Ses Kabloları

Cep Telefonu Ses Kabloları

Son yıllarda çeşitlenen ses sistemleri ve hoparlörlerin de etkisiyle hemen herkesin tutkusu haline gelen müzik, yolculukta, evde, spor salonunda kısaca her yerde artık bir lüks değil, ihtiyaç olarak kabul görüyor. Sahip olduğunuz cep telefonu ya da tabletlerinizle gün içerisinde kulaklığınız vasıtasıyla müzik dinliyorsunuz. Peki, akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde dinlediğiniz bu müzikleri, sesleri daha kaliteli verebilecek hoparlörlerinizden dinlemeye ne dersiniz? Cevabınız olumluysa, ihtiyaç duyabileceğiniz cep telefonu ses kabloları çeşitlilikleri ve göz dolduran tasarımlarıyla sizin de ilginizi çekebilir.

Cep Telefonu Ses Kablosu Fiyatları

Piyasadaki akıllı cihazların çok çeşitli olması sayesinde, bu cihazlarla kullanılabilecek yan ürünlerin de çeşitleri ve modelleri farklılık gösterebiliyor. Kullanıcıların ses konusuna verdikleri önemi fark eden ürün geliştiriciler, ürünlerinde kullandıkları malzemeleri ve bu ürünlerin tasarımlarını mümkün olduğunca akıllı aygıtlarla uyumlu hale getirmeye başladılar. Firmalar tarafından her türlü ihtiyaca çözüm olabilecek nitelikteki ürünlerin fiyatları, sahip oldukları ekstra çıkışlara, kablo uzunluğuna, kablo yapısına ve konnektörün üretildiği malzemeye göre farklılık gösterebilir. Bu noktada almak istediğiniz ürünleri tercih ederken göz önünde bulundurmanızda fayda olan durumlar vardır. Hangi tip kabloya ihtiyaç duyduğunuzu ve cep telefonu ya da tabletinizi bağlamayı planladığınız hoparlörlerle akıllı aygıtınız arasında ne kadar mesafe olacağını belirlemeniz, sahip olmayı istediğiniz cep telefonu ses kablolarından sizin için uygun olanı seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Cep Telefonu AUX Kablosu

Ses aktarım işlevi gören AUX, temel olarak ses girişi ve çıkışı bulunan MP3 oynatıcı, hoparlör, kulaklık gibi aygıtlarla kullanılabildiği gibi, güncel akıllı telefon ve tabletlerle de uyumlu olan evrensel bir arayüzdür. Cep telefonu AUX kablolarının özelliği, çift tarafı 3,5 mm konnektörlü kabloların bir tarafının cep telefonu, akıllı tablet, MP3 oynatıcı gibi ses kaynaklarına, diğer tarafının ise ses çıkışı vermesi istenen hoparlör, ses kartı, AVR gibi aygıtlara takılabilmesidir. Arada başka bir ses yükseltici veya güç kaynağı olmaması sayesinde pratik kullanımlar için ideal olan AUX kabloları, ses aktarımı için en sık tercih edilen yan ürünler arasında yer alır.

Firmalar tarafından geliştirilen kimi ürünlerin ses kaynağına ve çıkışa takılan kablo uçları, aktarılan seste kalite kaybının engellenebilmesi için altın kaplama ile donatılarak kullanıcıya sunulabilir. Aynı zamanda ses aktarımı esnasında herhangi bir parazit olmaması için özel sarım ve dolama teknikleriyle geliştirilen bazı ürünler, ses aktarımı konusundaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler. Edinmek istediğiniz AUX kablosunun (ses aktarım kablosu) yer kaplamasından endişeniz varsa, firmalar tarafından sizlere sunulan makara sistemli ürünleri de deneyebilirsiniz. Makaralı ürünlerin en büyük artısı, gereksinim duyduğunuz uzunluktaki miktarı cihazlarınıza takabilmeniz, geriye kalan kabloların da makara içerisinde güvenli bir şekilde muhafaza edilebilmesidir.

Telefon AUX Kablosu Nasıl Bağlanır?

Cep telefonu, tablet ya da dizüstü bilgisayarlar üzerinde bulunan kulaklık çıkışı aynı zamanda AUX kablosu takmanıza olanak tanır. Gereksiniminize uygun olarak edindiğiniz her iki tarafı 3,5 mm konnektörlü ses aktarım kablolarının bir ucunu ses çıkışı veren aygıtınıza, diğerini de hoparlörünüze ya da ses kartınıza takarak kullanabilirsiniz. Bir tarafı 3,5 mm yapıda, diğer tarafı ise RCA konnektörlü ürünlere ihtiyacınız varsa, yine 3,5 mm yapıdaki tarafı ses çıkışı olan cihazınıza, kırmızı ve beyaz renklerdeki RCA konnektörleri de hoparlörünüzün veya HiFi sistemlerinizin ilgili kısmına aynı renkler denk gelecek şekilde takabilirsiniz.

Siz de telefonunuzdaki müzikleri daha yüksek sesle dinlemek arzusundaysanız, her kullanım senaryosuna uygun olabilecek nitelikteki ses kablolarından edinebilir, sahip olduğunuz müzikleri daha keyifli bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ses Kabloları

1525 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1525 ürün
DSACategoryId/2147483642/371967/29010123/60006195