Teknoloji hızla ilerlediğinden, teknolojik aletler iş hayatında ya da sosyal hayatta daha fazla karşınıza çıkar. Okulda, işte, evde kısacası her alanda ihtiyaç duyulan bu teknolojik aletlerin başında bilgisayar gelir. Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline bu ürün pek çok farklı donanımın bir araya gelmesiyle oluşur. Bilgisayarın sergilediği performanstan sorumlu, verileri işleyen ana donanım işlemcidir. Doğru işlemci tercihiyle bilgisayardan beklentilerinizi karşılayabilir, memnuniyetinizi artırabilirsiniz. Bu bağlamda Intel Core i5 işlemci karşınıza çıkarak ihtiyacınıza yanıt verir. Başarılı ürünleriyle adından sıkça söz ettiren Intel markasının Core i5 serisi işlemcileri göze çarpan özelliklerle donatılmış modelleriyle karşınıza çıkar. Intel Core i5 işlemci fiyatları pek çok faktör ışığında uygun aralıklarda belirlenir. Core i5 işlemciler başarılı performansıyla ve uygun fiyatlarıyla yüzünüzü güldürür. Core i5 işlemcinin teknik özellikleri, fiyatlar üzerinde etkiye neden olabilecek başlıca etkendir. Hız, çekirdek sayısı, kaçıncı nesil olduğu gibi detaylar bu teknik özelliklere örnek verilebilir. Modeller ve fiyatları inceleyerek bütçenize, ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda ürünleri takipte kalarak fırsat ve indirimlerden yararlanmanız mümkündür. Sizler de Intel Core i5 işlemci en ucuz fiyatlarla sahip olabilir, bilgisayar kullanım deneyimimizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Intel Core i5 İşlemci Özellikleri

Bilgisayarın beyni olarak nitelendirilen işlemci, Intel aracılığıyla teknolojiye ayak uyduran seçenekleriyle sizlere sunulur. Cihazınız ister masaüstü isterse dizüstü bilgisayar olsun kullandığınız işlemci çeşidi, performansını etkiler ve deneyiminizi şekillendirir. Bu bağlamda Intel Core i5 işlemci özellikleri çarpıcı detaylarla karşınıza çıkar. Bu ayrıcalıklı özellikler başlıca şu şekilde sıralanabilir;

  • Birbirinden farklı modellerin işlemci hızı da değişkenlik gösterir. Bu hızlar yüksek, orta, düşük diye sınıflandırılabilir. İşlemcinin hızı arttıkça performansında da belirli oranda artış gözlenir.
  • Intel Core i5 işlemci hızlarına 1.90 ile 3.80 GHz arasında değişen hızlar örnek verilebilir. Geniş yelpazede olması kullanım amacınıza uygun olan seçeneği tercih etmenizi kolaylaştırır.
  • Cihazın hızı arttıkça güç tüketimi de artar. Modellere göre değişmekle beraber genel anlamda 28 W, 37 W hatta 84 W gibi güç harcayan seçenekler bulunur.
  • Verilerin işlenmesinde temel olarak rol oynayan çekirdek sayısı i5 serisinin modellerine göre farklılık gösterir. Çift, 4,6 ya da 8 çekirdekli seçenekler mevcuttur.
  • İşlemcide nesil sayısı serinin kaçıncı modeli olduğunun göstergesidir. Bu bağlamda 8, 10, 11, 12 gibi değişen nesillerde seçenekler vardır.
  • Serinin bazı modelleri de Turbo Boost ve Hyper-Threading teknolojisi ile donatılır.
  • Sanallaştırma ve termal izleme teknolojisi bazı modellerde karşınıza çıkan ayrıcalıklı özellikler arasında yerini alır.
  • Serinin fanlı modelleri, uzun süreli kullanımlarda soğutma sağlayarak kullanım deneyiminizi üst seviyeye çıkarır.
  • Yüksek kaliteli görsel deneyim sunan 1080p ya da 4K HDR video imkanı kullanıcılarına sunulur.
  • Seçeneklerin önbellek ve RAM kapasitesi ihtiyacınıza yanıt verecek düzeydedir.

Sizler de bu ayrıcalıklı özelliklere Intel Core i5 işlemci satın alarak ulaşabilir, eşsiz bilgisayar deneyiminin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bilgisayar Deneyiminizi Zirveye Taşıyan Intel Core i5 İşlemci Modelleri

Bilgisayar, tablet deneyiminizi zirveye taşıyan Core i5 serisi işlemciler, bünyesine kattığı yeni modellere karşınıza çıkar. Her eklenen yeni modelle teknolojiye ayak uydurur. Başarılı modellerden biri olan Intel Core i5 10.nesil işlemci, 4 çekirdek ve 8 iş parçacığından oluşur. Maksimum turbo hız frekansı ise 3.60 GHz' ye kadar ulaşır. 64 GB maksimum bellek boyutu ve 6 MB ön belleğe sahiptir. Bu ürünün cihazınıza uym bilgisi için ise sistemin teknik özelliklerine bakmak gerekir. Bazı ayrıcalıklı özelliklerin işlevselliğinin, sistemin yapılandırmasına göre farklılık göstermesi olağandır. 8. nesil Intel Core i5 işlemci seçeneği ise 10. nesilden farklı olarak 3.40 Ghz işlemci hızına sahiptir. Ön belleği 6 MB ve maksimum bellek boyutu ise 32 GB'dir. 4 çekirdek ve 8 iş parçacığından meydana gelen modelin 4K desteği ve yüksek çözünürlüğü kullanıcılarını memnun eder. Modellerin soket yapısı da değişiklik gösterebilir. Bu parçanın da bilgisayara uyumu göz ardı edilemez CPU sokete işlemci yerleştirilerek teması sağlanır. Örneğin Intel Core i5 11. nesil işlemcinin soket yapısı 1200 pinden meydana gelir. Sizlerden bunlar ya da bunların yanı sıra pek çok Core i5 serisi işlemci modeline sahip olabilir, ihtiyacınızı karşılayacak ayrıcalıklı özelliklerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Aradığınız Performansa Ulaştıran Intel Core i5 İşlemci

Pek çok bilgisayar markasıyla uyumlu, üstün özellikleriyle adından sıkça söz ettiren Core i5 serisi işlemciler ister günlük kullanımlarda isterse profesyonel hayatta aradığınız performansa ulaşmanızı sağlar. Yüksek hız ve uzun kullanım ömrü denince akla ilk gelen marka her geçen yıl bünyesine yeni modeller ekleyerek ilerlemeye devam eder. Özellikle grafik tasarımı ve oyun konusunda gösterdiği üstün performans, kalitesini bir kez daha kanıtlamasına olanak sağlar. Beklediğiniz deneyim için bilgisayar performansını, ayrıcalıklı Intel Core i5 işlemci özellikleri sayesinde yapay zeka talimatlarıyla uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca Intel ile karşınıza çıkan Wi-Fi 6 (Gig+) özelliği sayesinde yüksek Wi-Fi performansı, kısa gecikme süresi, gelişmiş güvenlik teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Özellikle oyun bilgisayarınıza güç katmak, online oyunlarda hızlandırılmış deneyim ve yüksek grafik tasarımının tadını çıkarmak istiyorsanız tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Sizler de uygun aralıklı Intel Core i5 işlemci fiyatları sayesinde dilediğiniz modele bütçenizi yormadan sahip olabilirsiniz. İndirim ve fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız Hepsiburada üzerinden ürünleri takipte kalabilirsiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için diğer kullanıcıların deneyimlerini paylaştığı yorum ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Böylelikle cihazınız için en doğru seçimi yapabilir Intel soğutucu fan ile kullanım deneyimlerinizi üst düzeye çıkarabilirsiniz.

İntel işlemci Ne İşe Yarar?

Bir nevi bilgisayarın beyni olarak da nitelendirilen işlemci, bilgisayarın performansından ve talimatların uygulanmasından sorumlu donanımdır. Bilgisayar sistemine bağlı işlemlerin yönetilmesi ve düzenlenmesinde rol oynayan bu aygıt CPU olarak da adlandırılır.

İşlemcilerdeki Nesil Numarası Nedir?

İntel Core işlemciler, diğer serilerinde olduğu gibi "i" serisi de yenilenerek ve her yenilendiğinde bünyesine çarpıcı özellikler katarak kendini geliştirmeye devam eder. İşlemcideki nesil numarası ise markanın yenilenerek ortaya çıkardığı ürünün, serinin kaçıncı modeli olduğunu tanımlar.

İşlemci Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemci satın alırken dikkat etmeniz gereken başlıca husus; bilgisayarınızın teknik özellikleri ve işlemci desteğidir. Böylelikle bilgisayarı kullanım amacınıza, sıklığına ve bilgisayarın temel özelliklerine göre uygun olan seçeneğe sahip olabilirsiniz.

İşlemci Çekirdek Sayısı Neyi İfade Eder?

Bilgisayardaki işlemciler uygulama verilerini işler. Bu işlemi de bünyesindeki çekirdekler aracılığıyla yapar. Dolayısıyla çekirdek verilerin işlenmesinde rol oynayan temel faktördür. Bir işlemcideki çekirdek sayısının artması yapılan işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilmesini ve çalışma kapasitesini artırmayı sağladığından önemlidir.

Oyun Bilgisayarı için Intel Core i5 İşlemci Uygun mudur?

Intel Core i5 işlemcinin geniş yelpazede çeşitleri mevcuttur. Her çeşidin dikkat çeken özellikleri bulunur. Oyun deneyiminizi üst seviyeye ulaştıracak modeller de markanın bünyesinde mevcuttur. Bilgisayarınızın teknik özelliklerini ve oynadığınız oyunları göz önünde bulundurarak dilediğiniz çeşidi tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Core i5 İşlemci Fiyatları

96 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İşlemci Nesli
Toplam 24 / 96 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/46/46