Herkes tarafından ulaşılabilen, en kaliteli teknolojileri üretmek felsefesi ve herkes için yenilik vizyonu ile 2010 yılında, girişimci Lei Jun tarafından kurulan Xiaomi, 30’dan fazla ülke ve bölgede varlığını sürdürmektedir.

Kısa denilebilecek bir süre içerisinde kendine has bir ekosistem yaratan Xiaomi’nin ürün gamında, Mi/Redmi akıllı cep telefonları ve şarj cihazlarının yanısıra, akıllı ev ürünleri, elektrikli scooterlar, giyilebilir ürünler, taşınabilir şarj cihazları, Mi Televizyon ve set üstü kutulardan kalem ve şemsiyeye kadar birçok ürün bulunmaktadır.

Xiaomi Şarj Cihazları

Xiaomi şarj adaptörleri çıkış voltajı ve amper değerlerine dikkat edildiği sürece tüm marka ve modeller için kullanılabilir. Şarj cihazlarının bağlantı kabloları USB 2, USB 3 ve USB Type-C standartlarında olabileceği için cihazınıza veya mevcut kablonuza uygun modeli seçmeniz gerekmektedir.

Xiaomi, cep telefonu şarj cihazları ürünleri dört farklı kategoride konumlandırmıştır. 

  • Standart ve Hızlı Şarj Adaptörleri
  • Kablosuz Şarj Cihazları
  • Araç Şarj Cihazları
  • Çoklu Çıkışlı Şarj Cihazları

Standart ve Hızlı Şarj Adaptörleri

Standart şarj adaptörleri genellikle USB 2 portuna sahip olmakla birlikte 5V ve 0.5 - 1mAh değerleri arasında çıkış gücüne sahiptir. Xiaomi şarj cihazlarının birçoğu en az 2mAh çıkış gücüyle hızlı şarj olanağı sunmaktadır. Xiaomi Quick Charge 3.0 hızlı şarj cihazlarıyla, Qualcomm hızlı şarj desteğine sahip tüm telefonların normal şarj cihazlarına nazaran dört kat hızlı şarj edilebilmesi mümkündür. Gün içerisinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan mobil cihazların şarj etme sürelerinin kısa olması her kullanıcı için oldukça yararlı bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Hızlı şarj adaptörleri ile bu teknolojiye sahip olmayan cihazlar şarj edildiğinde cihaza hiçbir zarar vermeden standart hızlarda şarj edecektir. Geriye dönük uyumlu çalışan hızlı şarj teknolojisinde yer alan INOV algoritması ile cihazlar ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğuna karar vererek bu doğrultuda güç çekebiliyorlar. 2013 yılında mobil dünyada kendisine önemli bir yer bulan hızlı şarj teknolojisi, ilk versiyonuyla akıllı telefonları ve diğer mobil cihazları, standart şarj aletlerine kıyasla %40 daha hızlı şarj edebiliyordu. İkinci versiyon ile birlikte %75’e yükselen fark üçüncü versiyon ile birlikte standart şarj cihazlarına göre 4 kata kadar hızlı şarj edebilir noktaya geldi.

Kablosuz Şarj Cihazları

Kablosuz şarj cihazları konusunda Qi ve Powermat olmak üzere iki standart olmasına rağmen mobil cihazların neredeyse tamamı Qi standardını kullanmaktadır. Qi standartlarını destekleyen Xiaomi kablosuz şarj cihazları ile cihazınıza sürekli olarak kablo takıp çıkartmak zorunda kalmadan, sadece cihazınızı kablosuz şarj matının üzerine koyarak şarj edebilirsiniz. Xiaomi kablosuz şarj cihazları güvenliğiniz için sıcaklık kontrolü, güç koruması, kısa devre koruması, yabancı cisim algılama, yüksek voltaj koruması gibi özelliklerle donatılmıştır. Oldukça küçük ve taşınabilir olmasının yanında estetik yapıları ile masanıza şıklık katan Xiaomi şarj cihazlarının, araç içinde kullanılabilen modelleri de mevcuttur. Mobil cihazınızı tutucuya yerleştirdiğinizde otomatik olarak şarj etmeye başlayan kablosuz araç içi şarj cihazları farklı aksesuarlar ile cama veya havalandırma ızgaralarına konumlandırılabİlir.

Araç Şarj Cihazları

Gücünü elektrik şebekesi yerine aracınızın çakmak adaptörü sayesinde aküden alan araç içi şarj cihazları hareket halindeyken de cihazlarınızı güvenle şarj etmenizi sağlar. Hızlı şarj destekli modellerin yanında iki USB çıkışına sahip adaptörlerle aynı anda iki farklı cihazı şarj edebilirsiniz. Araç içi şarj cihazları da standart güvenlik korumalarının yanında elektromanyetik dalga koruması gibi güvenlik standartlarına sahip olarak üretiliyor.

Çoklu Çıkışlı Şarj Cihazları

Aynı anda birden çok mobil cihazı şarj etmeniz gerektiğinde, Xiaomi çok portlu şarj cihazları yardımınıza koşuyor. Hem hızlı şarj destekleyen hem de aynı anda 4 cihaza kadar şarj edebilme imkânı veren küçük boyutlu ve güvenli Xiaomi şarj cihazları yüksek güvenlik standartları ile cihazınızı ve pilinizi güvenle şarj ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xiaomi Şarj Cihazı

104 ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu Aksesuarları
Cep Telefonu Aksesuarları
Şarj Cihazları
Şarj Cihazları
Araç Şarj Cihazları
Araç Şarj Cihazları
Kablosuz Şarj Cihazları
Kablosuz Şarj Cihazları
Çoklu Şarj Cihazları
Çoklu Şarj Cihazları
Ev Şarj Adaptörü
Ev Şarj Adaptörü
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Bağlantı Tipi
Toplam 24 / 104 ürün
DSACategoryId/2147483642/371967/16113/xiaomi