Cep telefonu kılıfının en önemli işlevi, iPhone XS'i olası hasarlardan korumaktır. Kılıfların özelliğine, malzemesine ve kalınlığına göre koruma dereceleri değişir. Bazı kılıflar yalnızca çiziklere karşı koruma sağlarken, bazıları telefonu düşme ve çarpmalara karşı da koruyabilir. Genellikle daha kalın ve daha sağlam malzemeden yapılan kılıflar, telefonu korumaya yönelik kılıflardır. İnce yapılı plastik kılıflar çiziklere karşı telefonu korurken, düşmelere karşı tam koruma sağlamaz. Cep telefonu kılıfları aynı zamanda iPhone XS'in daha estetik gözükmesini sağlar.

Cep Telefonu Kılıfı Hangi Malzemeden Üretilir?

Cep telefonu kılıfları, plastikten sentetik deriye kadar pek çok malzemeden üretilebilir. Plastik, en ucuz ve kişiselleştirilebilir malzemedir. En yaygın kullanılan plastik tipleri poliüretan ve polikarbonat malzemelerdir. Poliüretan ile sert ve yumuşak formda bir kılıf üretmek mümkündür. Kalıp yapılabilme özelliği sayesinde istenilen her şekil ve desende kılıf üretilebilir ve oldukça iyi bir koruma sağlar. Polikarbonat malzemeden yapılan kılıflar ise sert, dayanıklı, hafif ve düşmelere karşı maksimum koruma sağlayan kılıflardır. Bu malzeme, dayanıklılığı sebebiyle genellikle kurşun geçirmez camlarda ve gözlüklerde de kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak kılıfa eklenecek kaplama materyalleri ile kılıf UV ışınlarına ve çizilmelere karşı daha dayanıklı hale getirilebilir.

Bir diğer kılıf malzemesi ise karbon fiberdir. Karbon fiber, çelikten daha güçlü olmasına rağmen çok hafif yapıda olan bir malzemedir. Karbon ipliklerinin örülmesi ile elde edilir. Karbon fiber, en pahalı kılıf malzemelerinden biridir. Düşmelere ve orta düzey hasarlara karşı koruma sağlarken, ince ve hafif yapısıyla estetik bir görünüş sağlar. Çizilmelere karşı da oldukça dayanıklıdır.

Ahşaptan oluşan iPhone XS telefon kılıfları da bulunmaktadır. Ahşap telefon kılıfları, eşsiz desenler oluşturabilme imkânı ile son derece dekoratiflerdir. Genellikle bambu veya kiraz ağaçlarından yapılmaktadırlar. Diğer malzemelere nazaran doğa dostu yapıdadırlar.

Deri ve sentetik deri kılıflar ise klasik, elegan ve estetik görünürler. Kaliteli ve dayanıklılardır. Günlük kullanım ve çizilmelere karşı koruma amacına uygun üretilirler.

Metal malzemeden üretilen kılıflar modern hatlar taşırlar. Bu kılıflar alüminyum, titanyum, pirinç ve alaşım metallerinden üretilebilirler. Metal kılıflarda kırılma, çatlama, aşınma gibi ihtimaller en düşük düzeydedir. Bu nedenle metal, en dayanıklı kılıf malzemesidir. Hafif ve yoğun çizilmelere karşı yüksek dirence sahiplerdir. Plastik ve karbon fibere göre daha ağırlardır.

Silikon yapıda üretilen kılıflar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Silikon kılıflar daha çok jel yapılı ve yumuşak dokuludur. Silikon ve petrolden yapılmaktadır. Yüksek esneme payına sahiplerdir. Darbe emme konusunda en başarılı materyaldir. Günlük kullanım ve düşmelere karşı koruma sağlar.

Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Cep telefonu kılıfı, üretilen malzemeye göre temizlenmelidir. Genellikle basit lekelenmelerde nemli bir havlu kullanılarak temizlik sağlanır. Daha yoğun lekelenmelerde, kılıfın malzemesine özel olarak üretilmiş temizlik solüsyonları kullanılmalıdır. Kılıf temizliği yapılırken aşındırıcı ve yüzeyde emilip birikim yapan temizlik ürünlerinden mutlaka kaçınılmalıdır.

Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Seçilir?

iPhone XS model telefonunuz için kılıf seçerken öncelikle kullanım amacı belirlenmelidir. Telefon kılıfı dekoratif ve estetik amaçlı kullanılacaksa, plastik ve silikon kılıflar çok çeşitli desen yelpazesi sunacağından dolayı tercih edilebilir. Metal, deri ve karbon fiber kılıflarda desen çeşitliliği daha azdır. Kılıfın kullanım amacı düşmelere karşı koruma sağlamak ise, plastik, karbon fiber veya silikon kılıflar tercih edilebilir. Günlük kullanım ve çiziklere karşı koruma isteniyorsa herhangi bir malzemeden üretilen kılıf, iPhone XS'e istenen korumayı sağlayacaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

iPhone XS Cep Telefonu Kılıfları

Telefon Modeli
iPhone 11
iPhone 12
iPhone 7
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone SE 2
iPhone 12 Mini
iPhone 7 Plus
iPhone 8 Plus
iPhone X
iPhone 8
iPhone XR
iPhone 6S
Redmi Note 8
iPhone 6
Galaxy A50
iPhone 6S Plus
Redmi Note 7
P20 Lite
Mate 20 Lite
P30 Lite
Mate 10 Lite
Galaxy A70
iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro
iPhone XS Max
iPhone XS
Galaxy A30
Galaxy A71
Galaxy A10
P Smart 2019
Galaxy A51
Galaxy S10
Redmi Note 8 Pro
Galaxy Note 10
Galaxy A7 2018
Galaxy M20
Galaxy A20
Galaxy A9 2018
Galaxy J6 Plus
Mi 9
Galaxy J4 Plus
P40 Lite
Galaxy S9
Galaxy S10 Plus
Galaxy M10
Galaxy Note 9
Galaxy J7 Prime
Galaxy M31
Redmi Note 9S
Konumseçilmedi
Marka
Toplam 24 / 4413 ürün
DSACategoryId/2147483642/371967/16102/16102