Samsung Cep Telefonu Batarya Fiyatları

Eski ve yeni tüm Samsung markalı cep telefonları için üretilen Samsung batarya modelleri, uzun kullanım ömrü ile dikkat çeker. genel olarak lityum iyon pile yer verilen söz konusu bataryalar, telefon modeline göre farklı kapasite seçenekleri sunar. Her bir Samsung markalı cep telefonuna uygun olan batarya farklıdır. Dolayısıyla yedek parça olarak yeni bir batarya alınacağı zaman spesifik özelliklere dikkat etmek gerekir. Eski tip tuşlu telefonlarda bataryaya sadece batarya kapağını kaldırarak ulaşılabildiği için yenisi ile değiştirmek oldukça kolaydır. Yeni nesil kapalı sistem Samsung telefonlarda ise batarya telefonların arka kapağı altında konumlandırılır. Yoğun kullanıma uygun olarak tasarlandığı için gün içinde defalarca şarj edilebilen Samsung cep telefonu bataryaları, kullanım ve şarj süreçlerinde ısınmamaları ile dikkat çeker. Şişme yapmaya da dirençli olan söz konusu bataryalar, telefon modeli fark etmeksizin bütçe dostu fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur.

Samsung Cep Telefonu Batarya Özellikleri

Gün içinde sürekli kullanılan cep telefonları, ihtiyaç duydukları enerjiyi bataryalardan karşılar. Bu nedenle batarya kapasiteleri birbirinden farklıdır. Eski tip Samsung bataryalar 1000 mAh, 1500 mAh, 2100 mAh gibi kapasitelere sahip iken yeni nesil akıllı telefonlarda bu kapasite 3000 mAh ile 7300 mAh arasında değişir. Yeni nesil telefonların daha fazla enerjiye ihtiyaç duymalarının nedenleri arasında büyük ekran ve daha fazla fonksiyon gelir. Söz konusu gereçler genellikle kablo ve adaptörden oluşan taşınabilir şarj cihazı ile şarj edilir. Bununla birlikte kablosuz şarj özelliği bulunan Samsung telefonlarda batarya şarjı, kablosuz şarj üniteleri ile gerçekleştirilir. Öte yandan pek çok Samsung telefonda hızlı şarj özelliği bulunur. Bu teknoloji ile uyumlu olan bataryaların oldukça kısa bir süre içinde tamamen şarj olmaları mümkündür. Üstelik bu süreç batarya kullanım ömrüne zarar vermez.

Genellikle 3.8 V çıkış gücüne sahip olan Samsung batarya ürünleri, telefonda ekstra ağırlık oluşturmaması için oldukça hafif yapıdadır. Ortalama 35 gram olan söz konusu bataryalarda kapasite arttıkça ağırlıkta da farklar meydana gelir. Bu sebeple Samsung tuşlu telefon batarya ağırlığı ile akıllı telefonlarda kullanılanlar arasında fark vardır. Öte yandan sızıntı yapmayacak şekilde tasarlanan Samsung bataryalar şişmeye karşı da dirençlidir. Batarya şişmesi, elektrolit sıvısının reaksiyona girmesi ile meydana geldiği için, şişmiş batarya kullanmak oldukça risklidir. Bu tarz bir durumla karşılaşıldığında kısa sürede bataryanın yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Samsung tarafından üretilen orijinal bataryalar, şişmeye karşı oldukça dirençlidir.

Samsung Cep Telefonu Batarya Çeşitleri

Akıllı telefonlar başta olmak üzere kullanıcıların hayatını kolaylaştıran elektronik aletleri ile tanınan Samsung, telefon bataryası konusunda da benzerlerinden ayrılır. Cep telefonu yedek parça temini konusunda oldukça başarılı olan söz konusu marka, her bir telefon serisi ve modeli ile uyumlu batarya yedek parça olarak sunar. Dolayısıyla söz konusu gereçlerin temini oldukça kolaydır. Samsung orijinal batarya ürünleri, daha hafif ve ince olmasına rağmen daha fazla enerji depolayabilen lityum iyon pillerden meydana gelir.

Samsung bataryalar çeşit olarak değiştirilebilen ve değiştirilemeyen olmak üzere iki seçenek sunulur. Değiştirilebilen bataryalar genellikle eski tip tuşlu ve dokunmatik telefon modellerinde yer alırken değiştirilemeyen bataryalar ise uni-body olarak tasarlanan tek gövdeli telefonlarda bulunur. Değiştirilebilen bataryalarda değişim, herhangi bir cihazın pilini değiştirmek kadar kolaydır. Bataryanın telefonun içinde yer aldığı tek gövdeli Samsung telefonlarda ise batarya değişimi için yardım almak gerekebilir.

Yeni Nesil Akıllı Samsung Cep Telefonu Batarya

Tuşlu, dokunmatik ve akıllı olmak üzere pek çok cep telefonu serisine imza atan Samsung markası, her bir telefon modelini özel bataryalar ile destekler. Telefonun tüm özelliklerinden faydalanma imkânı sunan bu bataryalar, kapasite, uzunluk, genişlik ve incelik açısından model bazında farklılık gösterir. Dolayısıyla Samsung batarya modelleri, telefon modellerine göre birbirinden farklıdır. Bununla birlikte, tıpkı selfie çubuğu gibi pek çok telefon ile uyumlu olan Samsung batarya modelleri de vardır. Başka bir ifadeyle, aynı serinin telefonlarında kapasite aynı ise batarya uyumu söz konusudur. Böyle durumlarda yedek parça olarak kullanıcılara sunulan batarya aynı anda birden fazla telefon ile kullanıma uygun olabilir. Yeni bir batarya satın alınacağı zaman bu uyum konusuna ayrıca dikkat etmekte fayda vardır.

Yeni nesil akıllı bataryalar da üreten Samsung markası, telefonlardan daha fazla verim elde etmek için batarya teknolojilerini de güncellemeye devam eder. Hızlı şarj özelliği, temassız şarj, kablosuz şarj gibi özellikler, söz konusu yeni nesil batarya ve telefonlarda yer verilen teknolojiler arasındadır. Kullanıcılara önemli oranda zaman kazandıran bu teknolojiler, daha uzun kullanım ömrü ve yüksek dayanıklılığa sahip bataryalar ile bir araya gelerek ayrıcalıklı bir kullanım süreci sağlar. Tüm bunların yanı sıra Samsung batarya modelleri, geri dönüştürülebilir ürünlerdir. geleneksel bataryaların aksine kullanım ömrü dolduğunda çevreye zarar vermeyen söz konusu enerji depoları, yeniden kullanıma kazandırılır. Telefon bazında modeli değişen söz konusu bataryaların fiyatları da farklıdır. Başka bir ifadeyle Samsung batarya fiyatları, her bir modelde farklı olabilir. Bunun en önemli nedeni bataryanın kapasitesidir. Örneğin, 3200 mAh kapasiteye sahip olan batarya ile 7300 mAh kapasiteye sahip olan arasında fiyat farkı bulunabilir.

Samsung Cep Telefonu Batarya Fiyatları

Hem eski hem de yeni telefon modelleri için üretilen orijinal bataryalar ulaşılabilir fiyatlı yedek parçalar arasında yer alır. Samsung markası tarafından üretilen söz konusu bataryalar, uygun olduğu telefon modeline ve kapasitesine göre farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Öte yandan yeni ve eski tip Samsung telefon batarya fiyatları arasında da farklılıklar vardır. Başarılı markanın akıllı telefon ve diğer mobil cihazlarında lityum iyon bataryalar kullanıldığı için ultra uzun bir kullanım ömrü söz konusudur. Başka bir ifadeyle sorunsuz bir şekilde sık sık şarj edilebilen bu batarya modelleri, benzerlerine kıyasla çok daha uzun bir süre boyunca yüksek performans gösterir. Kullanım ömrünü dolduran Samsung cep telefonu bataryaları ise ulaşılabilir fiyatları sayesinde kolaylıkla yenisi ile değiştirilebilen ürünlerdir. Siz de Samsung markalı cep telefonunuz için yeni bir batarya almak istiyorsanız, telefonunuzun modeline uygun olan orijinal bataryayı kolaylıkla bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Samsung cep telefonu bataryası alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Samsung cep telefonu modellerinde boyut ve incelik açısından farklı tip bataryalara yer verildiği için her şeyden önce alınacak batarya telefon modeline uygun olmalıdır. Bunun dışında hem telefonun kullanım ömrü ve güvenlik açısından orijinal batarya alınması tavsiye edilir.

Samsung cep telefonu bataryası nasıl çıkarılır?

Dahili batarya bulunan yeni nesil Samsung cep telefonlarında, bataryaya ulaşmak için telefonun arka kasasının açılması ve yan kısımlarda yer alan parçaların çıkarılması gerekir. Bununla birlikte batarya değişimi için profesyonel yardım almakta fayda vardır.

Samsung cep telefonu bataryası ne kadar şarj edilmeli?

Samsung markası cep telefonlarında batarya olana Li-Ion pillere yer verir. Bu pillerin şarj edilmesi için tamamen boşalmasını beklemek gerekmez. Dolayısıyla kullanım ihtiyacına göre istenilen oranda şarj edilmesinde bir sakınca yoktur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Cep Telefonu Batarya Fiyatları

210 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Telefon Modeli
Toplam 36 / 210 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?