yaklaşımıdır. HTC Power To Give uygulaması uluslararası araştırma projelerinin geliştirilmesi, çevresel sorunların, kanser ve Alzheimer gibi hastalıklara çözüm yolları bulunması ve yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Çevresel sorumluluk bilinciyle de ofislerinde enerji kullanımını altın standartlarda tutmaktadır. En önemlisi de  ürün ambalajları tamamen doğada çözünür bir şekilde tasarlanmıştır. HTC One (M7) ise dünyanın ilk karbon ayak izi değerlendirmeleri özelliklerine göre yapılmış akıllı telefondur. 

Yüksek Performans ve Uygun Fiyata Sahip HTC Telefon Modelleri 

HTC pazarlama stratejisinin her kesimden insana kaliteyi ulaştırmak olduğu için üst kesim ve alt kesim telefonlar üreterek tüketiciye geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Eşsiz özellikleriyle seçim yapmakta zorlanacağınız HTC modelleri hakkında detaylı bilgi edinmek adına aşağıdaki bilgilere göz atabilirsiniz.

 • HTC Desire 530, 16 GB dahili depolama alanına, 8 MP ana kameraya ve 5 MP ön kameraya sahiptir ve unutmak istemediğiniz anılarınızı ölümsüzleştirmek için mükemmel bir kalite sunar. Ayrıca yüz tanıma sistemi, HDR ve panorama çekim yapma seçenekleri de bulunmaktadır. Geo-tagging özelliği sebebiyle çekilen fotoğrafların konumları doğrudan kaydolup daha sonra ulaşılabilmektedir. Ekran büyüklüğü 5,0 inç'dir ve 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahiptir. 
 • HTC Desire 820, 5.5 inç ekrana, 1280 x 720p çözünürlüğe ve 16 GB depolama alanına sahiptir. Ana kamerası 13 MP ve 8 MP ön kamerasıyla yüksek fotoğraf kalitesi sunar ve ayrıca 1080p video kaydı da yapabilmektedir. Çift hoperlörlü BoomSound teknolojisiyle kaliteli müzik dinleme deneyimine yardımcı oluyor. Ve bu ürün 22 saat gibi iddialı bir batarya ömrü vadediyor. 
 • HTC Desire 828, 5,5 inç ekrana 1080 x 1920 piksel çözünürlüğe sahiptir. 13 MP ana kamerası ve 4 MP ön kemarası, yüz algılama, HDR ve panorama özellikleriyle kaliteli fotoğraf deneyimi sağlar. 16 GB genişletilebilir dahili hafızaya sahiptir. 
 • HTC 10, dünyada bir ilk olarak hem ön hem de arka kamerasında OIS özelliği kullanıyor ayni zamanda 24 bit yüksek çözünürlüklü ses imkanı da sağlıyor. Tasarımında kullanılan metal, telefonu düşme ve zedelenmelere karşı güçlü hale getiriyor. HTC 10 ayrıca aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalara karşı dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. 
 • HTC DESIRE 10 lifestyle, kullandığı Dolby Audio özelliğiyle keyifle müzik dinlemenizi ve hatta film izlemenizi mümkün kılıyor. Ayrıca kişiye özel tema yaratma imkanı sayesinde HTC deneyimini daha renkli ve keyifli bir hale getiriyor. Boost+ özelliği sayesinde, telefonunuzun belleğini kaplayan dosyaları temizlemeyerek daha çok alan ve daha uzun bir pil ömrü sağlıyor. 
 • HTC U ultra play 5.2 inç büyük ekranıyla ilgi çekiyor. Dış tasarımında ışığın yansıması kullanılarak çok şık bir görüntü ortaya çıkartılmış. HTC sense Companion ise, günlük hayatınızı kolaylaştırmak için size her zaman eşlik ediyor. Örneğin o gün hava yağmurlu olacaksa size evden çıkmadan şemsiye almanızı öneriyor ve böylece günlük hayatın yoğunluğunda sizin düşünmeye vakit bulamadıklarınızı düşünüyor. Hatta güzel bir kahve için ya da yemek için size mekan önerilerinde bile bulunuyor ve tercihlerinizi anımsayarak sizi daha yakından tanıyor ve zamanla ona göre önerilerde bulunuyor. Sisteminde bulunan ses tanıma özelliği sayesinde sizin sesinizi ayırt edebilir ve telefon kilitliyken bile size yardımcı olabilir.  Ayrıca sahip olduğu ikinci ekranında sık kullanılan numaralar ve uygulamalara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. HTC Usonic teknolojisiyle kulağınızın yapısını ve ses dalgalarını tanımlayarak kişiye özel bir ayarlama yapar. Mükemmel 16 MP kamerasıyla daha hızlı odaklanarak hareketli fotoğrafları bile sabit bir şekilde çekmeyi başarır ve ayrıca büyük pikselleri ve otomatik HDR sayesinde geceleri bile fotoğraf çekme imkanı sağlar.
 • HTC U11 kavisli tasarımı, üç eksenli simetrisi ve ön ve arkasında bulunan 3D camlarla hem estetik hem de kullanış açısından mükemmel bir sonuç ortaya koyuyor. Ekran boyutu 5,5 inç olup kıvrımları sayesinde renk bozulmalarına engel oluyor. Edge sense özelliği sayesinde tek bir hareketle birçok işlemi gerçekleştirmek de artık mümkün. Sıkma hareketi yaparak uygulamaları çalıştırabilir ya da sesli yardım için asistanınıza ulaşabilirsiniz. Sesi yazıya çevirme özelliği de müsait olmadığınız zamanlarda bile mesaj yazmanızı kolaylaştırıyor. Sadece sıkma hareketi yapıp yazmak istediğiniz mesajı söylemeniz yeterli. Su geçirmez özelliğe sahip olan bu model, yağmurlu havalarda bile mükemmel anlarınızı ölümsüzleştirmenize yardımcı oluyor. Ayrıca soğuk havalarda, ellerinizden eldivenlerinizi bile çıkarmanıza gerek kalmadan dokunmatik ekranı kullanabilirsiniz. 
 • HTC U12 ile edge sense 2 özelliğine sahip olabilirsiniz. Öyle ki bu özellik sağ elinizi mi yoksa sol elinizi mi kullandığınızı bile ayırt edebiliyor. Sıkıştırma hareketine ek olarak, çift dokunma ve tutma hareketleri de edge sense özelliği ile kullanılabiliyor. Çift tıklama ile açılan mini ekran sayesinde ulaşmak istediğiniz her şey hızlı bir şekilde karşınıza çıkıyor. Fotoğraf çekmek, asistanınızı çalıştırmak ya da uygulamalarınıza ulaşmak için de sıkma hareketini yapmanız yeterli oluyor. Ayrıca Edge Sense 2 özelliği, Google Store’da bulunan neredeyse tüm uygulamalarla uyum sağlıyor. HTC U12, en yüksek puanlı çift kamera sistemiyle kullanıcılardan tam not alıyor. Yapısında bulunan ikisi önde ikisi arkada olan dört kamera, mükemmel anlarınızı ölümsüzleştirmek için size yüksek bir performans sağlıyor. Arka kameraları 16 ve 12 MP, ön kameraları 8 MP’dir ve kusursuz fotoğraflar çekmenize yardımcı olur. Ultraspeed otomatik odaklanma özelliğiyle her şartta harika ve net  fotoğraflar ortaya çıkartır. X2 optik zoom ve 10x dijital zoom özellikleri ile de çok uzaktaki görüntüleri bile profesyonel bir fotoğrafa çevirir. 

HTC Android Telefonlarda Hangi Uygulamalar Bulunabilir?

HTC android akıllı telefonlarda bulabileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıracak birçok işlevsel uygulama vardır. Bu pratik ve işlevsel uygulamalar hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

HTC Aktarım aracı ile telefonunuza çok kolay bir şekilde aktarım yapabilirsiniz. HTC Fetch uygulaması telefonunuzu bulmanıza yardımcı olur. HTC Sense, telefonunuzu optimize etmenizi ve tercih ettiğiniz uygulamalara daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. HTC Takvim hızlı bir şekilde mobil takvim oluşturmanıza yardımcı olur. HTC Tema özelliği, istediğiniz renkleri ve temaları seçerek telefonunuzu kendi tarzınıza göre dizayn etmenize olanak verir. Mix Radio özelliği ile kendi istediğiniz karışık radyonuzu oluşturabilirsiniz. Zoodles Kid Mode ile çocuk modunu etkinleştirebilir ve çocuğunuz için sayısız eğitici oyunlara ulaşabilirsiniz. Power To Give uygulaması ile telefonunuz şarjda iken, bilimsel araştırmalar için işlemci gücünüzü paylaşıp sürdürülebilirliğe katkıda bulunabilirsiniz. HTC Guide uygulaması ile telefonunuzun performansını kontrol etmenizi sağlar. Telefonunuzdaki sorunları hızlı bir şekilde tespit etmeniz ve müdahale etmenizi mümkün kılar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HTC Android Telefon Fiyatları ve Modelleri

1 ürün listeleniyor
RAM Kapasitesi
DSACategoryId/2147483642/371965/60005201/htc