Kuruluşu 1958 yılında Gold Star firmasına dayanan LG Electronics Güney Kore başkenti Seul merkezli çok uluslu bir şirkettir. Dünyada 100'den fazla lokasyondan üretimlerini sürdüren firma Lak-Hui ("Lukcy" olarak telaffuz edilen) isimli bir aile şirketi olarak Kore Savaşı sonrasında, ev elektroniği üretimi amacıyla kurulan Gold Star 1995 yılında ismini LG Electronics (Lucky Gold Star) olarak değiştirme kararı almıştır. LG ilk kurulduğu yıllarda, radyo, buzdolabı, klima, çamaşır makinesi üretimi ile Kore Halkına hizmet vermekteyken şimdi Dünyada en büyük elektronik üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Üretim yelpazesini de oldukça genişleten LG grup şirketleri elektronik üretiminde, akıllı telefonlar, tabletler, masaüstü bilgisayar lcd ekranları, laptoplar, görüntü ve ses sistemler, klima, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalar ve ev elektroniği, enerji sistemlerine kadar uzanan daha birçok yüksek teknoloji ürünü üretimi yapmaktadır. Dünya genelinde 80 bin üzerinde personeli ile istihdam yaratmaktadır.

Sinema Sistemleri

Ev ortamında üstün kalitede sinema keyfi yaşayabilmek için görüntü kadar profesyonel ses sistemlerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Sinema salonlarındaki atmosferi yakalayabilmek için gereken sistemi surround sound olarak adlandırırız. Surround çevresel olarak sarmak demektir ve sesin merkezinde olan kişi kendisini izlediği görüntünün içinde hissedebilir. Bu atmosferi sağlayabilmek için kullanabileceğiniz yüksek teknolojiyi sinema sistemleri ile yapabiliriz. 

Neden LG Elektronik

Yılların verdiği tecrübe ile ses ve görüntü sistemlerinde yeni teknolojiler üreten firma, kendi geliştirdiği sistemleri ile öne çıkmaktadır. Birçok İlk'e imza atan LG mobil telefonlarının CDMA teknolojili ilk versiyonunu üretti. Philips ile ortak geliştirdiği proje ile 1999 yılında dünyanın ilk 60 inç boyutunda plazma televizyonunu üretti.

Teknolojiye yön veren kuruluşlardan olan firma teknik anlamda geliştirdiği ve ürünlerinde kullandığı birçok patent sahibidir. Geniş teknik servis ağı ve satış destek sistemleri ile kullanıcı dostu bir üreticidir.

LG'de Ses Sistemleri

Surround ses sistemlerinde üç boyut teknolojisi, kablosuz hoparlörler ve uzaktan kumanda gibi özellikleri ile HDMI, USB, Audio, Bluetooth bağlantılar sayesinde kaynak cihazdan aldığı sinyalleri harika netlikte seslere dönüştürür. Stereo ses sistemleri çok kanallı hoparlörlerle 2.0, 2.1, 4.1 ve 5.1 gibi çeşitlere sahiptir. 

2.0 bir birinden bağımsız çalışan iki hoparlör tarafından stereo ses veren sistemlerdir. 

2.1 Sistemler genel olarak bir merkez ve iki uydu hoparlörden oluşur. Base üzerinden bas sesler, uydularda tiz sesler verilir.

4.1 setlerde ön ve arka olarak merkezine dinleyiciyi alan hoparlörler ve bir baseden oluşur. ön ve arka seslerin merkezindeki dinleyicinin bu sesleri alabilmesi için geniş bir ortam olması gerekecektir.

5.1 ses sistemlerinde ön ve arka hoparlörler haricinde base ve bir de center olarak ortama 3d ses bir merkezi hoparlör bulunur.

Soundbar üzerinde ön ve arka stereo ses verebilen hoparlörler bulunur. 2.1 ve 4.1 kanal surround ses sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Özellikle 5.1 kanal ses sistemi kurulamayacak kadar küçük alanlarda 3d ses kalitesini ve keyfini sürebilmek adına surround soundbar tercih edilir.

Yüksek çözünürlüklü ses ile olağanüstü sinema keyfi yaşatır. Müzikleri canlı performans kalitesinde dinlemek için en iyi seçenek bir soundbar edinmektir. Kullanışlıdır, cep telefonu bağlantısı kurulabilir, tv kumandası ile ses kontrolü sağlanabilir, MP3 - WAV - WMA - Dolby Digital ve daha birçok ses biçimini destekler, akıllı televizyonlarla senkronize edilebilir. Televizyon kumandası ile kontrolde birçok markayı desteklemektedir. 

Soundbar ile muhteşem keyifli anlar yaşayacaksınız. Sinema ve müzik severlerin vazgeçilmezi olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

LG Soundbar

14 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 14 / 14 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?