Araç Şarj Cihazları

Araç Şarjı

Araç şarjı otomobillerin, kamyonların ve diğer araçların elektrik enerjisini kullanarak mobil cihazların şarj edilmesini sağlayan bir cihazdır. Bir araç şarj cihazı aracın içindeki elektrik sistemini kullanarak cihazlara güç sağlar. Bu araç içindeyken veya seyahat ederken mobil cihazlarınızın şarjının bitmesi durumunda çok kullanışlı bir çözümdür. Araç şarjı genellikle araçta bulunan sigara çakmağı veya 12 voltluk güç noktası kullanılarak çalıştırılır. Araç şarj cihazları sigara çakmağı adaptörü veya USB portlarına sahip olabilir. Kullanıcılar mobil cihazların şarj kablosu araç şarj cihazına takarak cihazlarını şarj edebilirler. Bu şarjlar çeşitli USB bağlantı noktalarıyla birlikte gelir ve birden fazla cihaz aynı anda şarj etme özelliğine sahip olabilir. Standart araç şarjları genellikle 12V veya 24V araç güç kaynağına bağlanarak çalışır. 

Ev veya elektriğin bulunduğu ortamlarda telefon veya teknolojik aletlerin şarjı rahat şekilde doldurulabilir. Fakat dışarıda bulunduğunuzda cihazınızın şarjı bitebilir böylece şarj noktası arayışı ortaya çıkar. Fakat araç şarj aleti pratik şekilde bu arayışın önüne geçer. Hareket esnasında ya da durur konumda iken cihazınız kolaylıkla şarj olur. Bu şarj aracın enerjisinden faydalanılarak gerçekleşir. Özellikle yolculuk esnasında navigasyonu çok kullanan sürücüler şarj konusunda oldukça sıkıntı çeker. Ama şarj cihazı adeta yardımınıza yetişir. Birbirinden çok marka tarafından araç şarjı üretimi vardır. Son derece kaliteli ve dayanıklı olan bu şarj cihazları adeta ömürlüktür. Aracınızda çakmaklığı çok kullanmıyorsanız araç şarjını monte edebilir kaybolma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Oldukça küçük ebatlarda olması da görüntü kirliliği oluşturmaz ve yer kaplama sorunu da olmaz. 

Şarj Cihazı Modelleri

Pil seviyesi düşüklüğünü ortadan kaldıran araç şarjları oldukça avantaj sağlar. Telefon, tablet ve powerbank gibi tüm cihazları şarj edebilir. USB dönüştürücüsü sayesinde bu işlemi gerçekleştirir. Cihazınız şarjdayken gelen çağrıları yanıtlayabilir cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça düşük enerjiyle şarj eden araç şarjları her açıdan avantaj sağlar. Çakmaklık girişi var ise motosikletlerde ve scooter gibi araçlarda da araç şarjı kullanılabilir. Her telefon ve cihaza uyum sağlamasıyla tüm kullanıcıların hayatını kolaylaştırır. Çeşitli markalar tarafından üretilen bu şarjlar oldukça kaliteli ve kullanışlıdır. 

Araç USB şarj modelleri çeşitli özellikleri de vardır. Cihazı şarj etmesinin yanı sıra aracın içerisine ses dağıtma özelliği bulunduran araç şarjları da vardır. Böylece cihazınız şarj olurken siz radyodan beğenmediniz şarkıya maruz kalmazsınız ve cihazınızdan dilediğiniz şarkıyı açabilirsiniz. Hem şarjınız dolmuş hem de keyifli yolculuk yapabilirsiniz. Genellikle kalabalık yolculuk yapıyorsanız birden çok şarj problemi yaşayabilirsiniz. Bu durumu da düşünen markalar birden çok USB girişli şarj cihazları üretir. Böylece araçta bulunan birkaç kişinin cihazı veya hem telefonunuz hem de tabletiniz aynı anda şarj olabilir. Ayrıca cihazın çalışma prensibi kadar görüntüsüne önem veriyorsanız farklı renklerde, ledli, taşlı gibi birçok tasarımda araç şarjı bulunur. 

Araç şarj cihazı oldukça kullanışlı ve pratik ürünlerdendir. Küçük ebatta olmasına rağmen büyük işler başaran araç şarjı adeta günlük işlerin aksamaması için üretilmiştir. Her aracın modeline göre çakmaklık enerjisi ve boyutu da değişiklik gösterebilir. Aracınıza uygun voltajda araç şarjı temin ederseniz daha verimli sonuçlar almış olursunuz. Çakmaklık ebadı da değişiklik gösterebilir, satın alacağınız araç şarjının aracınıza uygun olması gerekir. Aksi durumda temassızlık sorunu yaşayarak cihazınız zarar görebilir.

Her Konuma Uygun Araç Şarjları

Gelişen teknoloji ile araçlar ve içerisindeki işlevler de gelişir. Hayatın kolaylaşması adına cihazların şarjı oldukça önemlidir. Kimi zaman keyfi kimi zaman ise iş yüzünden telefonların şarjı oldukça önemlidir. Cihazın şarjı bittiğinde işler aksayabilir ve bazı önemli olaylarda geri kalınabilir. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda şarj cihazı oldukça hayat kurtarıcısıdır. Navigasyon başta olmak üzere telefon şarjı çabuk tükenebilir. Fakat çakmaklık sayesinde bu şarj sorunsalı ortadan kalkacaktır. Almış olduğunuz hızlı araç şarjı çakmaklığa takarak istediğiniz konumda cihazınızı şarj edebilirsiniz. Bu sayede işlerinizden geri kalmaz, gideceğiniz konuma ulaşır ve keyifli yolculuk geçirebilirsiniz. Araç şarjlarının en önemli özelliklerinden biri kırsal alanlarda bile cihazı şarj etmesidir. Konumu ve alıcıyı önemsemeden cihazın şarjını pratik bir şekilde doldurur. 

Bu şarj işlemi gerçekleşirken cihaz aktif halde kullanılabilir. Bu araç şarjları asla telefona zarar vermemesiyle de kullanıcıları tarafından beğenilir. Kaliteli malzemeler ile üretildiği için cihazlar zarar görmez. Batarya sorunu da ortaya çıkarmaz. Adeta çağın en iyi icatlarından biri olmayı başarmıştır. Aynı zamanda bluetooth sayesinde araca ses dağılımı da yapması oldukça güzeldir. Bu sayede dilediğiniz müziği dinleyebilir ve telefon çağrılarınızı yanıtlayabilirsiniz. Telefonla görüşmek araç kabiliyetinizi kaybetmenize sebep olabilir. Fakat araç şarjı sayesinde ses aracın içerisinde olacağından bu riskte ortadan kalkacaktır. Araba USB şarj aleti alüminyum malzemelerden üretilir. Isıya dayanıklı olan dış yüzeyi sayesinde bir tehlike de içermez. Herhangi bir cihaza ve arabaya zarar vermesi söz konusu bile değildir. 

Araç Şarjı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Araç şarj kablosu elektronik cihazların şarj edilmesi için yaygın olarak kullanılan pratik bir aksesuardır. Ancak doğru bir araç şarjı seçmek ve kullanmak önemlidir. Çakmaklık USB'lerin çıkış gücü şarj edeceğiz cihazları karşılamalıdır. USB kablosu bağlantı noktasının maksimum çıkış gücü genellikle amper cinsinden ifade edilir. Yüksek amper değerleri daha hızlı şarj imkânı sağlar. Araç tipine göre voltajı da değişiklik gösterebilir. Bu da araca ve cihaza uygun araç cihazı seçimi yapılması anlamına gelir. Araç tipine uygun olmayan kablosuz araç şarjı alındığında cihaz geç şarj olabilir veya cihazınızı tanımlamayabilir. Oldukça küçük ebatlara sahip olan araç şarjlarının kullanımı pratiktir. Orantılı şekilde çakmaklığa yerleştirildiğinde manevralarda bile cihazın çıkma riski yoktur. Siz efor sarf etmediğiniz sürece ürün çakmaklıkta kalacaktır. Bazı araçların çakmaklık haznesi farklılık gösterebilir. Bu durumda almış olduğunuz araç şarjının tam oturmaması anlamına gelebilir. Tam oturmayan araç şarjlarında temassızlık olabilir. Böyle durumlarda kullanılmaması önerilir. Fakat kullanıldığında cihaza zarar verebilir. 

Şarj cihazları oldukça az enerji harcayan ürünlerdir. Fakat bu ürünler ne kadar az enerji harcasa da sıvı veya ısıdan uzak durması gerekir. Isıya dayanıklı ve su geçirmez araç şarjlarının kullanımı önerilir. Araç şarjı alırken ısı geçirmez plastikten üretildiğine emin olmak gerekir. Herhangi bir ısı veya sıvı temasında kuru bir bezle hızlıca çıkarılması önerilir. Cihazın uzun ömürlü olması için darbe almaması ve bakım yapılması gerekebilir. Araçlar sık sık tozlanabilen alanlardır bu noktada da şarj cihazları toz ve kirden kaynaklı zarar görebilir. Araç içi USB şarj soketi sık sık temizlendiğinde herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Bu temizleme işlemini kuru veya çok az bir nemli bez ile yapabilirsiniz. Araç şarjını çakmaklıktan çıkarak temizleme yapıldığında herhangi bir tehlike yaratmaz. Ayrıca girişleri güzel temizlenen her araç şarjı temassızlık yapmaz ve voltajı daha iyi iletir. Araç şarjlarının en önemli özelliklerinden biri kırsal alanlarda bile cihazı şarj etmesidir. Konumu ve alıcıyı önemsemeden cihazın şarjını pratik bir şekilde doldurur. Bu şarj işlemi gerçekleşirken cihaz aktif halde kullanılabilir. 

Araç Şarj Fiyatları

Araç şarjları düşük enerji de yüksek performanslar ortaya çıkarır. Müsait olunmadığı ve elektrikten uzak olan her ortamda oldukça hayat kurtarıcısıdır. Özellikle uzun yolculuk esnasında vakit kaybetmemek adına araç şarjları oldukça pratiktir. Zaman tasarrufu sağlayan bu araç şarjları aynı zamanda geri dönüştürebilir malzemelerden üretilmiştir. Çevre dostu, zaman tasarrufu sağlaması ve düşük enerjide çalışmasıyla kullanıcıların beğenisi kazanmıştır. Araç şarj fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterir. Cihazın markası da bu fiyat konusunun belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Kaç USB girişinin olduğu, markası, özellikleri ve tasarımı fiyatın değişiklik göstermesi sağlar. Kaç voltaja sahip olması da fiyatının değişiklik göstereceği anlamına gelir. Oldukça kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar uçuk fiyatlara sahip değildir. Oldukça fiyatını hak eden araç şarjları birçok işleve sahiptir. Bir araç şarjı aynı anda hoparlör görevine de sahip olabilir. Böylece cihazınızı şarj etmek için almış olduğunuz şarj cihazı keyifli yolculuk yapmanıza sebep olabilir. Kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla birlikte can güvenliğiniz de sağlanmış olur. Aracınızda kalabalık yolculuk yapıyorsanız birden çok USB girişli araç şarjı alabilirsiniz. Fakat aynı anda pek çok cihazın şarj olması cihazın yavaş şarj olmasına sebep olabilir. Araç şarj fiyatları dönemden döneme de değişiklik gösterebilir. Artan ve azalan fiyatlara sahiptir. Fakat genel anlamda tam anlamıyla bütçe dostudur. Sunduğu tüm işlevleri yerine getirmesiyle de fiyat performans ürünü olmayı başarmıştır. İhtiyacınıza ve beklentinize uygun birçok mini USB araç şarjı bulunur. Her bütçeye uygun araç şarjı bulmak da mümkündür. Siz de ihtiyacınız olan araç şarjını satın almak için online platformları ziyaret edebilir ve pratik bir şekilde satın alabilirsiniz.

Araç Şarjı Nasıl Kullanılır?

Navigasyon başta olmak üzere telefon şarjı çabuk tükenebilir. Fakat çakmaklık sayesinde bu şarj sorunsalı ortadan kalkacaktır. Almış olduğunuz araç şarjını çakmaklığa takarak istediğiniz konumda cihazınızı şarj edebilirsiniz. Çakmaklığı çok kullanmıyorsanız araç şarjını monte edebilir ve kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede işlerinizden geri kalmaz, gideceğiniz konuma ulaşır ve keyifli yolculuk geçirebilirsiniz. 

Araç Şarjına Herhangi Bir Isı ve Sıvı Temasında Ne Yapmak Gerekir?

Araç şarjı alırken ısı geçirmez plastikten üretildiğine emin olmak gerekir. Herhangi bir ısı veya sıvı temasında kuru bir bezle hızlıca çıkarılması önerilir. Cihazın uzun ömürlü olması için darbe almaması ve bakım yapılması gerekebilir. Araçlar sık sık tozlanabilen alanlardır bu noktada da şarj cihazları toz ve kirden kaynaklı zarar görebilir. Sık sık temizlendiğinde herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Bu temizleme işlemini kuru veya çok az bir nemli bez ile yapabilirsiniz. Araç şarjını çakmaklıktan çıkarak temizleme yapıldığında herhangi bir tehlike yaratmaz. Ayrıca girişleri güzel temizlenen her araç şarjı temassızlık yapmaz ve voltajı daha iyi iletir. Bu sayede şarj daha hızlı olur.

Araç Şarjı Hangi Araçlarda Kullanılır?

Pil seviyesi düşüklüğünü ortadan kaldıran araç şarjları oldukça avantaj sağlar. Telefon, tablet ve powerbank gibi tüm cihazları şarj edebilir. USB dönüştürücüsü sayesinde bu işlemi gerçekleştirir. Cihazınız şarjdayken gelen çağrıları yanıtlayabilir cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça düşük enerjiyle şarj eden araç şarjları her açıdan avantaj sağlar. Çakmaklık girişi var ise motosikletlerde ve scooter gibi araçlarda da araç şarjı kullanılabilir. Aracın ne marka ve modele sahip olduğundan çok çakmaklığın bulunup bulunmaması önemlidir. Çakmaklık bulunan her araçta hızlıca cihazınızı şarj edebilirsiniz. Her telefon ve cihaza uyum sağlamasıyla tüm kullanıcıların hayatını kolaylaştırır. Çeşitli markalar tarafından üretilen bu şarjlar oldukça kaliteli ve kullanışlıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araç Şarjı

8157 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 44 / 8157 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?