Yeni nesil tasarımları ile yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan tost makinelerine yeni bir yorum getiren Bosch tost makinesi, çok yönlü kullanım avantajı sunar. Özel olarak tasarlanan döküm ızgaraları sayesinde hem çıtır tost hem de yağsız pişirme yapabilen Bosch tost makinesi modellerinin çoğunda ızgara fonksiyonu da bulunur. Çıkarılabilir ızgaraları sayesinde hijyenik bir kullanım sunmasının yanı sıra çift taraflı ızgara kullanımına da olanak tanır. Konforlu ve güvenli kullanım sağlayan ayar kadranları, çalışma durumu hakkında bilgi veren LED ışıkları ile beğeni toplayan Bosch tost makinesi, şık görsel tasarımları ile de fark yaratır. Farklı renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulan başarılı cihazlar, hemen her mutfak dekorasyonuna uyum sağlayacak niteliktedir. Hepsiburada yardımıyla Bosch marka tost makinesi fiyatları hakkında bilgi edinebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak bütçenize uygun olan bir Bosch tost makinesi alabilirsiniz. Markanın diğer küçük ev aleti ürünlerini de inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bosch Tost Makinesi Özellikleri

Model bazında farklı özelliklere sahip olan Bosch tost makinesi, genel olarak 1800 Watt, 2000 Watt gibi farklı motor güçlerine sahiptir. Ortalamanın oldukça üstünde olan bu motor gücü, Bosch tost makinesi ürünlerinin uzun süre sorunsuz kullanımına destek olurken cihazların kısa sürede ısınmasını da sağlar. Bu da makinenin ısınmasını bekleyerek zaman kaybetme sorununu ortadan kaldırır. Bosch tost makinesi kullananlar tarafından da vurgulanan bir başka avantajlı özellik ise alüminyum pres döküm olmasıdır. Döküm malzeme, yağsız kullanımlarda dahi yiyeceklerin ızgara yüzeyine yapışmasını önler. Ayrıca döküm ızgaralar çizilmeye karşı da dirençli yapıdadır. Tüm Bosch tost makinesi ürünlerinde çıkarılabilir ızgaralara yer verildiği için söz konusu cihazlarının temizliği de oldukça pratiktir. Çıkarılabilen ızgaralar hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olduğu için kullanıcıların temizlik ile vakit harcamasına gerek kalmaz.

Bosch Tost Makinelerinin Yapısı Nasıl?

Farklı kullanım alışkanlıklarına hitap eden tasarımları ile fark yaratan Bosch marka tost makineleri, çift taraflı ızgara özelliği ile dikkat çeker. Yeni nesil tasarımlarda yer verilen çift taraflı ızgaralarda bir yüzey kanallı klasik desene sahip iken diğer yüzey ise desensiz ve düzdür. Bu düz yüzey sayesinde krepten yumurtaya, tavuktan sebzeye pek çok yiyecek yağlı ve yağsız olarak pişirilebilir. Isı ayar seçenekleri ile tüm kontrolü kullanıcılara bırakan Bosch tost makinesi, ısınmayan ayar kadranları ile güvenli bir kullanım sağlar. Cihaz üzerinde yer alan LED ışık ise cihazın seçilen ısı ayarına ulaşıp ulaşmadığını gösterir. İnce tostlar için oldukça özel bir tutma kolu tasarımına sahip olan Bosch tost makineleri, kullananların fiziksel olarak zorlanmadan ince tostlar yapabilmelerini sağlar. Lake edilmiş çelik gövde ve dayanıklı plastikten üretilen ayaklar ise Bosch tost makinesi ürünlerinin uzun yıllar boyunca formunu korumasına yardımcı olur.

Bosch Tost Makinesi Modelleri

Kullanıcıların değişen pişirme alışkanlıklarına uygun olarak tasarlanan Bosch tost makinesi modelleri, motor gücünden gövde malzemesine, ızgara tipinden ayar seçeneklerine kadar farklı alternatifler sunar. Hafif yapısı ile dikkat çeken Bosch granit tost makinesi ürünleri, granit ızgaralara sahiptir. Dolayısıyla yapışmaz ve leke tutmaz oldukları için konforlu bir kullanım sağlar. Döküm Bosch tost makinesi ürünlerinde ise ızgaralar tamamen alüminyum dökümdür. Granite kıyasla daha ağır olan bu ızgaraya pratik bir şekilde yükseklik ayarı yapılmasını sağlayan Bosch tost makinesi tasarımı sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilir. Deformasyona karşı diğer ızgaralardan daha dayanıklı olan döküm ızgaralı Bosch tost makinesi ürünleri, uzun kullanım ömrüyle fark yaratır. Yeni nesil tost makinesi Bosch modeller arasında sadece alt veya üst ızgaranın ısınmasını sağlayan özel bir sistem bulunur. Bu sistem hem daha az enerji tüketilmesini sağlar hem de cihazın kullanım ömrünü korur. Farklı kapasite seçenekleriyle dikkat çeken Bosch tost makineleri arasında mini tasarımlar da bulunur. Tek seferde iki kişiye tost hazırlanabilen bu tasarımlar, yalnız yaşayanlarla çocuksuz çiftler için idealdir. Küçük mutfaklar için alternatif bir çözüm sunan Bosch mini tost makinesi modellerinin yanı sıra kalabalık ailelere hitap eden Bosch tepsili tost makinesi gibi özel tasarımlar da vardır. Tepsili olduğu için kek ve sulu yemek pişirme olanağı tanıyan bu cihazlar, zaman ayarı özelliği sayesinde tam kıvamında tarifler hazırlanmasına yardımcı olur. Görsel tasarımlarıyla da yoğun ilgi gören Bosch tost makinesi siyah, gümüş, kırmızı gibi renk alternatifleriyle hemen her yere uyum sağlar. Kullanıcılara mutfak dekorasyonuna uygun cihaz bulma ayrıcalığı da sağlayan bu renkli tasarımlar, ulaşılabilir fiyatlarla desteklenerek herkesin beğenisine sunulur.

Bosch Tost Makinesi Renkleri

Bosch tost makinesi renkleri de farklı seçenekler sunuyor. Bosch tost makinesi inox renk seçeneği ile çelik görünüme sahip modeller sunuyor. Canlı renk seçeneklerinde kırmızı ve pembe renkleri ile mutfağınıza uygun bir renk seçiminde bulunabilirsiniz. Mutfağınızdaki diğer küçük ev aletlerine uygun renkler seçerek uyumlu kombinler oluşturabilirsiniz. Canlı renklere alternatif olarak Bosch tost makineleri siyah ve beyaz seçeneği ile de yer alıyor. Sade ve şık tasarımlara sahip. Çelik tutma sapı ile çevrelenmiş olarak bulunuyor. Tutuş ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Tutma sapı ve gövdesi çelik malzemeden oluşuyor. Mutfağınıza ya da ev dekorasyon yapınıza uygun renk ve tasarımdaki tost makinelerini tercih edebilirsiniz.

Bosch Tost Makinesi Kullanımı

Yeni nesil teknolojilerle donattığı elektrikli ev aletleri ile kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Bosch, çok yönlü tost makineleri ile hem leziz yiyecekler hazırlama hem de zamandan tasarruf etme olanağı sunar. Hızlı ısındığı için kısa sürede pişirme yapan bu cihazlar, minimum elektrik tüketimi ile dikkat çeker. Kullanım ve bakım önerilerine dikkat edildiğinde uzun yıllar boyunca yüksek performans göstermeye devam eden Bosch tost makinesi ürünleri, kullanıcıları yormayacak şekilde tasarlanır. Leke tutmayan ızgara ve dış gövdeleri sayesinde uzun süre ilk günkü görünümünü koruyan söz konusu cihazlar, yanma/yapışma yapmayan ızgaraları sayesinde kısa süre içinde temizlenebilir. Bosch tost makinesi yorumlar ve değerlendirmelerde de belirtildiği gibi tostun yanı sıra pek çok farklı yiyeceği pişirebilen Bosch tost makinesi, elektrikli ızgara gibi çalışır.

Tasarımı ne olursa olsun cihazların ön panelinde yiyeceklerin pişme ısılarının yer aldığı bir tablo bulunur. Bosch tost makinesi kullanımı sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken tabloda pişirme süreleri de yer alır. “Bosch tost makinesi nasıl kullanılır?” sorusunun da yanıtı olan diğer kullanım aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tost, ızgara ve diğer yiyecekler hazırlanmadan önce ön ısıtma yapılmalıdır. Cihaz yeterince ısıtılmadan kullanılırsa yiyecekler ızgaraya yapışabilir.
 • Ön ısıtma için ısıtma derecesi seçilir ve cihazın açma/kapama tuşuna basılır.
 • Bosch tost makinesi seçilen ısıya ulaştığında çalışma ışığı kırmızıdan yeşile döner. Bu aşamada pişirilecek yiyecekler ızgaraya yerleştirilir.
 • Yiyecekler istenilen kıvama geldiğinde/kızardığında makine kapatılır ve ızgaralar açık bırakılarak soğuması sağlanır.
 • Soğuduktan sonra, fişi çekilerek ılık sabunlu su ve aşındırıcı olmayan bir sünger ile ızgaralar temizliği yapılır.
 • Çıkarılabilir ızgaralı Bosch döküm tost makinesi modellerinde ızgaralar bulaşık makinesinde de yıkanabilir.
 • Bosch Tost Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • İlk olarak boyutuna karar vermeniz gerekiyor. Eğer kalabalık bir aile iseniz alacağınız Bosch tost makinesi mutlaka büyük olmalıdır. Bu şekilde hem daha hızlı tost yapabilirsiniz hem de daha kullanışlı olur. Ancak tek kişi ya da iki kişi kullanacaksa bu durumda küçük bir Bosch tost makinesi işinizi görecektir.
 • En sevilen modellerin teflon olduğu zaten bilinen bir gerçek. Ama buna ek olarak seramik, döküm ve demir tost makineleri de mevcut. Bu durumda nasıl bir tost makinesine ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra zevkinize uygun olan modeli seçmelisiniz.
 • Bir başka konu da alacağınız Bosch tost makinesinin plakalarının çıkmasını isteyip istemediğinizdir. Eğer temizliğinin daha kolay olmasını ve ızgara da yapmayı istiyorsanız bu durumda plakaları çıkan bir tost makinesi çok işinize yarayacaktır.
 • Bir diğer konu az önce bahsettiğimiz ızgaralardır. Eğer tost yapmaktan ziyade ızgara da yapabilmek istiyorsanız kapakları 180 derece açılabilen bir Bosch tost makinesini tercih etmelisiniz. Bunların diğerlerine göre daha büyük boyutlarda üretildiklerini de söylemek mümkün.
 • Bir başka konu da alacağınız tost makinesinin gövdesinin çelikten ya da kırılmaz herhangi bir maddeden üretilmesi onu daha uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır. Bu malzemelerden yapılmış bir tost makinesi tercih etmeniz yararınıza olur.
 • Tost makinesi alırken bulunması gereken özelliklerden bazıları da şunlardır; üst kapağın dik konumda durabilmesi, kapağın kenarında sapının olması, kablosunun toparlanabilir olması, ısı derecesinin ayarlanabilir ve ısıyı eşit şekilde dağıtıyor olması, kapağında kilitleme mandalının ve plakaların altında yağ toplama haznesinin olması.
 • Bosch Tost Makinesi Yorumları

Hepsiburada’ da Bosch Tost Makinesi Fiyat Seçenekleri

Farklı beklenti ve kullanım alışkanlıklarına hitap eden Bosch tost makinesi modelleri, birden fazla cihazın yapabileceği işi tek başına yaparak bütçe dostu bir kullanım sağlar. Başarılı markanın ekmek kızartma makinesi fiyatları gibi ulaşılabilir seçenekler sunan Bosch tost makinesi fiyatları, hemen herkese hitap edecek düzeydedir. Bununla birlikte motor gücü, ısı seçenekleri, ek fonksiyonlar, ızgara malzemesi gibi etkenler, Bosch tost makinesi fiyatlarında değişikliğe neden olur. Örneğin; 2000 Watt motor gücüne sahip Bosch tost makinesi ile 1800 Watt motora sahip olan arasında fiyat farklılıkları olması normaldir. Öte yandan dönemsel Bosch tost makinesi kampanya ve indirim fırsatları, söz konusu ürünlerin çok daha bütçe dostu olmasını sağlar. Siz de yeni bir tost makinesi almak istiyorsanız, Hepsiburada yardımıyla Bosch tost makinesi en uygun modelleri görüntüleyebilir, bütçenize hitap eden Bosch tost makinesi modelleri arasından dilediğini gibi seçim yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Tost Makinesi Fiyatları

15 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Plaka Yüzeyi
Toplam 15 / 15 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?