Oppo Şarj Cihazı Fiyatları

Akıllı telefonlar için hızlı şarj sistemlerinin varlığı hayat kurtarıcı bir önem arz ediyor. Bu önemin farkında olan ve hızlı şarj özelliği üzerinde dikkatle duran Oppo, kullanıma hazır bir hızlı şarj sistemi yerine, VOOC olarak bilinen kendi tasarımını oluşturmaya ve geliştirmeye özen gösteriyor. Bu yenilikçi şirket içi özel sistem, akıllı telefonların ihtiyacı olan şarj seviyesini kısa süre içerisinde gideriyor ve günün her anında telefonu kullanıma uygun hale getiriyor.

Daha Kısa Sürede Daha Düşük Sıcaklık Değeriyle Şarj İhtiyacınızı Giderin

Oppo şarj cihazları kendi özel sistemi VOOC ile hızlı şarj konusunda ortalamanın üzerinde bir geri bildirim sunuyor. Örneğin 2850mAh pil ile sadece 35 dakikada % 0 ile % 75 arasında şarj doluluk oranına erişiyor. % 0'dan % 90'a 45 dakika, boştan % 100'e geçiş ise 1 saat 9 dakika sürüyor. Hızlı şarj için elektromanyetizma, elektriğin manyetik rejenerasyon sürecinden geçmesiyle gerçekleşiyor ve bu süreç kaçınılmaz olarak büyük miktarda enerji kaybına, bir başka ifade ile büyük bir kısmı ısıya dönüşüyor. Oppo Şarj Cihazları ise bu süreci standart ısı derecelerinin altına çekiyor. Ayrıca yüksek güçlü şarj sürecinde ısı dağılımı önemli hale geliyor, bu nedenle şarj cihazında aktif bir ısı dağıtma cihazı, VOOC şarj panosu fanı ve altta ısı dağıtma ızgarası tasarımının varlığı kaçınılmaz ısı artışını gidermek için bulunuyor.

VOOC ile diğer hızlı şarj sistemleri arasındaki temel farklardan biri, VOOC'un daha yüksek seviyelerde akım kullanması, diğerlerinin ise daha yüksek voltaj kullanmasında yatıyor. Dolayısıyla, 15W enerji sağlamak için 9V ve 1.67A yerine, VOOC 5V ve 4A kullanarak 20W enerji sağlıyor. Aynı zamanda VOOC sistemi standart şarj cihazlarının aksine video izlendiğinde ya da oyun oynandığı esnada CPU ve GPU değerlerini aşırı ısınma probleminden kurtarıyor. Bir başka ifadeyle bir video izlerken telefonun şarj edilebilmesini ve bunun optimum hızda gerçekleşmesini mümkün kılıyor.

Bütün Teknolojik Ürünlerde Sorunsuz Olarak Kullanın

  • Bağlantı tipi olarak hem Type-C hem de Micro USB seçeneği sunuyor.
  • Yüksek amper gerektiren tablet gibi cihazları da hızlı ve güvenli bir şekilde şarj edebiliyor.
  • Dâhili bakır tel çekirdeğin varlığı şarj süresini minimize ediyor.
  • Başlık ve kabloların portatif tasarıma sahip olması aşınma süresini artırıyor.
  • IC Yonga sayesinde güvenli kullanım imkânı sağlıyor.

Soru 1: Şarj cihazını yönetmeliklere uygun olarak nasıl kullanabilirim?

Cevap 1: Şarj cihazı fişinin kullanacağınız priz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Eğer şarj cihazında herhangi bir ıslaklık ya da hasar söz konusu ise prize takmamalısınız. Ayrıca çıkış voltajının uygun seviyede olması gerekiyor. Şarj cihazı, bu yönetmeliklere uyulması için hâlihazırda maksimum ve minimum mA değerlerini belirtiyor.

Soru 2: Hızlı şarj desteği için ekstra yatırım yapmalı mıyım?

Cevap 2: Telefonu yalnızca gece uyumadan önce şarja takıp sabah dolunca gün boyu kullanıyorsanız, hızlı şarj desteği şart değildir. Ancak gün içerisinde eksilen şarj düzeyini yükseltmek istiyorsanız bu özelliği arayabilirsiniz. Dolayısıyla günün her anı telefona acil ihtiyaç duyulabilme durumu söz konusu olabileceği için hızlı şarj sisteminin varlığı tahmin ettiğinizden de büyük bir önem arz ediyor.

Soru 3: Şarj cihazını tablet vb. ürünler için de kullanabilir miyim?

Cevap 3: Tercih edeceğiniz Micro USB ya da Type-C destekli Oppo şarj cihazını yine aynı bağlantı özelliğine sahip teknolojik ürünleriniz üzerinde de kullanabilirsiniz. Şarj cihazının sağladığı enerji akımını destekleyen teknolojik ürünlerin şarj edilmesi bir problem oluşturmuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oppo Şarj Cihazı

9 ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Şarj Cihazları
Şarj Cihazları
Ev Şarj Adaptörü
Ev Şarj Adaptörü
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Bağlantı Tipi
DSACategoryId/2147483642/371967/16113/oppo