Servis Setleri

Günümüzde sofra estetiği neredeyse yemeğin lezzeti oranında önemlidir. Pişirme ekipmanlarının çeşitliliği yemek yapma işini kolaylaştırdığı gibi geniş servis ekipmanı gamı ise hem yemeğin sunumunu kolaylaştırır hem de görsel zenginliği üst noktalara taşır.

Servis ekipmanları, yemek takımından tuzluğa, pasta kalıplarından servis kaşığı takımlarına kadar uzanan sınırsız bir çeşitliliğe sahiptir. Kullanım alanına göre servis setleri, tüm menüleri ve tüm yemek çeşitlerini kapsar. Zengin bir kahvaltı sofrası, bir çay saati buluşması, ailece oturulacak bir akşam yemeği ya da kalabalık bir yemek daveti. Özenli masalar kurmak için tüm ikramlara uygun sunum ürünlerine ulaşmanız mümkündür.

Şık sofralar için servis tabağı seti

Servis tabağı setleri, bir diğer deyişle yemek takımı, 2 parçadan 132 parçaya kadar geniş parça sayısıyla tüketici beğenisine sunulmuştur. Yemek servis seti seçenekleri arasında; 18, 24, 72 gibi bilinen parça sayılı setlerin yanı sıra 26, 41, 57 gibi farklı parça alternatifli takımlar da yer alır. Örneğin 26 parça yemek takımında, 6 kişilik 24 parça içeren, çorba, pasta, yemek ve servis tabağına ek olarak 2 adet kayık tabak eklenerek kullanışlılık artırılmıştır.

Yemek servis seti, parça sayısı alternatifine ek olarak, stilleri ve desen alternatifleri ile de bu bölümde yer alır. Modern, spor ve tek renkli, geometrik desenli, çini desenli, geleneksel floral desenli ya da davet sofralarını ışıltısıyla saran yaldızlı yemek takımları, tüm yaşam biçimleri ile bütünleşecek çeşitlere sahiptir. Göz kamaştıracak şıklıkta masa dizaynları için aradığınız yemek takımlarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Son yıllarda mutfaklarda kendine yer bulan dikdörtgen, kare hatta amorf tabaklardan oluşan yemek takımları, farklılıktan hoşlananlar için ideal ürünlerdir. Siz de mutfağınızda sıra dışı ürünleri görmekten hoşlanıyorsanız yuvarlak tabaklar yerine farklı geometrik şekillerde üretilen takımlara şans verebilirsiniz.

Yemek servis setlerini en iyi biçimde tamamlayan çatal bıçak setleri parça seçenekli olarak beğenilere sunulmuştur. Gümüş, altın ya da çelik görünümlü paslanmaz materyallerle imal edilmiş olan düz ya da desenli çatal bıçak setleri her tarza hitap edecek özelliktedir. Özenle seçtiğiniz yemek takımlarına, parıltısıyla eşlik edecek çatal bıçak setlerini keyifle ekleyebilirsiniz. Çeyiz seti başlığı altında, ürünlerin çeşitlerini keşfedebilirsiniz.

Çay saatlerinin vazgeçilmezi pasta servis seti

Geç kahvaltılar, çay saatleri, doğum günü ya da diğer kutlamalar için kurulan özenli masalar için pasta servis sunum seti önemli bir gereksinimdir. Kek, pasta ve diğer ikramların sunumu için üretilen pasta servis seti kahvaltı seti ya da çay saati seti olarak da adlandırılır. Pasta servis sunum seti çay ya da kahve saatlerinin en önemli eşlikçisidir. Bu bölümde, içeriğinde pasta servis tabakları, çay bardakları, kupa ya da fincanlar bulunan setler yer alır.

2’li, 3’lü, 5’li, 6’lı pasta servis seti, pasta sunumu için oldukça şık parçaları barındırır. Pasta fanus kapağı, pasta sunum tabağı ve katlı kurabiye tabağı setin ana parçalarını oluşturur. Bazı setler içinde pasta bıçağı ve spatula da yer alır. Pasta kek fanus kapağı ve sunum tabağı; kek ve pastaları bozulmadan muhafaza etmeye, pasta taşımaya, sergilemeye ve sunmaya yarar. Spatula ve pasta bıçağı da isimlerinden anlaşılacağı gibi pastaların kesilip dilimlenerek servisini sağlar.

Pasta fanus kapağı olarak cam ya da sert plastik kapaktan imal edilmiş çeşitler bulunur. Seramiğin yanı sıra çelik, bambu, tahta, porselen servis seti türleri de vardır. Fanus kapağı ile kullanılabilen pasta standlı servis seti ise ikram masalarında sunum estetiğini üst noktalara taşır. Tüm bu ürünlere ilave olarak minik sosluklar, kahve yanı bardakları, çikolata ya da çerez sunum tabakları zengin sunumların tamamlayıcısıdır.

Pasta kategorisi içinde kek, pasta, kurabiye gibi ikramların hazırlık ürünleri bir arada bulunur. Kek çırpıcılar, kilitli pasta kalıpları ve pasta çemberleri, tek kişilik pasta çember ve kalıpları, pasta ve kurabiye figür kalıpları gibi üretim aşamalarında gereksinim duyulan tüm ürünleri tedarik etmek mümkündür. Hazırlık ürünlerinden seçerek siz de lezzetli ve özgür pastalar yapabilirsiniz.

Servis Gereçleri Seti

Mutfak servis setleri denilince akla silikon, paslanmaz çelik, porselen, bambu gibi materyallerden üretilen servis kaşık seti gelir. Servis kaşık seti, gerek yemek hazırlık aşamasında karıştırmak, bölmek, tasnif etmek gibi işlevler yapar gerekse öğünün çorba, salata, kızartma, börek gibi tüm aşamalarında sunum amacıyla kullanılır.

Servis seti, yemek özelliğine göre üretilen parçalardan oluştuğundan pişirme ve sunum aşamalarında mutfaktaki en önemli yardımcıdır. Kepçe, kaşık, süzgeç, karıştırıcı gibi unsurlar içeren paslanmaz çelik setler oldukça revaçtadır. 5,6,7 parça servis seti olarak kategorilere ayrılan servis setinin makarna kepçesi, maşa, spatula içeren silikon olanları günlük kullanıma oldukça uygundur.

Cam, metal servis seti, yiyecekleri sağlıklı biçimde muhafaza etmeye yardımcı olur. Camın şeffaflığı sadece yiyeceklere odaklanmayı sağlar. Şık bir cam ekipman eşliği sayesinde sunumlar harika olur. Metal servis seti, parlak görüntüsüyle sunumu güçlendirir. Metal tabak, metal maşa ve kaşıklar ile parlak ikramlar yapmak mümkündür.

Kepçeden spatulaya, süzgeçten karıştırıcıya, makarna kepçesinden maşaya tüm parçaları içeren geniş servis seti, yemek hazırlığına üst düzeyde hız ve kolaylık sağlar. Bambu ve silikon karması ile imal edilen servis kaşık setleri spor şık bir görünüm ve uzun kullanım ömrünü bir arada sunar. Kendine ait standı olan bambu servis kaşık seti, mutfakta ergonomik bir kullanım sağlar. Metal, paslanmaz çelik ya da silikon asacaklı servis kaşık seti, mutfaktaki koşuşturma esnasında yer tasarrufu sağlar ve mutfakta dağınıklığı azaltır.

Salata servis seti ve maşası davet masalarında önemli bir yere sahiptir. Çeşitli boyutlarda üretilen servis kaşıkları özenli sofralarda soğuk başlangıç, meze ve ara sıcakların ikram edilmesi için çok önemli yer tutar. Servis maşası ve servis çatalı; börek, salata, makarna gibi ürünlerin tabaklara kolay bir biçimde taksim edilmesini sağlar. Mutfakta ve sofrada servis seti pratikliğinden yararlanarak hayata daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

-Kalabalık sofralar ve bol yemek çeşidi sunmak için uygun servis takımı seçimi nasıl yapılır?

Kalabalık sofralar ve ağırlamalar için çok parçalı yemek takımlarını tercih edebilirsiniz. Çok parçalı yemek takımı içeriklerinde 4 aşamalı yemek için ayrı ayrı tabakların yanı sıra salata kaseleri, kayık tabaklar, sosluklar da bulunur. Yemeklerde ana menülere ilave olarak yan ürünleri bol çeşit sunuyorsanız, yemek takımına ek olarak sunum setlerini de sipariş ederek sofranızı eksiksiz oluşturabilirsiniz.

-Metal servis seti temizliği nasıl yapılır?

Servis seti temizliği bulaşık makinesinde uygun deterjan ve parlatıcı kullanılarak yapılır. Ürünler makineden çıktıktan sonra temiz ve yumuşak bir bez aracılığı ile kurulanır.

-Bambu ve ahşap servis setleri nasıl temizlenir?

Bambu ahşap ya da tahta servis setleri için elde yıkama seçeneği kullanılması daha sağlıklı bir kullanıma yardımcı olur. Yeterli miktarda bulaşık deterjanı kullanarak yıkayabilir, bol su ile durulayıp kurulayarak yerlerine yerleştirebilirsiniz.

Zevkiniz ve kullanım alışkınlarınıza uygun olan tüm parçalardan iştah açıcı setler oluşturarak, ihtişamlı masa düzenleri ya da sade şık sofra dizaynları gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Servis Setleri

5690 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 43 / 5690 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?