Operatör Başlıkları

Operatör Başlıkları

Uzaktan sesli iletişimde en sık kullanılan araçlar olan telefonlar, uzun süreli kullanımlarda konfor seviyesini düşürüp, hareket kabiliyetini de sınırlarlar. Özellikle ticari işletmelerde çalışanlar bu olumsuz durumlardan oldukça fazla etkilenirler. Ancak telefon görüşmelerinde operatör başlığı kullanımı, uzun süreli telefon görüşmelerindeki olumsuzlukları bertaraf ederek iletişimin en etkili şekilde yapılabilmesini sağlar.

Operatör Başlığı Fiyatları

Operatör başlıklarının sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyat etiketleri vardır. Operatör başlığı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken ise bu ürünlerin ses iletim kalitesidir. Asıl amacı karşı tarafa sesin net iletilmesini sağlamak olan bu ürünlerin seçiminde bu noktaya dikkat edilmeli, ayrıca üründe ortam gürültüsünü engelleme özelliği de aranmalıdır. Ürün tercihinde önemli bir diğer nokta ise konfordur. Genellikle mesai süresince kafada takılı olarak duracağından dolayı mümkün olduğunca konforlu ve ergonomik bir ürün tercih edilmelidir. Başlıkların uzun süreli kullanımları yıpranmayı da arttıracağından, özellikle sünger gibi kolay yıpranabilir bölgelerinin dayanıklı malzemeden yapılmış olmasına da dikkat edilmelidir.

Operatör başlığı seçiminde, birlikte kullanılacağı telefon tipine göre ürünün analog, dijital, sayısal ya da IP telefonlarla uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bunun yanında kullanılan bağlantı tipine göre başlık modelinin RJ9 ya da RJ11 bağlantı çeşitleri ile uyumlu olup olmadığı da incelenmelidir. Tercih edilecek ürünün mikrofon ve kulaklık yönünün sağ ve sol olarak değiştirilebilir olması ise fonksiyonelliği etkileyeceğinden dolayı bu özelliğe de dikkat edilmelidir. Eğer ürünün kullanılacağı sektörde, çoğunlukla aynı anda birden fazla kişi ile görüşülmesi gerekiyorsa, iki kulaklıkla kullanım seçeneği olan modellere öncelik verilmelidir. Bu tip kullanımlarda başlıkta mute (sessize alma) ve switch (görüşme aktarma) özellikleri bulunan modeller tercih edilmelidir.

Operatör Başlığı Nedir?

Operatör başlıkları telefon görüşmelerinin, kafaya monte edilen tek taraflı bir kulaklık ve bu kulaklığa bağlı bir mikrofon aracılığı ile yapılmasını sağlayan araçlardır. Bu ürünlerde amaç, sık aralıklarla ve uzun süreli yapılan telefon görüşmelerinde, çalışanların konforunun sağlanması ve hareket kabiliyetlerinin arttırılmasıdır. Bu başlıkların kullanılması sayesinde telefonun ya da ahizenin kulağa dayanması ile ortaya çıkan rahatsızlık hissi ve terleme gibi olumsuzluklar önlenir. Ayrıca bu ürün modelleri kafada sabit şekilde durduklarından dolayı çalışanlar çalışma alanlarında yüksek hareket kabiliyetine sahip olurlar ve görüşme esnasında hareket alanlarını en verimli şekilde kullanabilirler. Bu özelliklerinin yanında operatör başlıkları yöneticilerin ya da diğer sorumluların, çalışanların müşterilerle yaptıkları görüşmeleri dinleyebilmelerine ve gerekli durumlarda görüşmelere müdahalede bulunabilmelerine de imkan tanır. Ses iletim kabiliyetleri de oldukça yüksek olan bu ürünler, müşterilerle kurulan diyalogların en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Bu özellikleri ile operatör başlıkları firmaların çağrı merkezi departmanları için profesyonel çözümler üretir.

Operatör Başlığını Kimler Kullanır?

Operatör başlıklarını, sürekli olarak telefon görüşmesi yapması gereken meslek grupları kullanır. Özellikle firmaların çağrı merkezleri ya da müşteri hizmetleri gibi bölümleri, çalışanların müşterilerle daha rahat görüşme yapabilmeleri için bu tip ürünleri kullanırlar. Yapılan görüşmelerde çalışanların konforunu sağlamasının yanı sıra bu ürünler, görüşme sırasında çalışanların ellerinin de müsait olmasını sağladığından, çalışanlar görüşme esnasında not alma ve bilgisayarda işlem yapma gibi faaliyetleri de rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Operatör kulaklıklar, açık ofis sistemi ile çalışan işletmelerde, aynı anda çok sayıda görüşme yapılmasından dolayı ortaya çıkan ortam gürültüsünü de engelleyerek müşteriye temiz ve net bir ses iletimi de sağlar. Başa rahat monte edilmesini sağlayan yapılarının yanında, tek kulağı açıkta bırakan tasarımları bu ürünlerin çalışanların ortamdaki diğer sesleri de duyabilmelerine olanak tanır. Üzerlerinde bulunan sessize alma tuşları ise görüşme esnasında çalışanın yönetici ya da diğer mesai arkadaşları ile müşteriye hissettirmeden ve gizli şekilde görüşme yapabilmesini sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Operatör Başlıkları

33 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 33 / 33 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?