Nokia Cep Telefonları

Cep telefonları; iletişim kurabilmenin yanı sıra, bilgisayar ve fotoğraf makinesi gibi komplike cihazlar vasıtasıyla yapabileceğiniz birçok işi gerçekleştirebilmenize olanak tanıyor. Nokia akıllı cep telefonları ile yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekerek en özel anlarınızı ölümsüzleştirebilir, internette sörf yapabilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir ve birbirinden eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Nokia Cep Telefonu Fiyatları

Yenilenen teknolojilere hızla uyum sağlayan Nokia marka cep telefonları; farklı model seçenekleri ve geniş fiyat aralığı sayesinde, her kesimden kullanıcının beğenisini kazanmayı başarıyor. Genel itibari ile markaya ait telefonlar; akıllı cep telefonları ve tuşlu telefonlar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Markanın nostaljik çizgilerini üzerinde taşıyan küçük tuşlu telefonlar uzun şarj süresi ile öne çıkarken, dokunmatik ekrana sahip modeller, çok yönlü kullanım özellikleri ile göz dolduruyor.

Eşsiz bir tasarım, kullanıcı dostu arayüz ve hızlı menü geçişleri sağlayan işlemciye sahip, Lumia 1520 ve Lumia 630 gibi büyük beğeni toplayan akıllı cep telefonlarını tercih edebilirsiniz. Akıllı cep telefonları, sizin için fazla karışık ve pahalı geliyor ise, daha makul fiyatlar ile edinebileceğiniz, son derece kullanışlı; 215, 220 ve 225 gibi renkli ekrana sahip, tuşlu Nokia telefon modellerini de inceleyebilirsiniz.

Nokia Cep Telefonlarının Gelişimi

Teknolojinin hızla geliştiği 1990’lı yıllarda Nokia; programlama, data sistemleri ve endüstriyel üretim alanında önemli atılımlar gerçekleştirdi. Nokia’nın İlk telefonu olan 1011 modelinin görücüye çıkarılması bu döneme denk geldi. Firmanın 1011 modeli, dönemin cep telefonlarına göre hem daha küçük ve estetik hem de ufak ve sürgülü anteni sayesinde çok daha ergonomik bir yapıya sahipti.

90’lı yılların sonunda tanıtılan antensiz 3210 modeli, markanın bugünlere gelmesinde önemli bir rol oynamıştır. Estetik tasarımı ve o dönem için büyük sükse uyandıran mobil oyunları sayesinde Nokia, ürün gamını hızla genişletmeye başlamış; 5110, 3310 ve 8210 gibi siyah beyaz ekranlı modellerin ardından, 3120 ve 2330 gibi renkli ekrana sahip, ufak boyutlu interaktif uygulamaları çalıştırabilen ve polifonik melodilere sahip telefonları kullanıcılarına sunmuştur.

Bilgisayar teknolojisinde olduğu gibi, çok yönlü çalışan ve akıllı işlemcilere sahip dokunmatik ekranlı telefonlar, 2000’li yılların başı itibariyle popülerliğini hızla artırdı. O tarihten günümüze kadar, farklı markalara ait birçok ürün piyasaya sürüldü. Teknoloji devi Apple hariç, akıllı cep telefonlarının hemen hemen hepsi Android işletim sistemi ile çalışıyordu. Microsoft ile işbirliği içinde olan Nokia ise, akıllı cep telefonlarında Microsoft Windows Mobile işletim sistemi ile yola çıkmayı tercih etti. Hem tasarım olarak hem de çalışma sistemi ile dikkatleri üzerine çeken Nokia cep telefonları, geçmişten bugüne milyonlarca insana ulaştı ve beğeni ile kullanıldı.

Nokia Hakkında Bilgi

Finlandiya kökenli Nokia şirketi, birbirinden farklı alanlarda faaliyet gösteren üç firmanın bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Finlandiya Orman Sanayi işletmesi; Fin asıllı ünlü kablo firması olan Finnish Cable Works; oto lastikleri, ayakkabılar, plastik botlar ve endüstriyel yalıtım ürünleri konusunda çalışan Finnish Rubber Works, 1967 tarihinde bir araya gelerek bugünkü Nokia firmasının temellerini atmıştır.

Şirket, 1980’lerden itibaren; Salora, Oceanic ve German Standard Elektrik gibi telekomünikasyon ve elektronik firmaları ile güçlü ortaklıklar kurmuştur. Dönemin yeni keşfi olan cep telefonu üretimi alanında öncü firmalardan biri olmak için yola koyulan marka, 80’lerin sonu ile birlikte, NKF şirketini satın alarak endüstriyel üretim alanında Avrupa'nın önemli firmaları arasına girmiştir. Nokia’nın yaptığı en büyük hamle; cep telefonu konusunda önemli Ar-Ge çalışmaları yapan Ericsson firmasının data sistemlerini satın alması ile gerçekleşecektir. Bu tarihten itibaren seri üretime geçen firma, birbirinden farklı modellerde onlarca cep telefonu imal etmiş ve telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından biri haline gelmiştir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nokia Cep Telefonu Fiyatları ve Modelleri

26 ürün listeleniyor
Telefon
Telefon
Cep Telefonu
Cep Telefonu
Android Telefonlar
Android Telefonlar
Diğer Telefonlar
Diğer Telefonlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Dahili Hafıza
Toplam 24 / 26 ürün
DSACategoryId/2147483642/371965/nokia