Ev temizlik gereçlerinden olan elektrik süpürgelerinde en önemli parçalardan biri de filtrelerdir. Filtre, süpürgenin emiş gücünü etkileyerek süpürgenin verimli bir şekilde çalışmasını sağlar ve ortamdaki havayı temizlemeye yarar. Süpürge filtreleri, başta emiş gücü olmak üzere süpürgenin motor gücüne kadar tüm özelliklerini etkiler ve zamanla toz ve kir yüzünden tıkandığı için değiştirilmesi gereken parçalar arasında yer alır. Filtre çeşitleri süpürge markasına, modeline ve serisine göre değişiklik gösterir.

Farklı Süpürgeler için Filtre Çeşitleri

Elektrik süpürgeleri için tasarlanan filtreler, süpürge türüne göre değişir. HEPA filtreye sahip süpürgeler için HEPA, HEPA 12 ve HEPA 13 modellerinde filtreler ürünler arasında yer alır. HEPA filtreler modeline göre içindeki süngerle veya sünger olmadan satılabilir ve nadir bulunan HEPA 10, 11 filtre çeşitleri de ürünler arasından kolayca bulunabilir. HEPA filtreler dışında cyclonic filtreler ürünler arasında yer alır. Toz torbalı ve torbasız süpürgeler için çeşitleri bulunan ürünler, markayla birlikte süpürge modellerine özgün üretilir.

Filtreler arasında yer alan özel bir ürün ise silindir filtreler olur. Belirli markaların autoclean sistemi ile çalışan süpürge serileri için özel üretilen filtreler hem özellik hem de model açısından değişiklik gösterir. Yeni nesil akıllı elektrik süpürgeleri için uygun filtre çeşitleri de ürünler arasında bulunur. Özellikle temizlik robotu olarak tanınan sensörlü süpürgeler için set halinde satılan filtre kitlerine erişebilirsiniz. Yedek filtreler arasında sünger filtre ve filtre bakım kitleri de bulunur. Dikey süpürgeler için tasarlanan sünger filtreler, setler halinde satılır. Bakım kitleri ise filtre türüne göre değiştiği gibi içerdiği parça sayısı bakımında da değişiklik gösterebilir.

HEPA Filtrelerin Özellikleri ve Avantajları

  • HEPA filtreler, farklı paket içerikleri ile satılır. Genellikle bir adet filtre ve filtre süngerinin yanında yedek filtre süngeri içeren paketleri de bulmak mümkündür.
  • HEPA filtreler özel ızgara sistemine sahiptir. Modeline göre toz partiküllerini tutma derecesi artan filtreler, yıkanabilen ürünler ve kirlendikten sonra tekrar kullanılmayan ürünler olarak değişir.
  • Filtreleme performansı değişen ürünler, toz ve kirden kaynaklanan bakterilerin filtre üzerinde çoğalmasını engeller.
  • HEPA filtreler ortamdaki tozu içeri hapsederek hem süpürgeyi korur hem de süpürgeden çıkan havanın daha temiz olmasını sağlayarak havanın temiz kalmasını sağlar.
  • Hayvan sahipleri için ideal bir tercih olan filtreler, kılları içeri hapsederek sağlıklı yaşam alanları oluşturur.

Cyclonic Filtrelerin Özellikleri

Cyclonic filtreler, modeline göre HEPA filtre özellikleri taşıyan ürünlerdir. Klasik HEPA filtrelerden farklı olarak siklon teknolojisi ile çalışan süpürgelerde kullanılan ürünlerdir ve filtre tozların motora ulaşmasını engeller. Siklon filtre olarak da bilinen filtre türü, toz torbalı ve torbasız süpürgeler için farklı modellere sahiptir. Güçlü süpürgeler için özel üretilen ürünler, tek filtre olarak satılabildiği gibi parçalar halinde de satılır.

Silindir Filtreler ve Filtre Kitleri

Silindir filtreler, dik tasarıma sahip olup yüksek performanslı süpürgelerde ve temizlik robotlarda kullanılır. Standart filtrelerden farklı olarak %99.95’e kadar temiz hava çıkışı sağlayan ürünler, tozu içeri hapsederek alerjik tozlardan, polenlerden ve tüylerden ortamı arındırır. Özellikle alerjik insanların ve astım hastalarının tercih ettiği filtreler, süpürge serileri ile uyumlu üretilip seri numarası ile alıcıya sunulur.

Filtre setleri ise fitre bakım kitlerini kapsar. Temizleme fırçası, sünger, takma aparatı gibi parçalar setler içerisinde yer alır. Çok parçalı setler içerisinde ikili, üçlü veya beşli sünger filtre setleri de bulunur. Avantajlı paketler halinde satılan fitre setleri, tüm filtre modelleri arasından temin edilebilir ve cazip fiyatlar ile satın alınabilir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Süpürge Filtresi Süpürge Aksesuarları

Aksesuar Türü
Süpürge Başlığı
Süpürge Yedek Parçaları
Süpürge Hortumu
Süpürge Filtresi
Süpürge Torbası
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483638/17071/155123/17712/17712