USB Flash Bellekler

Tüketicilerin USB bellekleri tercih etme oranları son dönemde iyice popülerleşen bulut depolama hizmetleri sebebi ile azalsa da bazı durumlarda internet bağlantısı erişilebilir ya da yüksek hızlı olmayabiliyor. Böylesi durumlarda cep telefonu USB bellekler yardımımıza koşuyor. Ayrıca mobil cihazların kullanım oranın arttığı şu günlerde, dizüstü bilgisayarınız yanınızda her zaman olmayabilir. Bu anlarda telefonlar için özel olarak geliştirilen cep telefonu USB bellekler ile dilediğiniz yükleme ve taşıma işini hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Flash bellekler olarak da isimlendirilen ve cihazlar arasında güvenli ve hızlı veri için kullanılan USB bellekler son yıllarda telefonlar da sıklıkla tercih ediliyor.

Günümüzde neredeyse herkesin sahip olduğu cep telefonu ve akıllı tabletler günlük yaşamın adeta olmazsa olmaz parçası oldu. Günlük hayatta veri aktarımı ve paylaşım da aynı oranda yükseliyor. Müzik, oyun, film gibi eğlence içeriklerinin paylaşımı ve çoğaltılması kullanıcıların günlük alışkanlığı haline dönüştü. Bilgisayarların dışında akıllı telefonların ve tabletlerin daha fazla kullanıldığı günümüzde, bu cihazlara uygun kullanabileceğimiz aksesuar ürünleri de aynı oranda talep görüyor. Her ne kadar internete bağlı paylaşım siteleri, bulut ağların kullanımı artsa da internetin olmadığı anlarda veri paylaşımı kurtaran cep telefonu USB bellekleri birçok marka tarafından üretilmeye başlandı. Sahip olduğunuz cihazın depolama kapasitesi harici bellekler ile genişletilemiyorsa USB bellekleri bu derdinizi ortadan kaldırabilir. Çeşitli PC cihazları aracılığı ile cep telefonlarınız arasında köprü olan USB bellekleri sayesinde dilediğiniz verilerinizi karşılıklı olarak aktarabilirsiniz. Cep telefonu USB belleklerini sadece cep teflonlarında değil, aynı zamanda da akıllı tabletlerde de kullanılabilirsiniz. Cep telefonu USB bellekleri ile hem sahip olduğunuz mobil cihazların depolama alanını kolaylık arttırabilir, cep telefonu USB belleklerine aktardığınız çeşitli verilerinizi istediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.

Hızlı ve kolay bir veri depolama hizmeti sunan cep telefonu USB bellekleri tüm akıllı telefonlarda kullanılması itibarıyla son dönemde tüketiciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Güvenli ve uygun fiyatlı olması sebebi ile internet bağlantısı olmayan mekanlarda yardımınıza koşuyor. Hiçbir ek program yükleme gerekesimi duymadan tak-çıkar mantığı ile çalışan cep telefonu USB bellekleri, veri transferinde kolay bir çözüm olarak karşınızda yerini alıyor. Ayrıca akıllı TV, ses sistemleri, araba radyoları gibi çeşitli cihazlar ile de kullanabilirsiniz.

Tıpkı bilgisayarınızdaki hard diskler gibi cep telefonu USB bellekler de bir veri depolama aygıtıdır. Resim, fotoğraf, müzik, ufak çaplı oyunlar, PDF, Word, Power Point gibi sunum dosyaları gibi birçok dokümanı içinde barındırabiliyor. Tüm bunların yanında oldukça küçük olması sebebi ile dilediğiniz her yere taşınabilir ve iş hayatında karşılaştığınız ani durumlarda size çözümler sunuyor. Bilgisayarınızın USB portuna kolayca takılıp çıkarabildiğiniz cep telefonu USB bellekler sayesinde daha hızlı veri akışı sağlanıyor. Telefonunuzda yer alan her türlü bilgilerinizi ortamda bulunan çeşitli cihazlara aktarabildiğiniz son yılların öne çıkan teknolojilerinden biri olarak da görülüyor. Her geçen gün daha da gelişen USB teknolojisi, hem kalite olarak hem de hız olarak ciddi oranda gelişim gösteriyor. Her çıkan yeni sürümde okuma, yazma hızını ve depolama kapasitesini geliştiren cep Telefonu USB bellekler günümüz veri teknolojisinde yerini koruyor.

Cep Telefonu USB Bellek Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle akıllı telefonunuzda USB OTG desteği olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonların bazılarında USB On-The-Go (OTG) özelliği yer almıyor. Unutmayın bu teknolojiyi desteklemeyen telefonlara USB bellek bağlamak mümkün değil. Akıllı telefonunuzun bellek ürünlerini desteklemediğini ise çeşitli uygulamalar ile öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonunuza USB bellek bağlamak oldukça kolay bir işlem. Bazı akıllı telefonların kutusundan çıkabiliyor ancak genel olarak ürünlerin genelinde bu durum söz konusu değil. Hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılabilecek bir USB bellek satın almadan önce mutlaka OGT özellikli, çoklu giriş seçenekli cep telefonu USB bellek modellerinin tercih etmelisiniz.

Cep telefonu USB bellekleri satın almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Okuma hızı bilgisayardan USB belleğe aktarılan hızı ifade ederken, yazma hızı ise bilgisayardan USB’ye aktarılan hızı kast eder. Yazma hızı ve okuma hızı yüksek olan cep telefonu USB bellekler, kullanıcılarının zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Cep telefonu USB bellekler arasında ayrıca önemli teknolojik farklar bulunuyor. Son yıllarda geliştirilen 3.0 sürümlü USB bellekleri, 2.0 USB teknolojisi bulunan cep telefonu USB belleklere göre hızlı bir okuma-yazma hızı sunuyor.

Cep telefonu USB bellekler arasında çeşitli bağlantı farklılıkları bulunuyor. Lightning, Micro USB veya Wireless olarak farklı bağlantı çeşitleri bulunan ürünler farklı markaların cihazlarında kullanabilirsiniz. Android cihazlarda kullanabileceğinizi Type-C girişe sahip telefonlarınızda USB bellekleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lightning USB bellek ise Apple’ın birçok telefonları ve tabletleri ile uyumludur. Wireless özelliğine sahip cep telefonu USB bellekleri ile uzaktan ve kablosuz cihazınıza takılmadan istediğiniz veriyi aktarabilirsiniz.

  • Okuma-Yazma Hızı: Okuma hızı cep telefonu USB bellek cihazından bilgisayara aktarılan hızı ifade eder. 55MB/S okuma hızı olan bir cep telefonu USB bellek ile 110 MB/sn okuma hızına sahip USB bellek arasında ciddi bir fark vardır. 110MB/sn hızına sahip cep telefonu USB bellekten bilgisayarınıza veri aktarmanız daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.
  • USB Sürüm Teknolojisi: Cep telefonu USB bellek modellerinde USB 2.0 ve USB 3.0 şeklinde farklı ifadeler bulunuyor. USB 2.0 bir önceki USB teknolojisi sürümünü ifade ederken, bir üst sürümü olan USB 3.0 ise diğer sürüme göre yüksek bir bağlantı hızına sahiptir. USB 3.0 teknolojisine sahip modelleri tercih ederseniz daha hızlı veri aktarımı gerçekleşir ve bekleme süreniz ciddi anlamda azaltıyor.
  • Boyut: Ortalama bir Cep telefonu USB bellekleri 3.0. 4-5 cm boyutunda olurken, 1 cm’nin altında olan modelleri de bulabilirsiniz. Küçük, hızlı veri aktarımına sahip olan cep telefonu USB Bellek modelleri, dünya genelinde kullanıcılar tarafından uzun ömürlü kullanım deneyimi sunduğu için tercih ediliyor.
  • Güvenlik Önlemleri Cep telefonu USB belleklere aktarılacak dosyaların güvenliğini korumak, yeni nesil cihazlar ile artık daha basit. Pek çok USB bellekte yer alan şifre koruma ve yazma koruma gibi fonksiyonlar sayesinde telefonun içinde bulunan dosyalara, izinsiz kişilerin erişmesinin önüne geçilebiliyor. Bunun yanında içindeki dosyaları silmek ve başka veriler eklemek de bu güvenlik önlemleri sayesinde önüne geçiliyor.
  • Kapasite: Cep telefonu USB bellekleri depolama alanını, ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Depolama alanları 8 GB’tan 64 GB’ta kadar seçenekler ile sunuluyor. Android veya iOS uyumlu, birçok modelini Hepsiburada güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Cep telefonu USB bellekleri Nasıl Takılır?

Markaların farklı telefon modelleri için geliştirilen cep telefonu USB bellekleri Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için farklı olarak geliştiriliyor. Android cihazlı telefonlarınız geliştirilen cep telefonu USB bellekleri modellerinin bir tarafı mini USB ve ya Type-C , diğer tarafı ise USB girişi şeklindedir. iOS işletim sistemine sahip cihazlar için özel olarak geliştirilen USB bellekleri ise bir tarafı lightning, diğer tarafı ise USB girişine sahiptir.

Satın alacağınız cep telefonu USB bellek modelini dikkatli bir şekilde inceleyip, sahip olduğunuz cep telefonu ya da tablet ile mutlaka uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Akıllı cep telefonunuzu şarj ettiğiniz girişe takarak cep telefonu USB bellekleri aracılığı ile cihazınızdaki içerikleri USB belleğinize kolaylıkla aktarabilir ya da belleğinize yüklediğiniz verileri telefonunuza taşıyabilirsiniz. Ayrıca cep telefonu USB belleklerinin içerdiği fonksiyon sayesinden okuma hızının yeterli olması durumunda içindeki resim, müzik, video ortam içeriklerini aktarmadan, doğrudan cihazınız ile oynatabilirsiniz. Bazı cep telefonu USB bellekleri içerisindeki uygulama sayesinde ya da market uygulamasında yer alan uygulamaları ile bilgisayarlardaki dosya düzenleme olanağını cep telefonlarınızda da devam ettirilebilirsiniz.

Neden Cep Telefonu USB Bellekleri Kullanmalısınız?

Gelişen teknoloji ile birlikte müzik, resim, video gibi içeriklerin boyutları aynı oranda büyüyor. Haliyle sahip olunan cihazların kapasiteleri bu teknoloji ve paylaşım sisteminde kullanıcılara yeterli gelmiyor. Bunun yanında bazı telefonlarının kapasite artırım imkanları sınırlı sayıda kalabiliyor. Örneğin Android işletim sistemine sahip birçok akıllı cihazda harici olarak depolama kapasitesi olsa da, sadece üreticinin izin verdiği boyutlar içerisinde sınırlı oluyor. Cep telefonu USB bellekleri sınırlı kapasite imkanı sunulan cihazlarda fotoğraflarını, kullanıcının video, müzik ve oyun gibi aktivitelerinde ekstra bir depolama olanağı vadediyor. Bununla birlikte iOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında cihazlara güvenlik, tasarım, performans gibi çeşitli nedenlerden ötürü harici bir bellek kullanımına izin vermez. Ayrıca bilgisayar aracılığı ile iOS işletim sistemli cihazlara doğrudan dosya ve müzik aktarımını da izin verdiği uygulamalarla yapılmasını zorunlu kılıyor. Kullanıcıları tek bir alana sınırlayan bu uygulamaya en kolay çözümü cep telefonu USB bellekleri getiriyor. Küçük boyutları ve yüksek kapasiteleri sayesinde pek çok içeriği kolaylıkla dilediğiniz cihaza taşımanızı sağlayan modeller, kullanıcılarına oldukça pratik bir kullanım şekli sunuyor. Birbirinden faklı ara yüzlere entegre edilerek kullanıcılarının hizmetine sunulan cep telefonu USB bellek çeşitleri, hafif yapıları ve tak-çıkar fonksiyonu ile zamandan da tasarruf etme imkanı sağlıyor.

Cep telefonu USB bellekleri kullanıcı deneyimini hafifleterek akıllı cihazlara dosya aktarımı ve depolama özelliklerini konusunda kullanım kolaylığı yaratıyor. Ayrıca yolculuk, toplantı gibi bilgisayara ulaşamadığınız durumlarda da yüksek kapasiteleri ve sayesinde tüketiciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Cep Telefonu USB Bellek Fiyatları

Sunduğu hizmetleri ile hayatımızın her alanını kolaylaştıran akıllı cep telefonları ve tabletler iletişim fonksiyonun yanında oyun, film, video gibi pek çok özellik için kullanabiliyor. Mevcut akılı telefonunuzun dahili depolama boyutunun yetersiz olduğu durumlarda ya da dosyalarınız başka cihazlara aktarıma çözüm getiriyor. Birçok markanın cihazlarına uygun olarak geliştirilen modeller ile tüm gereksinimlerinize uygun olarak üretilen cep telefonu USB bellekleri sayesinde, bundan sonra akıllı aygıtınızda depolama sorunu yaşamayacak, bu cihazlarınıza veri aktarmanız çok daha kolay bir hale gelecek.

USB belleklerinin kullanıcılarına sağladığı en avantajlı kısmı, rahat taşınabilir olması. Oldukça küçük ebatlara sahip olan cep telefonu USB bellek çeşitleri cebinizde ya da elinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu sayede önemli içeriklerinizi ve belgelerinizi her zaman, her yere götürebilirsiniz. Bir cep telefonu USB bellek içerisine önemli sunumlarınızı aktarıp, toplantılara taşıyabilir ya da kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Cep telefonu USB bellek fiyatları markasına, modeline, kapasitesine, bağlantı hızına ve çeşitli fonksiyonlarına göre değişiklik gösteriyor. Sandisk, S-link, Samsung Toshiba gibi dünyanın önde gelen markaları tarafından üretilen cep telefonu USB bellek çeşitlerine uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Hepsiburada’da yer alan cep telefonu USB belleklerine kolay, hesaplı, hızlı, keyifli ve güvenle satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu USB Bellekler

7589 ürün listeleniyor
2Guoyang
Blueleskyy
GZPLZ
Sourcingasia
Sandisk
LinkTech
Kingston
Betty Becky
Hikvision
Powerway
Enci Store
Concord
Cullera
Orico
Xo
ZORE
Fulltech
Hatiç Store
Kioxia
Kalesi
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 7589 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?