Alarm Sistemleri Aksesuarları

Hırsızlık, yangın, soygun, gasp, gaz kaçağı ve acil sağlık sorunları gibi istenmeyen olası durumlara karşı kullanılan güvenlik sistemlerine genel olarak alarm sistemleri adı verilir. Alarm sistemleri; güvenlik sağlamayı hedefleyen, caydırıcı ve koruyucu özellikleri bir arada bulunduran çeşitli cihazlardan oluşur. Alarm sistemlerinden yararlanırken; sistemin sorunsuz çalışması için ihtiyaç duyulan tüm bu cihazlar, alarm sistemleri aksesuarları olarak bilinmektedir. Alarm sistemleri aksesuarları, güvenlik sistemlerinin sağlıklı ve düzgün çalışması için son derece elzem olan parçalardır. 

Alarm sistemleri, kullanım yeri ve amacına göre farklılık gösterdiği için her bir sistem için gerekli olan aksesuarlar da değişebilir. Yangın, gaz kaçağı, acil sağlık, hırsızlık gibi farklı ihtiyaçlar için özelleştirilmiş sistemler, farklı durumları algılamaya yönelik sensörlerle çalışır. Fakat temelde bu senörlerin çalışma prensibi aynıdır. Öncelikle sensörler, tehdit durumunu algılar, daha sonra sensörlerin ilettiği sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi sağlanır. Sonrasında ise alarm izleme merkezine sinyaller gönderilir. Koordinasyonu sağlayan bu sistem; bir paket olarak bütüncül amaca hizmet etmelidir. 

Güvenlik sistemlerinden maksimum verim elde etmek için sahip olduğunuz paketin, tüm sistem ve aksamlarının eksiksiz olup her bir parçanın da işlevini tam olarak yerine getirdiğinden emin olmanız gerekir. Mevcut bir alarm sistemine sahip olmakla beraber bu alarm sistemini oluşturan bileşenler arasında doğru biçimde çalışmayan ya da bozuk parçalarınız varsa bu parçaları yenileri ile değiştirmelisiniz. 

Günümüzde alarm sistemleri, kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kamera ve voltaj kablosu gibi aksesuarlar; kablolu paketler için gereklidir. Kamera kabloları, kapalı devre kamera sistemlerinde; görüntü, ses, alarm ve güç sinyallerinin iletimini sağlamaktadır. Kurulum yapılacak yere göre gerekli olan metrajlar farklı olduğundan, farklı uzunluklarda kamera ve voltaj kabloları sunulmaktadır. Kamera kabloları sayesinde görüntü alınmakta ve güvenlik hizmeti maksimum düzeye ulaşmaktadır. Görüntü hizmeti için ayrıca BNC konnektörlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aksesuarlar, CCTV kamera kablosu ile kameranın sinyal çıkışının irtibatlanmasını sağlayan, CCTV kablosu ucuna bağlanan bağlantı parçalarıdır. Fişli kablolar ise güvenlik kamerasına BNC girişini sağlamak üzere üretilen, çok uzun olmayan hazır kablolardır. Alarm paketleri, kişiye özel hizmet sunduğu için bu paketler içinde, özel güvenliği sağlayan şifreleme mekanizmaları bulunmaktadır. Şifreleme panelleri, alarm sistemleri aksesuarları arasında profesyonellerin en çok ihtiyaç duyduğu parçalar arasında yer alır. Paneller de kablolar gibi en temel aksesuarlar arasındadır. Alarm panelleri, yani board'lar; şifre panelleri ve metal kabinetler ile birlikte, paket olarak da sunulabilmektedir. Güç kaynakları ise sistemin çalışması için gerekli olan bir diğer önemli unsurdur. Güç kaynakları kısaca, alarm sisteminin gereksinimi olan enerjiyi sağlar. BNC ve PC jak ile power jak gibi cihazlar da profesyonel alarm sistemleri için gerekli olan aksesuarlar arasındadır. Power jak ürünleri, 10'lu olarak paketlenmiştir.

Alarm sistemleri aksesuarları, yüksek kalite standartlarında, güvenilir üreticiler tarafından üretilip garanti ile satışa sunulur. Her biri uzun ömürlü ve dayanıklı olan aksesuarların garanti süresi, ürün çeşidi ve markasına göre farklılık gösterebilir.

Güvenlik sistemi ürünlerinin tamamlayıcısı konumunda olan alarm sistemleri aksesuarları sayesinde kapınız, pencereniz ve özel güvenlik sistemi ile korunan tüm alanlarda, maksimum performans elde ederek; güvenli koruma hizmetine ulaşabilirsiniz. Siz de eviniz, iş yeriniz, otomobiliniz ve değer verdiğiniz her şey için güvenli korumanın sunduğu avantajlardan maksimum derecede yararlanabilirsiniz. Ailenizin ve sevdiklerinizin güvenliği için eski, bozuk ya da yıpranmış aksesuarları yenileri ile değiştirerek önlem alabilirsiniz. İhtiyacınız olan alarm sistemleri aksesuarlarını tamamlayarak, güvenlik paketinizin sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alarm Sistemleri Aksesuarları

416 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 416 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?