Güney Kore menşeli teknoloji şirketi Samsung, 1938 yılında kurulmasına ve pek çok farklı alanda faaliyet gösteriyor olmasına rağmen 2010 yılında çıkardığı Galaxy S serisi ve hemen ardından 2011 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy Note serisi telefonlardan beri popülerliğini koruyor. Bugün Galaxy S ve Note serisinin 10'uncu nesil modelleri Samsung cep telefonlarının popülerliğini korumaya devam ediyor. S ve Note serileri dışında daha uygun fiyatlı A ve M gibi serileri de bulunan firma, müşteri portföyü olarak çok geniş bir kesime hitap ediyor.

10 Yıllık Amiral Gemisi: Galaxy S Serisi

2010 yılında çıkardığı ilk S serisi cihazı olan Galaxy S ile dünya mobil cihaz pazarında adını duyurmaya başlayan Samsung, aradan geçen 10 yıla yakın süreye rağmen Galaxy S serisi cihazların her yıl yenisini satışa sunmaya ve popülerliğini korumaya devam ediyor. Samsung'un yakın zamanda satışa çıkardığı Galaxy S10+, S10 ve S10e modelleri Galaxy S ailesinin en yeni amiral gemileri olarak ortaya çıkıyor. Serinin en güçlü modeli Galaxy S10+, 6.4 inç Dinamik Amoled ekranı ve %89'a yakın ekran - gövde oranı ile serinin hayranları için en üst düzey ekran deneyimini sunuyor. Android 9.0 işletim sistemi ile çıkan cep telefonu Android 10 sürümüne yükseltilebilecek ilk Samsung telefonlarından birisi olma ayrıcalığının yanı sıra One UI arayüzünü kullanan güncel cihazlardan birisi konumunda bulunuyor. Tasarımında alüminyum, cam ve seramik birleşimini kullanarak premium kalite hissini artıran cihaz, donanım kısmında ise 8 çekirdeğe sahip işlemcisi, 128 GB depolama ve 8 GB RAM seçeneğinden başlayan farklı modelleriyle performans anlamında da göz dolduruyor. İkisi 12 MP, bir tanesi de 16 MP olmak üzere üç arka kameralı cihaz düşük ışık fotoğraf çekimi ve 4K 60 fps video kayıt performansıyla da beklenilen Samsung kalitesini yansıtmayı başarıyor. S10+ modelinin daha küçük versiyonları olan S10 ve S10e modelleri de farklı özellikleri ve performanslarıyla S10 serisi kalitesinden vazgeçmeden daha uygun fiyatlara amiral gemisi sahibi olabilme şansını sunuyor. Ailenin son serisinin ortanca modeli olan S10, 6.1 inç HDR10+ destekli ekranı, Mali G76 veya Andreno 640 grafik işlemcisi, 8 çekirdekli performans işlemcisi ve son Android sürümü 9.0 ile alıcılarını bekliyor. Serinin en küçük modeli olan S10e ise S10 serisi cihaz kullanmak isteyen ancak nispeten daha küçük ekranları tercih eden kullanıcılar için biçilmiş kaftan niteliğinde bulunuyor. Akranları gibi Android 9.0 Pie ve Samsung One UI arayüzü ile gelen cihaz kolayca elde tutulabilirliği ve minimal çizgileri ile ön plana çıkıyor.

S10 ailesi cihazların yerine yine de Galaxy S kalitesinden vazgeçmeden daha uygun fiyatlı seçenekler arayanlar için ise Galaxy S9+, S9 veya S8+ ve S8 modelleri arasında tercih yapabiliyor. 2018 yılında satışa çıkan Galaxy S9+ Süper Amoled ekranı, bu ekranı koruyan Gorilla Glass 5 camı ve 1440'a 2960 piksel ekran çözünürlüğü ile ekran performansı anlamında rakiplerinden geri kalmıyor. Su ve toz koruma sertifikasına da sahip olan cihaz Android 8.0 sürümü ile kutudan çıkıyor olsa da 9.0 sürümüne yükseltilebiliyor. Galaxy S9 ise nispeten S9+'a göre daha küçük olan 5.8 inç ekranı ve alışılmış 8 çekirdekli işlemci performansı ile hem yazılım hem de donanım anlamında tercih edilebilir Samsung cihazları arasında bulunuyor. Android 7.0 Nougat ile gelen Galaxy S8+ ve S8 ise Android 9.0 versiyonuna yükseltilebilirlikleri, halâ güçlü konumda bulunan işlemcileri ve diğer donanımsal özelliklerinin yanı sıra S9 ve S10 ailesine göre daha uygun fiyatları ile performanslı cihazlar arasında yer almaya devam ediyor.

2010 yılından itibaren gerek yazılımsal gerekse de donanımsal olarak döneminin en iyilerinden olan cep telefonlarını amiral gemisi sıfatıyla müşterilerine sunan Samsung'un Galaxy S ailesi cihazlarının genel özelliklerine bakılacak olursa:

 • Samsung'un Galaxy S serilerine özel sunulan kullanışlı yazılım ve uygulamalarını bulunduruyorlar.
 • Amiral gemisi cihazları olmaları sebebiyle Samsung'dan güvenlik ve yazılım desteği almaya devam ediyorlar.
 • Döneminin en güçlü ve en yüksek performanslı mobil cihazları arasında yer alıyorlar.
 • Alışılmış Samsung arayüzü ve kalitesi tüm cihazlarda performansını korumaya devam ediyor.

Büyük Ekranlı Telefonların Atası: Galaxy Note Serisi

Cep telefonu dünyasının büyük ekranlı telefonların benimsenmeyeceği düşüncesiyle hareket ettiği bir dönemde cesur bir adım atarak ilk büyük ekranlı cep telefonu Note'u seri üretime geçiren ve mobil dünyayı devrimsel bir değişime sürükleyen Samsung, son olarak çıkarmış olduğu Note 10 ve Note 10+ ile de göz doldurmaya devam ediyor. Samsung telefon ailesinin halihazırda en üst düzey amiral gemisi olan Note 10+ ve küçük kardeşi Note 10,Galaxy Note serisinin geçirmiş olduğu büyük değişime ve evrime tanıklık ediyor. Samsung Galaxy Note 10+ 6.8 inç boyutunda ve 1440 x 3040 çözünürlükteki devasa ekranının yanı sıra %91'in üzerindeki ekran - kasa oranıyla dikkat çekiyor. Android Pie (9.0) ile gelen telefon Android 10 sürümünü alacak ilk Samsung cihazları arasında bulunuyor. 7 nanometre teknolojisiyle üretilen 8 çekirdekli çok güçlü bir işlemciden destek alan cihaz, 12 GB RAM ve 256 GB'tan başlayan depolama boyutlarıyla da rakiplerine göre fark yaratarak amiral gemisi cihaz olmanın hakkını veriyor. Telefoto ve geniş açılı kamerası ile birlikte arkasında toplam 3 kamerası bulunan cep telefonu kalite ve çekim kalitesi ve gelişmiş kamera sensörleri sayesinde günlük kullanımda profesyonel makinelere olan ihtiyacı minimuma indiriyor. Ayrıca 4K çözünürlükte 60 kare video çekilmesine olanak sağlayan kamera sensörleri optik yakınlaştırma ve optik çözünürlük teknolojisi sayesinde profesyonel kameralarla çekilmiş videoları da aratmıyor. Daha küçük ekran isteyip, son Note serisi kaleminden ve diğer avantajlarından da yararlanmak isteyenler için Samsung'un Note 10+ modelinin yanısıra Galaxy Note 10 modeli de bulunuyor.

Samsung telefon fiyatları ile olduğu kadar serilerinin bir önceki cep telefonlarıyla da konuşulan firmaların başında geliyor. Note serisinin bir önceki nesilleri olan Galaxy Note 9 ve Galaxy Note 8 de hem daha uygun fiyatlı Note telefon sahibi olmak isteyenler hem de işletim sistemi olarak güncel kalmak isteyenlerin tercih edebileceği telefonlar olarak göze çarpıyor. 6.4 inç Dinamik Amoled ekrana sahip Galaxy Note 9, 516 ppi(inç başına piksel) piksel yoğunluğu oranına sahip ekranı, 8 çekirdekli işlemcisi, 6 GB RAM ve 128 GB'dan başlayan depolama seçenekleriyle iyi alternatiflerden biri olarak gözüküyor. Galaxy Note 8 ise 2 sene önce çıkmış olmasına rağmen 6 GB RAM boyutu, Android 9.0 sürümüne güncelleştirilebilir yazılımı ve diğer devrimsel özellikleri ile günümüz kullanıcılarının beklentilerini rahatlıkla karşılayabilecek nitelikleri bünyesinde taşımaya devam ediyor.

Note 10+, Note 10, Note 9 ve Note 8 modelleri ile serinin en iyi cihazları olarak görülen Samsung Galaxy Note ailesinin genel avantajlarına bakılacak olursa:

 • Büyük Amoled ekranıyla gerçekçi görüntüler sunuyor.
 • 6 GB RAM ve 64 GB depolama seçeneğinden başlayan özellikleri ile günümüz kullanıcılarının beklentilerine cevap verebiliyorlar.
 • Kalemi ve S Pen özellikleri ile diğer cihazlarda olmayan özelliklere kavuşmayı sağlıyorlar.
 • Kamera ve çekim modlarıyla Samsung kamera sensörlerinden en efektif şekilde yararlanmaya olanak tanıyorlar.
 • Güncel Android işletim sistemleri sayesinde yazılım anlamında güncelliğini korumaya devam ediyorlar.

Orta ve Alt Düzey Yeni Seriler: A ve M Serileri

Samsung'un 2015 yılından itibaren piyasaya çıkarmaya başladığı A serisi genel olarak orta üst segment kullanıcılara hitap etse de amiral gemisi niteliğinde cihazları ile de dikkat çekiyor. A serisi içerisinde halihazırda en güçlü cihaz olan A80 sAmoled teknolojili ekranı, 6.7 inç büyüklüğündeki çerçeve boyutu ve FullHD+ ekran çözünürlüğü ile öne çıkıyor. Bunların dışında Android'in en güncel sürümü Pie ile yazılımı donatılan cihaza 8 çekirdekli işlemci eşlik ediyor. Yukarı doğru açılan kamerası ile diğer tüm Samsung cihazlardan ayrılan A80 farklı bir kamera deneyimi sunuyor.

A80 bu serinin en güçlü ve en güncel telefonlarından olsa da gerek Samsung telefon fiyatları sebebiyle gerek çok büyük olması sebebiyle kullanıcılar farklı A70, A50, A30 ve A20 gibi A serisi diğer telefonlara yönelebiliyor. A70 ve A50 telefonlar günlük kullanımda kullanıcıyı üzmeyecek, kamera ve ekran başta olmak üzere diğer donanımları A80 kalitesinde elde etmek isteyen kişiler için uygun telefonlar olarak gözüküyor. A30 ve A20 ise serinin güncel olmasına rağmen orta alt segment tercihi yapacak, Android işletim sistemi ve Samsung kalitesinden faydalanmak isteyenlerin tercih edebileceği uygun fiyatlı çözümler olarak ortaya çıkıyor.

Ayrıca Samsung özellikle uzun pil ömrü ve güncel bir işletim sistemi faydalarının bir arada bulunduğu fiyat - performans cihazları isteyen kullanıcılar için M serisi telefonlar ile de piyasada yer alıyor. Serinin 5000 mAh bataryaya sahip olmasıyla dikkat çeken fiyat-performans telefonu Galaxy M20 en uygun fiyatlı ve güncel yazılımlı Samsung marka cep telefonlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. M serisinin bir diğer popüler telefonu olan M30 ise donanımsal olarak M20'den bir tık daha iyi olması ve kendi modern çizgileriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung'un uygun fiyatlı güncel A ve M serisi telefonların genel olarak avantajlarına gelindiğinde;

 • Fiyat - performans anlamında beklentileri karşılıyorlar.
 • Özellikle yüksek pil gücü konusunda fark yaratıyorlar.
 • Düşük bütçede en güncel Android sürümleri ve güvenlik güncelleştirmelerine olanak sağlıyorlar.
 • Günlük kullanım ve diğer küçük işler için yeterli donanıma sahip oldukları için ortalama bir kullanıcı için gerekli gücü ve performansı sunuyorlar.

Samsung İçin Orijinal Samsung Aksesuarlar

Samsung cep telefonu modellerinde olduğu gibi yine cep telefonları için aksesuar ve cihaz üretmeye de devam ediyor. Bu aksesuarlar içerisinde orijinal cep telefonu ürünlerinin yanı sıra akıllı saat ve bileklikler, şarj adaptörleri ve güç bankaları da bulunuyor.

Samsung telefona sahip kullanıcılar için olmazsa olmazların başında koruyucu kılıf ve orijinal adaptörler ile birlikte orijinal data ve şarj kabloları geliyor. Bunların dışında aksesuar olarak cep telefonu yanında kullanılabilecek Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active gibi akıllı saat modelleri ile birlikte Galaxy Fit ve Fit 2 gibi akıllı bileklikler de bulunuyor. Ayrıca Samsung, kaliteli ve kendi cep telefonları haricinde diğer pek çok marka ve modelle de uyumlu olan güç bankaları, kulaklıkları ve kablosuz hızlı şarj cihazları gibi ürünleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle güç bankaları ve kablosuz şarj adaptörleri konusunda kendini kanıtlayan Samsung ürünleri kaliteleri, performansları ve kullanım kolaylıkları ile ön plana çıkıyor.

Samsung bir teknoloji firması olarak, hem cep telefonu serileri hem de diğer ürün yelpazesi ile kullanıcıların istek ve beklentilerini karşılamaya yönelik ürünleri üretmeye, geliştirmeye ve tüketiciye sunmaya devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Telefon Fiyatları

1643 ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu
Cep Telefonu
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Telsiz / Masaüstü Telefonlar
Telsiz / Masaüstü Telefonlar
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hemen Al Sonra Öde
Fiyat Aralığı