Soğuk havalarda tercih edilen uzun konca sahip ayakkabı türü çizme olarak adlandırılır. Konç kısmı, ayak bileğinden baldıra kadar herhangi bir uzunluğa sahip olabilir. Yağışlı ve düşük sıcaklıkların hissedildiği havalarda ayakları sıcak ve kuru tutar. Günlük yaşamda kullanılabildiği gibi özel günlerde giyimi de tercih edilebilir. Farklı özelliklerde klasik ve spor modelleri mevcuttur. Seçenek skalasının geniş olması sebebi ile farklı tarzlarda kombin yapabilme imkanı sunar. Üretim amacı farklı olan çizme markaları vardır. Özel günlerde giyilebilen niteliklere sahip üretim yapan markaların yanı sıra çalışma hayatında giyilebilen ya da günlük kullanıma uygun üretimler yapan markalar da mevcuttur. Bunun yanı sıra birden fazla kullanım amacına yönelik üretim yapan markalar da karşınıza çıkar. Farklı ham maddeler kullanılarak üretilen bu ürünler, değişik tasarımlara sahiptir. Modelleri; topuklu, düz tabanlı, kısa ya da uzun konçlu, bağcıklı ya da fermuarlı gibi temel özellikleri ile ayırt edilir. Soğuk havalarda olduğu gibi sıcak havalarda tercih edilebilen yazlık çizme modelleri de vardır. Alışılmışın dışında kombinler yapmak isteyenlerin kullanabileceği bu modeller, ince detaylı tasarımları ile göz doldurur. Nefes alabilen kumaş dokusu, lazer kesimli şekilde dizayn edilir. Bunun yanında kar çizmesi olarak adlandırılan kışlık modellerde olduğu gibi kolay temizlenen dış yüzeyi vardır. Ayrıca çizme çeşitleri kullanım amaçlarına göre değişen farklı tasarım özelliklerine sahiptir.

Çizme Çeşitleri

Genellikle soğuk havalarda tercih edilen bu kadın ayakkabı modeli, kullanılması planlanan yere göre tasarlanır. Bu tasarım özelliklerinin başında kullanılan ham madde gelir. Özel ve günlük yaşamda kullanılan deri çizme çeşitleri öne çıkan ürünler arasındadır. Parlak ya da mat renklerde üretilir. Pek çok kıyafete uyum sağlayabildiği için kombinlerinizin göz alıcı parçası haline gelir. Bilekte biten kısa modellerin yanı sıra diz bölgesine kadar uzunlukta olan modeller de mevcuttur. Kombinler, bağcıklı tasarımları ile spor bir görünüm kazanırken düz dizayn edilen modeller ile klasik şıklığa kavuşur. Düz ve ayrıntısız tasarım deyince akla lastik çizme modelleri gelir. Günlük hayatta tercih edilen bu ürünler, çalışırken giyilebilir. Parlak renge ve aşınmaya karşı dirençli taban özelliğine sahiptir. Ayrıca tabanı kolay kaymaz. Neme ve suya karşı dayanıklı olması niteliğinin yanı sıra insan sağlığını tehdit eden maddeler barındırmaz. Unisex olması özelliği ile avantajlı kullanım imkanı sunar. Ayrıca açık ve koyu renk seçenekleri vardır. Bunun yanında şeffaf çizme detaylarına sahip olan çeşitler de vardır. Bu modelde renksiz ve şeffaf parçalar öne çıkar. Ayrıca renkli ve şeffaf detaylara sahip tasarımlar da mevcuttur. Ürünün bilek ya da topuk kısımlarında bu parçaları görmek mümkündür. Kauçuk çizme modelleri de ürünün kendisinde ya da taban kısımlarında kauçuk kullanarak hazırlanır. Kauçuk, aşınma ve yıpranmalara karşı direnç gösteren bir hammaddedir. Bu yüzden ayakkabı çeşitleri sıklıkla kullanılır. Tabanlarda kullanıldığında kaymaz ve yıpranmaz. Ayrıca su geçirmeyen özelliğe de sahiptir. Bu sebeple, yağmur çizmesi olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bu çizme çeşidi ile düz ve hafif engebeli yüzeyler üzerinde yürüyüşler yapılabilir. Yürüyüş yapabilmek için kullanılan bir başka ürün ise çizme bot çeşitleridir. Her yaştan insanın tercih edebileceği bir üründür. Kısa konca ve ortopedik tabana sahip bu botlar, uzun süre ayakta kalma ya da yürüyüş yapma eylemini sizin için konforlu hale getirir. Bağcıklı ya da fermuarlı tasarım çeşitliliği sayesinde tarzınıza uygun kısa çizme seçimi yapabilme imkanı sağlar.

Çizme Tasarım Özellikleri

İnsanlar yürümeye başladığı andan itibaren ayaklarını korumak amacıyla mevsimine göre değişen ayakkabılar giymeyi tercih eder. Her yaştan insanın giyebileceği çizme ayakkabı çeşitleri, soğuk ve yağışlı havalarda ayakları ve bacağın alt kısmını sıcak tutar. Miniklerin renkli ve eğlenceli dünyasını yansıtan çocuk çizme modellerin geniş renk skalası mevcuttur. Minik bireylerin hareket özgürlüğünü kısıtlamayan boyut ve özelliklere sahiptir. Genellikle diz altında uzunluğu vardır. Kolay kaymayan tabanı sayesinde hareketleri kısıtlamaz ve çocukların yere sağlam basmalarına yardımcı olur. Çocuk ve bebek çizme modelleri, miniklerin motor becerileri dikkate alınarak üretilir. Ayrıca bu kategorideki ürünler kolay kullanım imkanı sunmak amacıyla fermuar detaylı üretilir. Bunun yanında fermuarsız ve bağcık detaylarına sahip ürünler de bulunur. Bağcık detaylarının en çok işlendiği erkek çizme kategorisi de öne çıkanlar arasındadır. Yağışlı bahar ve kış mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Su geçirmez özelliklere sahip farklı kumaş ve hammaddeler kullanılarak üretilir. Diz altında farklı konç uzunluklarına sahiptir. Bayan çizme modelleri ise geniş ürün yelpazesine sahiptir. Boyut, malzeme ve tasarım farklılığı fazla olan bir kategoridir. Deri, kauçuk, süet ve yün gibi pek çok malzemeden üretilen ürünler vardır. Tokalı, tokasız, zımbalı, desenli, fermuarlı, fermuarsız ve düz tasarımlar mevcuttur. Ayrıca her model, çeşitli topuk boylarına sahiptir. Bunun yanında topuksuz ve düz tabana sahip modeller de vardır. Renk çeşitliliğinin yanı sıra parlak ve mat yüzey seçenekleri de vardır.

Şık Tasarımlı Çizme Modelleri

Kış aylarını zarif ve eşsiz kombinlerle geçirmenizi sağlayan kadın çizme modelleri, rahat de sportif kombinler elde edebilmenize yardımcı olabilecek tasarımlara da sahiptir. Sahip olduğunuz her türlü kıyafeti kombinleyebilme avantajı sağlar. Kadın elbise, etek, pantolon alt giyim ürünleri ile uygun kombinler elde edebilirsiniz. Aynı renk tonları veya benzer renkler ile sağlayacağınız kombinler bütünlük oluşturur. Farklı bir havaya bürünmeniz için çeşitli renklerden de yararlanabilirsiniz. Çizme modelleri ile günlük kombinler oluşturabilir, günlük yaşantınıza ekstra renkler katabilir veya iş kombinleri elde edebilirsiniz. İş ortamlarında takım elbiselerle çoğunlukla tercih edilen ve giyildiğinde bu ortamlara uygun bir kombin oluşturmanızı sağlayan topuklu çizme farklı uzunluklardadır. Topukların farklılığı, yere yakın veya mantar şeklinde olması rahat etmenizi sağlar. Gün içerisinde yorucu bir işte çalışıyorsanız ve ayakta durmanızı gerektirecek durumlar var ise seçimlerinize çok yüksek olmayan mantar topuklardan yana yapabilirsiniz. Yaz ve kış aylarına uygun çizme topuklu tasarımlarıyla yorulmamanızı sağlarken aynı zamanda şık görünmenize katkıda bulunur. Her ortamda kullanıma uygunluk gösteren topuklu çizmeler girdiğiniz andan itibaren dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar. Tüm markalar ve Elle çizme talepleri dikkate alarak kullanıcıların ve kendisini rahat hissedebileceği tasarımlar üretir. Anne çocuk kombini yapmanızı da sağlayan kız çocuk çizme tasarımları şirin yapılara sahiptir. Pembe ve kırmızı rengin hakim olduğu kız çocuk çizmeleri lisanslı ürünlerle donatılmış şekilde sizlere sunulur. Özel desenleri çocukların beğenisini kazanır özelliktedir. Kedili çizme de bu tarz modellerin başında gelir. Sıradışı tasarımlar arasında yer alan hayvan figürlü, çiçek desenli, geometrik şekilli birçok desen seçim alternatif sunar. Su geçirmez çizme çocukların okula giderken, servisten indiğinde ayaklarının ıslanmasını önler. Aynı zamanda yetişkinlerin işe giderken yürümesini kolaylaştırır. Sağlam ve dayanıklı yapıya sahip avcı çizmesi de farklı ortamlarda ve sivri taşları bulunan alanlarda kullanılabilir. Ayağınızı koruyucu özelliği de bulunan avcı çizmeleri geniş arazilere de uygunluk gösterir. Az bir alanın toprakla kaplı olduğu ve yaşam alanına yakın yerlerdeki ekim dikim işlerinde bahçe çizmesi ayağınızı olası kazalardan ve ıslak zeminden korur. Farklı malzemelerden tasarlanan bahçe ve yağmur modelleri Plastik çizme ayağa kolay bir şekilde giyilip çıkarılabilir. Yapacağınız ucuz çizme çeşitleri bütçenize katkı sağlar.

Diz Altı ve Diz Üstü Seçenekler

Modeller sağladığı avantajlı özellikler ve şık tasarımları bakımından birbirinden ayrılırken yapılarında bulunan malzeme gereği de farklılık gösterir. Çizme yünlü modeller diz üstüne kadar çıkarak kış aylarında ayakların üşümesini önler. Gün boyu dışarıda koşuşturmalı bir işte çalışıyorsanız dondurucu soğuklardan etkilenebilirsiniz. İçi yünlü diz altı ve diz üstü çizme satın alarak bu konforu yaşayabilirsiniz. Son günü moda anlayışını çizmeler sadece kış aylarında kullanılmakla beraber yaz ve bahar aylarında da etkili kombinler yapmayı sağlar. Yaz aylarında tercih edilebilecek çizme önerileri ince dokuda ve hava alan yüzeye sahip modellerdir. Diz altında seçimler yaparak da kendinizden söz ettirebilir ve farklı konseptler oluşturabilirsiniz. Işıklı çizme her ortamı fark edilmeyi sağlar. Özellikle gece etkinliklerinde ve özel organizasyonlarda ışıkları sayesinde şıklığınızdan söz ettirebilirsiniz. Diz altı ve diz üstü seçimler yaparken boy ve kilo dengenizi de göz önünde bulundurabilir, gerektiği durumlarda yarım çizme modellerinden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Dış işlemelerinde farklı görsellikler in yer alması, renk seçeneklerindeki farklılık çizme erkek bot ve kadın tasarımlarının birbirinden ayrılmasın da etkilidir. Kadife, keten, kumaş pantolonlarla ve atkı, bere, eldiven takımlarıyla kış aylarına uygun tasarımlar yapmayı kolaylaştıran erkek botlar, çift kombini yapabilmenizi de sağlar. Erkeklerin çoğunlukla tercih ettiği renk seçeneklerine ve zevklerine göre tasarlanma ya çalışılan uzun bağcıklı çizme düz klasik ve kalın sportif modellerde sunulur. İş kombinleri klasik ve sivri burunlu çizmelerden yana seçim yapabilir, günlük kombinlerinizi kalın tabanlı sportif tasarımlardan yana tercih edebilirsiniz. Her bireyin rahat edebileceği, farklı kıyafet türleri ve renk seçenekleri ile kullanabilecekleri diz üstü çizme üretimleri de mevcuttur.

Çizme Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stil olarak birbirinden farklı modellerden oluşan çizmeler, doğru kombinlerle buluştuğunda eşsiz bir görünüme sahip olmanıza katkı sağlar. Yapacağınız seçimler deri, rugan, süet ve topuklu, topuksuz modeller üzerinden olacağı için seçim esnasında pek çok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Her bireyin vücut yapısının farklılığı ürün seçiminde hassas olmasını gerektirir. Kombinlerin tamamlayıcısı parçası olan çelik burunlu çizme ve diğer tüm modellerde seçim esnasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Seçim esnasında ayağa uygun çizme 35 numara, 38 numara, 41 numara, 42 numara ölçüleri arasından yapılabilir. Ayak numaranızı göz önünde bulundurmanız doğru tercih yapmanız konusunda sizi yönlendirir.
  • Bazı ayakkabıların kalıp olarak farklılık göstermesi ayak numaranızı uygun olsa bile rahat edememe durumu ile sizlere karşı karşıya bırakabilir. Bu tip problemler ile karşılaşılmaması için ürüne yönelik yorumların detaylı bir şekilde incelenmesi ve sizden önce ürünün deneyimleyen kullanıcıların doğru ifadelerinin gözden geçirilmesi önemlidir.
  • Maskülen tarzda yapacağınız giyim tarzları için kovboy çizme modelleri en doğru tercihlerdendir. İş ortamlarında ve özel görüşmelerde uygunluk gösteren kovboy çizmeler kahverengi ve siyah renkleri ile öne çıkar.
  • Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri bacağınızın kalınlık veya incelik yapısıdır. Diz altı veya dizüstü yapacağınız ayakkabı tercihlerinde kalınlık ve incelik durumu göz önünde bulundurulması gereken noktalardandır. Zarif ve dar yapıdaki modeller için bacaklarında aynı ölçüde inceliğe sahip olması gerekir. Bacak kalınlığı var ise esnek dokulu modeller konforlu kullanım sağlar.
  • Kış aylarında dar ve bacağa yapışan çizmelerle zarif yapılı elbiseler giymeye hedefliyorsanız çorap çizme etkili kombin oluşturmanıza yardımcı olur.
  • Uzun topuklularla yürümekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız mantar topuklu modellerden yana seçim yapabilirsiniz. 2 ve 3 cm aralığında değişen topuklar da gün içi şıklığını yaşamanıza katkı sağlar.
  • Gardırobunuzdaki tüm kıyafetleri göz önünde bulundurarak

yapacağınız seçimler doğru ürünlerle buluşmanıza imkan tanır.

  • Seçim esnasında kahverengi, bej, sarı, siyah, beyaz çizme çeşitleri arasından tercihler yapabilir, diğer renk seçeneklerini de şans vererek gardırobunuzu yenileyebilirsiniz.
Modern Görünümlü Çizme Fiyatları

Kış dönemlerinde en çok tercih edilen ayakkabı türleri arasında yer alan araba çizme sürüşü destekler. Arabanın kolay bir şekilde kullanılabilmesi için topukları ve ön kısmı özel olarak dizayn edilir. Kumaş ve desen farklılığı ile birbirinden ayrılan işlevselliği bakımından da çeşitlilik gösterir. Körüklü çizme istendiği durumlarda dize kadar uzarken kıyafet kombininize göre bileklere kadar indirilebilir. Tasarımdaki bu farklılıklar özel ve modern kombinler yapmanız konusunda etkilidir. Farklı dokuya sahip olan ürünler işlevsellikte öne çıkar. Kumaşlarının bez, süet olmasına göre bu tarz yumuşaklıklar elde edilebilir. Diğer kumaş türleri ise rugan ve derilerdir. Kış aylarında sağlam ve dayanıklı bir yapıda bulunan aynı zamanda karda kaymayı önleyen ve soğuk günlerde giyilebilen çizme çelik burunlu tasarımdır. Aynı zamanda tırmanışlarda ve yürüyüş esnasında bir çivi görevi gören çelik malzeme etkili koruma sağlar. Topuk ve topuksuz modelleri ile seçim şansı tanır. Kadın ve erkeklerin kullanımına uygundur. Farklılıkların oluşmasına sebep olan bu özellikler fiyatların değişiklik göstermesine etki eder. Çizme fiyatları markaların üretim aşamasında gösterdiği yoğun çalışma temposu, her bir markanın kendine özel tasarımlar ortaya çıkarması ve farklı özelliklerde sunması, ürünlerin her mevsim giyilebilir olması, kısa ya da uzun topuklu olması, bağcıklı veya fermuarlı şekilde kapatılması, diz üstü veya diz altında tasarlanmasına göre değişiklik gösterir. Uzun çizme tasarımları farklı malzemelerin ve çok sayıda materyalin kullanılması ile ortaya çıkar. Üretim aşamasında farklı bir kategoride yer alan uzun çizmeler çorap yerine de tercih edilebilir modellere sahiptir. Hem tasarım bakımından hem de kolaylıkla açılıp kapatılabilmesi açısından fermuarlı ve bağcıklı çizme modelleri de markaların bünyesinde yer alır. Kumaş dokularının farklılıklarına ilave olarak pembe, yeşil, ekru çizme çeşitli tonlardan elde edildiği için fiyatların değişiklik göstermesinde etkili olur. Hepsiburada üzerinden tüm renk seçeneklerine göz gezdirebilir, ayak numaranıza uygun modellerden seçiminizi yapabilirsiniz.

Çizmelerde En Çok Tercih Edilen Model Hangisi?

Gün boyu rahatlık sunan modeller her zevke hitap edebilir yapıdadır. Her bireyin farklı bir modeli benimsemesi, o kişi için en çok tercih edilen tasarım arasında yerini alır. Genel olarak değerlendirildiğinde ayakları yormayan yumuşak dokuda olan, ayağı tamamen saran ve zarif görünüme sahip modeller en çok tercih edilenler arasında nitelendirilebilir.

Tüm Ayak Ölçülerine Uygun Çizmeler Var mıdır?

Her yaş grubuna özel tasarımlar yüzlerce çeşit modele sahiptir. Zevkinize ve tarzınıza uygun seçenekler arasından ayak ölçünüze uygun çizmeleri bulabilirsiniz. Her markanın üretim aşamasındaki farklı materyalleri işlemesi kalıp olarak ürünlerin farklılık göstermesine etki eder. Ayak ölçünüzü ve yorumları dikkate alarak doğru ürünlerle buluşabilirsiniz.

En Rahat Çizmeler Hangisidir?

Hava geçirgen yüzeye sahip ve ayakların rahatlıkla hareket edebildiği yumuşak deriden elde edilen çizmeler en rahat tasarımlardır. Çorap çizme modelleri de yüksek oranda konfor sağladığı ve ayağı tamamen bir çorap gibi sarması sebebiyle rahat tasarımlar arasında yerini alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çizme

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483636/60002723/205454/205719/60002310