Rahat ve keyifli bir kullanım için satın alınan telefonların darbelere karşı dayanıklılığını artırmak adına üretilen kılıflar sayesinde cihazlar daha güvenli biçimde kullanılıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte dayanma ve darbe emicilikleri de artan Samsung kılıflar çeşitli modellerle sizlere sunuluyor. Düşme, çatlama, kirlenme, hasar alma, çizilme, ıslanma vb. problemleri bertaraf eden Samsung kılıflar sayesinde akıllı telefonların kullanım süresi uzuyor, daha uzun süre eskimeden kullanmak mümkün oluyor. Gösterişli ya da sade, mat ya da parlak pek çok kılıf tasarlandığından sizlere stilinizi yansıtan modeller arasından seçim yapmak kalıyor. Koruma kılıfı tercihinde kılıfın özelliklerine, beklentilerinize, tarzınıza, kolay kullanım arayışınıza uygun düşenleri önceleyebilirsiniz.

Farklı Dayanıklılık ve Sağlamlık Dereceleri

Cep telefonları her ne kadar belli dayanıklılık seviyesinde üretilse de kullanıcı ekstra koruma ihtiyacı hissediyor. Amiral gemisi modeller de orta segment cep telefonları da belli bir noktaya kadar koruma sağladığından koruma filmleri ve kılıfları ile bu sağlamlık artırılabiliyor. Ekstra koruma ihtiyacı temel olarak akıllı telefonların mobil olması, sürekli kullanımı ve gündelik hayatın pek çok ihtiyacını karşılama araçlarından biri olması ile alakalıdır. Bu da mesajlaşmak ve aramalar yapmanın yanı sıra film izlemek, müzik dinlemek, internette gezinmek, oyun oynamak, veri düzenlemek, analizler yapmak, kitap okumak, alışveriş yapmak da dahil pek çok iş ve işlem yapılabilmesinden ileri geliyor.

  • Dayanıklılık özellikleri gibi tasarımları da kullanıcıları cezbeden kılıflar farklı zevklere ve tarzlara hitap ediyor. Kılıfların ana materyalleri, kalıpları, boyutları, ağırlıkları, kalınlıkları, renk ve desenleri, toplam hacimleri, işlevsellikleri modelden modele değişiyor.
  • Kılıflar cep telefonunuzun hangi alanlarını ne derece korumak istediğinize bağlı olarak seçim yapma imkanını sizlere sunuyor. Dayanıklılık ve tasarım birbiri ile bağlantılı ilerliyor.
  • Samsung cep telefonu kılıfları çoğunlukla silikon, plastik ve kauçuk malzemelerden üretiliyor. Bunların işlenme biçimi hem sağlamlığı hem de kılıfın kalınlığını belirliyor. Örneğin standart kalınlıkta ultra koruma sunan kılıflardan ekstra ince yapıda standart korumalı modeller bulunabiliyor.
  • Darbe dayanıklılığında düşme mesafesi, düşüş açısı, yerden yükseklik, düşme hızı hesaplanıyor. Yumuşak silikon kılıflar sert plastik kılıflara nazaran daha iyi bir koruma sunmakla birlikte, plastik kılıflar daha ince olması ile öne çıkabiliyor.
  • Sertleştirilmiş silikon Samsung kılıflar yüksek darbe emicilikleri ile dikkat çeken seriler arasında yer alıyor. Bunlar aynı zamanda ele uygun ergonomileriyle de rağbet görüyor.
  • Zırhlı Samsung kılıflar ise özel koruma teknolojisi ile ultra korumayı incecik tasarımda buluşturuyor ve telefonu kalınlaştırmayan fakat son derece iyi koruma arayanlar için Samsung Armor kılıflar iyi bir tercih oluyor.

Telefonun Hangi Bölgelerini Korumak İstiyorsunuz?

  • Telefonların hangi bölgelerini koruma almak istediğinize siz karar verebilirsiniz. Samsung çerçeve korumalı kılıflar cihazın kenar ve köşelerini koruma altına alıyor.
  • Düşüş sırasında zarar görme ihtimalleri yüksek olan çerçevenin koruması bir yana, bu ürünler telefonu cebinize koyarken ya da cepten çıkarırken kenar ve köşelerin zarar görmesini, aşınmasını da önlüyor. Yenilikçi Samsung kılıflar sayesinde bu işlem çok daha kolay ve güvenli oluyor.
  • Telefonun hem kenarlarını hem de arka gövdesini koruyan arka kapaklı Samsung kılıflar daha fazla koruma alanı ile dikkat çekiyor. Çerçeve, arka ve ön kapak koruma kılıfları ise cihazın neredeyse tamamını çevresel faktörlere dirençli kılıyor. Bunlara ek olarak 360 derece Samsung koruma kılıfları cep telefonunun tamamını çevreliyor ve güvenliği bir üst düzeye taşıyor. Böylece cep telefonlarını çantanızda taşımak, masa üzerine koymak, pantolon ya da ceket ceplerinde muhafaza etmek de mümkün oluyor.
  • Akıllı cihazı koruma filmleri ile birlikte kullanarak güvenli artırabileceğinizi de unutmayın. Ekran koruyucular gibi arka kapak koruma filmleri de oldukça fazla tercih ediliyor. Telefonu çizilmelere belli derecelerdeki darbelere karşı koruyan filmler telefonu kalınlaştırmamasıyla kendini belli ediyor.  

Koruma ve İşlevsellik Bir Arada

Samsung cep telefonu kılıfları koruma işlevinin yanı sıra fonksiyonel tasarımları ile de gündeme geliyor. Gelişen teknoloji sayesinde kullanıcılar kılıflar aracılığı ile konfor düzeylerini artırabiliyor. Ön kapaklı bazı kılıflarla telefonun kapağını açmadan cihazınızı kontrol edebilirsiniz. Örneğin Samsung Galaxy Note 10 cep telefonunuzu özel UX koruma kılıfı ile çok daha keyifli biçimde kullanmanız mümkün. Gelen aramalara yanıt verebilir, müziği kontrol edebilir, pil seviyesini ya da saat ve takvim bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Kolay tutuşlu kılıflar ele uygun ergonomileri ile cihazın düşme olasılığını azaltıyor. Düşme sonrası koruma sağlaması bir yana düşüşü önlemesi son derece avantajlı olan kolay tutma nitelikli kılıflarda genellikle kaymayı engelleyen özel doku yer alıyor, kullanılan ana materyal ellerin terlemesini önlüyor. Elleri terletmeyen Samsung koruma kılıflarının kolay tutuş özelliği aynı zamanda ellerin telefon kullanımı sırasında yorulması durumunu da en aza indirgiyor. Tıpkı ekran, gövde ve çerçeve gibi cihazınızın kamera donanımını da haricen koruyabilirsiniz. Kamera koruma filmleri kamera lenslerinin çizilmesini, kirlenmesini önlüyor. Görüntülerin netliğini ve kalitesini azaltmayan Samsung kamera koruyucular, bu donanımın işlevselliğini korumasını sağlayarak uzun süreler boyunca gerçekçi kareler çekmenizi olanaklı kılıyor.

Fonksiyonelliği ile Öne Çıkan Modeller

LED ekranlı Samsung kılıflar bildirim alma, arama yanıtlama seçenekleri ile tüketicileri cezbediyor. LED kılıflarda özel kartvizitlik alanı da bulunabiliyor. Cüzdanlı kılıflar içerisinde kağıt para, kartlar yerleştireceğiniz özel bölmeler yer alıyor. Cüzdanlı Samsung kılıflar sayesinde market alışverişi, yürüyüş vb. kısa gezintilerinizde yanınıza cüzdan alma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. Stantlı kılıflar kesintisiz izleme olanağı sunuyor. Arka kapağı stant olabilen kılıflar, arka kapağında stant ayağı bulunan modeller, parmak tutuculu kılıflar bu noktada devreye giyiyor. Telefonu farklı izleme açılarına göre konumlandırmanızı sağlayan koruyucu ayaklı Samsung kılıf çeşitleri ile ekranın tamamı görüntülenebiliyor. Parmak tutuculu Popsocket kılıflar konuşma sırasında, hareket halindeyken telefonu daha iyi kavramanızı sağlayarak, düşüş riskini azaltması ile de kendini belli ediyor.

Kol bantlı Samsung kılıf çeşitleri bilhassa sporseverlerin ilgisini çekiyor. Herkesin kullanımına açık olan bu ürünlerde telefonu yerleştireceğiniz sert kalıp alan ve kılıfın kola bağlamanız için özel kumaş alan yer alıyor. Farklı kollara uygun ayarlanabilen bu ürünler sayesinde kullanıcı koşu ya da tempolu yürüyüş gibi sportif aktiviteler sırasında müzik dinleyebiliyor, görüşmeler yapabiliyor. Cep telefonunu cepte ya da elde taşımamak koşu sırasında verimliliği de artırdığından bu ürünler hayli avantajlı bir yapı sergiliyor.

S View kılıflar kullanımı kolaylaştırma amacına iyi derece hizmet ediyor. Yaygın biçimde kullanılan pencereli Samsung kılıflar bildirimleri görme ve aramaları yönetmenizi sağlıyor. S view kılıfların tek ve çift pencere özellikli olanları bulunuyor. İkinci pencere alanı ekran kılıfını kaldırmadan tuş kilidi açmanızı mümkün kılıyor. Bazı Samsung akıllı telefon kılıfları ise ön kapağı kaldırınca telefonu uyku modundan uyandırabiliyor. Tüm bunlar kullanıcı deneyimini iyileştirerek çok daha kolay ve konforlu bir kullanım vadediyor.

Kılıf Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Sizin için doğru kılıfı tercih ederek bu koruma ürünlerinden maksimum verim elde edebilir, telefonun sağlamlığını ideal oranda artırabilirsiniz. Kılıf seçiminde cihazın kullanım alanı, kullanım sıklığı, vücuda uygunluğu, telefon-kılıf uyumluluğu gibi belirleyenlere dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada örneğin yalnızca ekran ve gövde boyutuna bakarak kılıf seçmemeniz önem arz ediyor. Çünkü ekran boyutu aynı olsa dahi cihazların donanım yerleri, köşe tasarımları farklılık gösteriyor. Marka ve model uyumluluğu tam olan Samsung kılıflar ile cihaz üzerindeki kamera lensi, ses jakı ve hoparlör çıkışları, yüz tanıma sensörü, ses açma-azaltma tuşları, parmak okuyucu vb. tüm buton ve sensörler sorunsuz kullanılabiliyor. Tam uyumluluk ayrıca cihazın kılıfa ideal biçimde oturmasını sağlayarak güvenliği de artırıyor. Kılıf akıllı telefona dar geldiği taktirde kılıfı tak-çıkar yaparken kullanıcı zorlanabiliyor, cihazın kenar ve köşeleri baskıdan aşınabiliyor. Kılıf büyük geldiğinde ise telefon kılıftan düşme riskini taşıyor. Tam uyumlu Samsung kılıflar kendiliğinden telefondan çıkmamakla birlikte, kullanıcı dilediğinde koruma kılıflarını zahmetsizce çıkarabiliyor.

Kılıf seçiminde ayrıca kullanıcının eline uygun tasarımlara yönelmek gerekiyor. Örneğin telefonu belli oranda kalınlaştıran gösterişli kılıflar her ne kadar ilgi çekici olsalar da ele büyük gelmesi dolayısıyla zor kontrol edilebiliyor. Bu durumda telefonu kalınlaştırmayan Samsung kılıflar tercih etmek fayda sağlıyor. Kaydırmaz dokulu kılıflar, kabuk tipi dizaynlı kılıflar, ele oturan silikon kılıflar ve daha nice model arasından sizin için en ideal olan modelleri tercih ederek konforlu kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ekran koruyuculuk özelliği olmayan kılıf kullanıyorsanız, koruma filmi ile desteklemeniz önem arz ediyor. Ekran koruma kılıfı kullanıyorsanız dahi ekran koruyucuları tercih edebilirsiniz. Böylece ekranı daha iyi derecede koruyabilirsiniz. Ayrıca kullanıma bağlı ekran aşınma, çizilme ve zedelenmelerin de önüne geçebilirsiniz. Bununla birlikte, yenilikçi Samsung koruma filmlerinin kılıf görevi gördüğünü belirtmek gerekir. Hem ekrana hem de gövdeye entegre edilen kılıflar telefonu belli mesafelerden düşmelerde, sert cisimlerle temasta koruma altına alıyor.

Samsung Telefonunuzun Görünümünü Karakterize Edin

Samsung kılıflar farklı zevklere ve ilgi alanlarına hitap ediyor. Kalıp, ağırlık, incelik, renk, desen, baskı çeşitleri sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Örneğin hareketli kişiliğini yansıtmak isteyenlerdenseniz canlı renk ve şekillere sahip modelleri göz önünde bulundurabilir, sadelikten hoşlanıyorsanız şeffaf, tek renk, mat görünüm ve minimal desen içerikli olanları tercih edebilirsiniz. Tek renk ya da çok renkli kılıflarda mat ya da parlak tonlar bulunabiliyor. Simli, taşlı, kabartmalı, özel dokulu Samsung kılıflar farklı bir tutuş hissiyatı sunuyor. Film, dizi karakterli kılıflar ya da favori oyun figürlü serilerle cep telefonunuzu daha eğlenceli hale getirebilir, farklı büyüklükteki geometrik şekilleri içeren kılıflarla tarzınızı dışa vurabilirsiniz. Mevsim, hayvan ve bitki biçimlerinden oluşan doğa temalı Samsung kılıfları göz önünde bulundurabilir, uzay temalı kılıflarla modern ve sıra dışı stiller yakalayabilirsiniz. Gitme hayali kurduğunuz dünya şehirlerinin önemli sembollerini telefonunuzda taşımak istemez misiniz? Tarihi figür, tuğra veya bayraklı kılıflarla geleneksel tarzınızı yansıtmanız da mümkündür. Ayrıca tuttuğunuz takımın renk ve sembollerini, sevdiğiniz spor türünün simgelerini, size ilham veren yazıları da telefonunuz üzerinde taşıyabilirsiniz.

Tek renk ya da renk kombinasyonlu olabilen kılıflar gibi, renklerin fon olarak kullanıldığı baskılı kılıflar da estetik görünümleri ile kullanıcıların favorileri arasına yerleşiyor. Kılıflar üzerindeki yazıların içeriği ve fontu, özel şekillerin büyüklükleri ve konumları değişkenlik gösterdiğinden tek bir tema bile farklı pek çok görüntü sunuyor. Desenli Samsung kılıflar sayesinde cihazınıza geçici ya da kalıcı herhangi bir müdahalede bulunmadan dilediğiniz biçimde telefonunuzun görünümünü kişiselleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunun orijinal görüntüsünü korumak, ama bir yandan da ekstra koruma sağlamak isteyenler için şeffaf kılıflar iyi bir seçenek oluyor. Pembe, siyah, kırmızı vb. renk tonları bulunan Samsung şeffaf kılıf çeşitlerinin koruma düzeyleri ve koruma alanları da yine modelden modele değişebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Cep Telefonu Kılıfları

728 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Renk
Toplam 24 / 728 ürün