Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte akıllı cep telefonları, tabletler gibi elektronik aletlere daha çok ihtiyaç duyuluyor. Birçok işimizi tek elden ve kolaylıkla halletmemizi sağlayan bu cihazlarda karşılaşılan en büyük sorun şarjlarının beklenmeyen zamanlarda bitmesi. Bu soruna geçici de olsa çözüm üretmek adına taşınabilir şarj üniteleri, diğer adı ile powerbanklar kullanılmaya başlandı.

Taşınabilir Şarj Cihazı Özellikleri

Taşınabilir şarj cihazı, telefonunuza enerji aktarımı yapmak üzere tasarlanmıştır. Bu cihazlar, yanınızda taşıyabileceğiniz bir enerji deposu görevi görmektedir.

Harici şarj aletleri, cihazınızın bataryası bittiğinde telefonunuza USB ile bağlanarak şarj deposu sağlama özelliği ile çalışmaktadır. Bu cihazlar çeşitli mAh özelliklerine göre piyasada bulunmaktadır. mAh, mili amper/saat olarak kullanılan bir terimdir ve cihazın saatte kaç mili amper depolayabildiğini gösterir. 1 Amperin 1000 mAh olduğu düşünüldüğünde, 1A güce sahip olan bir şarj aleti 2000 mAh'lik bataryayı yaklaşık 2 saatte şarj eder. Örneğin; 5v 2A çıkışa sahip bir şarj cihazı, 2000 mAh'lik bir bataryayı 1 saatte şarj edebilir. Böylece 1 Amperlik şarj cihazına göre 2 kat daha hızlı şarj etmiş olursunuz.

Taşınabilir şarj cihazları; sıcak, şarj iletim kablosu, beklediği alan gibi özelliklerden etkilenmektedir. Bu sebeple, daha fazla direnç göstermek durumunda kalacak olan powerbank, enerji kaybı yaşayacaktır. Ortalama olarak 10.000 mAh güce sahip olan bir şarj cihazı, minimum 2000 mAh'lik bir aleti 4-4.5 kez şarj edebilecektir.

Powerbankların genel olarak 2 çıkış, 1 giriş kısmı bulunmaktadır. Akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarınızın şarj edilmesi için yüksek amper seviyesine sahip girişlere ihtiyaç duyulmaktadır. İki cihazınızı da güvenli şekilde şarj etmek istiyorsanız, en az 2 çıkışa sahip powerbank'leri tercih etmeniz gerekmektedir.

Taşınabilir Şarj Cihazı Kullanmanın Avantajları

Günlük yaşamda, iş için veya özel amaçlar için sürekli iletişim halinde kalmamızı sağlayan akıllı telefon ve tabletler, yoğun kullanım süreleri sonrasında şarj ömürlerini tüketmektedir. Rutin işler ve günlük telaş sırasında sabit bir noktada prize bağlı şekilde şarj edilmesi gereken cihazlar, taşınabilir şarj cihazı üretimi ile birlikte bu süreci çok daha rahat, pratik ve çözüm odaklı şekilde atlatmaya olanak sağlıyor. Bu cihazlar sayesinde aygıtınızı hemen her yerde, her an şarj edebilir durumda olacaksınız. Elektrik kesintisi veya diğer acil durumlarda iletişimde kalmanızı sağlamakta ve işlerinizi tamamlama süresini uzatarak cihazınızı sağlıklı bir şekilde şarj etmektedir.

Portatif olması yanınızda taşıyabilmenizi sağlarken, batarya türüne uygun mAh özelliği ile hemen her kitleye hitap edebilmektedir. Görünüm açısından da birçok özelliğe ve renge sahip olan cihazlar, kişisel zevkinize uygun birçok seçenek sunar.

Taşınabilir Şarj Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Şarj cihazı satın alırken, akıllı telefon ya da tabletinizin batarya özelliğini göz önünde bulundurmalısınız. Mili amper/saat olarak belirtilen mAh, powerbank tercihinizin ilk adımını oluşturmaktadır. Örneğin 2500-3000 mAh kapasitesinde olan bir cihaz için, en az 6000-7000 mAh şarj seçmeniz gerekmektedir. Cihaz kullanım süreniz gün içerisinde yüksek bir zaman diliminde ise, 3 tam şarj dolumu için 10.000 mAh powerbank alabilirsiniz.

Aynı anda hem akıllı telefon, hem de tablet kullanıyorsanız, her ikisini birden şarj edebilmek adına 2 çıkışlı Samsung taşınabilir pilli şarj cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Harici cihazlar da enerjiye ihtiyaç duyduğundan, telefonunuzu şarj ederken powerbank'inizin de şarj edilebilmesi özelliği, her ikisini de aynı anda doldurmanızı kolaylaştıracaktır. Bu özelliğe sahip aygıtlar pratik ve çözüm odaklı sonuçlar almanızı sağlar.

Cihazı ve powerbank'i şarj ederken yanan LED lambası bildirim vermesi açısından önemli bir detay olarak öne çıkmaktadır.

Samsung Taşınabilir Şarj Cihazları

19 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Samsung
  2. Xiaomi
  3. Lenovo
  4. Huawei
  5. Spigen
  6. Case 4U
  7. Anker
  8. Vestel
  9. S-Link
  10. Ttec
  11. Romoss
  12. Codegen
  13. Trust
  14. GP
  15. Toptancı Kapında
  16. Sony
  17. Ligovi
  18. Remax
  19. Philips
  20. Tunçmatik
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Samsung
DSACategoryId/2147483642/371967/60004584
BAŞA DÖN