Ucuz ve Kaliteli IR Kameralar

Gerek kontrol, gerekse güvenlik amacıyla kullanımı yaygınlaşan kamera sistemleri, görüntü ulaşılabilirliği ve kalitesi açısından gelişen seçeneklerle kendini gösteriyor. Işığın olmadığı ortamlarda dahi net görüntü alabilmeye imkân veren IR kameralar, bu anlamda, özelikle dış ortam güvenliği açısından en çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

IR Kamera Fiyatları

IR kameralar, kızıl ötesi - infrared ışınlar aracılığıyla karanlıkta görüntü almaya olanak sağlayan sistemlerdir. IR kameraların üzerinde bulunan infrared LED'ler, ışık seviyesinin yeterli olmadığı durumlarda, ışık şiddetiyle ters orantılı olarak çalışan bir sensör yardımıyla, otomatik olarak devreye girer. Bu sayede, sıfır ışık durumunda ortaya çıkan zifiri karanlıkta bile görüntü sağlanması mümkün olur.

IR kameralar, donanım açısından sağladığı avantajları itibariyle de, en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Harici korumaya sahip olan bu kamera çeşitlerinde, ürün muhafazası, ürün ayağı ve CCTV lensi gibi aksesuarlara gereksinim duyulmaması sayesinde, hem konforlu hem de ekonomik bir kullanım söz konusudur. Adaptör ve LED ışıklar dâhilinde çalışan IR kameralarda, LED'lerin ömrü tükendiğinde yenileriyle değiştirilerek kullanıma devam edilebilmesi de, kullanım süresi açısından avantaj sağlayan bir diğer özelliktir.

IR kameralar, yapısal özellikleri açısından da avantajlı sistemlerden biridir. Dayanıklı kasa yapısı ile uzun süreli kullanım vadeden bu ürünler, dış ortamda rahatlıkla kullanılabilir. IP66 koruma standardına sahip olarak üretilen bu sistemler, suya ve toza karşı dayanıklı özellikteki kasa yapısı ile dış ortamdaki hava koşullarından etkilenmezler. Tavan ya da duvara montaj kolaylığı sayesinde de istenen açıdan görüntü alınabilmesine imkân tanır.

IR kamera fiyatları, marka ve özelliklerine göre değişen fiyatlarla satışa sunulur. Diğer yandan, sistem üzerindeki LED'lerin sayısı ve özelliklerine göre gece görüntü alabilme derecesi artış gösterir. Bu doğrultuda bu kamera sistemlerinde, üzerlerindeki infrared LED sayısına göre de fiyat seviyeleri farklılaşmaktadır.

IR Kamera Çeşitleri

Gece görüşünü sağlamak açısından en etkili güvenlik sistemlerinden biri olan IR kameralar, LED teknolojisinin sensörlerle desteklenmesi sonucunda, her ortamda net görüntü elde edilmesi ve kaydına imkân tanırlar. Entegre ayak yapısına bağlı fonksiyonel kullanım sunan IR kameralar, daha çok dış ortamlarda kullanılacak kapalı devre sistemleri için tercih edilir. Bunun yanı sıra, bu sistemler standartlara uygun özellikte kasa yapısı ile dış ortamda güvenli bir kullanım sunarlar.

Görüntü mesafesi açısından farklı özelliklere sahip olan IR kamera modelleri, LED sayısı ve IR LED erim menziline göre çeşitli modellerle sunulurlar. Bu açıdan, LED sayısı ve LED erim menzili daha fazla olan IR gece görüşlü kamera sistemlerinde, daha uzun mesafede görüntü kaydı olmak mümkün olur. Görüntü kalitesi açısından önem taşıyan bir diğer nokta da lens çözünürlüğüdür. Daha net ve kaliteli görüntü için lens çözünürlüğü yüksek IR kamera modellerini tercih etmek gerekir.

IR kamera çeşitleri, siyah beyaz ya da renkli olarak bulunurlar. Siyah beyaz gece görüşlü modeller gece ve gündüz sabit görüntü sağlarken, renkli gece görüşlü kameralar, gündüz doğal ışık ortamında renkli, gece ise siyah beyaz görüntü verirler. Ayıca renkli modellerde, renk kalitesini standart ya da dijital olarak sunan modeller de yer alır.

Hırsızlık olaylarının daha çok gece gerçekleştiği göz önünde bulundurulduğunda, gece görüşlü IR kameraların önemi ortaya çıkar. Standart modellere göre gece görüntü alarak, her anı kaydeden bu ürünler, güvenlik açısından daha etkili bir koruma sağlar. Bu doğrultuda, ev, fabrika, ofis, depo ve açık alan güvenliği açısından kullanılan sistemlerin birçoğunda IR kamera tercih edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

IR Kamera

2491 ürün listeleniyor
qromax
Dahua
Picam
Elitcam
Bycam
Hikvision
BayiCam
ZSZH
Elitecam Tech
Bises
Yıldırım Group
IDS
Elit
Qasul
Srihome
Avenir
Haikon
XML Dünyası
Hilook
Caddemia
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 2491 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?