Kombi cihazı, ingilizce "combine" kelimesinden türemiş, yakıt olarak doğal gazı kullanarak ısınma, ve sıcak su ihtiyacınızı sağlayan bir cihazdır. Çalışma prensibi, borudan gelen suyun bir veya birkaç eşanjör aracılığıyla ısıtılması ve dağıtılmasıdır. En önemli özellikleri, kullanımının kolaylığı ve bireysel olmasıdır. Yani siz ne kadar isterseniz o kadar kullanır ve yakarsınız, böylece doğal gaz faturanızın tutarını ayarlayabilirsiniz. Sıcak su kullanmak için ise şofben veya termosifona ihtiyacınız kalmaz. Eğer dış tesisatınız uygunsa montajı çok kolaydır, bakımının düzenli yapılması halinde ise ortalama 15 yıl kullanım ömrü vardır.

Bosch Kombi

Isıtıma ve soğutma sistemleri alanında üretim yapan Bosch Termoteknik GmbH, Bosch, Buderus ve Junkers gibi uluslararası ve bölgesel markaları bünyesinde toplayarak, doğa dostu ve tamamen enerji verimliliğini ön planda tutan ürünler üretmektedir. Bunlardan Bosch kombi duvar tipi cihazlar, sağladığı enerji tasarrufu ile beklentinizi en üst seviyede karşılarken, apartman daireleri, müstakil evler, çok katlı binalar ve iş merkezleri, otel ve hastaneler, spor salonları ve AVM'lere uygun geniş ürün yelpazesi ile tüketicilerin hizmetindedir.

Bosch kombi ile birlikte kullanacağınız Bosch duvar tipi modern kumanda üniteleri ise ısıtma sisteminin dış hava koşullarına göre veya odalardaki ısı ihtiyacına göre çalışmasını sağlarlar. Böylece Bosch kombinizden sağlayacağınız verimlilik maksimum seviyeye çıkar.

Bosch Kombi Modelleri

İhtiyacınıza uygun olarak kullanabileceğiniz 2 model Bosch kombi bulunmaktadır; konvansiyonel kombi ve yoğuşmalı kombi. Bosch konvansiyonel kombi, %80 ile %92 arasında verimle çalışan, kapalı yanma odasına sahip klasik kombilerdir. Konvansiyonel kombiler, kısaca ısıtma için kullandıkları enerjiyi atık olarak dışarı atarlar. Bacasız çalışırlar. Dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış ve iç içe geçmiş baca seti ile yanması için gerekli havayı dışarıdan alıp, yanmış atık gazı da iç borudan dışarıya tahliye ederler. Bosch Classic ve Classic Plus kombilerin suyu ısıtma konforu iki yıldızlı iken, Bosch Exclusive kombinin suyu ısıtma konforu üç yıldızlıdır.

Bosch yoğuşmalı kombi ise; verimliliği %110'a kadar çıkabilen ve en çok tercih edilen kombilerdir. Yoğuşmalı teknoloji, kombide buharın yoğunlaşması demektir ve bu teknolojinin mucidi Bosch firmasıdır. Bu tip kombilerde, kombiniz çalıştığında çıkan su buharının enerjisi tekrar bir eşanjör yardımıyla enerji olarak kullanılır ve su haline gelen buhar dışarı atılır. Yani ısıtma için kullanılan enerji, konvansiyonel kombilerde olduğu gibi dışarı atılmaz ve tekrar kullanılmış olur. Böylece verimlilik artar, ancak doğal gaz tüketimi aynı kalır. Tüm Bosch yoğuşmalı kombilerin suyu ısıtma konforu üç yıldızlıdır ve donma emniyetlidir. Ayrıca daha küçük alanlara sığabilmeleri için kompakt boyutlardadır.

Bosch kombi satın alırken dikkat etmeniz gereken, kombinin ısıtacağı yüz ölçümüdür. 160 metrekareye kadar 20.000 kcal/saat kombi kapasitesi ve 24 kwat kombi gücü yeterliyken, 200 metrekare ve üzeri alanlarda bu kapasite 30.000 kcal/saate ve 35 kwat güce yükselir.

Bütün Bosch kombiler, dijital göstergeli, düşük sesli ve oda kumandası ile kullanıma uygundur.

Bosch Kombi Fiyatları

Bosch kombi fiyatları, kombinin çeşidine ve gücüne göre farklılık gösterir. Yoğuşmalı kombiler, konvansiyonel kombilere göre daha yüksek maliyetlidir, ancak doğal gaz tüketiminden sağladıkları %20 tasarrufla, ortalama 2 yıl içinde kendini amorti ederler. Eğer eviniz 125 metrekare civarındaysa, daha düşük maliyetli Bosch konvansiyonel kombi, sizin için uygun demektir.

Bosch konvansiyonel ve yoğuşmalı kombiler ihtiyacınıza göre 24, 28 ve 35 kwat olarak üretilmişlerdir. 24 kwat olan modeller daha düşük fiyatlı iken, yüksek kapasiteli 35 kwat kombilerin fiyatları daha yüksektir. Kombi seçerken önemli olan, klimada olduğu gibi ısınmada da en yüksek verimi almaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bosch Kombi Fiyatları

Konumseçilmedi
Kapasite
DSACategoryId/2147483638/161876/17723/bosch