Bluetooth Kulaklık Aksesuarları

Bluetooth kulaklık kullanırken kulaklık ile birlikte birkaç Bluetooth kulaklık aksesuarı da kullanmak hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Örneğin sahip olduğunuz Apple AirPods’nuzu dış etkenlere karşı daha korunaklı ve dayanıklı hale getirmek için bu değerli Bluetooth kulaklığı çepeçevre saran bir AirPods kılıfı kullanmak oldukça mantıklı bir fikir olacaktır. Veya Apple AirPods Bluetooth kulaklıkta olduğu gibi tam kablosuz bir kulaklığa, yani sağ ve sol kulak için arada kablo bağlantısı olmayan TWS (True Wireless System- Gerçek Kablosuz Sistemi) özellikli bir Bluetooth kulaklığa sahipseniz, kulaklarınızdan birinin kaybolma ihtimalini en aza indirmek için bir adet ekstra esnek AirPods kulaklık boyun askısı edinebilirsiniz. AirPods kulaklık askısı gibi hem konforu hem de kaybolma riskine karşı güvenliği artıran uygun fiyatlı Bluetooth kulaklık aksesuarı sayesinde Bluetooth kulaklıklarınızı maksimum verim ve keyifle kullanabilirsiniz.

  • Bluetooth kulaklık kılıfı; genellikle silikon malzemeden üretilir ve kulaklıkların ile birlikte kulaklığın diğer ekipmanlarını çevresel şartlara karşı koruma altına alır ve seçeceğiniz tasarım özelliği ile kulaklığınızı kendinize göre kişiselleştirme imkânı sunar.
  • Strap kulaklık askısı; bu tarz Bluetooth kulaklık askıları ile günlük kullanımda kablosuz Bluetooth kulaklıklarınızı daha kolay taşıyabilir, boynunuza asabilir ve kulaklıkların herhangi bir parçasının kaybolması ihtimalini en aza çekebilirsiniz.
  • Kulaklık kancası veya kanatçığı; kulak kepçesini sarararak kulaklığınızın kulağınızI daha iyi kavramasını sağlayan Bluetooth kulaklık kancaları sayesinde hem konfor oranınızı artırabilir hem de spor esnasında kulaklıkların kulağınızdan düşmesini engelleyebilirsiniz.
  • Kulaklık silikon yedek uçları; farklı boylarda üretilen kulaklık silikonları ve süngerleri ile kulağınıza tam olarak oturmayan ve dahili silikon veya süngerinin yetmediği Bluetooth kulaklık modellerinin ergonomik yapısını güçlendirebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Nedir? Ne işe Yarar?

Bluetooth kulaklıklar temel olarak Bluetooth teknolojisini kullanan, kaynak ile arasında doğrudan bir kablo bağlantısı olmadan yani kablosuz bir şekilde iletişim kuran ve ses transferi yapan mobil, taşınabilir ve giyilebilir teknoloji ürünü bir aygıttır. Bluetooth kulaklıklar sayesinde herhangi bir kablo bağlantısı olmadan, özgür iletişimin tadını çıkarabilir, dizilerinizi ve filmlerinizi en kaliteli sesleri duyarak, konfordan ödün vermeden kablosuz bir biçimde izleyebilir – dinleyebilir ve en sevdiğiniz müzikleri yüksek kaliteli Bluetooth kulaklıklar ile istediğiniz yerde kolay ve ergonomik bir şekilde dinleyebilirsiniz. Günümüzde en fazla kullanılan cep telefonu aksesuarı olan kablosuz Bluetooth kulaklıklar sizlere kablosuz müzik dinleme imkânı, araçlarınızda seyir halindeyken eller serbest modu ile maksimum güvenlik şartlarında telefonla görüşme imkânı ve en kaliteli, net ve berrak ses haliyle film ve dizilerinizi izleme imkânı sunmaktadır.

Yüksek oranda ses kalitesi sunan Bluetooth kulaklıklar teknolojinin de gelişmesi ile daha hızlı ve daha net ses aktarma kapasitesine erişiyor. Günümüzde Bluetooth 4.0 teknolojisi ile birlikte nispeten yeni Bluetooth 5.0 teknolojisi kablosuz Bluetooth kulaklıklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Son çıkan günümüzün Bluetooth kulaklıklar sizlere daha iyi ses deneyimi yaşatmak adına bazı ses teknolojilerini de bünyelerinde barındırıyorlar. Örneğin oldukça yaygın ve sinema kalitesinde ses aktarım teknolojisi olan DTS, günümüzde pek çok kaliteli kablosuz kulaklıkta destekleniyor. Yine hızlı ve kaliteli ses aktarım imkânı sunan gelişmiş ses kodlama teknolojisi AAC (Advanced Audio Coding), en az kayıpla dijital ses sıkıştırması yapan ve bu sayede kaynak ve kulaklıklar arasında ses gecikmesi durumunu en aza indiren bir teknolojidir ve pek çok Bluetooth tarafından aktif olarak kullanılan bir ses kodlayıcısıdır.

Maksimum Hareket Özgürlüğü Minimum Zaman Kaybı

Yüksek teknolojili Bluetooth kulaklıklar ile günlük hayatınız ve aktiviteleriniz oldukça kolaylaşacak. Kablosuz Bluetooth kulaklıklar sizlere ekstra verimlilik ve konfor katacaktır. Evde, okulda, iş yerinde veya sporda; Bluetooth kulaklık ve beraberinde sunulan Bluetooth kulaklık aksesuarları sayesinde kablolara dolanmadan en sevdiğiniz podcast’ı yüksek kaliteli bir biçimde dinleyebilir, ev işi ve spor yaparken en sevdiğiniz müzikleri kulağınızda taşıyabilirsiniz.

Kablosuz Bluetooth Kulaklık Aksesuar Çeşitleri

Bluetooth kulaklıklar ile en çok tercih edilen aksesuar ürünü silikon kılıflardır. Bir silikon kulaklık kılıfı sayesinde kulaklıklarınızı toza, kire ve sıvı temasına karşı mükemmel bir şekilde sararak koruyabilir, beklenmedik darbelere karşı kulaklıklarınıza ekstra dayanıklılık katabilirsiniz. Farklı desenlerde ve renklerde üretilen ultra ince slim silikon kılıflar ile kablosuz kulaklıklarınıza şık bir dış görünüm katabilir, darbe korumalı kancalı silikon kılıflar sayesinde fonksiyonel ve uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirsiniz. Su geçirmez askılı silikon kılıf case ürünleri sayesinde hassas elektronik sistemlere sahip Bluetooth kulaklıklarınıza suya karşı dayanımı yüksek ekstra bir koruma katmanı ekleyebilirsiniz.

Markalar sadece kulaklık için değil, aynı zamanda kablolu veya kablosuz kulaklık şarj aleti kulaklık aksesuarlar için de kılıflar üretiyor, kulaklık ve şarj aletleri için koruma sağlayan taşıma çantaları tasarlıyorlar. Satın alacağınız bir şarj ünitesi kılıfı veya kulaklık ve şarj aleti çantası sayesinde kulaklıklarınızı ve kulaklık şarj aletlerinizi ev ve iş yeri gibi ortamlarda toza suya karşı koruyabilir, seyahatler sırasında darbelere ve düşmelere karşı koruyabilirsiniz. Ayrıca bu tarz ürünler seyahatlerde ve günlük kullanımda daha toplu olacakları için sizlere ekstra kolaylık sağlar.

Bluetooth kulaklıklar için kritik bir diğer aksesuar ise hiç şüphesiz silikon strap kulaklık askısı olarak satılan Bluetooth kulaklık yedek askısıdır. Kulaklık kılıfı ve kulaklık askısı ürünleri sayesinde TWS özellikli bir kulaklık setinin sağ veya sol kulak için ayrı üretilen her bir kulaklığın kaybolma ihtimali ez aza iner. Aynı zamanda kulaklıkları kullanmadığınız zamanlarda da kulaklıklarınızın boynuzunda askıda durmasını sağlar. Silikon askı ve kılıflardan sonra satın alabileceğiniz bir diğer kritik kulaklık aksesuarı da kulaklık silikonu veya diğer bir adıyla kulaklık süngeridir. Kulaklıklarınızın mevcut tasarımını ergonomik açıdan yükseltmek için kendi kulak yapınıza en yakın silikon veya süngeri kullanmak sizlere daha ergonomik ve keyifli bir kullanım sağlar. Kulaklıklar ile birlikte gelen silikon ve süngerlerin yetersiz kaldığı durumlarda farklı boylarda ve şekillerde üretilen Bluetooth kulaklık silikonu veya süngeri gibi ürünleri ergonominizi yükseltmek için satın almanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda kulak ağrısı gibi durumların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Aksesuar Fiyatları

Oldukça uygun fiyatlı Bluetooth kulaklık aksesuarları sayesinde sahip olduğunuz Bluetooth kulaklığınızı uzun ömürlü ve dayanıklı hale getirebilirsiniz. İşte bu yüzden kulaklığınızı korumaya yönelik yapacağınız Bluetooth kulaklık aksesuarı alışverişi düşük bütçeyle pahalı zararların önüne geçebilir. Son derece basit materyallerin yüksek teknoloji teknikleri sayesinde etkin kullanımı ile Bluetooth kulaklık aksesuarları uygun fiyatlı ve yüksek getirisi olan ürünler arasında yer alıyor.

Bluetooth Kulaklık Fiyatları

Apple AirPods, Sennheiser, Bose, Anker, Spigen, Samsung ve son dönemde uygun fiyatlı Bluetooth kulaklık modelleri ile oldukça tercih edilen QCY gibi markalar farklı özelliklerde ve sınıflarda etkili ve kaliteli Bluetooth kulaklıklar üretiyorlar. Üretilen kulaklıkların teknolojik altyapısı, batarya kapasitesi, ses kodek teknolojisi, mikrofonun görüşme kalitesi, sesin netliği, ses çıkış gücü ve kablosuz kulaklığın çekim gücü gibi parametreler ile kulaklıklar özelliklerine ayrılıyor ve buna göre fiyatlanıyor. Fiyat performans oranı yüksek Bluetooth kulaklıklar ile yüksek ses kalitesine sahip Premium kulaklıklar farklı fiyatlardan satın alınabiliyor.

Bluetooth Kulaklık Çeşitleri

Kablosuz Bluetooth kulaklık çeşitleri, birkaç başlık altında incelenebilir. Sahip oldukları teknoloji bazında en belirgin fark kulaklığın kullandığı Bluetooth ses aktarma teknolojisinin versiyonu olmaktadır. Bu noktada piyasa günümüzde Bluetooth 4.0 veri aktarım standardı ile dolu olsa da son zamanlarda, çok daha hızlı aktarım oranlarına ve gecikmesiz ses aktarma özelliğine sahip Bluetooth 5.0 teknolojisinin kullanıldığı Bluetooth kulaklık örnekleri de mevcuttur. Bluetooth 5.0 teknolojisi kullanıcısına minimum düzeyde ses gecikmesi ve maksimum düzeyde kaliteli ses aktarımı vaat ediyor.

Ayrıca farklı kulaklık modelleri arasında ses kalitesini doğrudan etkileyen bazı teknolojik özelliklerde öne çıkıyor. Örneğin DTS ve AAC gibi ses kodek teknolojilerinin varlığı sizlere daha güzel deneyimler sunarken, ANC (Avtive Noise Cancelling) gibi aktif gürültü engelleyici özellikli Bluetooth kulaklıklar da sizlere farklı ortamlarda yüksek oranda dış gürültü izolasyonu sunuyor. Bu tarz teknolojik özellikler, sizlerin izlediğiniz filmlerden dinlediğiniz müziğe kadar deneyimlediğiniz aktiviteden en yüksek keyfi almanız için geliştiriliyor ve üretiliyor.

Elbette yalnızca teknolojik özellikler ve farklılıklar değil, yapısal ve tasarımsal farklılıklar da kulaklıkların size bıraktığı izlenimi etkiliyor. En iyi konfor şartları için kendinize en iyi kulaklık tasarımını ve beraberinde kullanacağınız en iyi Bluetooth kulaklık tamamlayıcı aksesuarını edinmeniz gerekmektedir. Örneğin yapısal olarak kulak içi veya kulak üstü olarak ayrılan Bluetooth kulaklık modelleri arasından sizin konfor şartlarınıza en uygun olanı seçmeniz akıllıca olacaktır. Kulak içi kulaklıklarda kulağı tamamen dışarıdan izole eden silikonlu kulaklıklar ve AirPods tarzında kulağı tamamen tıkamayan modeller bulunmaktadır. Bu tarz kulaklıklarda konfor şartlarınızı daha da yükseltmek için kulak kepçesini saran kulak kancası, kanatçığı veya kulak içi aparat stilleriyle konforunuzu optimum düzeye çekebilir ve kulaklığınızın tarzını kişiselleştirebilirsiniz.

Konforlu, Güvenli ve Sorunsuz Ses Deneyimi

Kablolara dolaşmadan egzersiz yapmak, su geçirmez özellikli kulaklıklar ve su geçirmezlik sağlayan kulaklık silikon kılıfları ile egzersizden sonra yıkanabilen yüksek performanslı ve konforlu kulaklık teknolojisi Bluetooth kulaklıklar ile en verimli ve performanslı halinizi keşfedebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Bluetooth kulaklık ile birlikte alacağınız aksesuar ürünlerini son derece kolay bir biçimde kulaklığınıza, kulaklık taşıma kutunuza ve kulaklık şarj aletine entegre edebilir, hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz. Son derece basit ve çoğunlukla esnek silikon malzemeden üretilen Bluetooth kulaklık aksesuarları giydirme tekniği ile kulaklığınıza veya kulaklığınızın bir diğer ekipmanına uygulanabilir.

Bluetooth Kulaklık Ayarları Nasıl Yapılır? Ve Nasıl Bağlanır?

Bluetooth kulaklıklar kaynak ile yani sesi gönderecek olan cep telefonu, müzik çalar, Ipod, TV ve tablet gibi cihazlar ile son derece basit ve etkili bir şekilde iletişim kurar ve eşleşir. Bir Bluetooth kulaklık eşleştirmesi ve bir ses kaynağına bağlanması için öncelikle her iki cihazında fonksiyonlarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Ardından ana ses kaynağı (telefon vs.) üzerinden çevresel Bluetooth taraması yapılır ve sahip olduğunuz Bluetooth kulaklığın adı ekran üzerinden seçilir. Sonrası tamamen otomatik şekilde gerçekleşecek olan eşleşme ve ses aktarım aşamasıdır.

Bluetooth Kulaklık Aksesuar Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Giyilebilir teknolojiler arasında en çok tercih edilen aygıt olan Bluetooth kulaklıklar satın alınırken beraberinde kişisel zevk ve ihtiyaçlar doğrultusunda aksesuar ürünleri de alınır. Bu aksesuar ürünleri yaşayacağınız deneyimlerde konfor ve ergonomiyi yükseltir, kişisel tarzınızı Bluetooth kulaklıklara yansıtabilir. Bu noktada Bluetooth kulaklık aksesuar tercihinde dikkat edilmesi gereken hususların başında ergonomi ve hemen ardından “renkler ve zevkler” gelir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bluetooth Kulaklık Aksesuarları

10.000+ ürün listeleniyor
ZORE
Newface
X Beauty
Dacare
Lebeigo
Microsonic
Zunhai
ZSZH
Zsykd
Basias
MobaxAksesuar
Ewec
HappyCase
Enci Store
Gpack
CoverZone
Megafox Teknoloji
Dlrcase
Case Street
Smcase
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 45 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?