Siemens Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi söz konusu olduğunda Siemens en iyi seçeneklerden biridir. Siemens ürünleri, sektördeki birinci sınıf segmentde yer alır ve kurutma seçeneği gibi çeşitli benzersiz ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Siemens bulaşık makineleri, hiç ses çıkarmayan ve aynı zamanda enerji tasarruflu endüksiyon motoruyla donatılmıştır. Motorun içindeki kalıcı mıknatıs tüm sürtünmeyi ortadan kaldırarak daha az aşınma, daha az gürültü ve daha az enerji kaybı sağlar. AquaStop özelliği su hasarını önler. Siemens, bu güvenlik sisteminin bulaşık makinesinin ömrü boyunca asla bozulmayacağını garanti eder. Bulaşık temizleme için otomatik bir program seçtiğinizde, sensörler tarafından bazı bilgiler toplanır ve veriler doğrudan kontrol ünitesine aktarılır. Buna göre bulaşık makinesi, yıkama devrini bulaşıkların üzerindeki kire göre otomatik olarak ayarlar. Yüksek basınçlı temiz su aparatları, deterjanı suda tam olarak çözer ve ardından temizleyici, suyu makinenin her tarafına eşit bir şekilde yayar. Siemens bulaşık makinesi kullanımı böylece daha pratik hale gelir.

Ergonomik sepet tasarımı, üst sepetin yüksekliğinin ayarlanmasına yardımcı olur. Çoğu modelde sepet yüksekliği 3 seviyeye kadar ayarlayabilir. Ayrıca sepetler yüksek esneklik sunar. Gereksinimlere göre ayarlama, depolama için daha fazla alan sunar. Bu sepetler ayrıca kolay kullanım için kulplarla donatılmıştır. Siemens 7 programlı bulaşık makinesi, seçilen durulama ve programına bağlı olarak bulaşıkların temizleme süresinin otomatik olarak %20 ila %50 oranında azaltılmasına yardımcı olur. Temizleme etkinliği aynıdır ve normal temizlikle arasında herhangi bir fark bulamazsınız. Çalışma süresindeki değişiklik dijital ekranda gösterilir.  Bardak, tabak ve fincan yıkamak için gereken yalnızca birkaç parçanız varsa, az sayıda bulaşık yıkama moduna geçebilirsiniz. Bu özellik temizlik süresini kısaltacak ve size su, enerji ve zaman tasarrufu sağlayacaktır. Deterjan çekmecesine tam yüklemeden biraz daha az deterjan koyabilirsiniz.

Farklı Yıkama Seçenekleri ile Siemens Bulaşık Makinesi

Siemens 6 program bulaşık makinesi, yoğun temizlik gerektiren bulaşıklar için gerekli bir dizi program içerir. Bu modlar, üst sepette normal kirli bulaşıklarla birlikte çok kirli tencere ve tavalar için kullanılabilir. Yoğun program, alt sepetteki basıncı artırır ve durulama sıcaklığı bir miktar yükselir. Ekstra kurutma özelliği, son durulamanın sıcaklığını artırır ve kurutma aşamasını uzatır. Bu, plastik parçaların bile daha iyi kurumasını sağlar. Bu özellik biraz daha fazla enerji tüketebilir. Siemens yarı ankastre bulaşık makinesi kurulumu için, su giriş borusunu normal bir su hattı ile bağlamanız gerekecektir, çünkü bulaşık makinesi tam yıkama döngüsü sırasında seçtiğiniz program tipine bağlı olarak 3-5 kez su alımını gerektirmektedir. Ayrıca, bulaşık makinesini çalıştırmak için doğru akıma ihtiyacınız var. Her bulaşık yıkama programında düzenli olarak eklemeniz gereken deterjan miktarı farklılık gösterebilir. Bu nedenle, en azından kapları yarıya kadar doldurduğunuzda ve yarım yük veya hızlı yıkama seçenekleri ile daha az deterjan kullanabilirsiniz. Siemens A+++ bulaşık makinesi size hem enerji tasarrufu sağlar hem de gereksiz deterjan kullanımını engeller. Bulaşık makinenizde deterjanla beraber parlatıcı da kullanabilirsiniz. Bu, bulaşıklara parlaklık kazandırmak için kullanılır, üzerlerinde kalsiyum birikmesini önler ve kurutma performansını iyileştirir.

Bulaşıkların yüklenmesi için Siemens, bazı modellerde çatal bıçak çekmecesi, üst sepet ve alt sepet olmak üzere 3 raf sunmaktadır. Bulaşıkları dizmeden önce kullanıcının büyük yemek artıklarını temizlemesi gerekirken, kapları akan su altında önceden yıkamak gerekli değildir. Yüklenen tüm mutfak eşyalarının, açıklıkları ile yüzleri aşağı bakmalıdır. Ve son olarak, bulaşık makinesinin içindeki iki püskürtme kolunun dönmesinin engellenmesini önlemek için makineyi kaplarla aşırı doldurmaktan kaçınabilirsiniz. Yarım yükte ve otomatik sıcaklık modunda yıkama döngüleri yaklaşık 1,2-1,4 saat, tam yükte ise 1,5-1,8 saate kadar çıkabilir. Bu kadar zamanınız yoksa, yıkama döngüsünü yaklaşık %30-50 azaltan hızlı yıkama modunu kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesi, varsayılan olarak her zaman Eko modunu seçecek şekilde ayarlanmıştır, bu nedenle normal modlarda, çalıştırması daha ekonomik olduğundan ve daha az güç ve su kullandığından, yıkama döngüsü süresini tekrar ayarlamanız gerekebilir. Doğru programda yıkadığınız sürece, yapışkan artıkları olan kaplar bile bulaşık makinesi tarafından rahatlıkla temizlenir ve tek seferde daha fazla kap biriktirmek için eşyaları bulaşık makinesinin içinde tutmanıza gerek kalmaz. Çoğu zaman, bulaşık makinesini yarı dolu otomatik bir durulama çalışabilir.

Siemens Bulaşık Makinesi Mutfakta Yükünüzü Hafifletir

Günlük kullanımda, 4 kişiden fazla bir aile için, Siemens 2 programlı bulaşık makinesi yeterli yıkama moduna sahiptir. Böylece hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmek için otomatik program modunda süt kapları ya da yağlı tabakları yıkanabilir, bardak, çay fincanı, tabak, kaşık gibi diğer sık kullanılan kaplarıve diğer yağlı olmayan parçalar otomatik olarak temizlenebilir. Çok kirli bulaşıkları temizlemek için yoğun yıkama programını kullanabilirsiniz. Bazı modelleri bir dizi programı vardır. Siemens bulaşık makinesi 3 programlı modelleriyle daha az program sunarak işi basitleştirir. Bulaşık makinenizi çalıştırmak için ayarladığınız programın birçok şey üzerinde önemli bir etkisi vardır. Öncelikle, programın bulaşıklarınızı yıkamak için geçen süre üzerinde etkisi olacaktır. Daha sonra, yıkamanın ne kadar ekonomik olduğunu etkileyecektir. Dahası, temizliğin kalitesini etkileyecektir. En sık görülen programlar enerji tasarrufu, otomatik, sensör yıkama, normal ve eko'dur. Bunun yanı sıra, bazı başka programlar yoğun, ön yıkama veya ön yoğun yıkama seçeneklerini sunabilir. Yer ayarlarının sayısı, bulaşık makinesinin kapasitesi için standart ölçüdür. Normalde bir yer düzeni yemek tabağı, tatlı tabağı, çorba kasesinden oluşur. Bir bardak, bir fincan tabağı, çatal bıçak takımı, 2 servis kaşığı, sos kepçesi ve orta boy servis kasesi koyabileceğiniz tutunma aparatlarıyla tasarlanmıştır. İdeal bulaşık makinesi, en az 12 yer ayarı içeren bir bulaşık makinesidir. Bu nedenle, yer ayarları, bir seferde ne kadar yıkayabileceğinizi değerlendirmek için iyi bir fikir verebilir. Siemens inox bulaşık makinesi bulaşıklarınızı yıkarken verimli, dayanıklı ve sessizdir. Çoğu modelde standart olarak kullanılan motor, aynı performansla daha düşük enerji tüketimi sunar. Aynı zamanda optimum sonuçlarla kısa program süreleri sağlar.

Makinede bulunan güvenlik sistemi her türlü su hasarını önler. Bu su hasarı besleme hortumunda olabilir. Veya makinedeki bir sızıntıdan kaynaklanabilir. Bu özellik, bulaşık makinesinin ömrünü koruduğu için oldukça önemlidir. Tüm Siemens bulaşık makinelerinin iç küvetlerinde yüksek kaliteli paslanmaz çelik saclar kullanılmıştır. Ayrıca, belirli malzemelere uyarlanmış üretim ve bağlantı teknolojileri de vardır. Bu bulaşık makinesinin sepetinin üstünde özel kilitli aparatlar vardır. Bu özel aparatlara basıldığında, sepetlerin yüksekliği ya da iç düzeni kolaylıkla ayarlanabilir ve böylece yükleme ve boşaltmayı kolaylaştırır. Bu özellikle büyük tencere veya tabaklarla uğraşırken işinizi oldukça kolaylaştırabilir.  İç düzende üçüncü raf ve ayarlanabilir orta raf dahil olmak üzere, ihtiyacınız olan tüm kullanışlı raflara sahiptir. Ekstra kapasite ve esneklik, her döngüde rakiplerinden daha fazla tabak, tepsiler, tencereler ve pişirme aletleri gibi takılması zor malzemeler dahil olmak üzere tutmasına izin verir ve bunların tümü tamamen temizlenebilmeleri için düzgün şekilde yüklenebilir.

Siemens Bulaşık Makinesi ile Enerji Tasarruflu Yıkama Seçenekleri

Siemens bulaşık makinesi yorumları bu cihazların, en düşük onarım oranlarından birine, ayrıca daha fazla yardımcı müşteri hizmetine sahip olduğunu ortaya koyuyor.  Daha uzun süre dayanacak bir bulaşık makinesi arıyorsanız Siemens modelleri cihazların ömrünü uzatacak birçok farlı özellik sunar. Bunlardan bazıları bulaşık makinesine eklenecek temiz su miktarını kontrol eder. Bunun yanı sıra, temiz su eklenmesi gerektiği zamanı da takip eder. Ek olarak, bulaşık makinesi sıcaklığını buna göre düzenler ve değiştirir. Böylece etkili bir temizlik performansı sağlar. Bu da bulaşık makinesinin daha az deterjan kullanmasını sağlar. Bu nedenle, çok fazla deterjan kullanmadığı ve tüm bulaşıklarınızı verimli bir şekilde temizlediği için ekonomiktir. Hassas yıkama seçeneği özel bir nazik yıkama programından oluşur. Bu sistem kırılgan camların nazikçe temizlenmesini sağlar ve böylece kırılmasını önler. Aynı zamanda bir cam koruma teknolojisi ve bir ısı eşanjöründen oluşur. Tüm bu özelliklerin bir kombinasyonu, tüm cam eşyalarınızı optimum özenle yıkamanıza olanak tanır. Bu seçenek neredeyse tüm döngülerde bulaşıkları %50'ye kadar daha hızlı temizler. Siemens ankastre bulaşık makinesi modelleri tam boyutlu bir makineden daha kompakt boyutlarda karşınıza çıkabilir. Boyutları fark etmeksizin, çoğu markaya nazaran, daha sessiz ve yüklemesi daha kolay seçenekler sunarlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla program seçeneği ve model bulunur. Siemens 5 programlı bulaşık makinesi, mutfaktaki tabakları ve pişirme kaplarını temizlemenin en kolay yolunu sunar. Elde yıkama gibi ovma etkisi sağlamak için güçlü su spreyi kullandığı için, lekeler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu modern bulaşık makineleri, daha az su ve enerjiyle etkili temizlik sağlamak için tasarlanmıştır. Bu bulaşık makinesi, 4-6 üyeli bir aile için mükemmel olan 12 yer ayarına sahiptir. Ayrıca 5 farklı yıkama modu içeren 5 yerleşik yıkama döngüsüne sahiptir. Daha az mutfak eşyaları için yarım yük, zaman kazanmak için hızlı yıkama, lekeli ve yağlı kaplar için yoğun yıkama, optimum su ve elektrik kullanımı için ecomod, ekstra kuru ve zor lekeler için ön durulama modları bulunur. Yarım doldurma seçeneği ile bulaşık makinenizin dolmasını beklemenize gerek kalmaz. Aksine, iki bölmeden birine yükleyebilirsiniz. Ayrıca yağlı ve aşırı lekeli kapları temizlemek için 70˚C'ye kadar sıcak su kullanmanız mümkün hale gelir. Temiz ve hijyenik yıkama sağlamak için %99,9'a kadar mikropları yok eder. Ancak tabakları yüklemeden önce, artık yiyecekleri kaplardan dökmeniz faydalı olacaktır.

Siemens Bulaşık Makinesi Esnek Tabak Çanak Organizasyonu

Siemens bulaşık makinesi modelleri daha fazla su verimlidir. Bu da manuel el yıkamadan çok daha az su harcayacağınız anlamına gelir. Yanlışlıkla kapanmayı önleyen ve ayrıca çocukların müdahalesine neden olan bir elektronik kilit vardır. Yükü algılayan ve buna göre yıkamaya uygun su bırakan çeşitli yük sensörlerine sahiptir. Optimum yıkama için su kullanımını, sıcaklığı ve temizleme süresini otomatik olarak ayarlar. Ayrıca programı ve istediğiniz başlama zamanını önceden ayarlayabileceğiniz gecikmeli başlatma özelliği de vardır. Siemens 4 programlı bulaşık makinesi size farklı yıkama seçenekli sunar ve bulaşıklarınızın türüne göre esneklik sağlar. Siemens, modern ve yenilikçi cihazlarla tanınan bir markadır. Bu bulaşık makinesi, su ve yük sensörü gibi bazı mükemmel özelliklere sahiptir. Düzgün çalışma ve mutfak eşyalarının yerleştirilmesi için 12 yer ayarlarıyla birlikte gelir. Bu bulaşık makinesi, verimlilik, hız ve modern özelliklerin mükemmel birleşimidir. Bu tip bir bulaşık makinesi oldukça avantajlı bir yatırımdır. Elde bulaşık yıkama ile karşılaştırıldığında, size zaman ve emekten tasarruf sağlar, bulaşıklarınızı daha temiz hale getirir, faturanızı azaltır ve enerji ve su tasarrufu elde edersiniz.  Bulaşık makineleri ayrıca bulaşıklarınızı dezenfekte etmede daha iyidir çünkü herhangi bir kişinin elde yıkamada tahammül edemeyeceği kadar sıcak su kullanırlar.

Bazı modeller, mikropların büyük çoğunluğunu doğrudan öldürecek kadar sıcak olan özel döngülerde ulaşabilir. Bu mikropları tek başına yok etmek için yeterli olmasa da, ekstra ısı deterjanın bulaşıklarınıza yapışmış organik maddeyi gevşetmesini ve böylece yıkanmasını kolaylaştırır. Paslanmaz çelik bir küvetler gürültüyü azaltır ve plastik bir küvete kıyasla kurutma sürecini hızlandırır. Teorik olarak çelik küvetler de daha uzun ömürlüdür. Yüksekliği ayarlanabilir üst veya orta raf ve birkaç set katlanır çatal, tencere, tepsi ve büyük kaseler gibi büyük ve uzun öğeler için yer açmaya yardımcı olur. Mutfak eşyaları ve pişirme aletleri için üçüncü bir raf, alt raflarda yer açar ve onları düzenli tutar. Ayrıca raf düzenine ve çatal diş aralığına da biraz dikkat edebilmenize olanak sağlar. Bazı raflarda, kapasiteyi en üst düzeye çıkarmak için belirgin bölgeler bulunur. Siemens bulaşık makinesi günlük arka plan gürültüsü kadar sessizdir, bu nedenle bir oda uzaktaysanız, neredeyse kesinlikle onu duymazsınız. Kapasite veya temizleme performansı gibi bazı özellikler veya performans ölçütleri önemli görünmektedir, ancak aslında modelden modele o kadar benzerdir ki üzerinde durmaya değmezler. Diğerleri kişisel tercih meselesidir. Ve birkaçı sadece şişkin, gerçek bir değer katmıyor. En sevdiğimiz modellerin enerjik domuzlar veya özellikle berbat temizlikçiler olmadığından emin olmak için iki kez kontrol ettik, ancak çoğu zaman, bu kriterler kararlarımızı öyle ya da böyle çok fazla etkilemedi.

Mutfağınızla Uyumlu Siemens Bulaşık Makinesi

Raf yüksekliğini büyük kaplara uyacak şekilde de ayarlayabilmesinin yanı sıra makine iç kazanı son derece dayanıklı olan ve aynı zamanda leke ve koku oluşumunu engelleyen çelikten imal edilmiştir. Bazı modellerde bulaşık makinesinin çalışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgileri gösteren bir LED ekran da vardır. Yıkama seçeneklerini, sıcaklık ayarlarını, zamanlayıcıyı, otomatik açma ve kapama özelliklerini buradan ayarlayabilirsiniz. Bulaşık makinesi paneli her türlü dış müdahaleye karşı korunur. Yanlışlıkla veya çocuklar tarafından dokunmatik panele müdahale edilmesini önler.  Kalıcı olarak sabitlenecek ankastre modeller kurulumdan önce belirlenmiş alan gerektirirler. Bağımsız ve kalıcı bir su bağlantısına sahiptirler ve mutfak dolabınızın altına sabitlenebilirler. Böylece yıkama döngüsü sırasında daha az gürültü çıkarmaları söz konusu olabilir. Bu modeller sabittir ve farklı renk seçenekleri sunarlar. Mutfağınızın rengine göre dilediğiniz tonu seçebilirsiniz. Siemens siyah bulaşık makinesi mutfağınıza kontrast bir ton sağlayabilir ya da koyu renkli bir mutfağı mükemmel tamamlayabilir. Bu bulaşık makinesi, kiralık evlerde değil evlerinde yaşayan insanlar için mükemmeldir. Ayrı su girişi vardır, böylece bulaşık makinesi çalışırken mutfak lavabosunu özgürce kullanabilirsiniz. Bu modeller iki farklı boyutta mevcuttur.

Siemens bulaşık makinesi fiyatları boyutlarına ve yıkama seçeneklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu bulaşık makinelerinin çoğu, doğru kullandığınızda harika yardımcılardır. Bazı modellerde, esas olarak ısı ile kurutma seçeneği vardır. Dolapların altına bulaşık makinesi kurmak için yeterli alanınız yoksa, portatif bulaşık makineleri sizin için harika bir seçenektir. Bunlar, ayrı su tesisatı yerine lavabonuza bağlayabileceğiniz kompakt, bağımsız ünitelerdir. Ne zaman kullanırsanız kullanın, sadece lavabo musluğuna bağlayabilir ve daha sonra bağlantısını kesip bir saklama alanına yerleştirebilirsiniz. Bulaşık makinesinin üstünü bir şeyler yerleştirmek için tezgah olarak kullanabilirsiniz. Bu çok kompakt ve küçük evler ve apartmanlar için kullanışlıdır. Ayrıca sık taşınan aileler için de faydalıdır. Markanın farklı bulaşık makinesi modellerini Hepsiburada’dan satın alabilirsiniz.

Siemens Bulaşık Makinesi Nasıl Çalıştırılır?

Bulaşıklarınızı makine içerisinde doğru bir şekilde dizdikten sonra deterjan ekleyerek çalıştırabilirsiniz. Makine içerisinde bulaşığın türüne göre fonksiyon seçimi yapılabilir.

Siemens Bulaşık Makinesi Kaç Programlıdır?

Programlar makine modellerine göre değişmekle birlikte 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 olmak üzere birçok program seçeneği Siemens bünyesinde bulunur.

Siemens Bulaşık Makinesi Ne Kadar Sürede Yıkar?

Seçilen fonksiyona göre yıkama süreleri değişkenlik gösterir. 1-1,5 saatlik yıkama süreleri ortalama olarak belirtilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siemens Bulaşık Makinesi Fiyatları

62 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Enerji Sınıfı
Toplam 36 / 62 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?