Günlük hayatta insanlar yolda yürürken ya da evde herhangi bir işle uğraşırken müzik dinlemeyi tercih edebilir. Kulaklıklar, hem dışarıya ses vermeme özelliği hem de her alanda kullanım imkanı yaratmasıyla pek çok kullanıcı için vazgeçilmez ürünlerdir. Gelişen ve değişen ihtiyaçlar nedeniyle çeşitli markalar tarafından farklı özelliklere sahip kulaklık modelleri üretilir. Marshall kulaklık modelleri de birbirinden farklı çeşitlerle kullanıcıların beğenisine sunulur. Ürünler dışarı ses yaymayacağı gibi kaliteli ses özelliği ile kullanıcıları memnun edebilir. Her türlü renk ve çeşidiyle Marshall kulaklık modelleri göz doldurur. Ses kalitesi dahil olmak üzere her bir parçası kullanıcının zevk ve ihtiyacına göre tasarlanmış olan bu ürünler sayesinde yolda, evde her yerde kolaylıkla kullanılır. Kulaklık modelleri bluetooth özelliğinde kablosuz ve kablolu olabilir. Kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre tercih edeceğiniz bu ürünler sayesinde kaliteli ses imkanına sahip olabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

Marshall Kulaklık Özellikleri

Kulaklıklar genellikle başkasını rahatsız etmeme, dışarıdaki gürültü kirliliğini önlemek için kullanılan ürünlerdir. Basları daha net bir biçimde anlamak için de kullanılan bu ürünlerin birden fazla çeşidi ve modeli bulunur. Kulaklık modelleri, kullanım amacına ve ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. Marshall kulaklık modelleri, aktif gürültü önleyici özelliği sayesinde dışarıdan gelen sesleri engelleyerek daha kaliteli iletişim kurmanıza yardımcı olur. Mikrofonu sayesinde sesinizi algılar ve karşı tarafa sesin gitmesini sağlar. Net olarak sesi karşı tarafa veren bu ürünler sayesinde çoğu kullanıcı Marshall kulaklığı ilgiyle takip eder. Evde, ders çalışırken, işyerinde ya da araba kullanırken bu kulaklıkları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu ürünler yalnızca müzik dinlemek için değil aynı zamanda araç kullanırken, telefonla konuşurken kaliteli mikrofon teknolojisi sayesinde işinizi kolaylaştırır. Öncelikle hangi amaç için kullanacağınıza karar verdiğiniz kulaklığın sadece o modellerine bakarak karar verebilirsiniz. Örneğin oyun oynamak için genel olarak Marshall kulak üstü kulaklık tercih edilebilir. Oyundan daha fazla verim almak için kullanılan bu ürünler, 3D surround ses efekti özelliğine sahiptir. Kablolu kulaklık seçerken kablo uzunluğunu göz önünde bulundurarak istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Kablosuz kulaklık modelleri bluetooth özelliği ile kullanıcı karşısına çıkar. Marshall bluetooth kulaklık modelleri akıllı cihazlara kolay bağlanır ve bu sayede günün her saati ve her yerde kolaylıkla kullanılır.

Göz Dolduran Tasarımıyla Marshall Kulaklık

Marshall kulaklık modelleri tasarım özellikleri ve kaliteli yapısı ile göz doldurur. Kulak üstü kulaklık modellerinin kulağa temas eden bölümleri terletmez ve bu sayede uzun süreli kullanım için uygun hale gelir. Kulaklığın kafa bandı ise kullanıcıyı rahatsız etmez ve ekstra olumsuz bir etki yaratmaz. Uzun süreli kullanımlarda konfor sağlayan bu ürünler sayesinde rahatça oyun oynayabilir, oyunun keyfine varabilirsiniz. Marshall kulaklık bluetooth özelliği sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanır. Hem bluetooth hem de kablolu olarak kullanacağınız bu ürünler sayesinde kendinizi özgür hisseder ve her yerde kullanabilirsiniz. Kulağın içine tam olarak oturacak şekilde tasarlanan modeller ise kulak içi kulaklık çeşitleridir. Marshall kulaklık kulak içi modelleriyle kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ürünlerdir. Köpük veya kauçuk içeren bu modeller kullanıcıların tamamen zevk ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olup uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Spor yaparken, araç kullanırken, telefonda konuşurken rahatlıkla kullanabileceğiniz Marshall kulak içi kulaklık sayesinde konforlu hisseder ve tüm gününüzü huzurlu ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Sporcu kulaklığı olarak da değerlendirilen bu ürünler farklı kulak boyutlarına uyum sağlaması için köpük ve kauçuk malzemelerle üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Kulak içi modeller gürültü yalıtımı konusunda oldukça fazla beğeni toplar. Ense arkasında da kullanabileceğiniz bu ürünlerin çıkarılabilir kablosu sayesinde hem bluetooth kulaklık hem de kablolu kulaklık şeklinde kullanabilirsiniz. Ses kalitesinin yüksek olması sayesinde fazla yüksek sesle sürekli olarak kullanılmadığı sürece bir problem teşkil etmez. Kullanıcıların keyifle kullandığı göz dolduran modelleriyle beğeninize sunulan Marshall kulaklık modellerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Marshall Kulaklık Çeşitleri

Marshall kulaklıklar birbirinden farklı çeşitleriyle kullanıcıların karşısına çıkar. Sporda veya dış mekanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde konforlu bir gün geçirebilirsiniz. Kablosuz kulaklıklar her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kulaklık türüdür. Kablosuz kulaklıklar sayesinde rahat ve serbest bir şekilde hareket edebilirsiniz. Kablonun birbirine karışması veya kopma gibi sıkıntılar yaşamayacağınız bu ürünler sayesinde konforlu bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Birçok kablosuz kulaklık modeli bluetooth özelliği ile cihazınız uzaktayken bile çalışabilir. Bu nedenle bluetooth kulaklık olarak da bilinen bu ürünler hızlı bir şekilde cihazınızla senkronize olarak pratik bir şekilde çalışır. Marshall bluetooth kulaklık kulak içi çeşitleriyle de kullanıcılar tarafından ilgiyle takip edilir. Kulağa tam oturan bu modeller sayesinde gün boyunca oldukça konforlu kullanım sağlayabilirsiniz. Telefon, bilgisayar, tablet gibi birçok cihaza bağlanabilen kablolu kulaklıklar, herhangi bir batarya işlemi gerekmeksizin günün her anında kullanılabilen ürünlerdir. Marshall kulaklık kablolu modelleri de kullanıcıların ilgisini çekebilir. Kulaküstü kulaklık modelleri spor yaparken dışarı çıktığınızda veya oyun oynarken rahatlıkla kullanabileceğiniz tasarımlardır. Mikrofonlu olması sayesinde özellikle takım oyunu olarak oynanan oyunlarda karşı tarafla iletişime geçmeniz için büyük kolaylık sağlar. Gürültü önleme özelliği sayesinde çoğu oyuncu tarafından tercih edilen Marshall kulaklık yorumlarına baktığınızda beğenilerek kullanıldığını görebilirsiniz. Ürünlerle ilgili yapılan yorumlar genellikle olumlu ifadelerden oluşur. Kulaklık modellerinin farklılığı kadar birden fazla renk çeşidinin olması da kullanıcıların ilgisini çeker. Marshall kulaklık beyaz renkli modeller, oldukça sık tercih edilen ürünler olup çoğu kullanıcı tarafından severek kullanılır.

Eşsiz Tasarımıyla Marshall Kulaklık

Mükemmel ses deneyimi ve kişisel zevklerle uyumlu olarak üretilen Marshall kulaklıklar, eşsiz müzik deneyimi ve konuşma deneyimi ile kullanıcının beğenisini kazanır. Kulaklık modelleri tamamen kullanıcıların zevk ve ihtiyacına göre tasarlanmış olup teknik özellikleri bakımından kullanıcıya eşsiz bir deneyim sunar. Pil ömrü, ses kalitesi, üretimde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun ömürlü olan Marshall kulaklık modelleri her yaş grubuna hitap edebilir. Kablosuz kulaklıkların genelde pil ömrü 12-16 saat olmakla birlikte uzun yolculuklarda size eşlik eder ve bu sayede kulaklığı şarj etmeniz gerekmez. Takılır çıkartılır özellikte olan kablosu sayesinde dilediğinizde kablolu olarak kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde gününüz oldukça konforlu geçebilir. Yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunan Marshall kulaklık çeşitleri, kullanıcılar tarafından ilgiyle takip edilir. Dinamik ses kalitesi sunan bu ürünler oldukça uzun ömürlü olup ses kalitesi ve saf müziğin keyfini çıkarabileceğiniz ürünlerdir. Eşleştirdiğiniz akıllı cihazlara kolay bir şekilde bağlanan bu ürünler sayesinde oldukça keyifli bir şekilde spor yapabilir, araba sürebilir günün keyfini çıkarabilirsiniz. Her ortamda üstün performans sağlayan Marshall çevre birimleri ürünleri arasında bulunan kulaklıklar, birden çok çeşidi ve rengiyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Kulak içi kulaklık, kulak üstü kulaklık, kablolu ve kablosuz kulaklık çeşitlerinden kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz bu ürünler ile konforlu bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz. Marshall kulaklık kablosuz modelleri çoğu kullanıcı tarafından beğeniyle takip edilir. Kablosuz kulaklıklar genel olarak bluetooth teknolojisi ile çalışır. Cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarla eşleştirerek kolaylıkla kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde, hem telefonda konuşabilir hem de rahatlıkla müzik dinleyebilirsiniz.

Marshall Kulaklık Avantajları

Kulaklık kullanmanın birden çok avantajı bulunur. Günün her saatinde, nerede olduğunuz fark etmeksizin, çevredeki ses ve gürültüden uzaklaşmanıza bu ürünler yardımcı olabilir. Yanınızdaki insanlar cihazınızdan gelen müzik gibi seslerden etkilenmez ve bu sayede otobüste, araba kullanırken, yürüyüş yaparken kulaklıkları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Marshall kulaklık sayesinde dinlediğiniz ses ortamda dağılmaz ve böylece etraftaki kişiler sizden kaynaklanan sesten etkilenmez. Eşsiz bir müzik dinleme deneyimi yaşamanız mümkün olabilir. Daha net ve temiz sesler duymanıza yardımcı olan Marshall kulakiçi kulaklıklar sayesinde telefonda konuşabilir, müzik dinleyebilirsiniz. Marshall kulaklık modelleri ergonomik yapısı sayesinde çoğu kullanıcı tarafından beğeniyle kullanılır. Her yerde kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde gün boyunca oldukça rahat ve konforlu hissedebilirsiniz. Kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre seçip kullanacağınız bu ürünler, üretimde kullanılan kaliteli ve dayanıklı malzemeler sayesinde uzun ömürlü olarak değerlendirilebilir.

Marshall Kulaklık Fiyatları

Marshall kulaklık fiyatları modellere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyat aralıklarını belirleyen en önemli unsur, üretiminde kullanılan malzeme yapısıdır. Kulak içi kulaklıklar kulak üstü modellere göre daha uygun fiyatlı olabilir. Bunun sebebi kulak üstü kulaklıklara ekstra malzeme kullanılmasıdır. Kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre alabileceğiniz bu ürünleri ister kendiniz kullanabilir ister sevdiklerine hediye edebilirsiniz. Oyuncu kulaklığı olarak da kullanılan kablolu kulak üstü kulaklıklar sayesinde eşsiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Aktif gürültü önleyici özelliği sayesinde dışarıdaki sesi kulağa iletmez ve bu şekilde çok daha konsantre bir şekilde müziğe veya konuştuğunuz kişiye odaklanıp mükemmel ses deneyiminin keyfini sürebilirsiniz. Sadece dinlemek istediğiniz müziğin sesini duyduğunuz bu kulaklıklar, telefon ve tablet gibi cihazlarla çok kolay senkronize olabilir. Marshall kulaklıkların en önemli avantajı gürültünün engellenmesi ve müzik dinlemek, telefonla konuşmak ya da oyun oynamak için kullanıldığı sırada konforlu olmasıdır. Marshall kulaklıkların teknolojik özelliklerini inceleyerek, birçok farklı kullanım amacına uygun çeşitleri arasından seçim yapabilir, gürültü hissetmeden ve rahatsızlık vermeden müzik zevkinizi rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Birbirinden farklı ve birbirinden kaliteli Marshall kulaklıkları satın almak için indirimleri takip edebilir ve bütçenize uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kaliteli ve kullanışlı Marshall kulaklık modellerini Hepsiburada üzerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Hangi Marshall Kulaklık Modeli Tercih Edilir?

Marshall kulaklıkların birbirinden farklı modelleri bulunur. Kulak içi kulaklıklar kulağa tam oturması sayesinde birçok kullanıcı tarafından sık tercih edilir. Günlük hayatta kolaylıkla kullanılan kulak içi kulaklıklar sayesinde gün boyunca kendinizi rahat ve konforlu hissedebilirsiniz. Oyun için kullanmayı düşünüyorsanız mikrofonlu kulak üstü Marshall kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Hem mikrofonu hem de ses kalitesi sayesinde eşsiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Marshall Kablolu Kulaklık Kaliteli midir?

Marshall kablolu kulaklık üretiminde kullanılan malzemelerin kalite olması nedeniyle kullanıcıya uzun süreli bir müzik ve konuşma deneyimi yaşatabilir. Kablolu kulaklık modellerinin kablosu çıkarabilir olduğu için çift fonksiyonlu olarak, kablosuz bir şekilde de kullanılabilir. Kablo kısmı dayanıklı malzemelerden yapılan bu ürünler oldukça kullanışlı olup kaliteli ürün çeşitleridir.

Marshall Kulak Üstü Kulaklık Kullanışlı mıdır?

Marshall kulak üstü kulaklıklar genellikle kablolu modellerle kullanıcının beğenisine sunulur. Kulak üstü kulaklık özellikle bilgisayar oyunu oynayan kullanıcılar tarafından ilgiyle takip edilir. Bunun sebebi mikrofonu ve kulağa temas eden kısımlarının terleme yapmamasıdır. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda oyuncular için konforlu bir oyun deneyimi sağlayabilir. Bilgisayar ve cep telefonu gibi elektronik eşyalarla anında senkronize olabilen Marshall kulak üstü bluetooth kulaklık modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Marshall Kulaklık Fiyatları ve Markaları

7 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Ses Ve Görüntü Ürünleri
Ses Ve Görüntü Ürünleri
Kulaklık
Kulaklık
Kulak İçi Kulaklık
Kulak İçi Kulaklık
Kulak Üstü Kulaklık
Kulak Üstü Kulaklık
Kulaklık Aksesuarları
Kulaklık Aksesuarları
Logitech
JBL
SteelSeries
Razer
Sennheiser
HyperX
Asus
Sony
Corsair
Philips
MSI
Rampage
Xiaomi
Lenovo
essida
Mumall
2Guoyang
Aqqog
Schulzz
Jingyi
Hepsiburada Limiti
Kahverengi
Siyah
Beyaz
Krem
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Bağlantı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
USBUSB, İngilizce "Universal Serial Bus" isminin kısaltmasıdır. Türkçeye "Evrensel Seri Veriyolu" olarak çevrilebilir. USB ilk olarak 1996 yılında klavye, fare, yazıcı vb. aygıt bağlantılarının tek tip hale getirilmesi ve veri akışının daha hızlı yapılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Bu bağlamda USB temel olarak dış donanımların ana yönetici makine ile bağlantı kurmasını sağlar. En bilindik şekliyle bilgisayar ana makine olarak ele alınabilir. Bunun yanında yazıcı, akıllı televizyon ya da dijital fotoğraf baskı makinesi de ana makinelerdir. USB, çok çeşitli bağlantı tipleri sayesinde dijital kamera, akıllı telefon, güç ünitesi ve harici bellek gibi pek çok yan donanımı ana makineye bağlar ve ana makine ile yan donanım arasındaki bilgi ve elektrik akımının seri bir şekilde aktarılmasını sağlar. Bilgisayarınızın üzerinde USB bağlantı uçlarının kolaylıkla monte edilebileceği USB girişleri bulunur. Birden fazla USB bağlantı ucu çeşidi olduğundan genellikle bilgisayar üzerinde birden fazla USB girişi mevcuttur. USB 2.0 ve USB 3.0 versiyonları birbirlerine görüntü olarak çok benzer. Bu nedenle USB 3.0 girişi mavi renk ya da "Super Speed" anlamına gelen "SS" harfleri ile belirtilir. USB 3.1 ve USB 3.2 hem USB 2.0 hem de USB 3.0 girişine fiziksel olarak bağlanabilir. Bilgisayara bağlanmak istenen yan donanımın USB ucu bu girişlerden uygun olanına takılır. USB ile bilgisayarınıza bir cihaz bağladığınızda cihazın kurulumu için bilgisayarı yeniden başlatmanız ya da cihaz kurulumu için bilgisayarınıza bir yazılım yüklemeniz gerekmez. USB ile bağlanan tüm donanımlar, bağlantı kurulduğu anda kullanıma hazırdır. Veri işleme hızının yüksek olması sayesinde USB ile bağlanan cihazların eş zamanlı kullanımı da kolaydır. Örneğin direkt olarak harici bellek üzerinde çalışmak bilgisayarınızın masaüstünde çalışmaktan farklı değildir.  USB bağlantıları A, B ve C tipi olarak ayrılır. A tipi bağlantı uçları yassı dikdörtgen şeklindedir ve genel olarak hem elektrik hem de veri aktarımı için kullanılır. B tipi bağlantı uçları ise köşeleri genişletilmiş kareye benzer ve yazıcı ve hard disk bağlantılarında tercih edilir. C tipi bağlantı uçları A ve B tipilerinden daha küçüktür ve daha hızlı veri aktarımı sağlar. A tipi bağlantının teknoloji geliştikçe yeni ve hızlı bir sürümü geliştirilmiştir. İlk sürümler olan USB 1.0 ve 1.1 ile saniyede 12 MB aktarım yapmak mümkünken USB 2.0'da bu sayı saniyede 60 MB'dir. Yüksek hızlı USB 3.0 bağlantısında yakalanan 4,8 Gbps hız, saniyede 600 MB veri aktarımını mümkün kılar. USB 3.1 ise 10 Gbps, yani saniyede 1,22 GB aktarım hızına erişebilmektedir. En son sürüm olan USB 3.2, veri aktarımını 20 Gbps hıza kadar çıkarabilmektedir.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar