iPhone 13 Mini Özellikleri

Yenilikçiürünleri ile teknoloji ve inovasyona yön veren Apple markası, iPhone 13mini modelini kullanıcıların beğenisine sunar. Son teknoloji ilegeliştirilen iPhone 13 Mini, kullanışlı yapısı ve teknik özellikleri ile başarıyakalar. Etkileyici tasarım detayları ile fark yaratan model, üstünperformansıyla da akıllı cep telefonu deneyimini bir üst basamağa taşır. İkonikiPhone özelliklerini barındıran 13 Mini ile keyifli kullanım elde edebilir, heraçıdan avantajlı fonksiyonların tadını çıkarabilirsiniz. Telefonunuz ileyapacağınız tüm işlemleri eşsiz bir deneyim ile gerçekleştirmenize olanaktanıyan model, farklı zevklere hitap eden renk seçenekleriyle de gözkamaştırır. Depolama alanı bakımından farklı kapasitelerde sunulan cihazlararasından beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayanları kendiniz vesevdikleriniz için güvenle tercih edebilirsiniz.

Özel Tasarımı ile iPhone 13 Mini

Uzun yıllaradayanan tecrübesini tüm teknolojik ürünlerine yansıtan Apple, iPhone 13Mini modeli ile de kullanıcılardan tam not almayı başarır. Üstüntasarım detayları ile dikkat çeken model, zevkli dizaynı ile beğeni toplar. Gözalıcı tarzı ile bir adım öne çıkan iPhone 13 Mini, farklı zevklere uygun renkseçenekleri ile size sunulur. iPhone 13 Mini kırmızı, pembe ve mavi gibirenklerin yanı sıra Apple markasına özel Yıldız Işığı ve Gece Yarısı renkseçeneklerinde tasarlanmıştır. Kendine has renk tonları ile öne çıkan iPhone 13Mini kırmızı, birçok kullanıcının favorileri arasında yer alır. Farklı rengiylebeklentileri karşılayan model, dikkat çekici tarzı sayesinde kusursuz bir duruşsergiler.

Modelinpembe ve mavi renk dış çerçeve tasarımına sahip çeşitleri, özgün tarzları ilebir adım öne çıkar. Açık pembe tonlarında tasarlanan iPhone 13 Mini, etkileyiciduruşa sahiptir. Apple markasının etkileyici tarzını yansıtan mavi renkli modelde benzersiz tasarımı ile kullanıcısına ayrıcalıklı bir deneyim sunar. iPhone13 Mini Yıldız Işığı renkli model ise beyazın oldukça farklı bir tonunu taşır.Parlak renkli dış yüzey, alışılmışın dışında tarzı ile şıklığınızı vurgular.Gece Yarısı rengi ise koyu tonlarda tasarlanan yapısı sayesinde çarpıcı birduruş sergiler. Tarzınızı en iyi yansıttığını düşündüğünüz modeli tercihedebilir, keyifli kullanımın gittiğiniz her ortamda tadını çıkarabilirsiniz.iPhone 13 Mini model cep telefonu, Ceramic Shield yapıya sahip ön yüzeyi ilebeklentilerin üzerinde bir ekran performansı sergiler. Konforlu bir dokunmahissi sunan özel yüzey, dayanıklı özellikleri ile öne çıkar. Dokulu yapıyasahip ekran camı ise toz ve darbelere karşı dirençli yapısıyla dikkat çeker.Yeni nesil teknoloji ile geliştirilen cam arka yüzey ve alüminyum tasarım,yüksek kaliteli yapısı sayesinde başarı yakalar.

iPhone 13 Mini’nin Donanım Özellikleri

Hız,depolama, pil gibi konularda üstün performans sergileyen model, son teknolojiile geliştirilen donanım özelliklerine sahiptir. Kullanıcıların farklıbeklentilerine cevap veren iPhone 13 Mini 128 GB, 256 GB ve 512 GB seçenekleriile size sunulur. Geniş depolama alanı fotoğraf, video ve dosyaları güvenlişekilde saklar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı hafıza kapasiteleri ilesunulan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Tüm verilerinizi güvenlişekilde saklayabilir, dilediğiniz kadar fotoğraf ve video çekebilirsiniz. A15Bionic çipe sahip olan model, yüksek hızlı bir performans sergiler. Hızlıyapısı sayesinde cihazınız ile farklı işlemleri pratik şekildetamamlayabilirsiniz. iOS 15 işletim sistemine sahip iPhone 13 Mini,A15 Bionic çip donanımı sayesinde etkileyici performansı ile beklentilerisonuna kadar karşılar. Yapay zekâ desteği ile donatılan cihaz, enerjiverimliliği konusunda da kullanıcısına avantaj yaratır. Üstün kalitedeperformans sergileyen modelin işletim sisteminde 2 adet performans çekirdeği, 4adet verimlilik çekirdeği bulunur. Hız konusunda alanının en iyileri arasındayer alan Apple iPhone 13 Mini, CPU ve GPU performansıyla kullanıcılarıetkilemeyi başarır. 4 çekirdekli GPU ve 6 çekirdekli CPU sayesinde donanım hızıkonusunda fark yaratan özellikler sunar. Neural Engine ilegeliştirilen cihaz, 16 çekirdekli yapısı sayesinde alışılmışın dışındaperformansı ile tam not alır. İşlemcisi, zevkli tasarımı, geniş depolama alanıseçenekleri ile birçok kullanıcının öncelikli tercihleri arasında yer alan iPhone13 Mini modelini, konforlu şekilde kullanabilir, yeni nesilteknolojinin sonuna kadar tadını çıkarabilirsiniz.

Dikkat Çekici Kamera Performansı ile iPhone 13 Mini

Standartlarınüzerinde özelliklere sahip olan iPhone 13 Mini, kamera kalitesi ile beğenileritoplar. Profesyonel fotoğraf çekimi yapmanıza olanak tanıyan kameralar, yüksekçözünürlüklü kareler yakalamanız için elverişlidir. Kamera kalitesi ile kendinibir kez daha kanıtlayan model ile en eğlenceli anlarını kaydedebilir, unutulmazfotoğraf albümleri hazırlayabilirsiniz. Görüş açısı konusunda üstün performanssergileyen model, 12 MP’lik çift kamera sistemine sahiptir. Geniş ve ultrageniş kameralar ile donatılan iPhone 13 Mini, farklı özelliklere sahip lenslerisayesinde yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlar. iPhone 13 Minikamerasının geniş lensi, f/1.6 diyafram açıklığı sayesinde oldukça verimliçekim kalitesi sunar. Ultra geniş lens ise f/2.4 diyafram açıklığı ile 120dereceye kadar görüş açısı sağlar.

Cihazınkamera sistemi 2 kat optik uzaklaştırma ve 5 kata kadar dijital zoom özelliğiile öne çıkar. Uzaklaştırma ve yakınlaştırma modlarında görüntü kalitesininkorunmasına yardımcı olan lensler, her açıdan ayrıcalıklı bir fotoğraf deneyimisunar. Portre modunda farklı efektleri kullanarak alışılmışın dışında kareleryakalayabilirsiniz. Derinlik Deneyimi fonksiyonuna sahip olanportre modunu kendinizin ve sevdiklerinizin mükemmel fotoğraflarını çekmek içindeğerlendirebilirsiniz. Altı farklı efekt ile sunulan portre çekim modundadoğal, stüdyo, sahne, high-key mono, sahne mono ve kontur gibi efektlerbulunur. Yaptığınız fotoğraf çekiminin türüne göre efektleri aktif edebilir,ayarlamaları pratik şekilde tamamlayabilirsiniz. iPhone 13 Mini kameraözellikleri arasında sensöz bazlı optik görüntü stabilizasyonu yer alır.Görüntü stabilizasyonu sayesinde hareket halinde fotoğraf çekerken kameraotomatik odaklanarak kusursuz çekimler yapmanıza yardımcı olur.

iPhone 13 Mini Ön ve Arka Kamera Tasarım Detayları

Ön ve arkakamera performansı ile beğeni toplayan model, lens kalitesi ile etkileyicifotoğraflar çekmenize olanak tanır. Geniş açılı lensler sayesinde hem ön hem dearka kamerada kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Profesyonel fotoğraflar içinideal olan model, otomatik ayarları ile kusursuz fotoğraflar elde etmenizikolaylaştırır. True Tone Flash teknolojisine sahip olan model,ışık seviyesine bağlı olarak flaş ayarını yaparak en iyi fotoğraf tonunuyakalar. İdeal flaş seviyesi ile en güzel anlarınızı sorunsuz şekilde kaydedebilirsiniz.Safir kristal yapılı lens kapağı ile görüntünün her zaman kalitesini koruyaniPhone 13 Mini, kamera konusunda ayrıcalıklı deneyimi ile başarı yakalar.Karanlık ortamlarda ve gece saatlerinde bile mükemmel fotoğraflar çekebilir,günün her anını yakalayabilirsiniz. Deep Fusion çekimözelliğine sahip olan cihaz, tek lens ile aynı anda birden fazla görüntüyüçekerek size en iyi birleşimi sunar.

Geniş renkyelpazesi ile hem sabit hem de canlı fotoğraflarda gerçeğe yakın görüntüyüyakalayabilir, fotoğraf çekme keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Seri çekimmodunda aynı anda birçok fotoğraf çekme özelliğine sahip olan iPhone 13Mini kamerası, hareketli anları profesyonel şekilde yakalamanızayardımcı olur. Cihazın kamera özellikleri arasında yer alan konum eklemefonksiyonu ile fotoğraflarınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi her zaman kayıtaltında tutabilirsiniz. Işık ve flaştan kaynaklı oluşan kırmızı gözler deiPhone 13 Mini ile sorun olmaktan çıkar. Gelişmiş kırmızı göz düzeltmefonksiyonu ile fotoğraflarınızda mükemmel görüntüyü kolaylıklayakalayabilirsiniz. iPhone 13 Mini kamerası ile HEIF ve JPEG formatlarındagörüntüler çekebilir, daima hatırlamak istediğiniz anları fotoğraflarlaölümsüzleştirebilirsiniz. True Dept özelliği sayesinde en güvenilir yüz tanımasisteminden faydalanabilir, iPhone 13 Mini ile benzersiz bir deneyimyaşayabilirsiniz.

Gerçeğe Yakın Video Deneyimi Sunan iPhone 13 Mini

Fotoğrafçekiminde gösterdiği performansı video çekimlerine de yansıtan model, kayıtsırasında Sinematik mod özelliği sayesinde saniyede 1080 MP kalitede 30 kareçeker. Sığ alan derinliği sunan kamera, 4K HDR video kaydı konusunda üstünperformans sergiler. Dolby Vision sistemine sahip cihaz saniyede 24, 25, 30veya 60 kare 4K video kaydı ile sinema deneyimini cebinize sığdırmayı başarır.Ayrıca saniyede 25, 30 ve 60 kare kaydını 1080p HD kalitede, saniyede 30 karekaydını 720p HD kalitede kaydeder. Optik görüntü stabilizasyonu ile donatılankamera, siz hareket etseniz bile kusursuz görüntüler ortaya çıkarır. Videoçekiminde 2 kat optik uzaklaştırma ve 3 kata kadar dijital zoom özelliği ileistediğiniz mesafede kayıt almanıza olanak tanır.

True ToneFlash teknolojisini kullanan kamera, en iyi görüntüyü sizin için ayarlar. Ağırçekim video desteğine sahip cihaz, etkileyici ve dikkat çekici içeriklerhazırlamanıza da imkân sağlar. Ağır çekim modunda saniyede 120 veya 240 kareyi1080p kalitede kayıt altına alabilirsiniz. Video çekimi sırasında otomatiknetleme sağlayan kamera, kesintisiz çekimler için idealdir. 4K kalitede videokaydederken 8 MP kalitede fotoğraflar çekebilir, keyifli anlarınızı her açıdankaydedebilirsiniz. Video çekimi sırasında yakınlaştırma yapmanız için elverişliolan cihaz, videoları HEVC ve H.264 formatlarında cihazınıza kaydeder. iPhone13 Mini model cihazınız ile stereo kayıt alabilir, ayrıcalıklı kullanımıntadını çıkarabilirsiniz. Çekim yeteneği ile bireysel sinematik deneyimlerinizioluşturabilir, dilediğiniz görüntüleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

iPhone 13 Mini Üstün Ekran Özellikleri

Konforlukullanım tarzı ile öne çıkan iPhone 13 Mini, büyük ekran kullanmakistemeyen kullanıcıların favorileri arasında yer alır. İdeal ekran boyutlarıile beğeni toplayan cihaz, pratik kullanım tarzı sayesinde avantajsağlar. Super Retina XDR ekran teknolojisi ile tasarlananmodel, göz alıcı dizaynı ile başarı yakalar. iPhone 13 Mini ekranı5.4 inç boyuta sahiptir. OLED ekran 476 ppi yoğunluğu sayesinde üstün kalitedegörüntü sunar. 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip cihazda film ve dizileriniziizleyebilir, video içerikleri takip edebilir ve diğer tüm işlemleri keyiflişekilde tamamlayabilirsiniz. Yuvarlatılmış köşelere sahip olan iPhone 13 Mini,kullanışlı yapısı sayesinde telefonunuz ile yorulmadan vakit geçirmenize olanaktanır. Zarif köşeler, cihazın modern görüntüsünü bir adım öteye taşır. HDRekran, geniş renk yelpazesi sayesinde görüntüleri gerçeğe yakın kalitedeizlemenize imkân sağlar. Haptic Touch özelliğine sahip ekransayesinde kullanım tarzınıza uygun kısayolları belirleyebilir, uygulamalara sonderece pratik şekilde ulaşabilirsiniz.

2.000.000:1kontrast oranına sahip ekran, yüksek kaliteli renk tonları sayesindegözlerinizin rahat etmesini sağlar. 800 nit tipik maksimum parlaklığa ve 1200nit HDR maksimum parlaklığa sahip olan cihazın ekran ışığını kolay şekildedeğiştirebilir, size en uygun ayarı kolaylıkla yapabilirsiniz. Parmak izioluşumunu engelleyen ekran, kullanım sırasında yüksek konfor sunar. Yağ ve leketutmayan ekran sayesinde rahat görüş açısı elde edebilirsiniz. iPhone13 Mini 64,2 mm genişlik, 131,5 mm uzunluk ve 7,65 mm derinlikölçülerine sahiptir. Avuç içine tam oturan cihazı farklı ortamlarda rahatşekilde kullanabilirsiniz. Hafif yapısı ile öne çıkan model, ağırlık konusundada kullanıcıların beğenisini kazanır. Sadece 140 gram ağırlığa sahip olaniPhone 13 Mini model akıllı cep telefonunu ile keyifli bir deneyimyaşayabilirsiniz.

Dayanıklı iPhone 13 Mini Bataryası

Yüksekkapasiteli bataryası ile bir adım öne çıkan iPhone 13 Mini, 2406 mAh bataryayasahiptir. Üstünperformans sergileyen pil, tüm iPhone modellerinde olduğu gibi yerleşik olaraktasarlanmıştır. Lityum iyon pil, dayanıklı yapısı sayesinde aralıksız kullanımavantajı sunar. Pil kullanım süresi son teknoloji ile geliştirilen model ile 17saate kadar video oynatabilir, 13 saate kadar online video izleyebilir, 55saate kadar ses çalabilirsiniz. Hızlı şarj özelliği ile donatılan cihaz 15 W’akadar MagSafe, 7,5 W’a kadar Qi özellikli kablosuz şarj etme işlemlerine olanaktanır. Ayrıca USB portu bulunan bilgisayarlara ve farklı güç adaptörlerinebağlayarak cihazınızı kolay ve hızlı şekilde şarj edebilirsiniz.

20 W veyadaha yüksek kapasiteli adaptörler ile hızlı şarj olan cihaz, yüzde 50 dolulukoranına 30 dakika içinde ulaşır. Dayanıklı batarya, şarj etme aralıklarınıuzatarak kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Lightning uca sahip kablo ile şarjedilen iPhone 13 Mini, kullanışlı yapısı sayesinde sorunsuz bir deneyimyaşatır. Manyetik özelliklere sahip lightning uç, cihazın lightningkonnektörüne son derece sağlam şekilde sabitlenerek maksimum performansta vehatasız olarak şarj edilebilmesini mümkün kılar.

iPhone 13 Mini’ye Özel Yerleşik Uygulamalar veSensörler

Applekalitesini her noktada yansıtan iPhone 13 Mini, yerleşikuygulamaları ile teknolojiyi sonuna kadar kullanmanıza olanak tanır. Kullanışlıuygulamaları ve sensörleri ile beğeni toplayan cihaz, hayatı kolaylaştıranözellikler ile sizi buluşturur. Apple’a özel uygulamalar cihaza otomatik olarakyüklenmiş şekilde size sunulur. iPhone 13 Mini modelinde Apple Pay, DolbyAtmos, Artırılmış Gerçeklik Uyumu, AirPlay, Face ID, FaceTime, iCloud Drive,MagSafe, Gürültü Önleyici 2 mikrofon, Ekran Yansıtma, Siri, Ultra Geniş Bant,Yüz Tanımlama ve 3D Yüz Tanımlama uygulama ve servisleri bulunur. Cihazın yeninesil teknoloji ile geliştirilen sensörlerini günlük hayatta birçok işlemdekullanabilir, ayrıcalıklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Barometre, Pusula,Ortam Işığı Sensörü, İvmeölçer, Jiroskop Yakınlık Sensörü gibi özellikleriihtiyaçlarınıza uygun şekilde değerlendirebilirsiniz.

Applekalitesini ve zarafetini yansıtan iPhone 13 Mini, yapay zekâdesteği ile beğenileri toplar. Siri ile mesaj gönderebilir, arama yapabilir,anımsatıcı ayarlayabilir ve daha birçok farklı fonksiyonu ellerinizikullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Siri’ye ‘’Hey Siri’’ diye seslenerek yapayzekâyı devreye sokabilir, sadece sesiniz ile birçok uygulamada işlemyapabilirsiniz. Wi-Fi üzerinden arama yapmanıza da olanak tanıyan cihaz, FaceTimegörüşmelerinde de yüksek kalite sunar. Sesli ve görüntülü aramalarınızı yüksekkalitede tamamlayabilir, görüntülü konuşmalarda ekran paylaşımı özelliğisayesinde sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

iPhone 13Mini Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 13Mini fiyat açısından renk, hafıza kapasitesi ve fonksiyonel özelliklere bağlıolarak farklı seçenekler ile size sunulur. iPhone 13 Mini 128 GB, 256 GB ve 512GB fiyatları birbirinden farklı aralıklardadır. Ayrıca modellerin rengi defiyatların belirlenmesinde önemli rol oynar.

iPhone 13Mini’nin Ücretsiz Uygulamaları Nelerdir?

iPhone 13Mini’de bazı Apple uygulamaları ücretsiz şekilde kullanıcılara sunulur. iMovie,GarageBand, Destek, Pages, Keynote, Apple Store, Numbers, iTunes Remote veClips gibi uygulamalara cihaz üzerinden ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz.

iPhone 13Mini Erişilebilirlik Özellikleri Nelerdir?

iPhone 13Mini, engelli bireylerin rahat şekilde kullanabilmesi için özel olaraktasarlanmıştır. Görme, işitme, hareket ve bilişsel engelleri bulunan bireylerinfarklı gereksinimlerine ve beklentilerine cevap veren modelde VoiceOver,Büyüteç, Büyütme, Gizli Altyazılar, Seslendirilen İçerik, AssistiveTouch,Büyütme, Siri’ye Yaz ve Arkaya Dokun gibi farklı özellikler bulunur.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Apple iPhone 13 Mini Modelleri

3 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
DSACategoryId/2147483642/371965/60005202/80838001