Taşınabilir Disk

Son yılların vazgeçilmezi olan elektronik ve dijital ürünlerin ölçüleri eskiye göre çok daha kompakt ve kolay taşınabilir boyutlarda satışa sunuluyor. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan elektronik aparatlardan biri de taşınabilir disk ürünleridir. Teknolojinin gelişmeye başladığı ilk senelerde neredeyse bir oda büyüklüğünde olan bilgisayarların artık sadece elde taşınabilecek kadar ufalmasına rağmen içeriğindeki verilerin her geçen gün çoğalması depolama araçlarının önemi ve çeşitliliğini de artırıyor. Harici taşınabilir disk ürünleri çantaya ve cebe sığabilir boyutlarıyla üretilmeye devam ederken akıllı telefonlar, televizyon ve sinema sistemleri ile diğer elektronik ürün gruplarındaki üstün dijital nitelikli cihazların her birinde tahmin edilemez boyutlarda bilgi saklayabilmek de mümkün oluyor. Farklı markalara ait alan hafıza/depolama ürünleri ergonomik tasarımlarıyla beğeni kazanırken bilgisayar veya laptop modellerinin donanımlarında yer alan cihazlara bağlı harddisk aparatları yerine taşınabilir disk ürünleri tercih ediliyor. Sahip olunan verileri en hafif şekilde çaba harcamadan yanında taşıyıp istenilen yere aktarabilmek hayatı kolaylaştırıyor. Her geçen gün taşınabilir hard disk kullanımı artarken tüketicilere kişisel tercihlerine göre çok daha geniş ürün çeşitliliği sunuluyor.

Harici Taşınabilir Disk Nedir?

Bilgisayarların temel donanım parçaları arasında bulunan ana kart, Ram ve işlemci gibi bilgisayarın içinde sabit olarak bağlı bulunan ve içinde verilerin saklandığı bölüme hard disk denir. Teknolojinin gelişmesi ve bileşenlerin daha ufalmasıyla birlikte bu disklerin bilgisayardan bağımsız halde alınıp farklı yerlere götürülebilecek şekilde üretilen parçalara ise taşınabilir disk denir. İstenildiği zaman giriş kablosu ile farklı bilgisayar ya da eşleşen cihazlara takılabilen harici harddisk taşınabilir özelliği sayesinde kullanıcıların verilerini depolayabilmeleri de daha kolay hale geliyor. Yüksek performanslı ve kapasiteli yüzlerce modeli olan taşınabilir diskler sayesinde daha hızlı işleyiş ve yaşanan veri yoğunluğunu kontrol etmek de mümkün hale geliyor. Taşınabilir disk nedir sorusunun en kısa yanıtı bilgisayardaki bilgilerin kaydedilip kolayca elde taşınabildiği aparattır. Aynı zamanda bilgisayarlara açtığı yeni depo alanı sayesinde veriden dolmuş olması sebebiyle yavaş açılma sorununa karşı da etkili bir yöntem sağlar. En çok tercih edilen kapasitelilerden biri olan taşınabilir hard disk 2 TB ve benzer yapıdaki geniş bellek alanlarına sahip olan modeller, sıralı yazma okuma seviyeleri ile beğeni kazanıyor. Devamlı kullanılan bazı uygulamalar için de işletim sisteminin taşınabilir harddisk kullanımı sayesinde çalıştırılabilmesi avantajlı oluyor. Bilgisayarlardaki veri depolama işlemini yapabilen nitelikteki yeni nesil modeller, sabit disk sürücülerinin içindeki eskiyen teknolojiyle karşılaştırıldığında çok daha sessiz, hızlı, sessiz ve serin çalışıyor.

Taşınabilir Disk Hayatı Nasıl Kolaylaştırır?

Bilişim ve hafıza kategorisindeki depolama ürünleri arasında ön plana çıkan taşınabilir disk ürünleri bilgisayardaki sabit diskler ile aynı tarzda çalışmasının yanı sıra birçok fayda sağlıyor.

 • Sahip oldukları depolama kapasitesi ve taşınabilir boyutları sayesinde veri transferini çok daha kolay hale getirir. Sadece kullanılmak istenildikleri zamanlarda laptop, bilgisayar veya diğer cihazlara bağlanabilirler.
 • Çok soğuk veya sıcak ortamlardaki zorlayıcı hava koşullarında bile yüksek performanslarından ve güvenlikten ödün vermezler.
 • 2,5 veya 3,5 inç büyüklüğündeki kompakt boyutlarıyla ve estetik görünümleriyle her yere sığma kabiliyetine sahiplerdir.
 • Takıldıkları her tip bilgisayar ve elektronik alete yüksek uyumluluk göstererek optime olurlar ve her tür dosyanın sorunsuz şekilde veri aktarımı yapmasını sağlarlar.
 • İşlerine hem ofislerde hem de evdeki bilgisayarlar üzerinde devam eden kullanıcılar için ideal bir alternatif oluşturan taşınabilir hard diskler yüksek boyutlardaki mühendislik, mimari ve grafik tasarımı veri yedeklerine sahip programlara ait verileri de güvenle muhafaza edilebilir.

Taşınabilir Disk Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

 • Müzik, resim, video gibi medya dosyalarının yanında çeşitli veri dosyaları ve belgeler de saklanabilir.
 • Taşınabilir harddisk ürünlerinin bilgisayara bağlanması için kablolu ya da kablosuz bağlantı teknolojileri kullanılabilir.
 • Bu ürünlerin diğer bir veri depolama ürünü olan flash belleklerden farkı ise hem depolama kapasitelerinin çok daha fazla olması hem de bu ürünlerde kullanılan veri saklama teknolojisinin flash belleklere kıyasla daha üstün ve güvenilir olmasıdır.
 • Taşınabilir disk yüksek hafızasının vermiş olduğu rahatlık sayesinde farklı boyutlardaki veriler ile dokümanları sorunsuz şekilde içerisinde tutarak dataları en ince detayına kadar işleyip hazır hale getirir.
 • Taşınabilir disk 1 TB ve üstündeki kapasiteli modelleri belleklerinde yer alan devasa boyutlardaki verileri hızlı veri akışları sayesinde saniyeler içinde aktarabilir.
 • Taşınabilir hard disk önerisi isteyen kullanıcılar için yeni nesil modellerin tamamında olan ve daha uzun kullanım olanağı sunan dayanıklı dış malzemeye sahip olarak üretilen modeller verilebilir. Darbelere karşı üstün koruma sağlayan modelleri cihazın fazla hasar almasının önüne geçer ve verilerin korunmasına imkan verir.

Taşınabilir Hard Disk Modelleri

İster verileri rahatça taşıyabilmek ister bir bilgisayarın performans sorunları yaşaması durumunda yeni bir bilgisayar almanın önüne geçerek hız sorununu çözebilmek için kullanılabilen taşınabilir hard disk ürünleri geniş seçenekleri ile her bütçeye uygun bir alternatif sunuyor. İş, eğitim veya oyun amacıyla dizüstü ve masaüstü bilgisayarların eski sistemlerini yenilemeye gerek kalmadan her türlü işlemi hızlandırıp zamanı verimli kullanmak için taşınabilir hard disk tavsiye ediliyor. Sahip olunan sistemi iyileştirerek uygulamaları daha hızlı açabilmeyi sağlayan taşınabilir disk 500 gb, 2 tb, 8 tb gibi tercihe göre değişen kapasitelerle satılıyor. Yeni nesil teknoloji ile üretilen depolama birimleri içerisinde birçok taşınabilir hard disk markaları iddaalı modelleri ve erişilebilir imkanlarıyla sergileniyor. Arabirim oranlarına göre farklılaşan 3, 4, 5, 6 tb taşınabilir disk çeşitleri ile bilgisayarda verilerin açılması, USB tanıması, haber veya gaming içerikleri ve uygulamaların hızlı yüklenmesi mümkün oluyor. Dosyaların ve işletim sisteminin yalnızca dakikalar içinde kopyalanabilmesi herkese zaman kazandırıyor. taşınabilir harddisk 3.0 bağlantı teknolojisine sahip modeller de çok kısıtlı bir sürede bile büyük boyutlu dosyaları yedeklemede fark yaratıyor. Tek bir kablo ile gerçekleşen bağlantı sayesinde yüksek veri miktarına sahip dosyalar muhafaza edilebiliyor.

Yeni Nesil Taşınabilir Diskler

Ceplerde taşınabilir boyutlara inen taşınabilir teknolojiyle birlikte daha sürdürülebilir bir yaşam için kablo miktarını minimuma indirgemek için yeni yollar bulundu. USB Type-C adı verilen kablo girişinin artık neredeyse tüm elektronik ürünlere uygulanmasıyla birden fazla kablo ihtiyacı da ortadan kaldırılıyor. Global bir kablo çeşidi haline gelen bu model kablo girişleri harici diskler, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve daha pek çok üründe kullanılır hale geliyor. Type C taşınabilir disk modelleri güçlü kablo yapılarıyla yaygın ve fonksiyonel bir kullanım sağlıyor. Diğer cihazlarda da uygulanabilen kablo yapısı sayesinde hem rahat bir aktarım gerçekleşirken hem de fazladan kablo taşıma derdinden kurtarıyor.

Erişilebilir Fırsatlarla Sunulan Taşınabilir Disk Fiyatları

Tüketicilerin veri kapasitelerine göre tercihlerini belirleyen taşınabilir disk fiyatları kalite ve boyutlarına göre sınıflara ayrılıyor. Taşınabilir disk tavsiye edenlerin üzerinde durduğu noktalar olarak ayrıca oyun, müzik ve uygulama kapasitesi ile akıllı yapı içeriğine sahip olması da ön plana çıkıyor. Kullanılan malzeme, sağlamlık ve hareketli parça donanımlarına göre değişen taşınabilir harddisk ürünleri cazip fiyat avantajları sunuyor. Veri kaybının önüne geçmek ve veri kurtarmak için taşınabilir disk önerisi en ekonomik çözümlerden biri olarak tüketicilere harika bir çözüm yolu sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taşınabilir Disk Fiyatları

374 ürün listeleniyor
WD
Seagate
Toshiba
Samsung
Sandisk
Lacie
Intenso
Adata
Transcend
Hikvision
Silicon Power
Turbox
ioSafe
Charge
Crucial
Cryptodisk
Teknom
Apacer
SanDisk Professional
Amter Best
1 TB
2 TB
4 TB
8 TB
10 TB
500 GB
5 TB
6 TB
16 TB
20 TB
28 TB
18 TB
36 TB
320 GB
3 TB
250 GB
750 GB
Yok
1 GB
1,5 TB
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kapasite
Toplam 37 / 374 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Type-CType-C bir tür bağlantı çeşididir. USB bağlantı noktasının teknolojisini ifade eden terim, USB bağlant çeşidini tanımlar. Telefon, dizüstü bilgisayar, flash bellek, fotoğraf makinesi bağlantılarında kullanılır.  Aygıtların şarj edilmesini, güç çıkışını, araçlar arasında veri aktarımını, video çıkışlarını sağlar. USB-B port yerine USB-C port ile cihazlarda yer alır. Type-C bağlantı kabloları, USB-C portlara takılarak kullanılır. Konnektör üzerinde 24 adet pin bulunur, bu sayede aktarımda üstün performans vadedilir.  USB Type-C, harici bir cihazdan ana bilgisayara veri aktarırken yüksek hız sağlar. Dosyaların yavaş aktarımı sorunu böylelikle ortadan kalkar. Diğer USB portlarına göre ortalama 2 kat daha hızlı iletişime imkân verir. USB Type-C ile hızlı şarj yapılabilir. USB-C porta sıradan bir mikro şarj kablosu taktığınızda bile şarj hızının arttığını fark edebilirsiniz. Type-C bağlantı kabloları, ekstra hızlı güç alımını mümkün kılar. USB Power Delivery teknolojisini destekleyen bir cihaz 100 W'a kadar enerji aktarımı yapabilir. Şarj etme, veri aktarımı, video özellikleri için tek bir konnektör yeterlidir. Tek port üzerinden çoklu bağlantı yapılabilir. HDMI ve Display port bağlantıları yapabilmek, C portun avantajları arasındadır. Tüm avantajların yanında Type-C'yi ters takmanın mümkün olmaması da kullanıcılar için pratiklik sağlar.  USP Type-C portları çok daha ince ve hafiftir. Bu nedenle cihazların hem ağırlık açısından hafiflediği hem de inceldiği gözlemlenir.  Type C 2016 yılında üst segment ürünlerle piyasaya giriş yapmıştır. Özellikle Asus, Lenovo, Huawei, Samsung ve Apple gibi büyük teknoloji firmaları başta olmak üzere birçok tanınmış elektronik markası, kısa sürede cihazlarının bağlantısını Type C'ye geçirmiştir. Hızla cihazlar arasında yaygınlaşan bağlantı, günümüzde bilgisayarlardan telefonlara, powerbank'lerden iPod"lara, tabletlerden fotoğraf makinelerine kadar birçok cihazda yer almaktadır.
Detaylar