IP (Network) Kameralar

IP (Network) Kameralar

Gelişen teknoloji sayesinde etkili birer güvenlik önlemi almanın önünü açan IP (Network) kameralar, evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir bölümünü siz uzaktayken de gözlemleyebilmenize imkan tanıyor. Yaşam alanlarını ve ofisleri davetsiz misafirlerden korumak için büyük bir caydırıcılığa sahip olan kameralar, sizi ve sevdiklerinizi güvende tutmaya da yarıyor. Telefonlara indirilen bir uygulama sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilen kameralar, evinizde neler olup bittiğini istediğiniz her an görüntülemeniz için tasarlanıyor. 

IP (Network) Kamera Nedir?

IP (Network) kameralar, üzerlerinde bulunan sensörler yardımıyla edindiği görüntüleri, internet bağlantısını kullanarak görüntülerin izlenebileceği ve depolanabileceği bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlara aktarıyor. Aktarım yapmadan direkt olarak kendi dahili hafızasına görüntüleri kaydedebilen IP kamera modelleri de bulunuyor. IP kameraların işlevlerini yerine getirebilmesi için herhangi bir ek donanıma ihtiyaçları bulunmuyor. Evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde tercih edilen kameralar, istenen alanların gözlemlenebilmesine olanak tanıyor.

IP (Network) Kamera Modelleri

IP kameralar arasında farklı kullanıcı taleplerini karşılayacak güçte farklı modeller bulunuyor. Kimi ürünler iç mekanda kullanıma uygunken, kimi ürünler dış mekanda da kullanılabiliyor. IP kameralar sundukları görüntü kalitesi açısından da farklılık gösteriyor. 720p görüntü kaydı alabilen ürünler mevcutken, teknolojik gelişmeler doğrultusunda güncellenen bazı ürünler HD görüntü kalitesi de sunabiliyor. 

Görüntü kaydını dahili hafızasına yapabilen modeller olduğu gibi, kayıt işlemi için hafıza kartı desteğine ihtiyaç duyan ürünler de bulunuyor. Ürünler arasında en büyük farkı yaratan modellerse hareketi algılayan ve bu doğrultuda izleme yapabilen kameralar olarak öne çıkıyor. Kamera modellerinden bazıları ise kontrol edildikleri uygulama üzerinden manuel olarak kameranın görüş açısını değiştirme desteği sunuyor. 

Tekli ya da çoklu olarak üretilen modellerin yanı sıra ortam sesini alabilen ya da ses desteği sağlamayan seçenekler de bulunuyor. IP kameraların bazıları ev içi kullanımlar için hazırlanırken, bazı kameralar ise dış mekanlarda kullanıma uygunluklarıyla öne çıkıyor. Dış mekan kameralarında flaş sistemine benzer bir ışık desteği bulunuyor. Hareket sensörü dahilinde çalışan bu kameralar, akşam saatlerinde kapınıza biri yaklaştığı zaman otomatik olarak ışığını açıyor. Günün her saati güven içinde yaşayabilmenizi garanti etmek üzere dizayn edilen IP kameralar, portatif ve sabitlenebilen alternatifler sunuyor. Sabitlenebilen kameralar genellikle iç ya da dış mekanlardaki köşe bölgelere yerleştirilirken, portatif modeller kolaylıkla taşınabildiği için evin her bölümünde kullanılabiliyor.

Eğme, Yakınlaştırma ve Kaydırma Özelliği Olan Kameralar

IP (Network) kameralar arasında oldukça gelişkin özelliklere sahip ürünler de bulunuyor. Son derece profesyonel bir kullanım avantajı sağlayan bu kameralar, panoramik görüntü elde edebilme seçeneği bulunduruyor. Oldukça geniş açılı görüntüleme yapabilen kameralar, istendiği takdirde eğme özelliği sayesinde farklı açıları da görebiliyor. 

Bunlara ek olarak, bazı kamera modellerinde yakınlaştırma seçeneği de yer alıyor. Uzaktaki bir yabancının kimliğini teşhis etmek için kullanılabilecek bu özellik, görüntünün istenen bölümüne yakınlaştırma yapmaya olanak tanıyor. Yakınlaşma işleminin ardından kamera tekrar odaklama yaptığında, birkaç saniye evvel bulanık olan görüntü berraklaşıyor ve bu ayrıcalıklı özellik, gelen kişinin kim olduğunu görme fırsatı sunuyor. 

Sevdiklerinizi Koruyun

IP (Network) Kameralar, birçok alanda hayatı kolaylaştıran özellikler barındırıyor. Çocuklu aileler tarafından gönül rahatlığıyla kullanılan kameralar, ebeveynlere iki farklı konuda büyük destek sunuyor. Çalışan ve bu sebeple günün belli saatlerinde ev dışında olması gereken ebeveynler, sıklıkla çocuklarını bakıcılara emanet ediyor. Her ne kadar güvenilir kişilerle çalışılsa da, anneler ve babalar çocukları için endişelenmeden edemiyor. Böylesi bir durumda çocuğunuzun odasına ya da evin herhangi bir bölümüne uzaktan erişime olanak tanıyan bir kamera yerleştirmek, çocuğunuzu dilediğiniz an kontrol edebilmenize olanak tanıyor. Bebeklerin ve çocukların güvenliğini sağlamak için dünya genelinde milyonlarca anne baba, IP kameralara güveniyor. 

Benzer şekilde aile büyükleriyle yaşayan ve gün içinde evde olamayıp, ailesinden bir bireyi bakıcıya emanet etmek durumunda kalan kişiler de aynı problemle karşılaşıyor. Annenizi ya da babanızı gün içinde gözlemlemek, bakıcısıyla arasındaki iletişimi ve etkileşimi kontrol etmek isterseniz, IP kameralar bu konuda da destek sağlıyor. 

Farklı Tasarımları Olan Kameralar

IP (Network) kameralar, farklı talepleri karşılayacak çeşitliliği ürün özelliklerinin de ötesine taşıyıp tasarımlara da yansıtabiliyor. Kamera modelleri arasında yer alan birçok ürünün ilk bakışta kamera olduğu anlaşılsa da, gizlilik isteyen kullanıcılar için farklı formlarda hazırlanan ürünler de bulunuyor. 

Radyo ya da çalar saat şeklinde üretilen kameralar, çalışanlarını kontrol etmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bebek ve hasta bakıcıları ile ofis çalışanlarının ne şekilde çalıştıklarını ve kurallara uyulup uyulmadığını merak eden iş verenler, tasarımı dolayısıyla kamera olduğu anlaşılmayan IP (Network) kameraları kullanıyor. 

Evinizi Kontrol Altında Tutun

Oldukça zahmetsiz şekilde monte edilebilen IP (Network) kameralar, sevdiklerinizin güvenliğini sağlamakta büyük fayda sağlıyor. Siz evde değilken evinizde olup bitenleri görmenize yarayan kameralar, aynı zamanda siz evdeyken de evin farklı bölümlerini kontrol etmenizi olanak tanıyor.

Çoğu zaman aynı anda birden fazla işe konsantre olmak gerekebiliyor. Evin herhangi bir bölümünde tadilat işlemi yaparken ya da yemek hazırlarken, farklı bir odada uyuyan bebeğinizi ya da evcil hayvanınızı gözlemlemek istediğiniz takdirde, bu işlem IP (Network) kameraların uygulamaları üzerinden pratik bir şekilde yapılabiliyor. 

Canlı görüntüleme ve gerçek zamanlı konuşma desteği bulunan kameralar, aynı zamanda sevdiklerinizle etkileşime geçmenizin de önünü açıyor. Yemek hazırlarken çocuğunuza masal okumak ya da ona en sevdiği ninniyi söyleyip uykuya dalmasını kolaylaştırmak, IP kameraların hayatı kolaylaştıran yönleri arasında bulunuyor. 

Zilinizi Kimin Çaldığını Anında Görün

IP kameralar, dış kapı girişlerine takıldığında zilinizi kimin çaldığını eş zamanlı olarak görüntülemenize olanak tanıyor. Kargo görevlisi ya da çat kapı gelen misafirler bir anda kapınızda belirdiğinde, kimin geldiğinizi uygulama üzerinden hızlı bir şekilde kontrol etmek kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. 

Ara vermekte zorlanacağınız herhangi bir işle uğraşıyorsanız ve gelen kişi yalnızca paket teslim edip gidecek olan bir kargo görevlisiyse, kameranın ses desteği hızlı bir şekilde iletişim kurmanıza yarıyor. Tanımadığınız kişiler zilinizi çaldığında da kullanabileceğiniz bu özellik, sizi ve sevdiklerinizi güvende tutmayı hedefliyor. 

IP (Network) Kameralar Nasıl Seçilir?

Kamera satın almadan evvel kullanım önceliklerinizi belirlemeniz büyük önem taşıyor. Eğer bir bebeğiniz varsa, iç mekanda kullanabileceğiniz, hareket sensörü gelişkin ve sesli etkileşime olanak tanıyan bir model seçmeniz öneriliyor. Zira bu modeller bebeğinizi kontrol edebilmenizin yanında onunla iletişim kurmanıza da yardımcı oluyor. 

Eğer farklı dönemlerde, farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir ürün gereksiniminiz varsa, bu kez de portatif modelleri tercih etmeniz tavsiye ediliyor. Kablosuz internet bağlantısına hızlı bir şekilde bağlanan bu ürünler, evinizin ya da iş yerinizin güvenliğini sağlamakta etkili oluyor. 

Kapınızın dışında neler olup bittiğini merak ediyorsanız, yönlendirmeniz doğrultusunda görüş açısını değiştirebilen ürünler almanız daha etkili bir çözüm sunuyor. Dış mekanda kullanılacak kameralarda, kör nokta bırakmamak büyük önem taşıyor. Bu sayede olası bir davetsiz misafirin muhtemel hareket alanlarının tamamı üzerinde kontrol sağlanabiliyor. 

Duvar KağıtlarıAnakartProjeksiyon CihazıAkıllı BileklikLaptop ÇantaKulaklıkMouseOyun BilgisayarıModemMasaüstü BilgisayarKlavyeEkran KartıMonitörYazıcı3D YazıcıOyuncu KoltuğuBluetooth HoparlörUydu AlıcısıBuzdolabıYabancı DizilerHesap MakinesiCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınKramponElektrikli BisikletPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatPusulaHaritaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası Takımları22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriBisikletGalatasaray FormalarıKurutma MakinesiYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörAyakkabıÇalışma MasasıAltın BileklikZeytinyağıErkek Spor AyakkabıPazar ArabasıTesettür ElbiselerAltın KolyeKamp SandalyesiTesettür AbiyeBanyo DolaplarıDireksiyon SetiTam AltınProtein TozuTost MakinesiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıFutbol TopuMotosikletDerin DondurucuMotosikletMutfak DolabıDuşakabinMutfak MasasıKitaplıkAvizeAyakkabılıkKomedi FilmleriDuşakabinBasketbol AyakkabılarıUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeSandalyeSırt ÇantalarıBasketbol AyakkabısıTesettür GiyimBlenderNargileTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSandalyeHalıDuvar SaatleriSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeBeşiktaş FormasıLambaderYabancı FilmKedi MamasıBalıkPufJartiyerMasaj AletiMikrodalga FırınDikey SüpürgeÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeraceWaffle MakinesiPastaTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriMouse PadŞifonyerZigon SehpaKoşu BandıOrta SehpaKadın Spor AyakkabıGenç OdasıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriStor PerdelerGelinlikSu SebiliYatakPatenAltın BilezikTesettür TakımHalı Saha AyakkabısıBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuErkek TişörtÇocuk BisikletiDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerDüdüklü TencereErkek Kol SaatiMama SandalyesiYemek MasasıBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıPortmantoOyuncak ArabaÇakmakMikrofonÇaydanlıkOyuncu KulaklıklarıFiltre KahveUyku TulumuErkek GömlekAküMasa LambasıPançoPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek Takımlarıİngilizce SözlükKolyeGümüş KolyeOyuncak BebekÇok Amaçlı DolapAspiratörŞarjlı SüpürgeKedi KumuElektro GitarDuş BaşlığıAltın YüzükTermosifonFormaBilezikDikiş MakinesiAlyansKulak Üstü KulaklıkMayoKahvaltı TakımlarıÜtüAna KucağıDambıl SetiYapay ÇiçekDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtAteş ÖlçerErkek CeketTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressYağmurlukOcakScooter MotorAynaAnahtarlıkErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKemerPerdeKomodinGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıÇocuk FilmleriAtv MotorKıyma MakinesiBuharlı TemizleyiciŞişme YatakTeleskopKompresörOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıATV MotorMutfak RobotuTV SehpasıIslak MendilGümüş BileklikTakım ÇantaKiler DolabıTereyağPlakalıkTakım ÇantalarıTrambolinPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeOfis MobilyalarıTesettür MayoKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeKemanŞofbenYeşilçam FilmleriBankKapıPeluş OyuncakKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıEl FeneriArmut KoltukErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

IP (Network) Kameralar

2020 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2020 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?