ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Intel
Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz İşlemci

Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz İşlemci

Intel
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/2147483646/8/46
Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz İşlemci

Evi veya iş yerinde kullanmak üzere yeni ve yüksek performanslı bir bilgisayar hazırlamak isteyenlerin gereksinimlerine yanıt veren Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz işlemci, saf işlemci gücü noktasında zirveye oynuyor. Çok çekirdek destekli uygulama ve oyunların en iyi başarımla değerlendirilebilmesini sağlayan işlemci, soket değişikliğini de beraberinde getiriyor.

6 Çekirdek ve 12 İzlek ile Maksimum Performansa Doğru

Intel’in HEDT ve server işlemcilerinden sonra, genel amaçlı kullanıma uygun masaüstü bilgisayarlar için üretmeye başladığı 6 çekirdekli işlemci, Coffee Lake kod adıyla anılıyor.

Yüksek saat hızlarına çıkarak işlemci ağırlıklı performansa dayalı başarım sergileyen her türlü uygulama ve oyunu mükemmel şekilde çalıştıran işlemci, sunduğu performansla modern ekran kartlarının yaşayabildiği darboğaz sorununun da aşılmasını sağlıyor. Yeni nesil bilgisayar oyunlarının ve render yapan uygulamaların, her bir işlemci çekirdeğini ve izleği sonuna kadar kullandığı düşünüldüğünde Intel’in sekizinci nesil işlemcisi daha fazla önem kazanıyor. Edindiği işlemciyi daha yüksek saat hızlarında çalıştırmak isteyenlere açık kapı bırakan Intel, hız aşırtma destekli her işlemcisinde olduğu gibi bu modelin isminde “K” takısı kullanarak ilgili işlemin zahmetsizce uygulanabildiğine işaret ediyor.

Sahip olduğu işlemciyle hazırladığı bilgisayarı iş yaşantısında da kullanmayı hedefleyenler için ideal çözümler arasında yer alan Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz işlemci; Optane bellek desteğini üzerinde bulunduruyor. Aynı zamanda IT profesyonellerinin değerlendirebilecekleri vPro ve sanallaştırma teknolojileri de işlemcinin dikkat çeken özelliklerinden oluyor.

Farklı Kullanım Alanları için İdeal Çözüm

  • Yüksek saat hızları sayesinde hem tek çekirdek hem de çok çekirdekten yararlanan uygulamaların yüksek performanslı çalışmasını sağlıyor.
  • Aynı anda birden fazla uygulamanın başarım kaybı olmadan değerlendirilebilmesine yardım ediyor.
  • Çalışma hızını, işlem yükünün durumuna göre dinamik şekilde ayarlayarak enerji verimliliği ve düşük sıcaklık konusunda başarılı iş çıkarıyor.
  • Sistem genelinin performansını olumlu yönde etkiliyor ve modern ekran kartlarının darboğaz yaşamadan çalışmasını mümkün kılıyor.

İşlemci Çekirdek Sayısı: 6

İşlemci İzlek Sayısı: 12

Temel Çalışma Frekansı: 3.70 GHz

Maksimum Turbo Frekansı: 4.70 GHz

Toplam Önbellek Boyutu: 12 MB

Video işleme, oyun oynama, oyun yayıncılığı ve doğrudan doğruya merkezi işlem birimine yük bindirecek tüm senaryoların üstesinden kolayca gelen model, yine üst seviyede bulunan seleflerinden farklı olarak 6 çekirdek ve 12 izlek (Thread) ile kullanıcılarını karşılıyor. 14 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen ve 95 Watt değerinde TDP’ye sahip olan Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz işlemci, çift kanal RAM destekliyor ve DDR4-2666 yapısındaki belleklerle değerlendirilebiliyor. İşlemci için tercih edilen anakartın ve alınan RAM’lerin özelliklerine göre bellek hızları daha da yükseltilebiliyor.

İşlemci, hazırladığı bilgisayarda ekran kartına yer vermeyecek olanlar için dahili grafik yonga çözümü ile geliyor. Anakartların DisplayPort çıkışı üzerinden 4K çözünürlüğün üzerinde görüntü sunabilen UHD Graphics 630 yongasıyla gücünü katlayan model, kabiliyetli grafik yongasıyla öne çıkıyor.

İşlemci ve Intel’in “Sekizinci Nesil” Etiketi Kutu İçeriğinde

Intel geleneği bozmuyor ve üst seviye işlemcilerindeki kutu içeriğinde soğutucu fana yer vermiyor. Bunun yerine işlemci, bilgilendirme kitapçığı ve modelin adının da vurgulandığı “Sekizinci Nesil” etiketi kutu içeriğiyle geliyor.

İşlemci Söz Konusu Olduğunda Akla İlk Gelen Marka: Intel

1968 yılında kurulan ve Intel olarak da bilinen Intel Corporation, yarı iletken teknolojileri alanında uzman olan bir çok uluslu Amerikan şirketidir. Merkezi, California, Santa Clara’daki Silikon Vadisi’nde bulunan Intel Corporation, ürettiği işlemcilerle teknoloji alanında ses getirmiştir. Kişisel kullanım ve iş istasyonları için özelleştirilmiş ürünler ortaya koyan Intel, sektörün önde gelen markalarına farklı donanım bileşenleri ve teknolojiler sunmaktadır.

Masaüstü Bilgisayarında Yüksek Performans İsteyenlere Göre

Intel Core i7-8700K Soket 1151 3.7GHz işlemci, yeni bir bilgisayar hazırlayan ve edindiği donanım bileşenlerini yıllarca kullanmak isteyen tüm teknoloji tutkunlarına hitap ediyor. Potansiyel gücünün yanında hız aşırtma olanaklarıyla da kullanıcıların ilgisini çeken ürün, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.

Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön