Box Kameralar

Farklı ortamlarda kullanılan kameralar, 7/24 izleme ve kayıt imkanı sunduğu için güvenliği artıran cihazların başında geliyor. Güvenlik amacıyla kullanılan kamera sistemleri, kullanılacak mekana göre iç ve dış kamera olarak ayrılıyor. Kamera çeşitlerinde dış mekanda kullanılabilmesine rağmen özellikle iç mekanda tercih edilen güvenlik kameralarının başında box kameralar geliyor. Kutu şeklindeki tasarımı ile tanınan box kameralar, hem modelleri ile değişiklik gösteriyor hem de birçok özelliği ile benzer kamera çeşitlerinden ayrılıyor.

Box Kamera Özellikleri

Box kameraların teknik özellikleri arasında en önemli niteliği sabit lens kullanılmayan yapısı oluyor. Değiştirilebilir lens sistemine sahip olduğu için ihtiyaca göre ayarlanabilen ürünler, farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle mekan değişikliğinde farklı lensler takılabilen kameralarda doğru lens seçimini yapmak önem taşıyor. Box kameralarda lens seçiminde görüntülenecek alanın genişliği, kameranın konumu ve uzaklığı seçilecek lensi doğrudan etkiliyor. Oda, salon gibi görüntülenecek küçük ortamlarda kullanılacak box kameralarda geniş açılı lensler tercih edilebiliyor. Büyük bir alan ya da açık alanda kullanılacak box kameralarda ise daha küçük açılı lensler daha iyi bir görüntü kalitesi elde etmenize imkan veriyor. Box kamera özellikleri arasında öne çıkan diğer bir özellik ise lensi değiştiği için kişisel ihtiyaca göre ayarlanma özelliği oluyor. Kişisel kullanıma bağlı olarak, uzak-yakın ya da dar-geniş açılı görüntü almanızı sağlayan cihazlar, doğru lens seçimi ile evde, okulda, mağazalarda ve dış mekânda ideal bir kullanım sunuyor. Dış mekânda plaka okuma, iç mekânda ise kasa koruma gibi durumlarda tercih edilen kameraları özellikle kuyumcu gibi kişisel iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Box kameralarda incelenmesi gereken diğer bir özellik ise gece görüş özelliği oluyor. Ağırlıklı olarak gece görüş özelliği bulunmayan cihazlar, gündüzleri başarılı görüntü kalitesi sunarken, geceleri cihazdan net bir görüntü elde etmek oldukça zor oluyor.

Kullanılacak lense göre görüntü sağlayan box kameralarda, biçimsel özellikler de diğer kamera modellerinden farklı oluyor. Kutu şeklindeki dikdörtgen ana gövdeye sahip olan ürünlerin ön kısmında lens takılabilen bir bölüm bulunuyor ve benzer kameralarda olduğu gibi muhafaza başlığı cihazlarda bulunmuyor. Duvara monte edileceği zaman kamera ayaklığı gerektiren cihazlar, iç mekanlarda kolayca monte edilebiliyor ve doğru yerleştirildiğinde görüntü açısından rahatsızlık vermiyor. Dış mekanda kullanılacağı zaman ise toz, yağmur gibi şartlarda kamerayı korumak için muhafaza başlıklarından kullanmak gerekiyor. Özellikle lens bölümünü koruyacak uygun başlıkların tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Box Kamera Fiyatları

Box kameralarda cihazlar özellikleri açısından farklılık gösterdiği için farklı fiyat aralıklarında kullanıcıya sunuluyor. Özellikle teknik nitelikleri değişen ürünler arasında belirgin fiyat farkları ortaya çıkıyor. Gece ve gündüz kullanılabilen sensör tipine sahip, orta çözünürlükte ürünler cazip fiyatları ile ilgi çekerken, daha yüksek çözünürlüğe sahip cihazların fiyatları ürüne bağlı olarak değişiyor. Uygun fiyatlı box kameralarda ses çıkış özelliği, hassasiyet gibi özellikler, ürünler arasında farklılık gösteriyor. Markaya bağlı olarak da farklı bütçelere hitap eden cihazlarda kurulum özellikleri, bağlantı yapıları gibi özelleri inceleyebilir, kamera ayakları ile birlikte satılan cihazları fiyat ve teknik özellikler açısından benzer ürünler ile karşılaştırabilirsiniz.

Fiyatları ile dikkat çeken box kamera çeşitleri ise full HD ve 3 MP kamera gibi teknik özellikleri ile yüksek kalitede kayıt yapma imkanı sunan ürünler oluyor. Özellikle yüksek güvenlik gerektiren ortamlarda kullanılması tavsiye edilen yüksek çözünürlüklü box kameralar, fiyat açısından da benzer ürünlerden ayrılıyor. Markaları ve teknik özellikleri ile değişiklik gösteren box kamera fiyatları hakkında bilgi edinebilir, ihtiyacınızı karşılayan ürünü kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Box Kamera

295 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 295 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?