Mobil cihazların gelişen modelleri ile büyüyen ekran boyutları, ekran koruyucu kullanmayı bir zorunluluk haline getirmektedir. Cep telefonlarının en pahalı parçası olan ve dokunmatik işlevlerin yer aldığı ekranın, darbe ve düşme gibi istenmeyen durumlara karşı dayanıklılığını artırmak için önlem olarak ekran koruyucu kullanılmaktadır. Süper retina HD ekrana sahip iPhone X cep telefonunun en büyük özelliklerinden biri, ekran alanının 5.8 inçlik boyutuyla diğer modellere kıyasla daha geniş olmasıdır. Cihazın darbelerden etkilenme alanının büyüklüğü nedeniyle iPhone X cep telefonu ekran koruyucu ile desteklenmesi gerekli olmaktadır.

Ekran koruyucu çeşitleri, her yıl yeni teknolojilerle değişmekte ve çeşitlenmektedir. Başlangıçta kullanılan jelatin materyalli ekran koruyucular, çizilme riskine karşı önlem sağlıyorken, bugün çizilme ve kırılma tehlikesine yönelik ekran koruması gerekliliği ile yerini daha dayanıklı kırılmaz cam türevi olan modellere bırakmış durumdadır. Kırılmaz cam, mobil telefonların dokunmatik ekranlarının zarar görmemesi için kullanılan ve darbelere karşı yapısı bakımından cama göre daha sağlam bir cam çeşididir. Cep telefonunun yüksek sıcaklıklar veya darbelere maruz kalması durumunda koruyucu işlev sağlayan kırılmaz cam, sert darbe aldığında çatlayarak kırılabilir ama normal cam gibi doğrudan kırılmaz. Damlalalar halinde parçalandığından, telefonunuz ya da sizin için bir tehlike oluşturmaz. Bu modeller çizilme ve kırılmalar için en güvenli korumayı sunar. En çok tercih edilen kırılmaz cam iPhone X cep telefonu ekran koruyucu çeşitleri temperli cam, nano glass ve 3D kavisli  ekran koruyucu modelleridir.

iPhone X Cep Telefonu Ekran Koruyucu

Temperli cam, camın bir yaprak inceliğine ulaşması için 700 derece sıcaklığa kadar ısıltılması ve ardından hızla soğutulması ile elde edilir. Ortaya çıkan bu özel cam, normal camdan daha dayanıklı bir formdadır. Isıtma ve soğutma ile sertleştirilen temperli camın sertlik derecesi 9H olarak belirtilmiştir. Bu, standart kalem ölçüsüyle 9H sertlikteki bir kalemle çizilmeye dahi tam koruma sunduğu anlamına gelir. Çeşitli markalar, farklı fiyatlarda temperli cam ekran koruyucu modelleri üretmektedir. Bu ürünler, yüksek kalitesi ve dokunmatik işlevleri etkilemeyen yapısı ile en popüler iPhone X cep telefonu ekran koruyucu çeşitleri arasındadır.

Nano likit cam ekran koruyucu, sıvı ve ince özelliktedir. Yaygın olarak seramik kaplama diye bilinen maddenin, mobil telefonların cam yüzeyleri için özel formüle edilmiş versiyonudur. İnsan saçından 1000 kat daha inceliğe sahip olduğu için gözle görülmesi mümkün değildir. Çizilmelere karşı ekran dayanıklılığı sağlayan bu nano teknoloji ürünü, bir dakikadan az bir süre içinde sadece bir mendil ile cihazın hem ön, hem de arka yüzüne uygulanabilir. Ekranınızı mikro fiber bir bezle temizledikten sonra, paketteki mendil ile silerek ekran korumasını aktive edebilirsiniz.Toz ve parmak izi oluşmasını da engelleyen nano likit ekran koruyucu, pratikliği ve kavisli ekranlar için tam koruma sağlaması nedeniyle tercih edilen ekran koruyucu modellerinden biridir. Temperli cam gibi 9H sertlik derecesine sahiptir. 6 ayda bir yenilenmesi tavsiye edilir.

3D kavisli ekran koruyucu, iPhone X cep telefonunuzun ekranını oval kısımlarıyla beraber tamamen kapatma özelliğine sahiptir. Bu nedenle ekranda koruyucu olduğu farkedilmez .Herhangi düşme ya da darbe durumunda telefonunuzun kavisli kenarlarının zarar görmemesi için nano teknoloji ile tasarlanan kavisli cam ekran koruyucular, ekranı tümüyle kaplayarak estetik görünümünü etkilemediği ve berrak bir görüntü netliği sunduğu için iPhone X kullanıcılarının tercih ettiği çeşitlerdendir.

Cep telefonunuzu ilk günkü haliyle uzun yıllar boyunca korumak için, çeşitli markaların temperli kalın cam, nano likit  ince cam ve kavisli/curve iPhone X cep telefonu ekran koruyucu ürünlerinden dilediğinize Hepsiburada.com avantajı ile sahip olabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

iPhone X Cep Telefonu Ekran Koruyucu

248 ürün var
 1. Uyumlu Marka
 2. Telefon Modeli A-Z
  1. iPhone X
  2. iPhone 7
  3. iPhone 11
  4. Mi 9T
  5. iPhone 6S
  6. iPhone 7 Plus
  7. Redmi Note 8
  8. Galaxy A50
  9. iPhone 8
  10. iPhone 8 Plus
  11. iPhone XR
  12. Mi A3
  13. Galaxy A70
  14. iPhone 6
  15. Galaxy Note 9
  16. Redmi Note 8 Pro
  17. Galaxy S8
  18. Redmi Note 7
  19. Redmi 8
  20. Galaxy S9 Plus
 3. Markalar A-Z
  1. Spigen Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  2. Case 4U Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  3. Dafoni Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  4. Microsonic Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  5. Ehr. Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  6. Casestore Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  7. AkseStore Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  8. Baseus Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  9. Joyroom Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  10. Microcase Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  11. Kılıfreyonum Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  12. Bufalo Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  13. Buff Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  14. Momax Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  15. Smody Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  16. Teleplus Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  17. Aktif Aksesuar Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  18. Eiroo Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  19. Jopus Cep Telefonu Ekran Koruyucu
  20. Kılıfist Cep Telefonu Ekran Koruyucu
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Renk A-Z
 8. Satıcı A-Z
 • Telefon Modeli iPhone X
DSACategoryId/2147483642/371967/80315023/80315023
Başa dön