Telsiz Telefonlar

Telsiz Telefonlar

Telsiz telefonlar gündelik hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler olarak kısa sürede vazgeçilemeyen ev eşyaları haline geldiler. Günümüzde neredeyse her evde bulunan telsiz telefonların, teknoloji ilerledikçe özellikleri gelişiyor ve hayatımıza daha büyük kolaylıklar sağlıyorlar. Artık neredeyse bir cep telefonunun her türlü özelliğine sahip olan telsiz telefonlar ile hayat daha da kolaylaşıyor.

Telsiz Telefon Fiyatları

Telsiz telefonların fiyatları modellerine göre farklılık gösterir ve geniş bir yelpazeye yayılır. Telsiz telefonunuzda bulunmasını istediğiniz özelliklere göre bir fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Satın alacağınız telsiz telefonu belirlerken telefonunuzun özelliklerini gözden geçirmek isteyebilirsiniz, böylece telefonların size sunacağı kolaylıklarla fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Örneğin birçok markanın ürettiği enerji tasarrufu imkanı sunan telsiz telefonlardan birini seçerseniz, telefonunuzun sağlayacağı elektrik tasarrufunu da hesaplayarak, ürüne daha yüksek fiyat ödemek sizin için makul hale geleil

Telsiz Telefonlar

Günümüzde telsiz telefonların sağladığı kolaylıklar en üst seviyeye ulaşmıştır. Artık neredeyse her telsiz telefonun isim ve numaraları kaydedebileceğiniz bir telefon rehberi bulunmaktadır, bu özellik sayesinde en çok kullandığınız numaraları kaydederek, bu numaraları kolaylıkla çevirebilirsiniz. Ayrıca aynı cep telefonlarında olduğu gibi sizi arayan kişinin numarasını görebilirsiniz, böylece tanımadığınız numaraların aramalarını cevaplamak zorunda kalmazsınız. Bu özelliğin getirdiği belki de en büyük kolaylık sizin telefona cevap veremediğiniz sırada telesekreter kullanmasanız bile cevapsız kalan çağrıları görebilmenizdir. Üstelik telsiz telefonlar, çağrı bekletme, mikrofonu sessize alma gibi özelliklere de sahiptirler. Daha gelişmiş modellerde ise internete bağlanma, birden fazla ahize kullanma, aramaları bir ahizeden diğerine aktarma gibi imkanlar mevcuttur. Telsiz telefonların sunduğu pratik çözümlerden biri de elleriniz serbest bir şekilde yani hoparlörü kullanarak telefonla konuşabilmektir, bu şekilde acilen ilgilenmeniz gereken bir işiniz olsa bile telefonu kapatmak zorunda kalmaz, gelişen iletişim teknolojilerinin tadını çıkartırsınız.

Telsiz Telefon Nasıl Bağlanır?

Telsiz telefonlar bu kadar çok alanda kolaylık sağlamalarına rağmen kurulumları, bağlanmaları ve kullanımları çok pratiktir. Telsiz telefonunuzun ana ünitesini ya da DECT'ini sizin için kullanışlı olacak sabit bir yere yerleştiriniz. Telefonu bağlama işlemi bu ana üniteye uygulanacaktır. Telefonunuzun çalışması için hem elektriğe hem de telefon hattına ihtiyacı vardır. Telefonunuzu, telefon ile beraber gelen güç adaptörünü kullanarak elektriğe bağlamalısınız, günümüzde bu güç adaptörleri enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır, ayrıca bazı gelişmiş modellerde ekolojik adaptörler de kullanılmaktadır. Telefonunuzun ahizesinin içinde de bir pil bulunmaktadır fakat bu pilin şarj olması için sizin yapmanız gereken bir işlem yoktur, siz telefon ahizesini ana üniteye yerleştirdiğinizde bu pil kendiliğinden şarj olacaktır.

İkinci olarak telefonunuzun çalışması için gelen telefon hattına da bağlanması gerekir, gelen hattı aynı kablolu sabit bir telefonda olduğu gibi hat yuvasına bağlayarak telefonunuzun bağlanma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken lütfen telefonunuzun kullanma kılavuzundan yardım alınız.

Telsiz Telefon Mesafesi

Telsiz telefonların modelleri çok çeşitli olduğu için özellikleri ve nitelikleri de değişkenlik göstermektedir, bu değişen özelliklerden biri de telsiz telefonun çekim mesafesidir. Çekim mesafesi ile kastedilen, elinizdeki ahizeyle ana üniteden ne kadar uzaklaşabileceğinizdir. Ana ünite ve ahize arasına belli bir mesafe girdikten sonra ses kalitesinde bozulmalar başlayacaktır. Günümüzün ilerleyen teknolojisinde çekim mesafeleri çok genişlemiştir, bu mesafeler metre bazında belirlenir ve telefon modellerine göre değişir fakat tüm modellerde ortak olan özellik bu mesafelerin açık alanlarda artıp kapalı alanlarda azalmasıdır. Mesela aynı telefonla evin içindeyken ana üniteden ancak 50 metre uzaklaşabilirken, evin bahçesinde 150 metre uzaklaşabilirsiniz. Bu durumda her ailenin yaşam alışkanlıklarına göre çekim mesafesi konusunda tercihleri değişebilir, siz de satın alacağınız telsiz telefonu belirlerken çekim mesafesi özelliğini hesaba katmak isteyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Telsiz Telefon Fiyatları

182 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Marka
Toplam 24 / 182 ürün
DSACategoryId/2147483642/371966/16005